Sari la conținut

Accident mortal E85 la iesirea din RM SARAT


adriangl
 Share

Postări Recomandate

Baiatul era motociclist nu mancator de rahatel pe forum.. mergea foarte bine..talent nativ, si el si fratele lui stabilit in Italia, ma doare sufletul cand ma gandesc la el, ultima oara a venit la Buzau si am vb o seara despre motociclete, asta este, uni o patesc altii nu.. unii mor de cancer la 35 de ani degeaba,inexplicabil, altii traiesc 90 de ani. Durerea cea mare este ca era foarte tanar si avea viata inainte.. un om sociabil cu o prezenta placuta.. pacat. Dumnezeu sa-l ierte !!!

Aladin, cativa dintre cei care au murit mergeau foarte bine, talent nativ, etc, si asta nu o spun la modul ironic (vezi Tudorica Cornel, Macku si altii-oameni cu adevarat talentati).Din pacate incredera prea mare de sine si gandul ca mie nu mi se poate intampla pt ca merg foarte bine, duc la astfel de tragedii.

Dumnezeu sa-l odihneasca :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mda...iar d-astea gen "mergea foarte bine", "talent nativ", "un baiat mult prea finut si de nota 10+"...

Slalom, banda de urgenta, 170 la ora, casca aiurea, 21 de ani - gixer de 1000... cam asta am retinut eu... Decat sa dati cu RIP, mai bine bagati in plua mea ceva la cap, reisarilor de E85...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-57179-0-21595000-1340558925_thumb.jpg

 

 

Păcat de copil,toți am făcut aroganțe dintr-astea la un moment dat dar unii am avut noroc Âşi am scăpat doar că unii mai uită , ca fetele de la felinaru` roÂşu care se laudă că-s virgine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Banda de urgenta de pe soseaua aia,este de fapt prima banda!Toti cei care merg Bucuresti -Urziceni-Buzau-Focsani stiu ca drumul are o banda si jumatate!Asta e Romania tara unde totul este neterminat si fara sfarsit!Deci nu o mai zguduiti cu banda de urgenta in sus si in jos!Este prima banda!Banda de urgenta exista legal doar pe autostrazi!

Pentru a nu exista neclaritati:

banda de urgenta - subdiviziunea longitudinala suplimentara, situata la extremitatea din partea dreapta a autostrazii, în sensul de circulatie, destinata exclusiv stationarii autovehiculelor în cazuri justificate, precum si circulatiei autovehiculelor cu regim prioritar care se deplaseaza la interventii sau în misiuni cu caracter de urgenta;

Iar drumul respectiv nu este autostrada!

 

2.Se vorbeste despre talentul baiatului!Posibil,dar el are valoare doar pe pista!In trafic nu ai nevoie de talent!Ai nevoie de minte,ochi,reflex,experienta si putin noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...iar d-astea gen "mergea foarte bine", "talent nativ", "un baiat mult prea finut si de nota 10+"...

Slalom, banda de urgenta, 170 la ora, casca aiurea, 21 de ani - gixer de 1000... cam asta am retinut eu... Decat sa dati cu RIP, mai bine bagati in plua mea ceva la cap, reisarilor de E85...

[/quote\]

 

Un talent, asa cum il numiti voi,ar fi stiut sa stea in banca lui,sau cel putin sa-si incheie casca.Trebuie sa se introduca odata legea prin care obtii A-ul la 24 de ani.

Nu vad niciun talent in faptul ca stia sa ridice motorul pe o roata,sau sa stearga cu genunchiul asfaltul,atata timp cat timp cat facea toate astea pe strada.Se va deschide in curand un circuit langa Bucuresti,speram sa se mai reduca atunci procentul mortilor.

Si va rog,nu mai umanizati atata motocicleta,e un simplu fier,care trebuie pilotat corespunzator,altfel te omoara.

 

Putere familiei.Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Banda de urgenta de pe soseaua aia,este de fapt prima banda!

.................

 

Ma tot gandeam unde in jud BZ e autostrada...auzi banda de urgenta...probabil retarzii cred ca banda 1 e de urgenta ! :)sunt astia de blocheaza banda 2 cu 50 la ora

Ontopic ..nu l-am cunoscut ,nu stiu imprejurarile accidentului ,nu am nimic de comentat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in seara aceasta.,prietenul nostru Cristi a fost adus acasa. ne'am strans langa parc si am plecat in grup spre el... durerea a fost si este mult prea mare.cu cat ma apropiam de casa lui cu atat tremuram mai tare si imi dadeau lacrimile. .... va fi inmormantat Marti.

