Sari la conținut

Accident zona Pipera?


Disturber
 Share

Postări Recomandate

nu, pur si simplu politistul rutier era cu spatele la autoturismul implicat in accident si a vrut sa-si sustina declaratia, cu ceea ce se putea observa prin obiectivul camerei de filmat. (Parerea mea.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai plecat un motociclist dintre noi... pacat de el. Condoleante familiei si prietenilor apropiati.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca. :rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze...am gresit cand am scris,( va rog sa ma intelegeti, am pierdut un prieten extrem de drag si de apropiat:( )...masina venea din fata de pe contrasens....dna cu BMW-ul l-a vazut cum a cazut si cu toate ca a incercat, nu l-a mai putut evita.....

 

Pentru cei ce l-au cunoscut pe Sorin Apostoloiu si vor sa ii aduca un ultim omagiu, va anunt ca el va fi depus maine, dupa orele 12.00 la Casa de Cultura a Studentilor de pe Calea Plevnei nr 45, iar marti dupa orele 11.00 va fi depus la Capela Cimitirului Belu, inmormantarea fiind in acelasi loc.

Dumnezeu sa te odihneasca bunul si dragul meu prieten. O sa-mi lipsesti enorm:( :rose: :rose:

 

Nu e nevoie de scuze ... imi pare rau de cele imtamplate si pierderea ce o suferiti. Dumnezeu sa-l odihneasca , restul discutiilor sunt de prisos.

 

Condoleante familiei si prietenilor :rose:

Editat de Phoenix78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

chiar daca avea 32 ani.inceputul e cel mai periculos

Ai starea aia de entuziasm la inceput care predispune la multe greseli.eu am cunoscut starea asta pe un scuter,da cu scuterul ala am cele mai frumoase amintiri..fiind primul agregat pe 2 roti

Cu motorul a fost foarte aiurea la incept,fiind cu totul altceva decat stiam eu sa manevrez..si nu ma refer la putere.am mers singur mult timp si imi place sa merg singur

 

Daca evita sa mearga cu amicii poate se bucura in continuare de motor.....nu-i inteleg.cum sa lasi un incepator sa mearga in gasca cu tine fara sa ai gija de el..basca sa il mai si alergi

Cum zicea si bogdan,nu ai nevoie de dusmani cu asa prieteni

 

Dumnezeu sa-l odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Din pacate asa este, azi noapte tributul pentru pasiunea noastra si a lui a fost platit cu pretul suprem- viata lui.:(

Era o Honda Hornet de 600cmc, alba din 2000. Motociclistul era incepator(max 3 luni in sa). Nu stim exact motivele pentru care a franat asa de brusc (se pare ca s-a speriat de ceva) si a fost aruncat de pe motor...(si s-a lovit de masina care venea din spate...care, cu toate ca l-a vazut, a franat ba chiar a dat in marcharier....tot nu l-a putut evita).

Acum sincer cred ca nici nu mai conteaza motivele, ci faptul ca el nu mai este cu noi.

Am o mare rugaminte la voi, sa respectam durerea imensa a familiei si a nostra, a prietenilor apropiati si sa nu incepem cu speculatiile, cu jignirile si cu certurile inevitabile la astfel de postari.

Am sa incerc pe cat posibil sa va dau mai multe detalii despre cele intamplate.

Dumnezeu sa te odihneasca in pace, sa ai grija de noi de acolo de Sus.

RIP prietene drag :(:(::rose: :rose:

 

Madalina, e tipul care era la tine la bloc acum vreo 2-3 seri? Parca era un Hornet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai de rahat zona, ceea ce ma face sa cred ca motociclistul nu era vinovat. Acolo se intampla 3 accidente pe saptamana si o data pe luna se mai rastoarna cate o masina. E zona de forja. Sunt 3 camere de supraveghere fixate pe stalpul din fata restaurantului Casa Alba, una indreptata spre DN, una indreptata spre Pipera-Tunari si una indreptata spre Ambasada SUA. E imposibil sa nu fie surprins accidentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P pentru motociclist si condoleante ptr familie si prieteni :rose: :rose:

 

Degeaba dati vina acum pe cei din grup cu care a iesit la plimbare, parerea mea e ca ori trebuia sa iasa numai singur la inceput pana invata ce poate motoreta(daca nici Hornetul nu mai e ptr incepatori,parerea mea e ca e printre cele mai ok motorete de 600cm3, foarte manevrabila si mai si iarta din greseli, si datorita faptului ca nu e carenata nici nu te trezesti nici sa vrei ca mergi cu 200km+ ca te da jos vantul de pe ea), pacat de el ca era tanar, dar la fel se intampla cred in foarte multe zone printre grupurile de motociclisti, cel putin fara sa vrem cand iesim la cate un drum de multe ori zicem la inceput ca se merge mai incet, ca nu se alearga tare, dar odata ajunsi pe motociclete parca uiti de toate si pofta de adrenalina te face sa ii dai gas, in schimb fiecare merge in ritmul sau, iar la fiecare schimbare de directie sau la 50km se face popas si ii asteptam si pe cei care merg mai incet(aici tine doar de ce are fiecare in cap si cum il taie).

