Sari la conținut

Viata merita TRAITA, TRAIESTE drumul.


ozzy
 Share

Votati UN concurent din cei 50 cu pozele sale aferente -unul(sau mai multi daca vrei) per grup  

195 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Daca nu ai cerut la nici un prieten de al tau , sa te voteze ??? ............................ eu fac o plecaciune in fata ta , si spun JOS PALARIA !!!

Si parerea mea , ca sa fie cum spui tu , trebuia sa nu fie pe voturi , si trebuiau chemati 3 profesionisti in fotografie , ca juriu si sa voteze ei !!!

 

Se pare ca pentru unii chiar asa este de greu! :disappointed:

 

Dar, ca sa dau o nota pozitiv-optimista, inca mai sunt sanse sa revenim la vechile si sanatoasele sisteme de valori umane, in care superficialitatea, egocentrismul, grobianismul, micimea spirituala si intelectuala, gratarismul si alte asemenea manifestari erau blamate, combatute si marginalizate. Chiar daca acum au devenit, alaturi de alte multe lacune de caracter, ridicate in grad si aduse la rang de virtuti, in noi sta puterea de le trimite acolo unde este locul: la lada de gunoi.

 

Refuz sa accept aceasta normalizare a anormalului (cum zicea defunctul Paler) si cred ca prin exemplul individual, in familie, la locul de munca, pe strada, la film, in parc, in padure, pe munte, in piata si pe internet, oriunde si oricand ne aflam, putem readuce bunul simt, cinstea si omenia la locul lor de frunte in scara valorilor umane.

 

Ce absurditate: cum sa ma votez eu pe mine la un concurs de orice natura ar fi el? Adica sa-mi fur singur caciula. Sa-mi spun mie ca sunt bun, cand, de fapt, ideea unui concurs "public" este de a obtine aprecierea celorlalti, nu pe cea proprie!

Adica de a afla unde ma situez in raport cu ceilalti, cat de mult difera "frumosul" meu, sistemul meu de valori in raport cu "frumosul" celorlalti.

 

Sa-mi votez prietenii e cam tot pe acolo cu a ma vota pe mine, dar cu oarece nuante. Pot sa-i votez pe prieteni pentru ca impartasim aceleasi valori si apreciez rezultatele lor. Asta e in regula.

Pe de alta parte, nu e deloc in regula sa-l votez pe "preten" doar pentru ca mi-este preten, fara a "filtra", fara a compara rezultatele lor cu ale altora, pe care sa-i ignor doar pentru ca nu mi-s "preteni". E o mentalitate cel putin simplista.

 

In speta, acest concurs a avut un sistem de reguli foarte lax (de fapt aproape nu au fost reguli), si in principiu ideea a fost excelenta si merita apreciata in mod deosebit. Nefiind "incorsetati" de reguli, un principiu normal de acordare a votului ar fi fost "dupa gust". Altfel, vorba cuiva de mai sus, trebuiau adusi cativa doctori in fotografie (experti in deselereuri, evident :bigstar: ) si lasati ei sa faca aprecierile.

 

Iertati-ma va rog, daca v-am gresit. Nu intentionez sa fac atacuri la persoana, a fost doar o expunere de principii.

 

Spor la cele bune tuturor!

Adi.

Editat de adris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

NU mai sunt sanse sa revenim la vechile si sanatoasele sisteme de valori umane, in care superficialitatea, egocentrismul, grobianismul, micimea spirituala si intelectuala, gratarismul si alte asemenea manifestari erau blamate, combatute si marginalizate.

Acum au devenit, alaturi de alte multe lacune de caracter, ridicate in grad si aduse la rang de virtuti!

[/url] cu "Ordinul Național pentru Merit, în grad de Cavaler"

199681-.jpg

:blink:

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In limita posibilitatilor festivitatea de premiere va putea fi urmarita on-line si de catre concurentii din tara. Mai multe detalii ne va spune cel care va face acest lucru posibil.

 

 

salutare

asa cum sunea si organizatorul in unul din post-uri exista posibilitatea ca premiere sa se transmita on-line mai ales pentru cei care nu pot fi prezenti in Evarza.

