Sari la conținut

Sezonul incepe prost


dayro_25
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

/index.php?/topic/675358-accident-targoviste/

 

Topic facut acum 2 ore ... ghici cu ce ?

 

Ia o pereche sau doua de ochelari.

 

 

La rubrica ultimele topic uri ... sunt unul peste altu ...

 

Dumnezeu sa-l ierte.

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 ani, fara permis (se pare) si viteza excesiva (coloana mergea cu 60 de km/h, el cu peste 100 km/h din ce ziceau martorii). Meditati, meditati ... acum trebuie vazut a cui era motocicleta, iar daca nu era a lui (ceea ce pare foarte probabil) atunci proprietarul e responsabil in mare masura de ceea ce s-a intamplat.

Si pe aici sunt destul de multe accidente, dar atata inconstienta ... nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate in fiecare an aceleasi discutii vizavii de accidente...oare de ce nu invata unii din belelele altora niciodata!!!???In rest...fara comentarii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/675358-accident-targoviste/

 

Topic facut acum 2 ore ... ghici cu ce ?

 

Ia o pereche sau doua de ochelari.

 

 

La rubrica ultimele topic uri ... sunt unul peste altu ...

 

Dumnezeu sa-l ierte.

bai frate da nu se poate un topic unde sa nu vii si tu ca musca???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate in fiecare an aceleasi discutii vizavii de accidente...oare de ce nu invata unii din belelele altora niciodata!!!???

Pentru ca pe unii atat ii duce capu'... Altii au pur si simplu ghinion.

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace.

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca daca n-ar fi nu s-ar povesti... (forumul pt asta exista, sa se simta unii neprihaniti de sine ca ei se dau pe motoare si uite, ei sunt inca in viata! desigur, datorita lor si numai lor, si anume ca sunt asa priceputi la mersul pe motor si atenti cu legile...hai ba!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca daca n-ar fi nu s-ar povesti... (forumul pt asta exista, sa se simta unii neprihaniti de sine ca ei se dau pe motoare si uite, ei sunt inca in viata! desigur, datorita lor si numai lor, si anume ca sunt asa priceputi la mersul pe motor si atenti cu legile...hai ba!)

mah... nu zic ca nu incalc regulile... da' macar am permis!

se facea mare tam-tam ca vor introduce obligativitatea permisului de conducere chiar si pentru scuteristi, eram atat de fericit ca nu voi mai vedea copii de 10-12 ani pe scutere (modificate) in trafic.... si?! s-a modificat ceva in lege?! pixu'! doar cuantumul amenzilor....

btw.. motocicleta i-o cumparase taica-su' si a fost avertizat sa nu plece in trafic chiar de catre acesta!

si-a cautat-o cu lumanarea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate in fiecare an aceleasi discutii vizavii de accidente...oare de ce nu invata unii din belelele altora niciodata!!!???In rest...fara comentarii!!!

pai si in agricultura ca de exemplu in fiecare an se erbicideaza, si al doilea an tot apar buruienile. eu cand vad de astia gen 18ani, fara permis, echipament nu, si spidi printre masini... deja ma duc sa beau o cafea undeva poate gasesc ceva mai interesant de discutat.

 

sa le fie de bine carora nu le pasa cand sunt pe motor.

 

mah... nu zic ca nu incalc regulile... da' macar am permis!

se facea mare tam-tam ca vor introduce obligativitatea permisului de conducere chiar si pentru scuteristi, eram atat de fericit ca nu voi mai vedea copii de 10-12 ani pe scutere (modificate) in trafic.... si?! s-a modificat ceva in lege?! pixu'! doar cuantumul amenzilor....

btw.. motocicleta i-o cumparase taica-su' si a fost avertizat sa nu plece in trafic chiar de catre acesta!

si-a cautat-o cu lumanarea....

cu permisu pt scuteristi sunt si eu deacord. pt ca scuterila cu burgmanu lui de 250 sau SH250 il face pe unu cu un chopper de 250 ca sa nu mai zic pe unu cu comunista. diferenta?

 

pana la urma chiar si cu permis, daca el nu are tigla buna pe casa, tot se da cu ea. tot zmeu se crede. diferenta va fi ca o arde :legal"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

btw.. motocicleta i-o cumparase taica-su' si a fost avertizat sa nu plece in trafic chiar de catre acesta!

si-a cautat-o cu lumanarea....

Taica`sau l-a facut, tot el l-a omorat. Eu nu cred ca nu stia ce odrasla are (ce fel de temperament are). Un om fara cap ii cumpara fiului rasfatat motor, cand el nici la volan nu are experienta, la o varsta mult prea frageda, din punct de vedere al maturitatii. Reteta perfecta pentru un asemenea eveniment...

 

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ok...baiatul a murit. condoleante...dar sa vb despre altceva (putin off-topic)..voi ati vazut ce reactii au cocalarii cu permis si acces la internet pe forumurile ziarelor vis-a-vis de motociclisti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O parere foarte normala. Adica de asteptat. Daca de cate ori zice unu ceva de comunitate ii sar toti in cap ca fiecare face ce vrea... asta avem. Imaginea motociclistilor este creata de aia care se dau pe o roata si se fac vizibili. Si sunt unii care spun ca pe ei nu ii influenteaza cu nimic chestia asta. Pana o sa-i deschida unu usa in fata pentru ca l-a enervat un cocalar pe motor cu cu 5 min inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ok...baiatul a murit. condoleante...dar sa vb despre altceva (putin off-topic)..voi ati vazut ce reactii au cocalarii cu permis si acces la internet pe forumurile ziarelor vis-a-vis de motociclisti?

