Sari la conținut

accident ion ionescu de la brad


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

....Ce nedreapta este viata :( condoleante familiei si Dumnezeu sa-l odihneasca.Nu am ajuns sa il cunosc personal am vazut insa reportajul de azi de pe PRO TV si m-a cuprins o tristete rar intalnita chiar daca nu il stiam pe Dragos.Mama ,impreuna cu care mai uitam la stiri si fiind o fire mai emotiva, a izbucnit in plans si mi-a soptit sa am grija cand v-oi incepe si eu sa conduc motorul la primavara.

 

Cuvintele sunt de prisos in astfel de momente.....may he Rest In Peace!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip :rose: ,sa se odihneasca in pace,il stiam pe tip din vedere,parea un baiat cumsecade si linistit,mama ei de soferie :angryfire: ,era prea frumos sa se termine sezonul fara un incident :(

 

Condoleante familiei,sper ca vinovatii sa fie trasi aspru la raspundere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai tragi la raspundere.. suntem partasi fara voie la haos.. dupa un eveniment atat de tragic si plin de ghinion.. stalpul ala nenorocit.. faptul ca trecea o motocicleta la o ora poate.. ca nu se face manevra aia ilegala in continu.. daca ne gandim spunem ca este imposibil sa se intample ceva, dar uite ca se intampla deoarece fenomenul moto este la inceput si muierea aia daca avea macar un scuter in familie sunt sigur ca-i schimba atitudinea pe asfal.

Daca ne organizam cat mai bine (ca nu este greu) putem face cat mai multe marsuri sa se vada ca existam(nu costa nimic). Si ura asta pe conducatorii auto trebuie sa dispara ca nu aduce nimic bun. Nu exista o emisiune de gen la o ora cu audienta..(mama nu mai conduce auto din cauza emisiunii "reflectii rutiere" spre ex) Un alt aspect foarte important.. trebuie aratat si altora ce inseamna motocicleta.. si ca pe ea de cele mai multe ori este o persoana cu familie acasa ca Dragos.. sa precizam ca o simpla privire in oglinda poate salva o viata, nu trebuie prea mult efort.. doar putina atentie.

Daca pretindem ca avem mai multa minte si ca suntem altfel, hai sa aratam si altora prin fapte, si sa fim uniti incepand de pe forum, iarna este lunga si putem pune tara la cale. Orice actiune de genul asta nu atrage rautate, si suntem toti in avantaj. Trebuie sa moara cate unu dintre noi sa ne dam seama? Maine pot fi eu, tu , el cu ea, si asa mai departe, este foarte simplu trebuie doar sa vrem si sa fim uniti.

Scuze de off topic.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Ce spui tu este un ideal tangibil si nu gresesti insa, in primul rand, trebuie sa rezolvam cu scindarile din randurile noastre, sa lasam "bisericutele" si impresiile de mari bikeri (prezente la unii dintre noi) si sa ne unim fortele, fiecare cu ce putem.

Orgoliile personale si "infatuare motociclistica" ar trebui sa fie lasata pe plan secundar. Numai asa vom putea vedea imaginea de ansamblu si rezolva problemele care ne macina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu's de ce tot insista lumea pe ideea ca conservarii au boala pe motoristi ??? Nu fratica , anumiti conservari sint absolut cretini si nu respecta nici o lege. Asa ca rugati-va sa nu respecte legea aia cu calea ferata si sa-i buleasca un tren , ca sa ne bucuram si noi.

Am A si am B , nici o diferenta , doar ca pe A ma c a c mai repede pe mine cind schimba unu' banda fara semnal. Noroc ca-s sacal batrin , ce de mult o sugeam. Adica , pe mobra ma sperii mai repede si in conserva ma sperii mai greu , ca de , ma apara tablele. In rest le iau mortii la fel si aceleasi flegme le dau pe masinii la toti bizonii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP ! :rose:

Condoleante famliei !

 

 

Conservarii nu au "boala" pe motociclisti... doar sunt "neatenti" (a se intelege ca nu au ce cauta pe sosele) unii (majoritatea).

Insa sa nu uitam nici de "brejii" nostri.

