Sari la conținut

Accident moto pe str. Industriilor, sect. 3.


Mesterila
 Share

Postări Recomandate

Motocicleta este o Suzuki RF cred, albastra. Nu stiu in ce stare se afla motociclistul, sper sa fie bine, si nu stiu detalii despre accident. Strada se numeste Idustriilor aproape de.gara Catelu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soseaua Industriilor se numeste, la 200 de metri de scoala nr. 55 ... acolo a avut loc accidentul si motocicleta este intradevar un Suzuki RF albastru cu nr. de B (parca 95 si inca ceva ... numarul era indoit de la jumate).

Din ce am inteles un Hyundai Santa-Fe a iesit de pe o strada laterala, neacordand prioritate motociclistului, acesta neavand timp si distanta suficienta sa franeze a intrat in spatele Hyundai-ului.

Motociclistul am inteles ca este relativ ok, ceva contuzii si parca se vorbea si despre o fractura la picior. Probleme mai mari sunt la pasagera care are cot+umar dislocat si o fractura la clavicula. Astea sunt doar din ce am auzit printre prietenii lui, ambulantele plecasera deja cu victimele de la fata locului.

M-am oferit sa ajut, insa erau deja cativa prieteni de-ai motociclistului acolo care au spus ca se descurca (motociclistul sta in zona la cateva strazi departare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ne facem fratilor? murim pe capate sau ne baga astia in spitale :hurt: ,ce solutie sa gasim la atentia si respectul care nu ni se acorda de catre conservari? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff... I-am vazut si la Mamaia si pe A2 de cateva ori daca e vb de RF-ul albastru inchis de 900. Imi pare rau pt ei. Cel mai nasol sa termini o calatorie de la un festival moto in felul asta. :((

Multa sanatate baitului si fetii

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree:

 

Pana la urma fiecare merge cum considera. Dar multi pot confirma faptul ca daca in anumite situatii ar fi avut viteza mai mare urmarile puteau fi tragice. Viteza mica nu te scuteste de cazaturi sau sa te loveasca cineva insa, iti mareste timpul de reactie, reduce distanta de franare, iar in nefericitul caz in care faci pocinogul urmarile sunt mai putin grave decat la viteza mai mare.

 

On: Sanatate motoristului!

 

ai foarte multa dreptate,merg pe un maxi scuter la munca aproximativ 10 ore pe zi in trafic,si am inceput sa cunosc intentiile celorlalti,reactiile,si de multe ori am scapat de eventualele accidente si ciocniri pentru ca eram atent si nu am avut viteza mare,deci eu zic cel mult 70 km/ora in oras hai sa zic 80 unde e liber si nu ai stradute laterale,beliti ochii si urechile,evitati sa mergeti pe prima banda cat mai mult posibil si lasati-o dreacu de viteza,mai bine ma bucur de motociclism inca 20 de ani de acum incolo decat sa mor dintr-o prostie sau in cel mai bun caz sa raman invalid....

 

Nu are rost sa mai comentam,stiu cum se iau permisele,stim ce fel de respect ni se ofera,feritiva de femei,mosi si babe si mai ales de taximetristi in trafic,evitatii cat mai mult posibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles acum ... Toti raspundeati la "ce sa facem?"

Pai, stati acasa fratilor ... De 4 ani nicio solutie nu a dat roade. Nici campanii video, nici marshuri, nici fluturasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

Viteza mica, atentie sporita, mers preventiv, cunoasterea limitelor motocicletei (franari, acceleratii, eschive).

 

Intradevar , inca mai exista motociclisti care gandesc ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi fost naspa ieri cand mi-a taiat un taxiu fata cu 2 la ora asa, abia s-a tarat sa iasa de pe strada, sa fi avut la mine ceva letal... era ditai tiganu burtos si cand am dat in claxon a inceput sa ma injure... vreti solutii, infiintam brigada accidente usoare.. punem bani si luam 2-3 jeep-ulete vechi si fieroase, punem bani de benzina si facem un orar frumos, toata ziua/toata noaptea sa circulam prin oras si care-ti taie fata, iti incalca banda, zbang. mergem frumos la politie si-l lasam fara permis.. 2-3 "smecheri" pe zi si tot s-ar simti. doar prin contact poti sa il lasi pe prost fara permis, si cu mobra nu-ti prea arde sa ai contact cu o masina. deschid un cont?

