Sari la conținut

eicma 2011


pompiliu
 Share

Postări Recomandate

orice s-ar dezbate nu pot intelege si pace, pana la urma o dati pe-njuraturi. cred ca natia asta e dependenta de asa ceva.

ca sa revin, as incerca un victory din ala, tare imi place. ma uit pe unde au dealeri pe aici prin europa si cer un test la anul. are cineva habar?

 

hai ca deja am inceput sa visez. motorul ala are 100 cp stoc, sa duci un harley la 100 cp ii dublezi pretul.

 

http://www.polarisindustries.com/en-us/victory-motorcycles/touring/cross-country-tour/pages/features.aspx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare daca am gresit scuzama recunosc sant mai tantalau asta sunt eu dar nu merita sa te certi cu lumea pentru mine nu ma citi nu te obliga nimenea sa fi sanatos o zi buna :wave:

 

salutare in germania sunt dileri carel vand cam 20000 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice s-ar dezbate nu pot intelege si pace, pana la urma o dati pe-njuraturi. cred ca natia asta e dependenta de asa ceva.

ca sa revin, as incerca un victory din ala, tare imi place. ma uit pe unde au dealeri pe aici prin europa si cer un test la anul. are cineva habar?

 

hai ca deja am inceput sa visez. motorul ala are 100 cp stoc, sa duci un harley la 100 cp ii dublezi pretul.

 

http://www.polarisindustries.com/en-us/victory-motorcycles/touring/cross-country-tour/pages/features.aspx

E hidoasa!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Acum mai bine de 7-8 ani am vazut pe Discovery un documentar despre motocicletele Victory. Cred ca se poate gasi pe torrenti, etc.

In el explica constructorii istoria lor, care este filosofia din spatele marcii si produselor, etc. Foarte interesant. Merita vazut, numai ca nu am timp sa vi-l caut.

Prin 2005 sau 2006 am cunoscut un englez venit in Romania in plimbare. Avea un Transalp de 650. Motocicleta cunoscuta pentru consumul mic.

Spunea ca Victory-ul de acasa, in ciuda capacitatii mai mari plus a altor factori, consuma mult mai putin decat Transalpul. Avea un cruiser clasic. Modelele de touring au aparut cam acum 3 ani, daca nu ma insel (am facut un topic imediat ce au aparut, dar nu mai stiu pe unde este).

 

 

 

 

Draga Pompi :finger: Te declar AGRAMATUL anului (si nu numai ).Stau mereu si ma intreb de ce nu te dai tu cu motocicleta si....sa TACI. Te rugam mult sa taci,sa taci,sa taci. Multumim.

 

domnilor eu cred ca tocmai faptul ca domnul pompi a adunat multi km il face sa scrie in halul asta...poate e de la atata vibratie adunata pe motor in timp..cine stie...oricum,sincer cred ca am scris in zapada cu pipi lucruri care aratau mai coerent decat ce scrie dansul - cu tot respectul,desigur !

 

Castigatorii categoriei "Cei mai prosti din curtea scolii".

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Un sfat pentru astia mai noii care va dati mari pe aici:ar trebui sa aveti mai mult respect pentru cei mai in varsta, ca si pentru membrii mai vechi ai forumului.

In loc de asta o tineti in continuare numai in jigniri si tupeu obraznic, desi toata lumea va atrage atentia asupra acestui lucru!

Sunt oameni pe aici care au kilometri si ani pe mobra si de viata cit n-aveti voi la un loc.

Aveti mare noroc, moderatorii nu sunt pe acasa, sa va dea o binemeritata pauza, inainte de sarbatori!

Intr-un spatiu virtual toti sunteti tari, fata in fata probabil ca v-as lega de motocicleta si v-as duce taras!

Aveti bunul simt si opriti-va!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@l.u.v.

toti suntem vechi pe forum... si respect on-line? pfffffffff :crack: Ma faci sa rad.

 

pastrez in gene o imensa ura fata de oamenii ca tine,esti exact modelul tipic de roman prost,imbuibat din furaciune si coruptie,care are impresia ca daca a schimbat prazul si tuica pe fileu si whisky a devenit peste noapte o personalitate. cum de nu ai mentionat si ca ai lant de aur si ca ti-ai plimbat piranda prin strainatate in concediu ? poate nu esti sarac,dar esti ignorant la fel ca si progeniturile celor ca tine care se cred superioare asupra celorlalti cu ce-au de la tata si in incultura ta clar vad diferenta de clasa.

 

esti doar un cocalar cu bmw ! nu exista o diferenta notabila intre tine si asta :

 

cocalar-bmw.jpg

 

baga-ti iphone in poponeata si pune-l pe vibratii inainte de culcare...atunci sa te gandesti ca daca vreodata intervine o schimbare majora in tara asta si ajunge de tot cutitul la os la aia saraci si fara iphone tu esti prima victima,chiaburule cu bmw CHIABĂR, -Ă, chiaburi, -e, s. m. și f., adj. 1. S. m. și f. Țăran bogat care aparține burgheziei satelor, posedă mai mult pământ decât poate lucra singur, dispune de importante mijloace de producție și folosește muncă salariată. 2. Adj. Înstărit, bogat.)