 

Nu si-a pus nimeni intrebarea poate i-a iesit in fata un caine, sau cine stie i s-a parut ca are vreun obstacol ceva si datorita lipsei de experienta a franat foarte tare, a pierdut controlul si buf :diggin:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai de rahat zona, ceea ce ma face sa cred ca motociclistul nu era vinovat. Acolo se intampla 3 accidente pe saptamana si o data pe luna se mai rastoarna cate o masina. E zona de forja. Sunt 3 camere de supraveghere fixate pe stalpul din fata restaurantului Casa Alba, una indreptata spre DN, una indreptata spre Pipera-Tunari si una indreptata spre Ambasada SUA. E imposibil sa nu fie surprins accidentul.

 

 

Era o camera chiar deasupra ,unde s-a oprit motocicleta si masina

La cum arata motocicleta,era un miracol sa supravietuiasca.

 

Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun pariu, camerele vor infirma spusele soferilor implicati! Dar nu mai conteaza daca am sau nu dreptate, pentru ca baiatul s-a dus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tina Munteanu

Sambata seara ,prietenul nostru drag, Sorin Apostoloiu, a decedat in urma unui accident de motor. Iubea motoarele si ii placea sa se plimbe :) . Din pacate, acum pot sa vorbesc despre el doar la trecut ... Maine,25/09/2012 , la ora 9:30,se va pleca din fata clubului Silver Church/Preoteasa spre cimitirul Bellu. Stiu ca este prea din scurt dar daca doreste cineva , cu motorul, sa ne insoteasca este asteptat cu tot dragul. Cred ca Sorin ar zambi sa vada ca cei cu care a impartit aceeasi pasiune, fratii lui ,motociclistii , sunt langa el si il conduc pe ultimul lui drum . Dzeu sa il odihneasca pe Sorin iar voua va doresc ''asfalt uscat'' si numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tina Munteanu

Sambata seara ,prietenul nostru drag, Sorin Apostoloiu, a decedat in urma unui accident de motor. Iubea motoarele si ii placea sa se plimbe :) . Din pacate, acum pot sa vorbesc despre el doar la trecut ... Maine,25/09/2012 , la ora 9:30,se va pleca din fata clubului Silver Church/Preoteasa spre cimitirul Bellu. Stiu ca este prea din scurt dar daca doreste cineva , cu motorul, sa ne insoteasca este asteptat cu tot dragul. Cred ca Sorin ar zambi sa vada ca cei cu care a impartit aceeasi pasiune, fratii lui ,motociclistii , sunt langa el si il conduc pe ultimul lui drum . Dzeu sa il odihneasca pe Sorin iar voua va doresc ''asfalt uscat'' si numai bine !

 

pt mai multe detalii 0765990274 Razvan ..cine are cum sa mearga...i-ar fi placut sa fie condus asa pe ultimul drum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca avea 32 ani.inceputul e cel mai periculos

Ai starea aia de entuziasm la inceput care predispune la multe greseli.eu am cunoscut starea asta pe un scuter,da cu scuterul ala am cele mai frumoase amintiri..fiind primul agregat pe 2 roti

Cu motorul a fost foarte aiurea la incept,fiind cu totul altceva decat stiam eu sa manevrez..si nu ma refer la putere.am mers singur mult timp si imi place sa merg singur

 

Daca evita sa mearga cu amicii poate se bucura in continuare de motor.....nu-i inteleg.cum sa lasi un incepator sa mearga in gasca cu tine fara sa ai gija de el..basca sa il mai si alergi

Cum zicea si bogdan,nu ai nevoie de dusmani cu asa prieteni

 

Dumnezeu sa-l odihneasca

 

Circumstantele au fost cu totul altele in noaptea aia....inainte de tragicul eveniment a ramas fara gaz....s-a intors un alt biker dupa el si au rezolvat....a ajuns si acasa chiar...dar le-a spus prietenilor ca se simte atat de bine, ca el in seara asta mai vrea sa mai dea o tura :(. Pot sa te asigur ca nu se alerga cu nimeni si din contra noi toti l-am sfatuit sa nu o faca, sa mearga mereu in ritmul lui. A fost acel moment de nebunie, acel punct blank....in care cu totii ne-am simtit cel putin o data zeii motorului nostru si atotstapanitorii soselei....si am uitat ca de fapt nu e asa. Totul s-a desfasurat atat de repede, amicul ce ramasese in spate, pret de 1-2 min.....cand a ajuns la el....Elful(Sorin) era deja in lumea ingerilor.

 

Madalina, e tipul care era la tine la bloc acum vreo 2-3 seri? Parca era un Hornet.

