Sari la conținut

K1600 GT


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

@DoruBMW (offtopic) :

... a, nici aston martin. nu e bun frate, e englezesc.

Te bate gandul la un Aston?

Respecte,Aston e taticutzul la toate GT-urile.DB9,6L,V12.Mai exista ceva mai bun de atat?

Stiu,eu eram cu GTR-ul dar aia e altfel de masina,e pe alt segment.Aston-ul e prea sexy.

Cand si daca iti iei,tre sa pui aci neste poze sa ne delectam si noi,sa vada si ochiul nostru placutza aia cu "Handbuilt in England".

Cheers :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin

Am cunoscut in anglia un om care avea doua palate si conducea un Opel Ascona vechi de cand lumea.

Am un prieten din rusia care detine o avere considerabila. Acum doua zile ne-am intalnit si el a venit cu un Ford Fiesta. E adevarat ca era destul de noua masina.

Scrantiti sunt de ambele parti ale baricadei, de cand lumea.

Nu-mi spune ca astia din exemplele tale au tiglele pe casa, la banii lor.

Nu spune nimeni sa mearga cu calesti aurite, dar sa nu te bucuri de averea ta mi se pare un mare pacat.

Daca stau sa ma gandesc bine nici nu merita banii aia..

 

Au scos o motocicleta de autostrada. Un touring pentru tarile civilizate. Si nu o vad prea compatibila cu Romania.

Ozzy tata, tu esti un baiat destept, dar aici folosesti un alt cliseu.

Iti dau exemplul meu inainte sa-mi iau LT, cind toti cunoscutii imi spuneau ca asta nu este mobra de Romania, nu avem drumuri pentru el, etc.

Sa-ti mai povestesc ca in zece luni de cind il am am facut aproape 30.000 km cu el, dintre care doar 4500 afara din tara? :grinbandit:

Il folosesc toata ziua, merg la servici si la piata cu el.. :rolleyes:

Cine ma cunoaste poate sa-ti confirme..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DoruBMW (offtopic) :

 

Te bate gandul la un Aston?

Respecte,Aston e taticutzul la toate GT-urile.DB9,6L,V12.Mai exista ceva mai bun de atat?

Stiu,eu eram cu GTR-ul dar aia e altfel de masina,e pe alt segment.Aston-ul e prea sexy.

Cand si daca iti iei,tre sa pui aci neste poze sa ne delectam si noi,sa vada si ochiul nostru placutza aia cu "Handbuilt in England".

Cheers :cheers:

 

Hmm... pentru mine exista :D Maserati spre exemplu (Granturismo S)... 4.7l, V8.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ati dat-o in topmodele!

 

 

ce vrei frate, e iarna. in plus, sunt misto si astea.

 

baga un ochi. da' nu, nu e buna, e englezeasca - hahaha!

 

http://www.topspeed.com/cars/aston-martin/2012-aston-martin-one-77-ar98994/pictures.html

 

 

asta e una de-alea de-as fu---o non-stop.

 

aston-martin-one-77--3w.jpg

 

 

 

2009-aston-martin-one-77-10_1024x0w.jpg

 

 

 

aston-martin-one-77--1_800x0w.jpg

 

p.s. si maseratti e ok, daca as lua o astfel de masina ar fi totusi aston, maseratti mi se pare cam in criza de identitate in ultima vreme, aston continua sa ma uimeasca si are acel parfum de buna calitate ce nu a fost alterat niciodata.

 

ca sa stiti despre ce vorbim si de ce zic ca maseatti ala e o gluma:

 

EngineType:V12 Vantage-derived Aston Martin V12InductionNaturally aspiratedDisplacement6.0 litersHorsepower700+ bhpExteriorBody Type2 Door, 2 Seat GT CoupeCurb WeightApprox. 1500 kg / 3307 lbs.PerformanceAcceleration 0-60 mph s:Less than 3.5 secondsTop Speed200+ mph

 

 

Base Price: Aston Martin One-77: EU 1 million.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine, tot ce este pe 4 roti, ma lasa rece. Intre un Logan si un Aston Martin nu vad nici o diferenta. Daca respecti legea amandoua merg la fel. Daca nu o respecti esti infractor. Sa dai o groaza de bani pt asta este prea mult pt mine. Mai bine am discuta pe unde o frecam la anu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vrei frate, e iarna. in plus, sunt misto si astea.