 

DUMNEZEU SA IL IERTE.!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-57179-0-21595000-1340558925_thumb.jpg

 

 

Păcat de copil,toți am făcut aroganțe dintr-astea la un moment dat dar unii am avut noroc Âşi am scăpat doar că unii mai uită , ca fetele de la felinaru` roÂşu care se laudă că-s virgine.

 

 

singurul care gandeste cand si scrie

 

bravo mosule

 

restul...... niste virgine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot gandeam unde in jud BZ e autostrada...auzi banda de urgenta...probabil retarzii cred ca banda 1 e de urgenta ! :)sunt astia de blocheaza banda 2 cu 50 la ora

Ontopic ..nu l-am cunoscut ,nu stiu imprejurarile accidentului ,nu am nimic de comentat

 

Daca e asa cum cred eu, acolo e drum cu o singura banda pe sens, plus acostament foarte lat. Aia nu e banda de circulatie, deci nu poate fi considerata "banda 1" . E acostament. Legal, nu ai voie sa circuli pe acolo, dar la noi se foloseste foarte des acea fasie, pe post de "banda 1".

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

mie imi pare rau de motor

 

Incredibil cati dobitoci populeaza tara asta. Uneori ma gandesc ca ne meritam soarta din plin !.

 

RIP ptr baiat, pacat ca s-a dus asa tanar :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...iar d-astea gen "mergea foarte bine", "talent nativ", "un baiat mult prea finut si de nota 10+"...

Slalom, banda de urgenta, 170 la ora, casca aiurea, 21 de ani - gixer de 1000... cam asta am retinut eu... Decat sa dati cu RIP, mai bine bagati in plua mea ceva la cap, reisarilor de E85...

 

Prietene,eu nu stiu cum mergea el pe motor,sau ce talente avea,dar in viata de zi cu zi,era o placere sa stai de vb cu el,asa ca nu te mai umfla in pene,si nu vb despre personalitatea unui om daca nu l-ai cunoscut,despre talent,nu ma bag,cat pentru destepul cu "pacat de motor",omulee esti...sub orice critica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e asa cum cred eu, acolo e drum cu o singura banda pe sens, plus acostament foarte lat. Aia nu e banda de circulatie, deci nu poate fi considerata "banda 1" . E acostament. Legal, nu ai voie sa circuli pe acolo, dar la noi se foloseste foarte des acea fasie, pe post de "banda 1".

Ar putea fi asa cum zici tu numai daca ar fi linie continua intre banda ingusta si cea lata, dar este linie intrerupta!Este de fapt un fel de nar mai fi!O golanie romaneasca.Au facut Casuneanu,Bucsaru et comp,o gramada de bani latind un drum ,dar nici ala pana la capat!

 

Nu-l mai bagati in seama pe DiarM ,este doar un trollicuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca marti la pe la ora 9 ne aduman in fata casei lui in Topliceni. Pentru cei ce vor sa vina de la Buzau: inaintea podului de la intrare in oras fac stanga pe langa benzinarie si merg pana in Topliceni. Sunt cam 4 km cred. Or sa isi dea seama unde este ulita pe stanga dupa numarul de masini si de motoare. Pentru cei ce vor sa vina de la Focsani, se trece de pod si prima la dreapta dupa benzinarie. Restul e la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui, ca soferi de cat A (si unii si de alte categorii) sa cunoasteti semnalistica rutiera precum si legislatia in vigoare.

Astfel, acostamentul NU este dedicat circulatiei ci este considerat banda de urgenta.

Marcajul discontinuu permite oprirea in afara partii carosabile pe portiunea asfaltata si nu circulatia pe acolo

 

rN7oQ.jpg

 

"Pilotilor..."

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-57179-0-21595000-1340558925_thumb.jpg

 

 

Păcat de copil,toți am făcut aroganțe dintr-astea la un moment dat dar unii am avut noroc Âşi am scăpat doar că unii mai uită , ca fetele de la felinaru` roÂşu care se laudă că-s virgine.

