Sari la conținut

Soseaua Stefanesti GSXR IF-03-MUW


foxdesert
 Share

Postări Recomandate

un GSXR albastru cu alb cu nr IF -03-MUW se afla pe Soseaua Stefanesti, Voluntari, destul de distrus. pasagerul a fost luat cu salvarea, iar motorul la aceasta ora zace abandonat acolo. Un prieten a trecut pe acolo si m-a informat a gasit la fata locului doua perechi de masnusi si o casca.daca cineva il cunoaste pe proprietar sa mearga acolo. Pt mai multe detalii sunati la 0728.678.876- e tel. amicului motociclist care m-a informat si rugat sa postez pe forum. Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 5 minute am trecut eu pe acolo si Politia masura. Mobra era praf. pe dreapta o dupa de Anglia cu volan pe dreapta lovita. Cine stie mai multe detalii sa posteze aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in linii generale, din relatarile martorilor: proprietarul e un localnic din voluntari. Venea dinspre Bucuresti, impreuna cu un alt motociclist.cei de pe margine sustin ca avea viteza foarte mare. dubita a dat sa dea in drum. unul din cei doi motociclisti probabil ca a apasat prea tare frana, a cazut si s-a dus taras pana in masina. Potrivit locanicilor s-ar fi ales cel putin cun picior lipsa. Repet: din relatarile celor de acolo. Cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-10187-0-98588000-1309636120_thumb.jpgpost-10187-0-22214800-1309636149_thumb.jpgpost-10187-0-61612500-1309636176_thumb.jpgpost-10187-0-72168600-1309636335_thumb.jpgpost-10187-0-12368800-1309636369_thumb.jpgpost-10187-0-50350500-1309636398_thumb.jpgpost-10187-0-00580800-1309636434_thumb.jpg

 

Ok, pe scurt: Motociclistul avea in jur de 45-50 de ani. Viteza foarte mare, a cazut inainte de impactul cu o duba cu numere straine si volanul pe dreapta. A avut piciorul amputat din accident. (totul auzit de la cativa martori).

Personal tind sa cred ca este vina motociclistului pentru ca aparent... a avut "ceva" peste limita legala.

post-10187-0-27479200-1309636464_thumb.jpg

Editat de ranga
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti voi aia de le calcati muriti

 

vuuuuuuuum amin

 

Cocosel, pe tine chiar nu te poate bana nimeni?

Pe bune, ai depasit cu mult limita bunului simt.

Daca lumea asta ar fi considerata sange, unii ar fi globule albe, altii rosii iar tu ai fi CANCERUL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe unde a postat (si a mai deschis si topic) numai tampenii baga .Sa-l dea dracu cineva afara de pe aici.

 

Imi cer scuze pt off-topic ..

 

Imi pare rau de om ...pacat .Ce poti sa mai spui decat ,,se mai intampla ...ästa este.Oricum ,daca nu avea viteza (chestie relativa daca este spusa de ,,martori "pentru care zgomotul inseamna ,,avioane)tot intra in ala cu duba ca prea a fost din scurt si poate iesea mai rau ..(de parca nu ar fi destul de rau).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea imi iese din cap un lucru: din ce am vazut la fata locului (distanta de franare, distanta de alunecare dupa ce a culcat-o/cazut) ... daca aveam 100 km/h o opream fara emotii. Ca sa patesc la fel trebuia sa am peste 150. Ori avea cam asa... ori era cam incepator. Nu stiu, doar speculez. De asemeni cred ca nu scapa. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti voi aia de le calcati muriti

 

prostovane asa zis posesor de motor...nu calcam ba nimic, ca avem acceleratia la mana dreapta. dar probabil ca tu crezi ca e ca la dacia ta din '77. (nu ca ar avea masina vreo vina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan2CBR si-a facut contu ieri, are posturi numai sa everveze lumea, om frustrat :moron: :: daca isi pune o poza cu lantu de 2kg si caruta cu 2 cai in spate e clar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea imi iese din cap un lucru: din ce am vazut la fata locului (distanta de franare, distanta de alunecare dupa ce a culcat-o/cazut) ... daca aveam 100 km/h o opream fara emotii. Ca sa patesc la fel trebuia sa am peste 150. Ori avea cam asa... ori era cam incepator. Nu stiu, doar speculez. De asemeni cred ca nu scapa. :(

 

 

Drumul ala pana acum o luna il faceam zilnic dus-intor...Este o zona tare a dracului unde fiecare iese cum vrea in sosea sau intoarce in scurt la un depozit de materiale ceva.Oricat de tare sau incet ai merge taca isi aduce prostovanul aminte ca trebuia sa opreasca la x pravalie trage in scurt si ai pus-o.Pana acum cateva zile lucrau la capacele de canal...cu marcaje de treceai pe celalalt sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am oprit sa cumpar o cafea la un boutic situat in dreptul locului accidentului. Vinzatorul ne-a spus ca erau 3 moto care faceau curse. Cu mult peste 100. Celelalte 2 motorete s-au tirat, au facut cale intoarsa dupa ce au vazut grozavia. Sa fie vorba de lipsa de permis, moto fara asigurare, etc? Vinzatorul si un alt cetatzean localnic dezbateau intens problema, cum adica sa fie shoferul dubei vinovat? Ca moto faceau curse, deja erau la a 3, 4 trecere prin dreptul magazinului. Azi la prinz moto inca zacea pe trotuar abandonata. Am avut un shoc la intestine cind am vazut bucatzele de carne si aschii de os ramase pe cadrul spate rupt. Simbata la prinz pe aceeasi strada mai inspre Bucuresti am vazut urmarile unui alt accident moto auto. Un Megane I a intrat in spatele unui Hornet albastru care oprise la trecerea de pietoni. De oprit brusc la trecere nu poate fi vorba, avea pasager, care a fost dus la spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, sanatate bikerului.

