Sari la conținut

Cadere de pe cric


danalarm
 Share

Postări Recomandate

Daca asfaltul s-a topit nu trebuia sa ai asa de mari daune la motor, ca cadea pe moale. Ai grija sa nu fie cumva o razbunare pe motociclisti, adica cineva sa nu fi venit sa ti-o vandalizeze cu ciocanul si apoi s-o arunce pe-o parte ca sa para un accident.

 

Solutia e simpla: o camera de luat vederi, montata in bord, d-aia de se gaseste la magazinele cu articole de spionaj.

 

Cu Dumnezeu inainte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu nu inteleg de ce va luati de om. Bine, poate putea sa fie pus in alta parte, nu la accidente, dar e o idee foarte buna ca se aduce aminte incepatorilor ca mine ca poate sa-ti cada motoru daca nu esti atent cum il pui si bate soarele in asfalt pana se topeste.

 

Ce sa le ceri,iu ar in rrumania... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba e chiar periculos de subtire sarcasmul fata de cum ar fi trebuit pe asemenea topic. imi aduce aminte de ala care isi uita ca boul cheia in contact, iar cand un binevoitor alearga dupa el si i-o inmaneaza se simte ofuscat. ceva de genul "ce ai cautat tu baaa sa-mi iei cheia din contact?" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa-i dai in judecata pe aia de la drumuri si poduri sau administratia locala a trotuarului ca au pus asfalt care se "inmoae" la caldura. putea sa moara o piti cu tocuri cui daca se infigea tocul in asfalt si cadea si isi rupea frumusete de figuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai complicat sa-i dai pe aia in judecata, operatiunea in sine cere multi bani si timp..eu zic ca e mai simplu sa mearga mereu cu un capac de canal in rucsac. La fiecare oprire..pac, baga capacul sub cric si sta linistit. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O motocicleta nu se ridica chiar asa usor, mai ales daca nu ai tehnica. Iar daca cineva s-a chinuit sa ii ridice motoru de jos numai ca sa il puna 5 cm mai incolo, inseamna ca e extrem de idiot, fiind clar ca odata cazuta motocicleta, nu o sa se mai zgarie. In cazul asta ii multumesti frumos pentru intentia de a te ajuta, chiar e un gest frumos, iar in gand il injuri ca a fost la fel de prost ca tine.

 

daca pe motorist nu l-a dus capu sa-si asigure cricu, dupa ce probabil a simtit ca e cam moale pe jos. pe cetateanu ala care nu stie cum functioneaza un cric, cat sa-l duca capu sa faca si legatura cu gaurica din asfalt? eu cred ca ar trebui sa mearga cu un stander dupa el.

 

pe sistemu asta, si io am incercat sa-i pun lu vecinu husa inapoi pe mobra si i-am desirat-o putin(era deja rupta) deci inseamna ca-s un mare bulangiu, mai rau i-am facut paguba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata seara, Yamaha R6 albastru cazut la bariera in centrul vechi pe un bmw. Nu l-am ridicat din diverse motive pe care le banuiti multi dintre voi. Imi parea rau sa vad frumusete de R6 cu frumusete de BMW. Puneti-va o prostie de sticla de plastic sau orice bucata de ceva mai rigid care sa acopere o suprafata mai mare de asfapt sub cric si se rezolva problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi forumisti sunteti cei mai tari, cei mai mari glumeti din cati exista pe lumea asta virtuala!

Mi-a facut placere pana azi sa fac parte de " Comunitatea motociclistilor " defapt comunitatea BASCALIOSILOR!

 

Sunteti prea buni pentru mine, ma retrag dupa acest forum. Ramaneti cu glumele voastre si sa va ajute Cel de sus cum m-au ajutat si pe mine in incidentul cu cricul.

 

Numai bine si nu pot sa va zic asfalt uscat: sunteti prea perfecti pentru drumurile astea....

Editat de danalarm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi forumisti sunteti cei mai tari, cei mai mari glumeti din cati exista pe lumea asta virtuala!