Acest lucru va fi posibil. Premierea se va transmite pe internet incepand cu ora 19.00 la adresa www.biketv.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concurentul Nr. 15

 

Cap Kaliakra, Bulgaria - 18 Sept 2011

post-55655-0-06265500-1322586645_thumb.jpg

 

Transfagarasan - 20 Aug 2011

post-55655-0-43114700-1322586742_thumb.jpg

 

Transfagarasan - 20 Aug 2011 [undeva pe acolo sunt si eu :wave: ]

post-55655-0-00796200-1322586752_thumb.jpg

 

Si cam atat... :bigstar:

 

nice moto, nice nice girl ;)

si un vot de la mine!!!

Editat de costi_pci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca pentru unii chiar asa este de greu! :disappointed:

 

Dar, ca sa dau o nota pozitiv-optimista, inca mai sunt sanse sa revenim la vechile si sanatoasele sisteme de valori umane, in care superficialitatea, egocentrismul, grobianismul, micimea spirituala si intelectuala, gratarismul si alte asemenea manifestari erau blamate, combatute si marginalizate. Chiar daca acum au devenit, alaturi de alte multe lacune de caracter, ridicate in grad si aduse la rang de virtuti, in noi sta puterea de le trimite acolo unde este locul: la lada de gunoi.

 

Refuz sa accept aceasta normalizare a anormalului (cum zicea defunctul Paler) si cred ca prin exemplul individual, in familie, la locul de munca, pe strada, la film, in parc, in padure, pe munte, in piata si pe internet, oriunde si oricand ne aflam, putem readuce bunul simt, cinstea si omenia la locul lor de frunte in scara valorilor umane.

 

Ce absurditate: cum sa ma votez eu pe mine la un concurs de orice natura ar fi el? Adica sa-mi fur singur caciula. Sa-mi spun mie ca sunt bun, cand, de fapt, ideea unui concurs "public" este de a obtine aprecierea celorlalti, nu pe cea proprie!

Adica de a afla unde ma situez in raport cu ceilalti, cat de mult difera "frumosul" meu, sistemul meu de valori in raport cu "frumosul" celorlalti.

 

Sa-mi votez prietenii e cam tot pe acolo cu a ma vota pe mine, dar cu oarece nuante. Pot sa-i votez pe prieteni pentru ca impartasim aceleasi valori si apreciez rezultatele lor. Asta e in regula.

Pe de alta parte, nu e deloc in regula sa-l votez pe "preten" doar pentru ca mi-este preten, fara a "filtra", fara a compara rezultatele lor cu ale altora, pe care sa-i ignor doar pentru ca nu mi-s "preteni". E o mentalitate cel putin simplista.

 

In speta, acest concurs a avut un sistem de reguli foarte lax (de fapt aproape nu au fost reguli), si in principiu ideea a fost excelenta si merita apreciata in mod deosebit. Nefiind "incorsetati" de reguli, un principiu normal de acordare a votului ar fi fost "dupa gust". Altfel, vorba cuiva de mai sus, trebuiau adusi cativa doctori in fotografie (experti in deselereuri, evident :bigstar: ) si lasati ei sa faca aprecierile.

 

Iertati-ma va rog, daca v-am gresit. Nu intentionez sa fac atacuri la persoana, a fost doar o expunere de principii.

 

Spor la cele bune tuturor!

Adi.

 

:agree:

Respect :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aualeoooo, pai daca se voteaza pe prietenii si da Roxynel un mass pe mess sa o voteze sunteti mancati! :laugh:

o voi contacta negresit pe Roxana sa o fac manager de proiect :friends:

 

VOTATI CONCURENTUL CU NR 8, VOTATI SCHIMBAREA, TARA ARE NEVOIE DE... aoleu, hai ca ma luat-o razna :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o voi contacta negresit pe Roxana sa o fac manager de proiect :friends:

 

VOTATI CONCURENTUL CU NR 8, VOTATI SCHIMBAREA, TARA ARE NEVOIE DE... aoleu, hai ca ma luat-o razna :crack:

 

de votat o votam

DAR

 

CARE E PROIECTUL""""

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu pot sa cred .. bai niko sa vezi ce-ti fac sambata :))) jumba mama tu chiar vrei sa dau mass? adica n-am dat pt mine si sa dau pt voi? :)) vrei sa pleci la munte si mie imi dai doar o bere??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu draguta, te premiez pe tine ca angajatul lunii :)) deci hai sa vedem daca merge politica si-n moto :P i love you!

