Sari la conținut

Postări Recomandate

Pai link-ul este pe ebay, asta elimina catalizatorul sau cum ii spune.

 

"minimal rejetting is required due to the removal of the EXUP valve"

 

Add up to 10hp when using our full exhaust system (minimal rejetting is required due to the removal of the EXUP valve). Get up to 6hp gain when using our slip on exhaust system and no rejetting.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Descrierea aia a lor acolo e una generala, pentru toate mobrele. Rejetting se refera la carburatoare, si cum nu e cazu la noi, nu se aplica.

 

Trebuiesc totusi facute modificari la CCP si apoi o diagnoza ca sa vezi ca is toti parametrii(valori in timp real) in specificatii si ca totul e in regula ;)

 

Treaba aia de pe ebay iti elimina si catalizatorul, numa sa te asiguri ca ce cumperi are loc pentru instalat sonda lambda, altfel nu e de bine ;) Trimite-le un mail inainte sa cumperi, ca sa fie totul ok ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kitul este special pentru 1150, descrierea de pe ebay e una generala; la aia ma refeream... :)

 

Revenind cu problema axului la cutia de viteze la 1150 si, mai rar, 1100

 

ClutchSpline2.jpg

 

RearSpline3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kitul este special pentru 1150, descrierea de pe ebay e una generala; la aia ma refeream... :)

 

Revenind cu problema axului la cutia de viteze la 1150 si, mai rar, 1100

 

ClutchSpline2.jpg

 

RearSpline3.jpg

Si idei din ce cauza apara aceasta problema si cum se poate rezolva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai astea apar penytru ca nu is aliniate carcasele la cutie si la motor. Nu ai ce sa ii faci ca sa repari, numa daca nu schimbi cutia sau axul din cutie, sau alte ghiduri facute care le masori. Oricum, destul de grea treaba si anevoioasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE! Userul alex22_xxx este un tepar!!! Lanseaza comenzi (la noi una de 500 lei) si apoi nu le ridica.

Esti un nesimtit! PUNCT!

Uite unul din motivele "neridicarii" coletului " este unul dintre mesajele ce ti le-am trimis!

"mi-e frica sa nu fie mari pantalonii! eu nu am mentionat de nicio marime in privinta astora! tocmai de aceea te-am rugat sa-i masori,dupa care eu sa confirm marimea!

Cel mai bine ara sa astepti confirmarea marimii!

Din masuratorile mele,la alti pantaloni,lungimea cracului este de la 84 la 90!!! (6 cred ca o sa fie lungi...si cu siguranta foarte largi!!! )

Daca este asa ce fac cu ei?"

Mi-ai spus cumva ca-i schimbi? Nimic! Eu unul eram prin germania (si stiai asta) cand m-am trezit cu comanda trimisa,fara ca eu sa confirm marimile!!!!

Editat de alex22_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am scris mesaj cu masuratorile. Ti-am trimis mesaj ca se schimba in mesajul din data de 14 noiembrie.Ai tot umblat cu minciuni ca ai trimis pe altcineva sa-l ridice. NU erai in Germania, erai in Severin intru-cat m-am interesat!

Stiu ca esti genul care se ocupa de tot felul de gunoaie. genul trimiti masina la reparat, nu ai bani sa o ridici si anunti politia ca ti-a fost furata! Daca doresti sa continuam discutia eu pot face publice toate mesajele mele si pot deqasemenea sa fac public si alte escrocherii.

Merg de ani de zile in aproape toate intrunirile moto cu stand (inclusiv in Severin) si nu am avut niciodata probleme. Trimit in tara de mult, vezi toate parerile altora. Esti primul si unicul care considera ca nu este ok servit , dar urmarindu-ti posturile se pare ca esti obisnuit cu raspunsurile mitocanesti. De ce nu ai raspuns la telefon, de ce mi-ai inchis telefonul cand ai auzit cu cine vorbesti, de ce nu ai scris nici un mesaj cu toate ca pe forum intrai de 3 ori pe zi?

