Sari la conținut

Detalii accident mortal


northern_freyja
 Share

Postări Recomandate

Am auzit recent despre un accident mortal in care a fost implicat un angajat TotalSoft, il chema Mihai Buliga.

 

Stie cineva detalii legate de accident? A aparut la stiri? Care a fost cauza? Nu am gasit nimic pe aici despre asa ceva, nici pe "lista neagra". Nu l-am cunoscut, dar fiind vorba tot despre un "coleg de bransa" IT-ist...

 

Dumnezeu sa-l odihneasca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... deci nu e banc chestia cu "nasol moment, mișto colivă"

... Mița stă la gard și vrea să afle pe cine a mai bâzâit musca, așa, d-un pamplezir, să treacă vremea ... PFUI!

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... deci nu e banc chestia cu "nasol moment, mișto colivă"

... Mița stă la gard și vrea să afle pe cine a mai bâzâit musca, așa, d-un pamplezir, să treacă vremea ... PFUI!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, cum vad ca oricum nu stie nimeni nimic, ROG MODERATORII SA STEARGA/INCHIDA TOPICUL.

 

Mi se pare o tampenie faptul ca unii pot face bascalie chiar si pe tema mortii (altora), dar asta e lumea in care traim. E usor si sa iti descarci frustrarile jignind pe cineva din mediul virtual la adapostul anonimatului, dar asta nu poate decat sa spuna ceva esential despre lipsa de caracter a persoanei respective.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit recent despre un accident mortal in care a fost implicat un angajat TotalSoft, il chema Mihai Buliga.

 

Stie cineva detalii legate de accident? A aparut la stiri? Care a fost cauza? Nu am gasit nimic pe aici despre asa ceva, nici pe "lista neagra". Nu l-am cunoscut, dar fiind vorba tot despre un "coleg de bransa" IT-ist...

 

Dumnezeu sa-l odihneasca...

 

Cunosc un Mihai Buliga / motociclist / posesor de BMW 650 XCountry ? / si da,...stiu ca e IT-ist..pana aici prea multe coincidente

E ploiestean

Face deseori naveta Ploiesti -Bucuresti pe motor...

 

Sper sa fie cea mai proasta gluma ce citesc aici !

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost accident de motocicleta, nu stiu exact cand, dar vinerea asta a fost zi de doliu in firma in memoria colegului respectiv... deci probabil ca a fost ceva nasol.

 

Poate nu il stia nimeni de pe aici...

 

 

Si nu stii pe nimeni din firma care ar putea sa iti dea niste informatii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, cum vad ca oricum nu stie nimeni nimic, ROG MODERATORII SA STEARGA/INCHIDA TOPICUL.

 

Mi se pare o tampenie faptul ca unii pot face bascalie chiar si pe tema mortii (altora), dar asta e lumea in care traim. E usor si sa iti descarci frustrarile jignind pe cineva din mediul virtual la adapostul anonimatului, dar asta nu poate decat sa spuna ceva esential despre lipsa de caracter a persoanei respective.

Nu te supara ....nu face nimeni bascalie,cel putin eu unul nu,dar e cam aiurea....tu ai deschis topicul ca ar fi patit cineva cunoscut tie ceva rau,pai mi se pare al dracu de ciudat ca pana acum sa nu fii aflat nimic pana acum,sau poate ti ai fi dorit sa aflii un lucru rau despre unul pe care nu l suporti,acum ce sa mai credem...au trecut cateva zile chiar nu o aparut nimic in presa sau pe forum despre o nenorocire , sau, acel cineva sa fii fost dat disparut cu tot cu mobra,ce dracu suntem in Zona Crepusculara???Numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara ....nu face nimeni bascalie,cel putin eu unul nu,dar e cam aiurea....tu ai deschis topicul ca ar fi patit cineva cunoscut tie ceva rau,pai mi se pare al dracu de ciudat ca pana acum sa nu fii aflat nimic pana acum,sau poate ti ai fi dorit sa aflii un lucru rau despre unul pe care nu l suporti,acum ce sa mai credem...au trecut cateva zile chiar nu o aparut nimic in presa sau pe forum despre o nenorocire , sau, acel cineva sa fii fost dat disparut cu tot cu mobra,ce dracu suntem in Zona Crepusculara???Numa bine!

Nu il cunosc personal (am si scris asta), doar am auzit de la cineva din firma respectiva despre el, si cum persoana care mi-a zis nu stia detalii m-am gandit sa intreb aici.

 

C'mon... ce fel de om ar face asa o gluma macabra despre cineva pe care "nu-l suporta"? Trebuie sa fii bolnav sa faci asa ceva... :yikes: Motociclismul si-a facut loc de ceva timp printre preocuparile mele, nu sunt aici in cautare de "senzatii" - pentru asta e suficient sa deschid teve-ul si sa ma uit la stirile de la ora 5, nu sa imi fac cont aici si sa citesc tot forumul... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de unde atata certitudine ca daca nu apare aici, inseamna ca nu a fost...spre exemplu, luna trecuta, inainte de stadionul ghencea un motociclist cu pasagera a fost lovit prin neacordare de prioritate,exact in spatele meu,eu fiind cu masina iar motociclistul circula in spatele meu.eu am trecut iar dupa mine nu imi explic cum nu l-a vazut,un mos de pe o straduta a iesit si a intrat exact in el! si wow spre uimirea voastra nu a aparut aici! asta nu inseamna ca nu s-a intamplat.omul doar a vrut sa afle detalii , poate stia cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mserrgiu : daca se lasa cu rip se afla ..apare in presa..la un accident oarecare nu prea .. oricum ideea e ca daca lucrau in aceeasi firma ar avea pe cine sa intrebe pe acolo si eventual sa ne spuna si noua.. plus ca mai devreme a dat cineva mai multe detalii despre baiat dar se pare ca initiatorul topicului nici nu l-a bagat in seama ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si wow spre uimirea voastra nu a aparut aici! asta nu inseamna ca nu s-a intamplat.