 

clona lu cnairda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nervu nu zici despre aceeasi .. au fost la seawolves ce-i drept insa cu masina .. la intoarcere au luat motoreta si s-a intamplat asta ..pilotul are fractura dar nu la picior cum s-a zis mai sus ci la mana .. si va fi operat la floreasca ..sa vedem si pasagera cum e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint 1 milion de masini numai in Bucuresti, jumate circula zilnic, cite vieti i-ti trebuie sa rezolvi toate neregulile zilnice? 2-3 vieti de om?

 

eu am pus un scenariu prea optimist, prea perfect, dar cu 2-3 masini si dupa vreo 20 de misiuni indeplinite, se merge frumos la media si se face un articol. media abia asteapta un subiect ca asta. partea cea mai frumoasa, este ca totul e legal, nu este ilegal in nicio forma sa faci accident, de-aia-i zice accident. si cand o sa ajunga mesajul la oamenii care trec prin asta, ca si noi, in fiecare zi, totul o sa ia amploare. daca politia nu se ocupa, se ocupa cetatenii, respectand legea.

eu inteleg perfect cat de complicat e, mai ales ca trebuie sa mergi cu fiecare la politie si nu avem timp nici unul din noi, si na, mai nimeresti si oameni care au gresit autentic si nu merita sa pateasca asa ceva, dar sunt convins ca suntem destul de destepti cat sa nimerim smecherii.

eram acum vreo 3 ani cu un papuc pe strada si am avut ocazia perfecta sa aranjez un Q7 si n-am facut-o, genu de marlan care face stanga de pe banda intai si tre sa franezi sa-l lasi sa-ti taie fata ca sa nu te loveasca. nu trebuia decat sa nu franez si si-o facea singur, da nu puteam sacrifica masina. asa, serios, ne strangem cate 2, 3 si ne plimbam, vorbim despre mobre si daca e sa pice ceva, pica, daca nu, ne-am plimbat prin oras :))

cam barbar, stiu, dar decat sa acumulezi nervii de la vreo 10 faze naspa in trafic si sa te razbuni pe unu, care poate-i si ditai tiganu cu satra dupa el deci ti-o iei, bagatu asta al fricii in smecherii de prin oras e cam singura alternativa.

 

tot clona lu cnairda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa te bage usor la tentativa de omor pe ce zici tu. Multa minte va mai trebuie...

 

Daca in schimb se intampla sa mergi cu un prieten absolut intamplator, FARA SA FI SCRIS/SPUS PE UNDEVA CA INTRI IN BIZONI intr-o duba veche cu bull-bar-uri si sa nu ti se acorde prioritate... Ei bine asta-i alta poveste.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa minte va mai trebuie...

 

multa minte iti mai trebuie tie, care traiesti sub impresia ca orice (cuvant urat) scris in codu penal se aplica intocmai si ca se pedepsesc amenintarea si palmele in trafic cu ani de inchisoare :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate astea se întâmplă pentru că bizonul de România umblă cu capul în traista Âşi nu are habar că dacă trece prea aproape de un motociclist sau deschide uÂşa fără să se uite îl trânteÂşte Âşi ajunge automat la dosar penal. Pur Âşi simplu nu Âşi-a pus niciodată problema,nu s-a gândit ce s-ar întâmpla dacă ar mototoli un biciclist sau un pieton,pentru bizon ceea ce vede prin parbriz pare un computer-game fără legătură cu viața reală Âşi cu libertatea lui. Multe pixde conduc de parcă maÂşinile ar fi de burete iar viața ceva roz cu pampoane,flori Âşi fluturi.

Pot sa recunosc aici că eu uneori mai "omit" să frânez cu Loganul de la firmă... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa minte iti mai trebuie tie, care traiesti sub impresia ca orice (cuvant urat) scris in codu penal se aplica intocmai si ca se pedepsesc amenintarea si palmele in trafic cu ani de inchisoare :crack:

o rezolvare ar fi monstrul asta din poza si combini utilul cu placutul si ai sa vezi ce ochi fac cand te vad an oglinda,am acrosat un microbuz care m-ia iesit din laterala de frica nici na oprit i am lasat o dunga pe toata partea stanga de toata frumusetea.

post-54357-0-84831000-1339423388_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree:

 

Pana la urma fiecare merge cum considera. Dar multi pot confirma faptul ca daca in anumite situatii ar fi avut viteza mai mare urmarile puteau fi tragice. Viteza mica nu te scuteste de cazaturi sau sa te loveasca cineva insa, iti mareste timpul de reactie, reduce distanta de franare, iar in nefericitul caz in care faci pocinogul urmarile sunt mai putin grave decat la viteza mai mare.

 

On: Sanatate motoristului!

 

 

Tu faci parte din categoria celor care se apuca sa reinventeze roata. E ca si cum ai spune ca daca te tai , te doare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...