 

 

Cum de mereu se gasesec carcotasi pe foruml asta ? ... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu sa mai facut un topic despre el http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/zeci-de-motociclisti-au-zguduit-capitala-in-memoria-unui-prieten-decedat.html

 

 

Frate,prieten,coleg de clasa , Ne-ai lasat fara cuvinte :(( :((( Acum cativa ani eram la Bubu ,acum la tine !!! Urasc cand aud de oameni morti,mai ales de cunoscuti . Saluta-l pe Bubu,si pacat ca ai plecat si tu ca si el PREA DEVREME!!! :( Rip Bubu & Dragos !!!!

 

<iframe width="960" height="720" src="https://www.youtube.com/embed/64aWFlw6X4c?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/64aWFlw6X4c?version=3&hl=ro_RO"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/64aWFlw6X4c?version=3&hl=ro_RO" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

 

http://www.rtv.net/motociclist-mort-in-capitala-in-urma-unui-accident-video_3631.html#.Tsd8hJOID7E.facebook

Editat de FreT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"mobra veche cu consumabilele schimbate la zi franeaza aproape la fel ca o mobra noua, asa ca nu cred ca trebuie sa ne dai tu lectii de franat pe frig."

Esti tu asa sigur prietene?Inseamna ca nu ai mers pe mobre noi,si apoi pe mobre vechi,sau invers.E IMENSA DIFERENTA !! IMENSA !

Offtopic: La ~50km/h sunt sigur. Ba asa baga mana in foc ca o mobra veche cu gume de iarna franeaza mai bine ca o mobra noua cu gume de vara pe "canicula" asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: La ~50km/h sunt sigur. Ba asa baga mana in foc ca o mobra veche cu gume de iarna franeaza mai bine ca o mobra noua cu gume de vara pe "canicula" asta...

Sa-mi comand si eu niste gume de iarna pentru mobra in cazul asta =))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi comand si eu niste gume de iarna pentru mobra in cazul asta =))))

http://www.anvelopeimport.ro/produse/155--anvelope-moto/filtru-%5E%5E4%5E1%5EIarna

 

Incercai sa fii ironic banuiesc. atata timp cat sunt persoane care merg si pe zapada este clar ca nu merg cu slick-uri de SS.

 

Citeste la "sezon" si vei vedea exact. dar cum ai fost pe langa tot topicul era imposibil sa nu fii si acum.

Editat de dayro_25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.anvelopeimport.ro/produse/155--anvelope-moto/filtru-%5E%5E4%5E1%5EIarna

 

Incercai sa fii ironic banuiesc. atata timp cat sunt persoane care merg si pe zapada este clar ca nu merg cu slick-uri de SS.

 

Citeste la "sezon" si vei vedea exact. dar cum ai fost pe langa tot topicul era imposibil sa nu fii si acum.

Cine merge cu SS pe zapada e (cuvant urat). Pentru alte modele or exista,dar sa pui pe supersport anvelope de iarna e aberant,inutil.Iar topicul este despre o motocicleta supersport,deci alte tipuri gen enduro and shit nu ne intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un manelist-cocalar-criminal a fost condamnat definitiv la 4 ani cu executare ptr un accident mortal. vedeti link! http://www.adevarul.ro/locale/timisoara/Ucigasul_cu_Ferrari_asteapta_ultima_sentinta-_Vezi_aici_ce_pedeapsa_primeste_0_596940333.html?source=yahoo

 

este o premiera in Romania.

 

nu va lasati, macar 1 an sa ia nenorocita..sa se gandeasca la ce a facut!

 

imi pare nespus de rau, RIP...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un manelist-cocalar-criminal a fost condamnat definitiv la 4 ani cu executare ptr un accident mortal. vedeti link! http://www.adevarul....ml?source=yahoo

 

este o premiera in Romania.

 

nu va lasati, macar 1 an sa ia nenorocita..sa se gandeasca la ce a facut!

 

imi pare nespus de rau, RIP...

 

Nu am nimic cu vaca dar a gresit monumental !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine merge cu SS pe zapada e (cuvant urat). Pentru alte modele or exista,dar sa pui pe supersport anvelope de iarna e aberant,inutil.Iar topicul este despre o motocicleta supersport,deci alte tipuri gen enduro and shit nu ne intereseaza.

Era vorba de motocicleta veche, fara a fi specificat tipul ei, erai ironic cu faptul ca nu exista cauciucuri de iarna pe moto, desigur, pt ss nu exista, dar pentru moto in general da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...