 

de acord, diferenta e ca unii invata mai crud care-s pericolele, atli-si forteaza norocul si se bazeaza din ce in ce mai mult pe altii, pe faptul ca altii TREBUIE sa mearga corect SI preventiv iar ei sa se ocupe linistiti cu crosetarea, accelerarea cu toba goala langa geamul deschis, claxonul si injuratura pentru intimidare.

stii cati sunt in trafic?

eu zilnic vad cel putin 3.

sa oblige politia sa nu-si ia carnet decat la 24 de ani? sau la 70?

nu tata, ia-le banu. asigurarea.

ai un speed ticket, de la 300RON la 3000, pentru 4 ani, al doilea ticket, la 10,000RON, al treilea, stai pe bara un an, sa nu te mai asigure nimeni pentru ca e prea riscant, apoi obligatoriu scoala de condus preventiv pe banii tai, daca mai iti arde de motociclism.

ai pana-n 25 de ani? in loc de 300RON, incepi de la 1,000RON

 

acu aveti sosele, acum vreti autostrazi, sa zburati cu 300.

da, asta e romania, atat se poate acum, si eu nu ma plang de starea drumurilor europene. sunt chiar foarte bune. asta inseamna si invitatie la viteza si, din cauza legislatiei idioate care-i justifica aparatura lu' arafat, mai multe accidente.

 

aia nu e "banda de circulatie" e acostament. acolo teoretic n-ai de ce sa mergi. ca sunt eu baiat bun si ma bag pe dreapta ca tu sa ii dai gaz la 150 in localitate, e altceva, dar nu e legal, si in nici un caz sa depasesti tu pe partea dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui, ca soferi de cat A (si unii si de alte categorii) sa cunoasteti semnalistica rutiera precum si legislatia in vigoare.

Astfel, acostamentul NU este dedicat circulatiei ci este considerat banda de urgenta.

Marcajul discontinuu permite oprirea in afara partii carosabile pe portiunea asfaltata si nu circulatia pe acolo

 

rN7oQ.jpg

 

"Pilotilor..."

ca tanti asta de la cnadnr spune ca drumul respectiv este cu acostament cat o banda ,nu are valoare legala!

cnadnr este doar administratorul drumului ,nu impune el reguli si legi!

Un raspuns pe aceasta tema ar fi interesat de aflat de la politia rutiera!Macar sa stim daca mergem cu milioanele pe unde trebuie sau nu!

Drumul respectiv este european,iar pe drumurile europene este interzisa oprirea,stationarea sau parcarea in afara zonelor special amenajate!

Politia ar lua mii de carnete sub pretextul ca circula citizenii cu mobrele sau conservele pe unde nu trebuie!Nici nu mai au nevoie de radar

sa faca planul la amenzi!

Te rog sa numai folosesti termenul de ,,banda de urgenta": el este valabil legal doar pe autostrazi!Nu este interpretabil cu ,,este considerat"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tanti asta de la cnadnr spune ca drumul respectiv este cu acostament cat o banda ,nu are valoare legala!

cnadnr este doar administratorul drumului ,nu impune el reguli si legi!

Un raspuns pe aceasta tema ar fi interesat de aflat de la politia rutiera!Macar sa stim daca mergem cu milioanele pe unde trebuie sau nu!

Drumul respectiv este european,iar pe drumurile europene este interzisa oprirea,stationarea sau parcarea in afara zonelor special amenajate!

Politia ar lua mii de carnete sub pretextul ca circula citizenii cu mobrele sau conservele pe unde nu trebuie!Nici nu mai au nevoie de radar

sa faca planul la amenzi!

Te rog sa numai folosesti termenul de ,,banda de urgenta": el este valabil legal doar pe autostrazi!Nu este interpretabil cu ,,este considerat"!

 

Te rog sa dai un e-mail la BPR si ai sa vezi rezultatul. Pana atunci, shhht si joc de glezne.

Ca sa nu mai zic de marcajele diferite ce delimiteaza banda de acostament.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tanti asta de la cnadnr spune ca drumul respectiv este cu acostament cat o banda ,nu are valoare legala!

cnadnr este doar administratorul drumului ,nu impune el reguli si legi!

Un raspuns pe aceasta tema ar fi interesat de aflat de la politia rutiera!Macar sa stim daca mergem cu milioanele pe unde trebuie sau nu!

Drumul respectiv este european,iar pe drumurile europene este interzisa oprirea,stationarea sau parcarea in afara zonelor special amenajate!

Politia ar lua mii de carnete sub pretextul ca circula citizenii cu mobrele sau conservele pe unde nu trebuie!Nici nu mai au nevoie de radar

sa faca planul la amenzi!

