Sari la conținut

Ktm Rc8


Vizitator TazzY
 Share

Postări Recomandate

Vizitator TazzY

Din cate am citit pe net, RC8 va iesi pe piatza din 2008 dar aici se vorbea ca iese din 2007 :cheers:

Nu am gasit nicaieri catzi cai are...

 

Motor:KTM LC8

Cilindrea: 999.8 cc

Greutate: 175kg

6 trepte

Viteza maxima: 280 km/h

post-8143-1162427246_thumb.jpg

post-8143-1162427256_thumb.jpg

post-8143-1162427266_thumb.jpg

post-8143-1162427278_thumb.jpg

post-8143-1162427288_thumb.jpg

post-8143-1162427298_thumb.jpg

post-8143-1162427309_thumb.jpg

post-8143-1162427330_thumb.jpg

2004_ktm_rc8.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: asta e tare.. cu aerodinamicitatea

orice motor oricat de aerodinamic ar fi tot are Cx de caramida :)

 

Hehe,asa-i,despre busa se zicea ca se descurca bine la capitolul asta(probabil ca fata de celelalte motoare).

Si tot despre dansa se zicea ca-i fscking ugly cand a aparut acu' 7-8 ani si uite acum cati fani are.

Probabil ca asa va fi si cu KTM-ul asta.

Editat de S George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

integrarea tobei e o idee si pozitia aduce a buell ... codita e arta pura !!! bascula spate prea plina .. si desi nu cred ca e "grea", io vedeam o nisa laterala macar pt design. decupajul pt lant e haios, anyway. cadru din tevi ?!? masca ce integreaza farul aduce a balaur, a reptila .. parca astepti sa scoata o limba cu 2 capete ascutite si sa ssssssasssssiiieee. imi pare mie sau ghidonul e destul de lat ? ambreiaj hidraulic. monopost. frane radiale. amortizoare WP. vad si un radiator de ulei si creca motorul aduce a LC8 "imbunatatit".

urata ? nuuuu .. toate se leaga omogen, palaria de reptila cu rol deflector e cel putin interesanta iar prelungirea in carena e f reusita ! nu vad prize de aer dar probabil ca nici nu mizeaza pe putere crescuta la viteze f mari. de la V2 te astepti la cuplu, la tractiune pe plaja larga. modelul pare conceptul 2004, deci pana la lansare va mai suferi alinieri, actualizari, retrasare de mukii, etc

SUPERBA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

frumoasa foc , nu ne puteam astepta de la ktm la niste forme rotunjite si armonioase.... chiar daca e mai patratoasa, asta e ktm-ul , bine ca l-au facut portocaliu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca nu e cea mai performanta sau cea mai frumoasa motoreta, insa are un stil aparte , cum o zis si alti, coada acea e opera de arta :) iar idea tobei, chiar daca e furata de la buell e geniala :D

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...