In a doi-lea...am mai facut pe undeva pe aici pe forum oferta. Am si nu mai folosesc, o proteza de gamba de a Ossur Orthopedics, Tallus se cheama, pe care vreau s-o donez. Si eu am ramas fara un picior, dar in alte cirmustante. Acum sa vedem ce tip de amputatie are, dar daca e de gamba, ii garantez ca va putea sa conduca motocicleta din nou. Va trebui sa i se confectioneze o cupa in care sa intre bontul de amputatie, va fi dureros, dar daca este tare, va trece peste.

 

Un mic exemplu

 

Daca nu este pentru el, oricine are nevoie, ma gasiti.

 

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Si eu am ramas fara un picior, dar in alte cirmustante. Acum sa vedem ce tip de amputatie are, dar daca e de gamba, ii garantez ca va putea sa conduca motocicleta din nou. Va trebui sa i se confectioneze o cupa in care sa intre bontul de amputatie, va fi dureros, dar daca este tare, va trece peste.

 

Un mic exemplu

 

Daca nu este pentru el, oricine are nevoie, ma gasiti.

 

Sanatate!

 

Sunt putini celor carora am zis pana acum "Jos palaria!".

TU esti unul dintre ei.

 

Felicitari! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, sanatate bikerului.

In a doi-lea...am mai facut pe undeva pe aici pe forum oferta. Am si nu mai folosesc, o proteza de gamba de a Ossur Orthopedics, Tallus se cheama, pe care vreau s-o donez. Si eu am ramas fara un picior, dar in alte cirmustante. Acum sa vedem ce tip de amputatie are, dar daca e de gamba, ii garantez ca va putea sa conduca motocicleta din nou. Va trebui sa i se confectioneze o cupa in care sa intre bontul de amputatie, va fi dureros, dar daca este tare, va trece peste.

 

Un mic exemplu

 

Daca nu este pentru el, oricine are nevoie, ma gasiti.

 

Sanatate!

 

da, prietene, de la tine ar putea invata multi ceva despre viata! Bravo, felicitari, keep doing it!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, prietene, de la tine ar putea invata multi ceva despre viata! Bravo, felicitari, keep doing it!

Multumesc!

Din pacate nu toata lumea gandeste asa, mai ales userul DiarM, care zice ca.. "Mercenar, asa iti trebuie! Acum vii si plangi pe forum ca ai ramas fara un picior! Pacat ca nu ai murit"

 

SlayerDiarM 40 minutes ago

 

 

Ce sa mai zic, ii doresc sa aiba nevoie de o proteza! NU m-am plans, ci mi-am oferit ajutorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

Din pacate nu toata lumea gandeste asa, mai ales userul DiarM, care zice ca.. "Mercenar, asa iti trebuie! Acum vii si plangi pe forum ca ai ramas fara un picior! Pacat ca nu ai murit"

 

SlayerDiarM 40 minutes ago

 

 

Ce sa mai zic, ii doresc sa aiba nevoie de o proteza! NU m-am plans, ci mi-am oferit ajutorul.

 

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rapid s-a gasit unu pe care il fute grija de cum isi petrec altii viata.

 

Respectele mele pentru realizarile tale si depasirea limitelor fizice si psihologice. Sper doar ca si tipul cu acest accident sa aiba aceeasi putere mintala in caz ca intr-adevar i-a fost amputat piciorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am oprit sa cumpar o cafea la un boutic situat in dreptul locului accidentului. Vinzatorul ne-a spus ca erau 3 moto care faceau curse. Cu mult peste 100. Celelalte 2 motorete s-au tirat, au facut cale intoarsa dupa ce au vazut grozavia. Sa fie vorba de lipsa de permis, moto fara asigurare, etc? Vinzatorul si un alt cetatzean localnic dezbateau intens problema, cum adica sa fie shoferul dubei vinovat? Ca moto faceau curse, deja erau la a 3, 4 trecere prin dreptul magazinului. Azi la prinz moto inca zacea pe trotuar abandonata. Am avut un shoc la intestine cind am vazut bucatzele de carne si aschii de os ramase pe cadrul spate rupt. Simbata la prinz pe aceeasi strada mai inspre Bucuresti am vazut urmarile unui alt accident moto auto. Un Megane I a intrat in spatele unui Hornet albastru care oprise la trecerea de pietoni. De oprit brusc la trecere nu poate fi vorba, avea pasager, care a fost dus la spital.

Pai asta am auzit si eu. Cine mai are drum pe acolo, poate sa intrebe la butiq de starea lui de sanatate. De mine este destul de departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...