 

baga un ochi. da' nu, nu e buna, e englezeasca - hahaha!

 

http://www.topspeed....4/pictures.html

 

 

asta e una de-alea de-as fu---o non-stop.

 

aston-martin-one-77--3w.jpg

 

 

 

2009-aston-martin-one-77-10_1024x0w.jpg

 

 

 

aston-martin-one-77--1_800x0w.jpg

 

p.s. si maseratti e ok, daca as lua o astfel de masina ar fi totusi aston, maseratti mi se pare cam in criza de identitate in ultima vreme, aston continua sa ma uimeasca si are acel parfum de buna calitate ce nu a fost alterat niciodata.

 

ca sa stiti despre ce vorbim si de ce zic ca maseatti ala e o gluma:

 

EngineType:V12 Vantage-derived Aston Martin V12InductionNaturally aspiratedDisplacement6.0 litersHorsepower700+ bhpExteriorBody Type2 Door, 2 Seat GT CoupeCurb WeightApprox. 1500 kg / 3307 lbs.PerformanceAcceleration 0-60 mph s:Less than 3.5 secondsTop Speed200+ mph

 

 

Base Price: Aston Martin One-77: EU 1 million.

 

 

daca te dai cu aston ul cum mergi si cu k ul degeaba dai si 10 euro pe el :crack:

 

adica sa inteleaga lumea in linie dreapta 200 'ceea ce si o moto de 6000euro poate" iar pe curbe uiti sa o scoti din a 1 a

 

pardon........ uitasem...... nu ai muzica in boxe la aia de 6000

 

poate asa si de dragul ca ai mai multa piele pe langa tine si butoane mai colorate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Eu sunt liber pina in 02.ianuarie.

Ce sa mai asteptam pina la anu?

Bagam o tura scurta undeva?

PS:Dorule, asa ceva nu te-ar coafa?

Enumar citeva avantaje colosale:

-Scutesti banii de gaz.

-Pret de achizitie, aproape nimic, cit pot sa coste doi busteni, o mana de cuie si un litru de vopsea?

-Ii poti schimba culoarea cind doresti tu, dupa o cafea dimineata pui bidineaua pe ea si apari in oras practic cu alta scula.

-Esti tot timpul in centrul atentiei, oriunde te-ai duce.

-Iti pastrezi tonusul muscular, practic lucrezi cam oricare muschi al corpului.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

englezii fac masinile astea frumoase ca nu au femei la care sa se uite

 

poti sa ai si 600 de cai sub capota daca nu.i folosesti......tot degeaba

exact ca ala cu scula de 35 de cm nu are sange sa o scoale ....so

 

e frumoasa doar asa ... in pantaloni

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, ce dreq aveti cu Doru. Cum face un topic sau zice ceva, cum sar la beregata lui o mana de oameni. Nu stiu de unde si din ce iritarea asta. Am vazute ca pe alte topicuri chiar se foloseste limbaj de mahala la adresa lui sau a veteranilor.

Alta problema e ca de vreo 7 ani incoace,pe aici si nu numai, nu se mai respecta dreptul la opinie.

Chiar asa de tare s-a degradat acest forum in ultimii ani?

Stilul asta de dialog vad ca a acaparat forumul si se comporta ca o ciroza, in sensul ca forumul a devenit un ficat muribund care mai indeplineste pe ici colo cateva functii ptr care exista, dar in rest ...

Oricum RUSINEx3

 

Cat despre topic, cred ca tine de placerea si gustul fiecaruia. Tu ca fost posesor de BMW touring esti fidel marcii, la fel si eu ca fost posesor de Goldwing, nu voi fi convins de alti producatori.Adica am admirat si luat in considerare plusurile de la altii, doar ca fiorul ma trece numa' cand ii pronunt numele ,dapai cand il conduc.

