Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

Fratili vostru are tot manete scurte. Or avea o logica în moto GP dar cum suntem niște utilizatori obișnuiți cred ca balanta înclină mai mult spre preferință personala. Eu printre primele modificări pe care le'am făcut a fost sa schimb manelele cu unele short :) Pe SV cum nu găseam ce îmi doream țin minte ca le-am tăiat direct la bomfaier și le'am polizat cu șmirghel :)

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ziceam ca iarna asta voi trimite ECU la remapat. Mai exact vreau sa i se puna ultima varianta de harta lansata de Aprilia si activata optiunea "open loop", care dezactiveaza sonda lambda, modificare necesara in cazul in care ai tobe si filtru de aer sport.

Am luat legatura cu Gabro (un tuner italian) care mi-a cerut 250E+transport pentru a-mi scrie o harta personalizata care "greatly improves rideability" si a-mi activa "open loop". I-am zis ca vreau doar ultima harta de la Aprilia si open loopul. Nu a mai raspuns. :)

L-am gasit in schimb pe Griff de la Aprilia Performance UK care a zis ca imi face ce vreau eu cu 60Lire + transport.

Pe ambii i-am gasit pe facebook.

Dupa modificarea asta va fi nevoie si de o resincronizare a clapetelor de acceleratie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveai 1st gen, rezolvai cu vreo 70 euro cu Gabro, era mai usor (schimbai doar EPROMU). La 2nd gen,din ce spui tu, pare mai 'complicat'..


Sunt curios ce v-a impins spre 2nd gen, pe cei care detineti modelul asta. Banuiesc ca doar din ratiuni ce tin de estetica. Din cate stiu,dpdv al ciclisticii 1st gen este foarte reusit (poate chiar mai reusit decat 2nd gen). Iar dpdv al puterii, 1st gen se poate aduce lejer la puterea 2nd gen (cu throttle body de 2nd gen, intake manifold, eprom, tobe, etc).


Era doar o intrebare, nu dati cu pietre :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceam ca iarna asta voi trimite ECU la remapat. Mai exact vreau sa i se puna ultima varianta de harta lansata de Aprilia si activata optiunea "open loop", care dezactiveaza sonda lambda, modificare necesara in cazul in care ai tobe si filtru de aer sport.

Am luat legatura cu Gabro (un tuner italian) care mi-a cerut 250E+transport pentru a-mi scrie o harta personalizata care "greatly improves rideability" si a-mi activa "open loop". I-am zis ca vreau doar ultima harta de la Aprilia si open loopul. Nu a mai raspuns. :)

L-am gasit in schimb pe Griff de la Aprilia Performance UK care a zis ca imi face ce vreau eu cu 60Lire + transport.

Pe ambii i-am gasit pe facebook.

Dupa modificarea asta va fi nevoie si de o resincronizare a clapetelor de acceleratie.

 

chiar eram curios daca mergi mai departe cu initiativa de remapare.

asta e site-ul oficial: http://www.apriliaperformance.co.uk/ ? (nu am fb)

pana la urma o sa ii trimiti ECU sau nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta seara il dau jos si maine, cel tarziu vineri il voi trimite.

Din ce am mai trimis eu pana acum in UK, cel mai mic pret l-am gasit la DPD. 105lei cel mai mic colet (care e destul de mare).

Nu stiu preturile de la posta romana :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Felicitări pt achiziție. Nici nu te uita la km, nici nu te incanta la ei. Dacă motorul merge ok și nu are probleme.. Atunci apa, paie și bătaie! Da'i bice. Daca te ajuta in vreun fel informația Tuono meu 2013 are cam 25.000km in ideea in care eu sunt plecat din tara cam 7 luni pe an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dacă pentru mine era întrebarea, a fost la 2500€

» Post actualizat in 12 Mar 2017 18:59

Astăzi pe lângă Ploiești :)

 

Pit stop, a racing vehicle stops in the pits during a race for refuelling!

post-95922-0-05568900-1489345132_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...