 

Da Bogdan, el era :(...a fost ultima data cand l-am vazut....si a tinut atunci ca un facut sa-mi ceara iertare ca nu poate merge la cimitir la Niki(sotul meu)....iar acum se duce si va sta chiar langa bunul lui prieten...iar noi ne vom duce la amandoi

 

 

Am o mare rugaminte la voi toti.....AVETI GRIJA DE VOI....SA NU VA MAI PIERDEM.... :( :rose:

 

Tina Munteanu

Sambata seara ,prietenul nostru drag, Sorin Apostoloiu, a decedat in urma unui accident de motor. Iubea motoarele si ii placea sa se plimbe :) . Din pacate, acum pot sa vorbesc despre el doar la trecut ... Maine,25/09/2012 , la ora 9:30,se va pleca din fata clubului Silver Church/Preoteasa spre cimitirul Bellu. Stiu ca este prea din scurt dar daca doreste cineva , cu motorul, sa ne insoteasca este asteptat cu tot dragul. Cred ca Sorin ar zambi sa vada ca cei cu care a impartit aceeasi pasiune, fratii lui ,motociclistii , sunt langa el si il conduc pe ultimul lui drum . Dzeu sa il odihneasca pe Sorin iar voua va doresc ''asfalt uscat'' si numai bine !

Eu m-am intors ieri din tara doar pt a merge sa-l vad ultima data, sa-i urez drum bun, sa-l rog sa aibe grija de noi de acolo de Sus, sa ii aduc omagiul motociclistic care si l-ar fi dorit sa-l auda.

Din pacate eu nu voi fi azi la inmormantare cu el....nu pot.....e prea mult sa repet tot ce am trait in urma cu 6 luni.

 

Va rog din suflet, cine poate fi alaturi de el cu motorul.....sa le auda si sa il conduca asa cum sigur i-ar fi placut..... duce-ti-va!!!!

 

Dumnezeu sa te odihneasca dragul meu prieten......esti un inger de acum si vei sta alaturi de bunul tau prieten si ne veti veghea de acolo de Sus.

 

Nu va vom uita niciodata! Va iubim!

Editat de mada_ykyS4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP...

 

 

 

 

 

''... si a fost aruncat de pe motor...(si s-a lovit de masina care venea din spate...care, cu toate ca l-a vazut, a franat ba chiar a dat in marcharier....tot nu l-a putut evita). ''

 

ohmy.gifohmy.gifohmy.gif

 

 

 

aviz amatorilor de senzatii tari, incepatori si nu numai : experienta (zero) , imbecilitatea si anturajul dauneaza grav vietii .

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP...

 

 

 

 

 

''... si a fost aruncat de pe motor...(si s-a lovit de masina care venea din spate...care, cu toate ca l-a vazut, a franat ba chiar a dat in marcharier....tot nu l-a putut evita). ''

 

ohmy.gifohmy.gifohmy.gif

 

 

 

aviz amatorilor de senzatii tari, incepatori si nu numai : experienta (zero) , imbecilitatea si anturajul dauneaza grav vietii .

 

 

Ai vorbit sa nu adormi ,nu va mai suport ZEILOR!!

 

Odihneasca-se in pace si condoleante tuturor celor care l-au cunoscut.

Editat de one_crazy_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca, nicio pasiune, oricat de mare, nu merita asa ceva! Merita sa platesti cu viata pentru cateva clipe de euforie? Multi ar zice: a trait viata la maxim si a murit facand ce ii placea. Ok, asa e, dar a si pierdut multe alte momente care ar fi urmat, riscand prea mult odata... avea toata viata inainte si putea sa se mai bucure de motociclism inca 20-30 de ani...

 

Cuvintele sunt de prisos, multa putere familiei si prietenilor sa treaca peste asta mai usor (ca de tot nu prea treci niciodata)...

 

Aveti grija de voi - astazi am vazut un incepator pe o Suzuki GSX 600F care croseta printre masini ca o racheta pe Barbu Vacarescu. A luat fatza unei Dacii la 1 m, a avut noroc ca nu accelera ca il dadea jos urgent... Poate e pe aici si citeste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vorbit sa nu adormi ,nu va mai suport ZEILOR!!

 

 

amice esti dobitoc (?!) . mi-am exprimat compasiunea printr-un rip si ce am scis dupa a fost un semnal de alarma pt cei care desi nu au experienta necesara calaresc motoare puternice, mult peste ei. nu a avut legatura cu ce se discuta aici. deci data viitoare incearca sa faci si tu un bine, in felul tau. sunt multi la noi si nu ma deranjeaza personal cu absolut nimic. e foarte frumos afara si multi o forjeaza aiurea si la maxim. e viata lor pana la urma insa...zic si eu.

 

beer.gif

 

...

 

Aveti grija de voi - astazi am vazut un incepator pe o Suzuki GSX 600F care croseta printre masini ca o racheta pe Barbu Vacarescu. A luat fatza unei Dacii la 1 m, a avut noroc ca nu accelera ca il dadea jos urgent... Poate e pe aici si citeste...

 

 

 

rock.gif

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...