Sa vezi ce reactii au posesorii de permis categoria A si cu acces la internet!

La ce impresii si basini au multi pe aici si cum se umfla smecheria in ei pe categorii ,marci sau cmc, nu am nici o pretentie de judecata normala si punctuala din partea soferilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si in agricultura ca de exemplu in fiecare an se erbicideaza, si al doilea an tot apar buruienile. eu cand vad de astia gen 18ani, fara permis, echipament nu, si spidi printre masini... deja ma duc sa beau o cafea undeva poate gasesc ceva mai interesant de discutat.

 

sa le fie de bine carora nu le pasa cand sunt pe motor.

 

 

cu permisu pt scuteristi sunt si eu deacord. pt ca scuterila cu burgmanu lui de 250 sau SH250 il face pe unu cu un chopper de 250 ca sa nu mai zic pe unu cu comunista. diferenta?

 

pana la urma chiar si cu permis, daca el nu are tigla buna pe casa, tot se da cu ea. tot zmeu se crede. diferenta va fi ca o arde :legal"

 

 

Aici exagerezi un pic, azi e legal e sa mergi doar cu dovada din aia de absolvire a cursului de legeslatie doar pentru saracii de maximum 49cc inregistrate la primarie, nu pentru barcile Burgman care au copaie de spalat doi copii simultan sub sa si cilindrei de 400 sau 650. Bine, se pare ca teoretic exista si de 125 dar in practica eu nu am vazut asa ceva in Romania, asa ca "ala micu" are 400c si circa 180 kg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici exagerezi un pic, azi e legal e sa mergi doar cu dovada din aia de absolvire a cursului de legeslatie doar pentru saracii de maximum 49cc inregistrate la primarie, nu pentru barcile Burgman care au copaie de spalat doi copii simultan sub sa si cilindrei de 400 sau 650. Bine, se pare ca teoretic exista si de 125 dar in practica eu nu am vazut asa ceva in Romania, asa ca "ala micu" are 400c si circa 180 kg...

si oricum necesita A-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea petrica, ma refeream la copii care se dau cu scutere sau maxiscutere dar le au inscrise pe primarie si intradevar le conduc cu acea dovada de absolvire a unui curs de legislatie rutiera, care practic costa in jur de 150lei fara sa te duci la ore, doar sa il ai. dar ce nu stie el, e ca acei 400cc dezvolta in jur de 35cai(ca sa nu zic de 650cc) si il poate propulsa la o viteza mult mai mare decat minimul de viteza pentru a deveni "ingeras" ca'n Rromania doar ingerii mor, dracii treiesc. pentru el e cool ca maga maxim sau in cele mai multe cazuri nu stie. si intradevar acel scuter necesita inmatriculat la politie, si in acelasi timp necesita categoria A.

 

as fi total deacord cu faptul ca Mopedele sa se se conduca cu Permis cat. A1M (cum era un proiect de lege) asta e singurul lucru care ne lipseste. sa vad si eu cati vor fi apti sa treaca un examen teoretic, ca ala e mai greu. vreau sa ii vad pe toti ca se duc sa faca jaloane in poligon cu politaiul acolo pt a lua permisul. si in ultimul rand as vrea sa vad politistii care fac dosare penale celor ce merg ilegal.

 

uite stirea cu Kamikazele din targoviste.

 

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea petrica, ma refeream la copii care se dau cu scutere sau maxiscutere dar le au inscrise pe primarie si intradevar le conduc cu acea dovada de absolvire a unui curs de legislatie rutiera, care practic costa in jur de 150lei fara sa te duci la ore, doar sa il ai. dar ce nu stie el, e ca acei 400cc dezvolta in jur de 35cai(ca sa nu zic de 650cc) si il poate propulsa la o viteza mult mai mare decat minimul de viteza pentru a deveni "ingeras" ca'n Rromania doar ingerii mor, dracii treiesc. pentru el e cool ca maga maxim sau in cele mai multe cazuri nu stie. si intradevar acel scuter necesita inmatriculat la politie, si in acelasi timp necesita categoria A.

 

as fi total deacord cu faptul ca Mopedele sa se se conduca cu Permis cat. A1M (cum era un proiect de lege) asta e singurul lucru care ne lipseste. sa vad si eu cati vor fi apti sa treaca un examen teoretic, ca ala e mai greu. vreau sa ii vad pe toti ca se duc sa faca jaloane in poligon cu politaiul acolo pt a lua permisul. si in ultimul rand as vrea sa vad politistii care fac dosare penale celor ce merg ilegal.

 

uite stirea cu Kamikazele din targoviste.

 

 

Da, exista si scutere care in mod normalar necesita A dar sunt inscrise pe naspa la primarie de comuna ca "moped", dar nu am auzit inca de maxi-scutere desi orice e posibil in tara asta. Eu tin minte ca am sunat la un anunt de Honda SH125i acum circa 3 ani de pe BikeShop si omul mi-a spus ca e inregistrat la primarie si are LED-uri si tot tacamul, asa ca am ajuns la concluzia ca trebuie sa fie ceva furaciune din Italia neinmatriculabila in Bucuresti si am preferat sa-mi cumpar la banii aia un moped nou Piaggio Fly ca sa fiu sigur ca actele sunt in regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...