Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

daca nu ma insel, RSV4/Tuono V4R vine standard cu 200/55 pe spate...sau sunt mentionate ca alternative: 190/55 , 190/50 200/55

 

Nu te inseli :peace: . Pana acum am avut 200 55, 190 55 x2 , 200 , iar 190 si acum 200 din nou.

 

N'am sesizat vre'o mare schimbare in ciclistica motoretei. Bine, nu's nici vre'un mare racer sa scot untu din ele si mersul meu este in proportie covarsitoare pe strada, mai mult cu pasagera decat singur. Singura chestie e ca vizual e mai balsoi, za fund of za motoret & imi place :)

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apreciez ca-mi ignori posturile dupa ce mi-am permis sa-mi exprim parerea despre achizitia ta si cum ai gandit-o, insa cu 190/50 o sa tocesti mult mijlocul si nu se apleaca asa usor pe viraje precum 190/55

 

180/60 e guma folosita preponderent pe pista (pardon,dimensiunea).

 

Prefer sa ignor decit sa intru in polemica neconstructiva (a se citi balacareala) .

 

In acest moment am Michelin pp 199/50 spate , si se apleaca usor in viraje chiar fara nici o ezitare, nu sunt multumit de grip cind este mai aplecata, incepe usor sa derapeze, presiunea este 1.9 .

Inca nu m-am hotarit ce sa aleg, Pireli rosso 2 180/60 190/55 sau Dunlop q2.

Pina in sezonul urmator cu siguranta ma hotaresc la o variant.

Editat de Costi73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepe usor sa derapeze, presiunea este 1.9 .

Esti greu, ai pasager si bagaje si remorcuta? (pardon, e tocmai invers). Dar mai creste presiunea, s-ar putea sa iti placa.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciumec noul propietar. A dus la limita mobra care-i radea lui Zahei in fata pe curbe (in condițiile in care nu e mare racer si merge preponderent pe strada).

Man, o fi guma dusa. Baga-i prospătura, 190/55 daca tot zici ca mergi mai mult pe strada. Si pregătește-te psihologic sa rada si de tine ☺

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a, zi asa, ca orice roman impartial, iti doreai sa fie motoreta naspa ca sa nu iti para rau dupa ea

normal ca ma atac, cand vine unul si imi judeca lucrurile mele, care este ale mele sa stii ca exista oameni ca mine, care nu spala motocicletele sau masinile. stii de ce? pentru ca se murdaresc inapoi! daca nu o folosesc, nu o spal. daca o folosesc, o spal rar, cand decid ca ma murdaresc daca ma urc pe ea asa. daca ai fi ceva mai batran si ai fi prins si vremurile de dinaintea forumului de pokemoni, ai sti ca 1) zahei nu are motorete cazute sau cu hibe si in nici un caz nu ar vinde una cu defecte si 2) zahei nu vinde motorete sport de 1000 la incepatori, chiar daca vin cu banii cash si nu discuta de pret - lucru care s-a intamplat de doua ori intr-un an iar zahei a stat si a mai asteptat in loc sa isi vanda motoreta aia naspa si defecta. pentru ca zahei e motociclist si e un domn, nu e forumist. de accea zahei se ataca atunci cand pokemonii isi dau cu parerea despre motoretele lui. cu toate acestea, zahei stie ca nu ar trebui sa ii pese de parerea pokemonilor si isi cere scuze

 

Zahei, oare de ce m-a pacalit pe mine fata aia ca e virgina? Si cand colo... swooshh :D

Esti un domn motociclist roman inadaptabil :D

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Zahei, oare de ce m-a pacalit pe mine fata aia ca e virgina? Si cand colo... swooshh :D

Esti un domn motociclist roman inadaptabil :D

nu tu ma, mie! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

michelin-urile alea pe care le-a avut si le are fosta mobra a lui zahei , mi se par cele mai prastii de pus pe RSV..

 

pana si de Angel ST am fost mai multumit...

» Post actualizat in 15 Sep 2016 15:49

michelin-urile alea pe care le-a avut si le are fosta mobra a lui zahei , mi se par cele mai prastii de pus pe RSV..

 

pana si de Angel ST am fost mai multumit...

» Post actualizat in 15 Sep 2016 15:52

De acord, ce recomandări ar fi ?

Editat de Costi73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am prins loc la scoala pana la urma. Am scos 2:47 dar pe linia dreapta se mergea încet pt regrupare. Nu am simțit ca m-ar trage in jos cauciucurile. Ma trage in jos capul :)

» Post actualizat in 23 Sep 2016 09:50

Lexy a fost la grupa C. Sunt si eu curios cat a scos.

Editat de dan.c.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia lasa tu aburelile cu astia batrani :D

 

Uita-te mai bine aici cu ce o sa va invarta Zahei castile in cap :)

/index.php?/topic/741764-2t-250cc-race-project-aprilia-rs250/

abia astept sa-l vad pe Zahei cu ea la circuit si sa dau si eu o tura cu ea(asa a promis) ,am mers eu pe circuit cu nsr'ul ..asta cred ca e racheta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am prins loc la scoala pana la urma. Am scos 2:47 dar pe linia dreapta se mergea încet pt regrupare. Nu am simțit ca m-ar trage in jos cauciucurile. Ma trage in jos capul :)

 

Data viitoare o sa fie mai bine Dan,stai linistit !

Felicitari pentru participare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...