Sari la conținut

Sezonul incepe prost


dayro_25
 Share

Postări Recomandate

An vazut de cateva ori maxi-scutere pe DN1 spre Oradea, cu numere galbene de moped. Deci orice e posibil la noi. Azi erau 2 motoare sport (n-am apucat sa le vad) ce goneau cu peste 100....iar pasagerii fara casca ! Peste tot in tara exista inconstienti care o ard aiurea si e doar o chestiune de timp pana mai moare careva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

RIP si bine ca n-a intrat in masina lu' Lil , ca beleam belengheru' , o mai repara dreacu'.

Motociclete , masini , vapoare si alte nave spatiale , frate , traim in globalizare. NU mai e fita intelectuala sa ai mobra , e fita monetara , ai casu' , cumperi un fier , te dai si aia e. Nu mai e exclusivizm , romantism sau mai stiu eu ce -ism. Pur si simplu ne dam , daca nu avem mobre sigur avem BMW Ursulet. Normal ca Comunitatea Moto din Romania se phisa pe acest gen de acte inconstiente si le si dezaproba , asta pina iese Comunitatea in strada , ca atunci sa te tii. Sa fim seriosi , cui ii pasa in mod REAL ca a crapat un cetatean motorizat ? Mie ??? Poate , sau poate nu , ca nu-l stiam pe tip. Doamne ajuta ca nu e Bebe, Geo , Jean , Valo,Pupy si alti citiva tovarasi , in rest , tarina usoara.

Ce jegos sint , cum vorbesc eu de motocilisti. Pai , daca nu sint tovarasi cu mine ?!?

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, exista si scutere care in mod normalar necesita A dar sunt inscrise pe naspa la primarie de comuna ca "moped"

 

Pentru mine e un mister cum se pot inregistra la primarie . Adica ala de pune stampila e chiar afon ? Nu are si el niste norme tehnice, ceva ? Cum e posibil ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multi care merg ca apucatii si dupa aia dau vina pe masini : "pai nu mi-a dat prioritate".Pai daca veneai cu 200 la ora nici nu prea avea cum sa te vada ca sa-ti dea prioritate.La fel si baiatul in cauza.

Asta cu depasirea coloanei de masini e ff riscanta.Oricand poate iesi vreun sofer nervos de cat a stat la coada din coloana fara sa se asigure.Apai daca ii mai si dai forja pe langa ei...

pana la urma nici nu mai conteaza cine e de vina ca oricum motociclistul se imprastie pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sezonul incepe prost si la recorduri:

 

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/motociclist-207-kmh-385712.html

 

"A venit vremea frumoasă, au ieșit și maniacii vitezei pe șosele. În județul Constanța, polițiștii de la Rutieră au surprins mai mulți astfel de șoferi cu aparatele radar. Un motociclist a fost prins gonind cu 207 km/oră!"

 

NUMAI 207 km/h ? Cam putin, stiu ca puteti mai mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

NUMAI 207 km/h ? Cam putin, stiu ca puteti mai mult !

 

Asta e dovada ca multi mint cand zic ca ruleaza numai cu 260-270 in drum spre mare. :unsure:

 

Da, exista si scutere care in mod normalar necesita A dar sunt inscrise pe naspa la primarie de comuna ca "moped", dar nu am auzit inca de maxi-scutere desi orice e posibil in tara asta. Eu tin minte ca am sunat la un anunt de Honda SH125i acum circa 3 ani de pe BikeShop si omul mi-a spus ca e inregistrat la primarie si are LED-uri si tot tacamul, asa ca am ajuns la concluzia ca trebuie sa fie ceva furaciune din Italia neinmatriculabila in Bucuresti si am preferat sa-mi cumpar la banii aia un moped nou Piaggio Fly ca sa fiu sigur ca actele sunt in regula.

 

A fost o vreme in care inscriai la primarie scutere doar in baza unei facturi fiscale sau a unui contract de vanzare-cumparare si treceai in acestea capacitate 49cmc, ca nu controla nimeni. Acum nu mai merge, se cere carte de identitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vitejisti aderanti la lista neagra...

 

Astia din Constanta si-au facut si topic de vitejisti.. dar sunt lesnea nu merg sub 140...

 

/index.php?/topic/675503-plimbari-vitezisti-constanta-2012/page__pid__3087070#entry3087070

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vitejisti aderanti la lista neagra...

