Sari la conținut

Accident Academia Militara


laurmlau
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat un amic si mi-a spus ca a avut loc un accident lla academia militara-banda de la eroilor spre academie. Motorul este un r6 albastru b-87-kvc. Baiatul a fost luat de smurd din cate am inteles,iar motorul a ramas acolo...

Mai multe detalii nu stiu.

 

L.e. Amicu" asta al meu a ramas acolo pana vine cineva dintre cunoscutii baiatului cu r6 sa ridice moto...

 

Riderul este la municipal..

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat un amic si mi-a spus ca a avut loc un accident lla academia militara-banda de la eroilor spre academie. Motorul este un r6 albastru b-87-kvc. Baiatul a fost luat de smurd din cate am inteles,iar motorul a ramas acolo...

Mai multe detalii nu stiu.

 

L.e. Amicu" asta al meu a ramas acolo pana vine cineva dintre cunoscutii baiatului cu r6 sa ridice moto...

 

Riderul este la municipal..

 

inca un accident... wtf... asteptam vesti (buuuuuune)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul cobora dinspre Academia Militara, masina i-a venit din dreapta, de pe strada perpendiculara pe Bd-ul. Eroilor. Dupa impact, motociclistul a fost aruncat cativa metri, pe trecerea de pietoni din fata Academiei, iar motocicleta s-a dus taras 37 de metri, pana a intalnit bordura de pe sensul de mers dinspre Municipal.

 

Motociclistul era constient, cei de la SMURD au spus ca nu are fracturi. Din cate am vazut, ca si echipament de protectie avea doar casca.

 

Conducatorul auto a spus ca s-a asigurat, nu a vazut nimic si vroia sa traverseze bulevardul spre Cotroceni. Motociclistul a venit din curba, pe banda 3 (sunt si niste boscheti infecti acolo), a lovit masina intre bara si aripa (din cate am inteles a apucat sa culce motocicleta, cat de cat) si... cam asta e.

 

Motocicleta se afla in curtea firmei unde lucreaza tipul care l-a lovit pe motociclist.

 

eOsVe.jpg

rjvWr.jpg

PsnA9.jpg

gA51L.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Doctor X

Din nefericire nu am dat edit post la timp, mi-am dat seama de eroare exact cand ai postat si tu.

Deh, caldura.

Editat de Frostal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

90% nici nu se gandesc sa culce motorul.Ei blocheaza fata si dupa ce cad zic si ei ca au culcat motorul.Nu stiu ce e asa bine sa culci motorul ca tot te duci in masina si te opresti mai greu cand te freci pe jos.Eu zic ca trebuie sa faci orice ca sa nu ajungi in zona portierelor.Daca zbori nu ai mai nimica daca ai echipament.Nimeresti si tu botul sau o zona mai putin inalta din masina si te ridici in scarite,zbori,te ridici dupaia.Daca te opresti chiar si de la 50 la ora de tot intr-o masina esti cam mort.Vezi cazul lui Raducu+multe altele.Asa daca zbori peste masina si nu nimeresti vrun stalp ai mult mai multe sanse de reusita.Oricum asta ramane teorie,cu practica mai greu mai ales in aceste situatii.

Recuperare rapida motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in unele zone unde nu este destula vizibilitate au mai bagat astia oglinzi ca sa vezi ce se intimpla pe strada

cu care te intersectezi . din pacate acolo ca si in alte zone vizibilitatea este obstructionata de boscheti.

bafta motociclistului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai... da' s-a dus motoreta tarash, nu gluma...

 

O fi ajutat si uleiul ala ... nu ? :D

 

Recuperare rapida motociclistului ...

 

Unii soferi sunt pe alta planeta ... sincer.

Am patit de nenumarate ori .. se uita fix la tine, te vede, si se baga incet ... ori sunt extraordinari de nesimtiti, ori n-au niciun gram de creier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul este ok; zgariat pe spate dar intreg; posibile contuzii la maleola dreapta.

Din pacate baiatul are ceva in aerul expirat...0.24 la mie...

Soferul se da si el pe scuter dar - probabil- nu l-a vazut... sau baiatul venea tariceanu... dupa cat s-a lungit motorul pe asfalt...

Bine ca e intreg; motorul il face.

Daca avea haina pe el, scapa si mai usor.

Asa cum spune un motociclist cu state vechi :rolleyes: ( stie el cine) , mai bine mori de cald decat de durere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul este ok; zgariat pe spate dar intreg; posibile contuzii la maleola dreapta.