 

In concluzie : noi sa fim sanatosi si sa conducem ce ne dorim, ca restul e can-can. Sarbatori fericite! :cheers:

 

Editat de chubby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdan:

 

eu am rezervat deja, programul e urmatorul:

 

de pe 6 pe 8 iul la garmisch

de pe 8 pe 12 la menton

 

apoi in functie de timp as lua-o in sus spre bregenz intr-un fel de route des grandes alpes pe dos dar fara toate pasurile. apoi mai vad. treaba e ca nu prea imi iese sa stau plecat mai mult de 10- 12 zile

daca te intereseaza ruta/data suna-ma, poti rezerva si tu, camerele sunt pe duca.

 

 

luigi:

 

si eu sunt acasa, nu am mai plecat, am f multa treaba dar putem iesi intr-o zi, acum erau 7c, am fost afara.

 

p.s. oricum de paste in thassos.

 

chubby:

 

niste avortati, vai de viata lor. se baga si ei in seama dupa puterilor lor alea anemice. nici alfabetizati nu sunt. ma pi-s pe ei.

 

hai sarbatori fericite si tie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Foarte fain review.

Urmaresc destul de des M. Usa si MCN si nu pot spune ca gasesc des review-uri atat de detaliate (pt. un film pe Y.) si obiective ca cel de mai sus.

Fain. Te cam pune in dubiu. Pana la concluzia finala tot inclinam spre Bmw, dar nu luasem serios in calcul ideea unei ture f. lungi, cu pasager.

Editat de zero_motoshop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

goldwing e o mare motocicleta si la propriu si la figurat. mie imi inspira respect. si faptul ca e pe piata de zeci de ani cu aproape aceeasi forma spune mult. cu toate acestea:

 

1. nu cred ca europa e piata potrivita pt gw, in america e locul ei

2. nu cred ca este in aceeasi clasa cu gt/gtl care inclina mai mult spre sport touring.

3. gw nu e motocicleta mea, cum nu e nici hd, desi ambele imi plac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt liber pina in 02.ianuarie.

Ce sa mai asteptam pina la anu?

Bagam o tura scurta undeva?

PS:Dorule, asa ceva nu te-ar coafa?

Enumar citeva avantaje colosale:

-Scutesti banii de gaz.

-Pret de achizitie, aproape nimic, cit pot sa coste doi busteni, o mana de cuie si un litru de vopsea?

-Ii poti schimba culoarea cind doresti tu, dupa o cafea dimineata pui bidineaua pe ea si apari in oras practic cu alta scula.

-Esti tot timpul in centrul atentiei, oriunde te-ai duce.

-Iti pastrezi tonusul muscular, practic lucrezi cam oricare muschi al corpului.

Si eu ma gandeam sa ies de sfarsit de an si de inceput de alt an, vino cu propuneri si iesim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca 2012 sa va aduca mai multa intelepciune. :D

 

da mai ozzy am inteles,

 

mai bine o viata intreaga scarmand prin gunoaie, asa da, un scop demn de urmat, un exemplu pentru comunitete.

 

v-o spun cu regret, in momentul in care incetati sa sperati in mai bine, sa aveti convingerea ca se poate, s-a terminat cu voi.

 

la voi speranta a murit, incercati sa va creati o alta lume, bazata pe non valori, un climat al vostru, in care sa puteti exista. din pacate lumea e una, incercati sa vedeti unde va situati, peisajul e foarte trist.

 

Se pare ca te-am suparat rau cu ce am scris. :D

Inteleg ca ai impresia ca eu scurm prin gunoaie?

Ma uit in jurl meu si ma situez foarte bine sa stii. :lol:

 

Cine isi cumpara motoare de-astea stie la ce sa se astepte.

Astea sunt motoare barbatesti, daca te sperie faptul ca sunt mari si grele, cum spui tu mai sus atunci stai acasa!

Probabil nu te-ai urcat niciodata pe asa ceva ca sa vezi cit sunt de usor de manevrat, in ciuda masivitatii si greutatii.

Aduce a invidie.

Daca am avea toti bani multi ne-am satisface toate capriciile.

Bravo lui ca isi permite!

Ozzy, nu m-am referit in special la tine, ci la cei care impartasesc ideile astea.

