Sari la conținut

Accident Ghencea


DarkMoto46
 Share

Postări Recomandate

Accident pe Bulevardul Ghencea din Capitala...

 

Un motociclist a intrat frontal intr-un jeep.. daca stie cineva , ceva sa posteze eu decat atat stiu , tata a vazut accidentul,, motocicleta era facuta praf, roata cu tot cu furca era pe trotuar si motocicleta in garduletul de la tramvai..

Editat de DarkMoto46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

CBR F4 argintie numar de Bucuresti cu initialele CBR.

 

Cum a spus initiatorul topicului, roata si furca erau pe trotuar, iar restul motocicletei pe contrasens "in picioare" cu fata spre Prelungirea Ghencea. Masina era tot cu fata spre Prelungirea Ghencea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul, dar cred ca a fost asezat acolo de cineva. Nu avea cum sa ramana in pozitia aia dupa impact. S-au lovit frontal. Masina avea urme de impact in partea din fata.

 

Accidentul s-a intamplat fix in dreptul statiei RATB din dreptul stadionului, in apropierea trecerii pentru pietoni.

Editat de B686PST
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai frate..Azi am vazut o groaza care veneau diin Ghencea pe doua roti... Nu a vazut nimeni nimic???nimeni nu cunoaste nimic?? Am doua banuieli.. Sper sa adevereasca....Christ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. am ajuns acolo cam la 15 minute dupa ce s-a int , m-a anuntat un prieten care trecuse pe acolo. intr-adevar cand am vazut cum arata moto , am crezut ca sigur a murit cineva , dar politistul ne-a spus ca baiatul e super bine , in comparatie cu ce se vedea la fata locului .a zis ca nu avea leziuni si nici fracturi. moto erea praf honda cbr 929 cu b 63 cbr la numar parca iar masina la prima vedere nu avea mare lucru dar erea terminata si ea cu radiator si mai multe chestii pe sub ea , bara revenise la normal dar se vedea prin grila ca nu erea ok . cred ca baiatul a culcato altfel nu imi explic de ce nu avea nici farurile sparte masina. la un moment dat au venit si cunsocuti de-ai motociclistiului care spuneau ca tocmai el , accientatul i-a sunat sa vina acolo , deci erea ok el , din cate am auzit pe acolo se aruncase de pe ea. in fond bine ca este ok baiatul , fiarele sunt fiare , se putea intampla si mai rau , pt el . acum sunt curios daca il cnoaste cineva ca sa ne spuna ca este in continuare bine baiatul caci in cazri dinastea se intampla si lucruri nedorite mai tarziu. sper sa fie ok baiatu. as fii adaugat si cateva poze dar habar nu am sa le pun aici :)) sorry .

 

Masina e prea usor lovita frontal, la cat de muci e facuta mobra... ceva nu se leaga

 

http://www.youtube.com/watch?v=ted0zLcp6HI

 

Sursa: http://www.trafictub...upa-accident-10

 

mda, aici eream si eu printre cei care ridicau motorul cu un prieten , ne chinuiam sa il punem "in picioare" ca sa ii scoatem bateria, ceilalti doi baieti sunt cunostinte de-ale motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Penetru, n-ai fost atent. Supapa a zis ca si el si-ar dori sa intre pe-aci Cbr Norris dar spera sa scrie mai bine decat Puiul; pe care, apropos, eu l-am inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns la locul accidentului cu PuiuL_r6, la 10-15 minute dupa ce s-a intamplat accidentul, din cate am inteles pe baiatul implicat il cheama Mircea si era cu o Honda CBR 929 cu nr B83CBR imprumutata de la o fata...

Mircea a scapat destul de usor la felul cum arata motocicleta si se pare ca a reusit sa sara de pe ea fara sa ia contact cu masina implicata. In poze motorul a fost ridicat de noi sa-i sacoatem bateria...

Cine are mai multe detalii despre starea lui, asteptam...

post-67736-0-48064400-1352106534_thumb.jpg

post-67736-0-94948400-1352106541_thumb.jpg

post-67736-0-11337600-1352106553_thumb.jpg

post-67736-0-78492600-1352106563_thumb.jpg

post-67736-0-88320300-1352106573_thumb.jpg

post-67736-0-92719600-1352106581_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...