Din pacate baiatul are ceva in aerul expirat...0.24 la mie...

Soferul se da si el pe scuter dar - probabil- nu l-a vazut... sau baiatul venea tariceanu... dupa cat s-a lungit motorul pe asfalt...

Bine ca e intreg; motorul il face.

Daca avea haina pe el, scapa si mai usor.

Asa cum spune un motociclist cu state vechi :rolleyes: ( stie el cine) , mai bine mori de cald decat de durere.

0.24 la mie ... bun asa! Vorba aia, e nevoie sa-ti faci ceva curaj ca sa mergi in trafic pe caldurile astea!

Intr-adevar, bine ca-i intreg! Restul se plateste, pardon... repara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa cu alcoolemia aia... Si cu distanta aia pe care a alunecat mobra... Mi se mai intampla si mie sa simt dimineata ca alcoolul de seara trecuta nu s-a eliminat in totalitate. Si tre' sa ma sui pe mobra ca sa ajung la munca. Dar am vreo 5 km de facut si-i fac mergand ca pe gheata.

A scapat ieftin.

Din pacate probabil ca politia va da culpa comuna, avand in vedere alcoolemia. Noroc ca mobra nu pare prea avariata. Si aici a scapat ieftin.

Una peste alta a fost norocos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur va da vinovatie soferului. motociclistul va lua alta amenda pentru alcool la ghidon. ca practic sunt vinovati amandoi teoretic este numai unul. asa ca moto se poate "repara" pe asigurarea vinovatului. cu noua lege a asigurarilor ... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

90% nici nu se gandesc sa culce motorul.Ei blocheaza fata si dupa ce cad zic si ei ca au culcat motorul

wooow, rossi e printre noi, da ce zic eu rossi , esti mai bun ca rossi. vreau si eu sa invat de la un om cu degete asa fine sa nu bloghez fata intr o SITUATIE DE URGENTA, cred ca vor mai multi ( faci niste bani)

 

 

 

 

 

0,24 la mie nu cred ca e vb doar de o bere, sau poate e doar una si s a urcat imediat pe motor, oricum ciudata abordare a motociclismului cand se intampla atatea accidente.

+ ca mie mi se pare vinovat motociclistul 100% daca a baut asa cum se spune. Practic el nu avea ce cauta pe strada!

Editat de gabi88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate ... pĂĄsta cu bautura eu n-o inghit ...

Nu-l judec pe baiat, dar ... putea sa fie un copil in locul masinii ... sau putea chiar evita accidentul daca avea simturile si viteza de reactie 100%.

Nu e o prejudecata faptul ca alcoolul iti incetineste viteza de reactie, iti limiteaza campul vizual ... putea fi mai rau.

Stiu ... o sa ziceti ca o bere n-are nimica ... ca e cald, transpiri, te pishi ... iese repede sau nu afecteaza ... ete ca nu e chiar asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wooow, rossi e printre noi, da ce zic eu rossi , esti mai bun ca rossi. vreau si eu sa invat de la un om cu degete asa fine sa nu bloghez fata intr o SITUATIE DE URGENTA, cred ca vor mai multi ( faci niste bani)

 

ABS? Mai ales ca in ultimii ani e optional pe o gramada de motociclete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate o fi consumat omu' niste bomboane d'alea cu ciocolata cu "alcool" in ele, si noi sarim pe el! O fi fost ziua cuiva la servici la el si o fi mancat o cutie, doua, d'alea! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt deloc de acord cu alcoolul, totusi daca avea prioritate trebuia sa i se dea chiar daca era tzapan p motor(in cazul asta nu era)

cred ca avea ceva viteza... cam mult s-a tarat mobra:)

recuperare rapida si lui si motorului

si cand ciocneste cate o bere, doua :cheers: poate nu se mai urca p moto ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricare dintre voi o sa beti intr-o dupa-amiaza pana spre seara 2-3 beri (nu este nevoie de mai mult) apoi va culcati la ora 22:00, dormiti pana a doua zi la ora 08:00 si pe urma plecati cu motocicleta: daca la ora 12:00 va opreste un politist si va da sa suflati in fiola, va garantez ca nu iese 0,00 %....o sa iasa cel putin 0,01 % daca nu mai mult... deci ramaneti fara carnet !!!

Editat de MrBert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...