 

Unii dintre cei care isi cumpara asemenea motociclete le iau pe principiul "a mea e mai mare". Nu conteaza ca nu sunt in stare de ele. Le iau ca toti romanii " sa moara dusmanii de oftica" :lol:

Nu am mers pe BMW-ul asta si nici nu imi doresc. Dar am mers pe motociclete mari. Stiu cum e cu ele cand merg. Mai greu este cu ele cand stau pe loc ori mai grav cand stau culcate.

Cum spuneam mie modelul asta de BMW nu imi place din anumite motive. Dar il accept ca realizare tehnica. Deci nu vad de unde sa apara invidia.

Chiar daca unii pe aici se cam rup in figuri cu banii lor eu nu m-as injosi sa fac ce fac ei. Sunt cateva forumuri pentru oameni cu bani unde se discuta depsre iahturi si masini de 1 mil. de euro. dar probabil acolo s-ar simiti prea mici.

Eu doar mi-am spus parerea despre un model de BMW. Unii au inteles altceva si s-au cam aprins.

 

Greseala asta o faci o singura data apoi inveti sa gasesti, dintr-o privire, locul de parcare potrivit si sa o indrepti cu fata unde trebuie. Nu asta este problema pt cineva care-si doreste genul asta de motoare.

 

Pai si e normal sa procedezi asa? Pentru mine sa iti cumperi o motocicleta cu atatea limite dovedeste anumite lipsuri in anumite zone ale corpului. Eu am 1,78 si 80 Kg. Daca imi iau o motocicleta prea mare ma chinui cu ea daca imi iau una prea mica ma chinui sa stau pe ea. Sa spunem ca imi doresc un motor chopper de 125 cc. Pai stau cu capul intre genunchi pe el. De ce sa imi iau asa ceva?

O motocicleta la care trebuie sa fiu atent unde o parchez, daca dumul e bun si sa merg cu ea pe doua autostrazi mi se pare inutila.

Dar acum fiecare cu necesitatile lui.

 

Scrantiti sunt de ambele parti ale baricadei, de cand lumea.

Nu-mi spune ca astia din exemplele tale au tiglele pe casa, la banii lor.

Nu spune nimeni sa mearga cu calesti aurite, dar sa nu te bucuri de averea ta mi se pare un mare pacat.

Daca stau sa ma gandesc bine nici nu merita banii aia..

Ozzy tata, tu esti un baiat destept, dar aici folosesti un alt cliseu.

 

 

Nu folosesc nici un cliseu. Unde am spus eu ca oamenii aia au numai masinile amintite de mine? Am spus doar ca au venit cu acele masini.

In tara lor se numeste modestie si inteligenta.

Stii cum ar fi aratat un Rols in fata barului de motociclisti din Northampton? Stii cum s-ar fi uitat toti la ala care a venit cu Rolsul? Nu l-ar fi bagat nimeni in seama. L-ar fi ocolit toti. La ei ingamfarea este opusul socializarii. La noi cum apare unul cu o masina mai scumpa cum il pupa toti intre fese.

Chiar daca are si alte masini nu le foloseste dect cand trebuie sa se intalneasca cu cei care trebuie sa stie ca are bani si atunci are sofer cu manusi albe in maini. La ei oamenii bogati nu simt nevoia sa isi conduca masinile de lux decat foarte rar.

Spre deosebire de proaspetii imbogatiti din Romania oamenii bogati din lume nu simt nevoia sa isi etaleze averile. Pentru ca spre deosebire de romani acei oameni sunt si inteligenti.

De ce sa frece o masina scumpa si sa riste sa o zgarie? Ca sa o indrepte cu ranga ca becali?

Ei spre deosebire de noi isi permit sa aiba un garaj bine dotat. La noi se chinuie sa isi cumpere un rahat de Mercedes si il freaca pe drumurile proaste ale tarii ori prin aglomeratia din orase. Fac acest lucru fiindca Mercedesul ala este singura lor masina. Au impresia ca odata cu masina aia isi cumpra si statutul social.

Dupa cum se poate citi si pe aici, la noi modestia a ajuns sinonima cu prostia. Daca nu te lauzi cu ce ai inseamna ca scurmi in gunoaie. Ne laudam ca ne plimbam pe afara dar nu am invatat nimic din tarile alea.

Adevarul este ca prin lume inca este apreciata o persoana culta indiferent ce masina s-au motocicleta conduce.