Nu ai inteles ideea sugerata in doua pagini de posturi ... degeaba? Nu esti pe motociclism, nu existi. De aceea userii cu ani vechime au cateva zeci de posturi, iar cei logati in 2011 au trecut de 800. In stilul asta pot deveni moderatori mai devreme de 2013.

Cat despre tema thread-ului, scuze de offtopic si sper si eu sa fie doar o neintelegere, exagerare sau vreo gluma macabra despre un accident moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto asta cu "daca nu a aparut aici, nu s-a intimplat". Mai miejilor, vedeti ca nu sunteti chiar atat de cititi de motociclisti pe cat va place sa credeti..sunt multi motociclisti adevarati (nu circari) care nu intra sa vada cum va contraziceti si va ironizati cu aproape fiecare ocazie, si multe accidente de care nu s-a scris nimic aici.

 

ON topic...cred ca o informatie din cadrul firmei aduse in discutie ar lamuri problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il luati prea in serios pe Sangerete - cine nu inteleg o ironie fina (dar si prost pozitionata, ca-i totusi un topic la accidente!) ii iau in serios afirmatiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il luati prea in serios pe Sangerete - cine nu inteleg o ironie fina (dar si prost pozitionata, ca-i totusi un topic la accidente!) ii iau in serios afirmatiile.

 

N-a fost accident moto

Mi-am luat inima in dinti si ..am sunat la TotalSoft.

 

A fost colegul lor...stiau detalii...colegii lui care au mers la inmormantare..

 

La draku..de ce trebuia sa aflu / postez eu chestiile astea ?...

 

Mihai a fost inmormantat Sambata 6 august la cimitirul Bolovani din Ploiesti.

A fost un accident de masina, in Comarnic, pe la 11:30 -12 in noaptea zilei de marti spre miercuri ...depasire riscanta,..se pare ca vina lui Mihai.

 

Nu cred ca mai are nici un rost sa aflam detalii suplimentare.

 

Am tot sperat sa fie o gluma proasta .

 

N-am gasit decat : http://www.observato...-mortal-pe-dn-1

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc un Mihai Buliga / motociclist / posesor de BMW 650 XCountry ? / si da,...stiu ca e IT-ist..pana aici prea multe coincidente

E ploiestean

Face deseori naveta Ploiesti -Bucuresti pe motor...

 

Sper sa fie cea mai proasta gluma ce citesc aici !

 

Avea cumva o casca alba cu viziera fumurie si motocicleta era fara oglinzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea cumva o casca alba cu viziera fumurie si motocicleta era fara oglinzi?

 

Da,

Casca alba BMW System 5

Moto fara oglinzi

Mergea mai tot timpul cu un rucsac in spate.

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai inteles ideea sugerata in doua pagini de posturi ... degeaba? Nu esti pe motociclism, nu existi. De aceea userii cu ani vechime au cateva zeci de posturi, iar cei logati in 2011 au trecut de 800. In stilul asta pot deveni moderatori mai devreme de 2013.

Cat despre tema thread-ului, scuze de offtopic si sper si eu sa fie doar o neintelegere, exagerare sau vreo gluma macabra despre un accident moto.

 

 

Ce sa inteleg din postul tau? Ca adevaratii mobristi stau non stop cu fundul in sa si nu au timp sa intre pe net? Interesant. Deci eu, si altii ca alde mine, care mergem cu motorul la munca si mai iesim la o plimbare de 2-3 ore in week-end, si cand ajungem acasa mancam si deschidem laptop-ul/pc-ul nu suntem mobristi. Deci adevaratul motociclist sta 24h/24h in sa..eventual coboara la w.c. Si nici atunci. Te poti pisha in sticla , iar pentru necesitati mai mari....parca e mai rentabil sa iti faci un anus contra naturii si sa te c,aci in punga , decat sa te dai jos de pe mobra.

 

On: RIP. O dovada in plus ca viata e la fel de firava si pe mobra si in masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa inteleg din postul tau? Ca adevaratii mobristi stau non stop cu fundul in sa si nu au timp sa intre pe net? Interesant. Deci eu, si altii ca alde mine, care mergem cu motorul la munca si mai iesim la o plimbare de 2-3 ore in week-end, si cand ajungem acasa mancam si deschidem laptop-ul/pc-ul nu suntem mobristi. Deci adevaratul motociclist sta 24h/24h in sa..eventual coboara la w.c. Si nici atunci. Te poti pisha in sticla , iar pentru necesitati mai mari....parca e mai rentabil sa iti faci un anus contra naturii si sa te c,aci in punga , decat sa te dai jos de pe mobra.

 

On: RIP. O dovada in plus ca viata e la fel de firava si pe mobra si in masina.

Eh, uite ca nu ai inteles ideea.

Multi au inteles insa ca un forum este util pentru informatie si nu se organizeaza vreun concurs de strans posturi cu nemiluita si umplut paginile cu polemici gratuite si devieri de la subiect.

On topic: Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre morti, numai de bine...

dar: " a efectuat necorespunzător manevra de depăÂşire a unui autotractor care tracta o semiremorcă, în zona de acțiune a indicatorului „depăÂşirea autovehiculelor cu excepția motocicletelor fără ataÂş interzisă” "...

Se credea cu motocicleta?? daca din sens opus era un alt coleg de-al lui pe doua roti??

 

Pana mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...