 

hai ca am mai crescut un vot URRAAAAA, URRAAAA, URRAAAA!!!! :friends:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu uitati ca vineri e premierea.

 

salutare

exista posibilitatea ca premiere sa se transmita on-line mai ales pentru cei care nu pot fi prezenti in Evarza.

Acest lucru va fi posibil. Premierea se va transmite pe internet incepand cu ora 19.00 la adresa www.biketv.ro

 

Si nu uitati ca o sa fie transmisa on line.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bestial, la cat mai multe dinastea !!! .................. sigur asta e o parte din viitor !!! :banana:

Lasa ca data viitoare facem o transmisie holografica. :D

 

imi pare rau ca nu mai stau in Bucuresti si azi sa beau si cu voi :)

 

Pai iei o bere te pui in fata monitorului si bei o bere cu noi. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca n-am ajuns aseara,sper ca v-ati distrat tare si nu v-ati suparat pe mine :friends:

multumesc tuturor celor ce mi-au votat si vizionat fotografiile, sper ca pe viitor sa va mai pot aduce astfel de imagini :burnout:

 

cu stima Catalin Mitachescu!

 

@Roxana: iete maica ai cistigat, BRAVOOOOO!!!

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari tuturor! Nici eu n-am putut ajunge, pentru ca am fost prins cu o petrecere de Craciun la firma. Sper sa apuc sa vad inregistrarea evenimentului.

Bravo Ozzy pentru idee si participantilor pentru fotografii. Restul este perfectibil.

 

Si un cadou in tema cu sloganul campaniei (parafrazandu-l pe @b374: "si apusul asta il pierdeam daca mergeam mai repede"):

 

Panorama%2525202%252520Apus%252520Lac%252520framed.jpg

 

Sarbatori fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun invitarea domnului Dan Nastase

 

Dan Nastase nu este atat de important pe un forum moto...

El nu este dacat un veteran motociclist in varsta de aproape 62 de ani

dintre care doar 42 "la pupitru"...

 

Va multumesc mult pentru gandurile bune si pentru "mentiune" !

 

La multi ani cu bucurie si

La multi kilometri frumosi!

http://www.crestinor...nda-127297.html

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor pentru participare! Multumiri sponsorilor!

 

 

Premiul I - Roxynel - 36 de voturi

post-5416-0-29300000-1324129951_thumb.jpg

 

Premiul II - Stulewa - 28 de voturi

post-5416-0-53495500-1324130013_thumb.jpg

 

Premiul III - Doctor X - 26 de voturi

post-5416-0-00795300-1324130050_thumb.jpg

 

Mentiune - LinX - 25 de voturi

post-5416-0-95067500-1324130088_thumb.jpg

 

Mentiune - delete636 - 24 de voturi

post-5416-0-21779300-1324130129_thumb.jpg

 

Mentiune - pompiliu - 22 de voturi

post-5416-0-74112600-1324130163_thumb.jpg

 

Premiul special - tembelutzu

post-5416-0-54394000-1324130195_thumb.jpg

 

Premiul special - Alina31

post-5416-0-19774900-1324130227_thumb.jpg

 

Premiul special consta intr-o revizie moto (premii oferite de Romantic Bikers)

 

Felicitari castigatorilor!

 

Ii rog sa ia legatura cu Ozzy pentru a intra in posesia premiilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A castigat cea mai sexy fotografie ( aka concurenta :P ). Lasand gluma la o parte, felicitari castigatorilor si organizatorilor pentru aceasta raza de soare in miez de iarna. A fost o super ideea, ozzy you are da` man ;) . Idee pentru urmatorul concurs : cea mai frumoasa motocicleta. Eh?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...