Sari la conținut

Accident Piata Presei Pavilion H


Atharia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 105
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

... fracturi craniene?

Cine a zis de fracturi craniene? Eu unul spusesem contuzii si asa am fost citat.

 

Am si ceva noutati:se pare ca ar fi putin mai bine. Vor sa incerce si sa-l detubeze pe parcursul zilei de azi. CT-ul cranian facut azi arata mai bine, ceea ce e incurajator; si da semne ca ar respira singur. E posibil ca starea proasta de ieri sa fi survenit si pe soc hemoragic. A pierdut ceva sange din cauza fracturii de femur drept.

 

Sa speram ca isi revine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off.

In timp ce ai nostri cad pe capete, cluburile moto fac pe iepurasii de pasti la poplaca-n deal...Nu ca as avea ceva impotriva actiunilor caritabile, dar nu-mi aduc aminte de cand nu am mai vazut niste actiuni facute de motociclisti pentru motociclisti.

 

Drumurile sunt de cacao. Soferii sunt picati din luna iar MC-urile(care se lauda ca detin un anumit statut legal) fac pe asistentii sociali :disappointed: ...

 

On.

 

Multa multa sanatate baiatului! Sper sa-si revina cat mai repede si sa urce din nou in sa.

 

Iar pentru restul riderilor, cascati ochii cat cepele ca e grav... Nu e zi in care sa merg cu mobra si sa nu evit doua, trei accidente din cauza vacilor si a coclitilor pe patru roti cu ochelari fumurii :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos sa lasati offtopicurile despre intamplarile voastre, cluburile sufletului si alte pilde din popor. Daca aveti ceva de spus despre starea riderului, cereri din partea familiei, sau alte lucruri FOLOSITOARE please do it, altfel, un mucles ar fi binevenit.

Editat de Diaboliqute
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos sa lasati offtopicurile despre intamplarile voastre, cluburile sufletului si alte pilde din popor. Daca aveti ceva de spus despre starea riderului, cereri din partea familiei, sau alte lucruri FOLOSITOARE please do it, altfel, un mucles ar fi binevenit.

...................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos sa lasati offtopicurile despre intamplarile voastre, cluburile sufletului si alte pilde din popor. Daca aveti ceva de spus despre starea riderului, cereri din partea familiei, sau alte lucruri FOLOSITOARE please do it, altfel, un mucles ar fi binevenit.

Eu zic ca nu e o problema in a posta oarece intamplari de k.k.t. din trafic...mai invatam din auzite si suntem mai atenti la fraierii care nu ne vad...toti asteptam sa i fie bine omului si ii dorim revenire grabnica...faza cu ,,mucles,, nu si are rostul ,atunci nu ar mai exista forumul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru userul de mai sus care vorbea de campanii 'atentie la motosticlisti'...nu-ti ajunge ca s-a vazut la tv si in ziare...unde erau mentionati 50 de motociclisti stransi? adica...panica soferule...daca nu te uiti in oglinzi ,bataia ta e televizata!

Si de ce va bazati pe reactiile altora si nu pe reactiile voastre?

 

 