Te rog sa numai folosesti termenul de ,,banda de urgenta": el este valabil legal doar pe autostrazi!Nu este interpretabil cu ,,este considerat"!

 

o sa vezi si pe cluj-dej asa ceva, si pe gilau-cluj si pe sacel-sibiu, si cred ca mai sunt, daca mergi prin tara o sa le vezi. drumuri europene.

mai vezi cate un tractor, cate o caruta, in sate mai sunt masini oprite.

e o idee buna caci fluidizeaza circulatia si multi soferi iti fac loc sa treci fara sa fie nevoie sa mergi pe contra-sens. daca tu circuli cu 150 p-acolo si daca vrei sa depasesti cand nici dracu nu se-asteapta, e pe barba ta. nici eu nu acord prea mare importanta cand trec pe acostament sa-i fac loc vreunui nebun, si-mi pun problema cum intra unu in curte direct de pe banda, nu de pe acostament.

ma rog, cine nu se asteapta, apare aici la rubrica asta. e doar chestie de timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot gandeam unde in jud BZ e autostrada...auzi banda de urgenta...probabil retarzii cred ca banda 1 e de urgenta !

Amice, pe E85, in afara de faptul ca marcajul arata foarte clar ca aia nu e o banda de circulatie, sunt pancarte din loc in loc pe care scrie clar ca e interzisa circulatia pe banda aia. Si nu le-am pus io... Deci...mai usor cu pianu'pe scari...

 

LE: Acum am vazut posturile lui Thomas. Sper ca nu mai e nimic de comentat.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi pare rau de motor

esti un retardat..mai multe nu pot spune, in primul rand nu asa gandeste un om normal cand este vorba despre moartea altui om.Motociclist nu esti oricum, nu ai cum si cred ca ti-ai facut cont pe aici numai ca sa-ti bati joc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thomas: exceptional! toata stima! :cheers:

 

cat priveste talentul si/sau mersul prudent..sunt irelevante daca 1 data mergi tare si atunci faci buf. Nici macar ghinion nu i-as spune! Cred ca soarta, dar si asa facuta cu mana proprie. in rest..numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comentul asta m-a inpresionat atat de mult incat o sa imi vand r1-ul si nu o sa-mi ajunga 2 suluri de hartie inainte sa trag apa de cate lacrimi aurii o sa-mi curga.....profetule...mesia motociclistilor....aristotelule ....

 

Eu propun sa iti mai cumperi doi Er unu. Iti dai seama cum o sa zbori tu cu R3. Aia motocicleta adevarata. Eventual sa treci pe la mine sa o vad si eu de aprope si apoi sa vezi ce de respect o sa ai de la toti prietenii tai. Ca ei stiu ca tu esti baiat bun.

Piotule, adevaratule, meseriasule. Pot sa te ating?

 

 

 

Nu pot sa inteleg cum draq numai astia care merg bine ajung in sectiunea asta a forumului ...

 

Pai e simplu. Cum le dovedesti unor ciumpalaci ca mergi bine?

Te dai tare printre masini, intri in curba in blana, o dai pe o roata in parcare si pe unde apuci.

Adica cu cat faci mai multe ilegalitati cu atat vei fi mai apreciat.

Ca in Romania cei mai mediatizati oameni sunt infractorii. Cu cat esti mai interlop cu atat esti mai apreciat.

 

O tara unde populatia majoritara e proasta facuta gramada. O tara unde hotii sunt vedete.

----------------------------------

Si cand motocicleta se imprastie pe o raza de cativa metri nu imi poate spune nimeni ca nu avea viteza.

Sunt cazuri triste in care motociclistul moare si motocicleta are putin furca stramba. Atunci putem vorbi de ghinion, putem spune ca merge bine si a avut un accident.

 

Dar sunt cazuri in care unii mor pe mana lor. Nu ii judec eu. Cine sunt eu sa ii judec. Dar nici nu ii aprob. Fiindca in setea lor de adrenalina pot sa ma ia si pe mine cu ei in groapa ori pot lua cu ei o persoana draga mie sau tie.

 

Pot sa fac si eu pe profetul? Ca sa fiu luat si eu la misto.

Tanarul motociclist ce calarea un motor prea mare pentru el a riscat si a pierdut pariul cu viata. Pacat de parintii care s-au chinuit sa creasca un copil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...