 

Astia din Constanta si-au facut si topic de vitejisti.. dar sunt lesnea nu merg sub 140...

 

/index.php?/topic/675503-plimbari-vitezisti-constanta-2012/page__pid__3087070#entry3087070

 

Initiatorul este fata,te mai astepti sa citesti tampeni scrise de de sexul masculin dar de o fata mai greu,dar suntem in Romania si sincer nu ar trebui sa ne mire nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce frumoasa stirea. mie imi place de prima tipa. e draguta. a doua a incurcat inmormantarea cu shoppingu in mall

http://www.youtube.com/watch?v=ny7cjkFs6zk&feature=share

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....de mic a fost invatat cu motoarele. Nimeni nu se astepta la asa ceva...

 

Pai daca de mic....inseamna ca in mod normal, devii nemuritor, odata cu anii. Nimeni nu se astepta ca el sa fie diferit. Nasoala surpriza.

Editat de SubInfluentza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....de mic a fost invatat cu motoarele. Nimeni nu se astepta la asa ceva...

 

Pai daca de mic....inseamna ca in mod normal, devii nemuritor, odata cu anii. Nimeni nu se astepta ca el sa fie diferit. Nasoala surpriza.

ma si eu de mic am fost pasionat de curentul electric, dar cu timpu am realizat ca nu e asa de bun. nimeni nu se asteapta sa moara. toti vor spidi si sa traiasca in combinata.

 

intrebarea mea: daca de mic era cu motoarele cum de nu sia dat seama ca nu se depaseste cu viteza o coloana de masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ca nu avea permis, avea si "69" la numar, deci asta spune cate ceva despre mentalitatea lui. 100 km/h pe langa coloana, super. Cat despre aratarile alea de le ia interviu, sunt penibile, se si vede ca le pufneste rasul si sunt total dezinteresate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre aratarile alea de le ia interviu, sunt penibile, se si vede ca le pufneste rasul si sunt total dezinteresate.

alea sau dus pe ideia ca ciorba-i buna, o pozica cu mortaciunea pt feisbuc, lume nou, poate verisorii lui pt o combinatie la suc alea alea.

 

eu nu mam dus la inmormantari doar pt a fi prezent, sa vada lumea ca au fost multi si nici la inmormantarea mea nu as vrea sa vina daca mor de prost. ma duc din respect si asta am sa vreau, sa vina lumea din respect. sa spuna: da lam cunoscut si a fost om bun/rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte.

motociclist, nemotociclist si-a cam facut-o cu mana lui. referitor la filmulet si la partea de resuscitare mi se pare mie sau doamna aia nu prea avea forta in maini si nici ritmul nu parea prea bun. parca trebuia sa-i comprime pieptul 3-4 cm dar din ce vad eu acolo mai mult de 1-2 cm nu ii iese :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte.

motociclist, nemotociclist si-a cam facut-o cu mana lui. referitor la filmulet si la partea de resuscitare mi se pare mie sau doamna aia nu prea avea forta in maini si nici ritmul nu parea prea bun. parca trebuia sa-i comprime pieptul 3-4 cm dar din ce vad eu acolo mai mult de 1-2 cm nu ii iese :(

asculta si tu cand zice: leziuni incompatibile cu viata. de multe ori ei resuscitarea o fac doar ca sa nu incalce regulamentul probabil.

 

ca isi dau si ei seama de ce sanse sunt cand il vad cum arata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte.

motociclist, nemotociclist si-a cam facut-o cu mana lui. referitor la filmulet si la partea de resuscitare mi se pare mie sau doamna aia nu prea avea forta in maini si nici ritmul nu parea prea bun. parca trebuia sa-i comprime pieptul 3-4 cm dar din ce vad eu acolo mai mult de 1-2 cm nu ii iese :(

Cum ai putut tu sa apreciezi cu cat s-a comprimat toarcele? Oricum, daca a fost cu volet costal, asta inseamna mai multe custe rupte, si mai mult ca sigur asa a fost, nu ai cum sa te apesi pe toracele lui pt ca este moale.Asa ca astfel de comentarii din putul gandirii sunt ceva specific la romani.Romanul este dat dreaqu' el le stie pe toate.. Si da, Crazy-devil are dreptate, cateodata cand sansele sunt zero,trebuie respectata procedura chiar daca este in zadar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...