Si astea nu sunt clisee sunt constatari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pentru mine sa iti cumperi o motocicleta cu atatea limite dovedeste anumite lipsuri in anumite zone ale corpului. Eu am 1,78 si 80 Kg. .

Nu stiu la care limite te referi tu, dar am sa-ti spun ca fostul propietar al mobrei mele are 172 cm si 55 ani.

Si-a cumparat mobra asta de noua si cred l-a chinuit asa rau incat din 200 n-o scotea :rolleyes: .

Cind am vazut monstrul in garajul lui recunosc ca m-am gandit ce dracu am luat vaporul asta de la el si chiar mi-a spus ca este o mobra barbateasca.

Totul tine de tehnica si obisnuinta, eu merg cu a mea si la servici si la piata la fel de usor, desi are 400 kg, am facut 30.000 km in 9 luni..

Fiecare isi cumpara ce-i place, eu unul recunosc ca daca as avea bani mi-as lua 15 mobre, doar sa crape dusmanii mei :burnout:

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu la care limite te referi tu, dar am sa-ti spun ca fostul propietar al mobrei mele are 172 cm si 55 ani.

Si-a cumparat mobra asta de noua si cred l-a chinuit asa rau incat din 200 n-o scotea :rolleyes: .

Cind am vazut monstrul in garajul lui recunosc ca m-am gandit ce dracu am luat vaporul asta de la el si chiar mi-a spus ca este o mobra barbateasca.

Totul tine de tehnica si obisnuinta, eu merg cu a mea si la servici si la piata la fel de usor, desi are 400 kg, am facut 30.000 km in 9 luni..

Fiecare isi cumpara ce-i place, eu unul recunosc ca daca as avea bani mi-as lua 15 mobre, doar sa crape dusmanii mei :burnout:

 

oricum se pare ca animalele astea de 1600 nu prea merg la frig

sa fie prea multa electronica pe ele ????

nu era pe drum nici o superSCULA azi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu am mers pe BMW-ul asta si nici nu imi doresc. Dar am mers pe motociclete mari. Stiu cum e cu ele cand merg. Mai greu este cu ele cand stau pe loc ori mai grav cand stau culcate.

Cum spuneam mie modelul asta de BMW nu imi place din anumite motive. Dar il accept ca realizare tehnica. Deci nu vad de unde sa apara invidia.

Chiar daca unii pe aici se cam rup in figuri cu banii lor eu nu m-as injosi sa fac ce fac ei. Sunt cateva forumuri pentru oameni cu bani unde se discuta depsre iahturi si masini de 1 mil. de euro. dar probabil acolo s-ar simiti prea mici.

 

 

eu nu inteleg ce vrei sa insinuezei. daca omului ii place mobra asta si a avut bani s-o cumpere, ce te doare pe tine? comparatia cu Rolls R. nu se face. sau sugerezi ca ar trebui la Bmw 1600 sa-si ia sofer? nu cred ca omul se injoseste daca-si cumpara ce-i place. si ce daca are de furca cu ea cand o parcheaza sau o intoarce? e placerea lui sa se lupte cu ea. e ca si cum ai spune ca daca-ti iei Goldwing trebuie sa ai minim 2 metri si 130 kg si sa fi culturist de performanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg ce vrei sa insinuezei. daca omului ii place mobra asta si a avut bani s-o cumpere, ce te doare pe tine? comparatia cu Rolls R. nu se face. sau sugerezi ca ar trebui la Bmw 1600 sa-si ia sofer? nu cred ca omul se injoseste daca-si cumpara ce-i place. si ce daca are de furca cu ea cand o parcheaza sau o intoarce? e placerea lui sa se lupte cu ea. e ca si cum ai spune ca daca-ti iei Goldwing trebuie sa ai minim 2 metri si 130 kg si sa fi culturist de performanta.

 

 

salutare,

 

nu vrea sa insinueze nimic...anumite lucruri aici put;insusi numele topicului"cea mai tare din parcare",numele celui care a creat topicul:"...bmw",parvenitismul ieftin, afisat cu opulenta si ridicat la rang de virtute,sfidarea afisata "celor mici de aici care calaresc lucruri ieftine, care nu mai au vise si scormonesc in gunoaie"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...