 

De ce ma amenti pe PM ca am sa regret , de ce nu ai curajul sa o faci public. Vrei sa-mi trimiti si mie politia cum ai facut in Severin cu mecanicul care nu l-ai platit?

Editat de mh1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Mi-am comandat si eu geaca si pantaloni de polar de la baiatul si am fost foarte multumit.

Oricum, atunci cind comanzi imbracaminte online te poti astepta sa nu se potriveasca marimile.

Sa comanzi ceva si sa nu le mai ridici..ce mai este de spus..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca face vreo diferenta pentru cineva, confirm si eu calitatea umana si profesionala a lui mh1.

si ce treaba are asta cu grupul posesorilor de bmw? facem consiliu acu sa analizam cine-i neseriosu? pe bune acu?

ce legatura are? doar ca alex neseriosu are bmw, hai sa-l umplem de rahat pe topicul posesorilor. nu-i cunosc pe nici unul din ei. si chiar nu ma intereseaza. acu ar interesa pe cineva ca eu am ceva de impartit cu dan_cata, de exemplu? (salve dane :))

deschide-ti-i topic nou si executati-l public acolo.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca apare pe mai multe topicuri mesajul respectiv:

Userul alex22_xxx este un tepar!!!

Eu l-am gasit pe topicul tapiterului moto_dan (am seile la el).

O fi ca prea ii zici cu foc, dar cred ca era mai bine sa deschizi un alt topic pe tema asta.

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce treaba are asta cu grupul posesorilor de bmw? facem consiliu acu sa analizam cine-i neseriosu? pe bune acu?

ce legatura are? doar ca alex neseriosu are bmw, hai sa-l umplem de rahat pe topicul posesorilor. nu-i cunosc pe nici unul din ei. si chiar nu ma intereseaza. acu ar interesa pe cineva ca eu am ceva de impartit cu dan_cata, de exemplu? (salve dane : ))

 

Da oare de ce m-ai ales tocmai pe mine ca si exemplu? :) Din cate stiu eu, suntem inca in relatii bune, daca nu foarte bune :)) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da oare de ce m-ai ales tocmai pe mine ca si exemplu? :) Din cate stiu eu, suntem inca in relatii bune, daca nu foarte bune :)) :cheers:

n-am stiu pe cine sa dau exemplu. pe cineva de pe forum cu care ma stiu bine. inca suntem in relatii bune, din cele mai bune, as zice.

ideea era ca nu inteleg rostul mesajului. de ce trebuie scris aici. in fine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si chiar nu ma intereseaza. acu ar interesa pe cineva ca eu am ceva de impartit cu dan_cata, de exemplu? (salve dane :))

 

Discutia ridicola a celor de mai sus clar nu are ce cauta aici, nici incurajarile altora, nici explicatii, nimic, neavand legatura cu BMW.

 

Dar daca Dan ar fi neserios, avand in vedere ca este recunoscut pentru reparatiile BMW, cred ca ai fi putut posta aici, sa stie si restul lumii. Din fericire insa, nu este cazul. ;)

 

Apropos de BMW, l-a batut pe careva gandu sa participle la GS Trophy?

 

Competitia este in plina desfasurare, primesc zilnic pe contul de FB poze si relatari.

Din cate stiu, nu se participa individual ci in echipa. Si, avand in vedere ca Romania nu duce lipsa de enduristi si "loc de joaca", cred ca ar fi o idee buna.

Ar fi indicata insa o colaborare cu Bavaria si am motive certe sa cred ca dorinta exista si acolo.

 

Anul trecut am avut ocazia sa stau de vorba cu un austriac care a participat (iesise pe locul 5) si era tare incantat, desi am inteles ca usor nu este deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Avand in vedere ca nu sunt chiar presat de partea financiara in cazul in care este cineva interesat de GS-ul meu m-am gandit ca as putea sa dau motoru in doua rate in anumite conditi normal ,discutate la tel sau Pm .

O zi buna si o iarna cat mai scurta .

Vik.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...