Mi-a facut placere pana azi sa fac parte de " Comunitatea motociclistilor " defapt comunitatea BASCALIOSILOR!

 

Sunteti prea buni pentru mine, ma retrag dupa acest forum. Ramaneti cu glumele voastre si sa va ajute Cel de sus cum m-au ajutat si pe mine in incidentul cu cricul.

 

Numai bine si nu pot sa va zic asfalt uscat: sunteti prea perfecti pentru drumurile astea....

 

Du-te ba, in p*zda ma-tii, cu urarile tale cu tot. Dupa ce ca esti prost si vii cu topicuri de genu' asta, mai esti si nesimtit. Hai, "retrage-te" in p*zda ma-tii si lasa-ne.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te ba, in p*zda ma-tii, cu urarile tale cu tot. Dupa ce ca esti prost si vii cu topicuri de genu' asta, mai esti si nesimtit. Hai, "retrage-te" in p*zda ma-tii si lasa-ne.

 

 

:laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos. acum ceva timp am observat si eu cum un kawasaki 1400 gtr se grabea spre sol, din acelasi motiv. prietenul respectiv abia s-a dat de pe el si era deja la cativa metri de utilaj. asfalt de guma si...poc. super urat sa patesti asa ceva angryfire.gif

 

+prietene, daca cineva chiar s-a sinchisit sa-ti ridice utilaju, asa cum au crezut ei de cuviinta, spune un mare multumesc si aprinde-le o lumanare. e ceva de domeniul fantasticului sa faci o fapta buna in ziua de azi. vazundu-l jos unii poate se bagau la ciugulit , ca ulii...intelegi tu. poate asa erai ma fericit ;)

 

''puteau sa gandeasca mai mult ca mine si il mutau un metru. '' sau mai mult...

 

THIS IS SPARTA !

 

:grinbandit:

 

 

HAUUUUUUUUUUUUUU !

 

Unde se tine marÂşul?

 

.. ori sa rupă o Âşipcă din gard...

 

crackup.gifcrackup.gifcrackup.gif

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te ba, in p*zda ma-tii, cu urarile tale cu tot. Dupa ce ca esti prost si vii cu topicuri de genu' asta, mai esti si nesimtit. Hai, "retrage-te" in p*zda ma-tii si lasa-ne.

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi forumisti sunteti cei mai tari, cei mai mari glumeti din cati exista pe lumea asta virtuala!

Mi-a facut placere pana azi sa fac parte de " Comunitatea motociclistilor " defapt comunitatea BASCALIOSILOR!

 

Sunteti prea buni pentru mine, ma retrag dupa acest forum. Ramaneti cu glumele voastre si sa va ajute Cel de sus cum m-au ajutat si pe mine in incidentul cu cricul.

 

Numai bine si nu pot sa va zic asfalt uscat: sunteti prea perfecti pentru drumurile astea....

 

uite-asa ne ducem toti. Din asfalt ne tragem, in asfalt ne ingroapa astia.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai revin incepator, dar cu experienta dupa dansul!multi nu stiu sa parcheze o masina!de ce ar sti un conducator de motociceta sa faca o parcare? o pune undeva si se mira ca a cazut ba ca cineva la si ajutat ! lasate treci la auto acolo se rezova mai usor ! a vezi fi atent vara si pe jos daca stai la semafor poti sa-ti intre pantofi sau orice alceva in asfalt! stinge cu bere! si lasane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la bascalie si la glume proaste nu va intrece nimeni. pe zi ce trece ma scarbesc mai rau de chatu asta plin de rideri experimentati si basinosi. o motocicleta cazuta inseamna un accident dupa parerea mea. o motocicleta cazuta pe o masina iar inseamna un accident. probabil topicul omului care mi se pare super ok si din care ai ceva de invatat, v-a atras atentia superuserilor sau supermembrii, ce sinteti voi, in fine, de pe topicuri gen bombonel, basescu, topicuri care kiar isi au locul intre motociclisti.