Sanatate baiatului accidentat,nici nu vreau sa ma gandesc prin ce trece familia lui acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traficul este un mare haos cu o interfata numita legislatie, trebuie sa ai jep dela mare si alb daca vrei sa supravietuiesti.. si comportament de babutza, ce facem noi este o mare nebunie.. sa mergi cu motocicleta pe drumurile publice este un curaj spartanic.. hranit de senzatia unica. Faptul ca esti echilibrat, studiezi tot ce tine de motocicleta si motociclism sa ai un mers cat mai sigur, te implici atat de tare incat viata ta a devenit moto etc,te confrunti cu realitatea care spune de foarte multe ori altceva. Calculele tale atent digerate uneori dau gres pe asfalt .. ca acolo sunt miliarde de posibilitati sa cazi forte rau.. arunca unu cu un cartof exact in casca si pierzi controlul intrand pe contrasens, mersul cu gume si lichide varza pe motocicleta care te indeparteaza de reglajul fin sa zic asa.. ssmd.. doar o gandire multilaterala si foarte deschisa reuseste sa mai reduca din posibilitati( te obliga sa mergi incet si precaut) dar eu tot expus raman.. viata mea atarna tot de un jegos care daca vrea(parcheaza o masina pe dos) ma atinge putin si-mi schimba traiectoria si intru in copaci .. si devin un fraier care am gresit eu ceva .. Nimeni nu vrea sa moara.. tine doar de necunoastere .. si dezinteresul total fata de o minima educatie moto sa zic asa.. profilul 20-22 ani direct pe r1.. Barbatul este un razboinic cu sute de ani in urma pleca cu sabia in mana la lupta constient ca posibilitatile sa moara erau mari dar totusi pleca .. instruit bine reusea sa ajunga inapoi.. Unii considera ca pe strada este locul perfect unde poate arata ca nu este un fatalau si motocicleta este ideala ca imagine " vezi eu sunt curajos" OK !! dar cu instructia de front ce facem...? Dupa umila mea experinta cred ca trebuie renuntat la barbatie si vitejie, garda jos, si sa ne transformam in buretei sa asimilam cat mai multa informatie.. care le socotim dupa bunul plac, si facuti km in afara orasului echipati desigur intr-un anturaj sanatos la cap cu gandul la copii care-i asteapta acasa.. ca toate accidentel foarte grave sunt in oras.. Scuze de off topic dar am simtit nevoia sa zic ce am in cap .. ca deaia este forum sa vorbim no / Sanatate maxima baiatului si recuperare totala si rapida !!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate baiatului, Doamne ajuta sa-si revina!!!

A observat careva ca soferul Opelului avea alcoolemie 0.30 conform etilotestului?? :yikes: Cred ca de aia plangea...nu de grija motoristului :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate baiatului, Doamne ajuta sa-si revina!!!

A observat careva ca soferul Opelului avea alcoolemie 0.30 conform etilotestului?? :yikes: Cred ca de aia plangea...nu de grija motoristului :moron:

 

Daca se dovedeste a fi adevarat soferul masinii merita ceva "ani de facultate" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ok Horia. A deschis ochii, nu mai este intubat, respira singur si miercuri s-ar putea sa intre in operatie pentru ortopedie, trebuie sa ii puna o tije deoarece are femurul vraiste. Este de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O veste buna! Sa speram ca nu se va lasa cu sechele!

Daca se dovedeste ca soferul auto avea ceva alcoolemie, atunci o sa cam aibe de tras. Sper ca baiatul nostru sa-si recupereze toate pagubele plus ceva despagubiri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce se vorbea in paginile precedente, chiar ca e veste buna.

sa speram la o refacere totala si cat mai rapida.

despre alcool+accident eu am alta parere...fara permis. de tot. si sa traga si pentru pagubele produse - fizice, materiale, psihice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca este bine ..restul nu conteaza, sa speram ca ramane doar o exprienta neplacuta pentru el !

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Multa sanatate baiatului, Doamne ajuta sa-si revina!!!

A observat careva ca soferul Opelului avea alcoolemie 0.30 conform etilotestului?? :yikes: Cred ca de aia plangea...nu de grija motoristului :moron:

 

Lasa ca e "bine", asiguratorul va plati daunele iar pe urma va actiona in judecata betivanul pt recuperarea pagubelor. O sa invete betivanul ca prostia se plateste. Mobristul va trebui sa ceara cat mai multi bani asiguratorului pt vatamari, va dura ceva timp pana se va vindeca si va avea nevoie de bani.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie! Incercati sa contorizati cumva spagile si atentiile date pe la doctori astfel incat sa le puteti vari sub nas asiguratorului pentru despagubiri. Si, din spital luata si cea mai mica chitanta. Daca s-au cumparat medicamente, alte produse farmaceutice, tije, etc (de obicei spitalele de la noi sunt in aer cu stocurile, si cand e omu' pe masa inainte de operatie, medicii trimit pe apropiatii pacientilor sa cumpere diverse de la farmaciile din apropiere)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca in fiecare an, dupa iarna, soferii nu mai sunt obisnuiti cu motociclistii. Pana se acomodeaza din nou, vine iarna si tot asa.

Ca in fiecare an, dupa iarna, motociclistii nu mai sunt obisnuiti cu soferii. Pana se acomodeaza din nou, trebuie sa nu epuizeze norocul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pff, ce sa zic, bine ai revenit printr noi, ca tare imi era frica... acuma e pistol cu apa, daca esti "bun de carne" s-ar putea sa mai prinzi ceva din sezon :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...