Nota 20!

 

Adica nota fara numar fara numar fara numar!!! :friends:

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am inteles de unde ura asta (doar pentru ortografie mi se parea absurd) ... de fapt e "ura de clasa".

 

Invidiosilor :haha:

 

 

da, despre asta e vorba, nu au ani suficienti, nu au trait sub comunisti si viseaza asa un fel de egalitarism in bunastare, sa ia de la bogati sa dea la saraci, nu-si pun problema daca merita sau sunt in stare sa faca ceva. din pacate, comunismul a fost un fel de egaliatate in saracie nu in bunastare si un alt fel de comunism nu exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este usor sa spui ca toti care o duc ceva mai bine fura ca sa-ti justifici propria neputinta (nu a ta, in general). cam asa sta treaba.

 

:agree: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca moderatorul din prea mult zel mi-a sters postul, chiar nu inteleg de ce, nu erau adresate injurii, a fost respectat regulamentul forumului.

 

Cenzura asta comunista este apanajul indivizilor mediocrii ce s-au vazut cu puterea in mana, oricare ar fi ea.

 

Bravo moderatorului! La mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce ma lupt eu aici ??!! pentru un lucru care este mai mult decat evident ??? Daca cineva imi arata o (1) singura fraza scrisa corect de Pompiliu (despre care nu am spus niciodata ca nu este un om de treaba sau supermotociclist)promit ca-mi cer scuze si retrag tot ce am scris aici. Dar pana atunci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce ma lupt eu aici ??!! pentru un lucru care este mai mult decat evident ??? Daca cineva imi arata o (1) singura fraza scrisa corect de Pompiliu (despre care nu am spus niciodata ca nu este un om de treaba sau supermotociclist)promit ca-mi cer scuze si retrag tot ce am scris aici. Dar pana atunci...

.......pana atunci ai dreptate!OK.Si cu ce te ajuta?Te simti mai bine.Pompiliu oricum nu scrie des,iar atunci cand o face se adreseaza cunoscutilor.Iar cunoscutii ,crede-ma,ultimul lucru care-i intereseaza este cum scrie Pompiliu!Si fac pariu ca daca ai sta 10 minute de vorba cu el ti-ai schimba optica si ai scrie la fel ca toti cei cu care te contrezi tu acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Oare de ce ma lupt eu aici ??!!

Tu(si altii ca tine)nu aveti ce lupte sa duceti..traiti intr-o confuzie.

Discutia este despre altceva, nu se studiaza gramatica limbii Romane.

Daca nu ai nimic de adaugat vis-a-vis de subiect nu trebuie decit sa taci, sa citesti, sa prinzi experienta de viata, motociclism si sa-ti scoti palaria in fata unuia ca Pompi, asa cum este el, mai netrecut prin scoala.

Simplu, incearca, nu este greu.

Succes. :wave:

 

.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cenzura asta comunista este apanajul indivizilor mediocrii ce s-au vazut cu puterea in mana, oricare ar fi ea.

 

da, tipic comunist, puterea pe mana unor prosti care nu stiu sa o exercite pentru ca nu au condus nimic niciodata si tot ce pot face sunt abuzuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare oameni buni multumesc pentru cuvintele frumoase eu mi-am cerut scuze pentru greseli mai mult nu pot face lasati omu sa spuna ce vrea e liber viata e prea scurta ca sa ne mai si certam va doresc tuturor o zi buna ...... amintiri frumose

post-20188-0-43155700-1321941420_thumb.jpg

post-20188-0-43261000-1321941466_thumb.jpg

post-20188-0-92455800-1321941546_thumb.jpg

post-20188-0-02593100-1321941716_thumb.jpg

post-20188-0-00303300-1321941922_thumb.jpg

post-20188-0-75107400-1321941970_thumb.jpg

post-20188-0-95329700-1321942009_thumb.jpg

post-20188-0-46118500-1321942092_thumb.jpg

post-20188-0-75242900-1321942131_thumb.jpg

post-20188-0-20154300-1321942186_thumb.jpg

post-20188-0-15038300-1321942236_thumb.jpg

post-20188-0-67117600-1321942307_thumb.jpg

post-20188-0-18438700-1321942479_thumb.jpg

post-20188-0-75499800-1321942520_thumb.jpg

post-20188-0-41077400-1321942572_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca moderatorul din prea mult zel mi-a sters postul, chiar nu inteleg de ce, nu erau adresate injurii, a fost respectat regulamentul forumului.

 

Cenzura asta comunista este apanajul indivizilor mediocrii ce s-au vazut cu puterea in mana, oricare ar fi ea.

 

Bravo moderatorului! La mai multe!

Iata ca ma corectez si singur!

Mediocri se scrie cu un singur i domnule phantom sau cine esti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ca ma corectez si singur!

Mediocri se scrie cu un singur i domnule phantom sau cine esti!

Domnu' Phantom, sau cum ti-o zice tie lumea, rusine sa-ti fie ! Nu stiu cum mai poti trai tu cu tine pentru greseala impardonabila pe care ai facut-o !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:crack:

 

(Va pup si abia astept sa ne vedem anul asta ! :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...