Bai membrule eu unu daca as fi administrator pe chatu asta ti-as da bann pt totdeauna doar pt tupeul de a-i spune cuiva care si-a povestit o patanie dureroasa si costisitoare, "du-te-n pizta matii"

la revedere. ofuscati-va si raspunde-ti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ti-as da bann pt totdeauna doar pt tupeul de a-i spune cuiva care si-a povestit o patanie dureroasa si costisitoare, "du-te-n pizta matii"

 

 

Am mai zis eu si cu alte prilejuri (aprox. asemanatoare): aici conteaza mult cine pe cine injura de mama, sau altfel spus, nu oricine isi ia mufmuf pentru injuraturi.

Chestie de anturaj pana la urma, nu de etica...

 

Pacat ca initiatorul topicului s-a ales si cu mobra cazuta si cu mama injurata.

:scratch:

 

Cat despre comunitatea asta, sa ne pazeasca bunul Dumnezeu sa avem nevoie de ajutorul ei.

 

Sanatate tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te ba, in p*zda ma-tii, cu urarile tale cu tot. Dupa ce ca esti prost si vii cu topicuri de genu' asta, mai esti si nesimtit. Hai, "retrage-te" in p*zda ma-tii si lasa-ne.

Mda..esti cel mai tare.Intradevar a gresit ca a postat topicul in sectiunea pt accidente.Asta s-ar fi rezolvat foarte simplu daca un moderator muta topicul in alta sectiune.Este mai simplu sa faci bascalie si sa injuri oamenii in spatiul virtual.Sunt membru pe advrider de mai multi ani dar niciodata nu am intalnit asa balacareala, discutiile se poarta civilizat si membrii se respecta unii pe altii.Oricum a fost inteligent ca nu ti-a raspuns cu aceeasi moneda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

danalarm, inainte de a te duce unde ti s-a sugerat verifica sa nu-ti fi picat ralanti-ul in baie in urma accidentului

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca mobra sa fie sanatoasa , ca omu' se repara. Moarte samaritenilor si asfaltatorilor , dar mai ales acestui forum , ca daca eram o comunitate unita fugea unu' din noi repede , s-o puna pe cric CU O TABLA SUB EL , asa a trebuit sa vina un cetatean care nu le stie cu cricu' si sa faca treaba de mintuiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yousuck.png

 

Mai baietel, din cate imi amintesc tu te plangeai ca ai niscaiva frustrari legate de faptul ca se face prea multa bascalie pe acest forum; vad ca nu ti-ai revenit. Sugi pu|a.

 

L.E. Uite, ca sa nu zici ca mint

Eu acum sunt condus de anumite frustrari pe acest forum, asta e problema!!!!

Editat de Batranu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PUR ROMANESTE:

 

... am gasit motorul culcat :(

[...]

Dupa ce l.am ridicat am inceput sa verific pagubele:

- Oglinda stanga - rupta. ( am gasit partea rupta sub plasa de la sa )

- Carene putin zgariate multumita imenselor craspadurilor de care radea toata lumea.

- Din pacate suportul de fixare al craspadului s.a fisurat.

 

in loc de: "sunt prost"

da vina pe....

 

2 persoane binevoitoare au ridicat inaintea mea motorul de jos de 2 ori..... Nu vreau sa fiu rau dar daca tot faci un bine macar fa pana la capat, puteau sa gandeasca mai mult ca mine si il mutau un metru. Gaurile in asfalt erau la distanta de 5 cm una de alta!

 

idiotii dracului. eu zic sa-i cauti si sa le ceri daune

 

de acolo a inceput mistoul.

tu te superi si pleci blamand (da vina pe...) forum.

eu cred ca daca ar trebui sa faci aceleasi treburi ai perfora a 4-a oara asfaltul in acelasi loc. si apropo crashpadurile sunt de tot rahatul daca-ti fisureaza cadrul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te ba, in p*zda ma-tii, cu urarile tale cu tot. Dupa ce ca esti prost si vii cu topicuri de genu' asta, mai esti si nesimtit. Hai, "retrage-te" in p*zda ma-tii si lasa-ne.

:what: Greu de inteles de ce l-ai injurat pe om in halul ala!!! Asta da"comunitate" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...