Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Admin

Mi-am comandat si eu geaca si pantaloni de polar de la baiatul si am fost foarte multumit.

Oricum, atunci cind comanzi imbracaminte online te poti astepta sa nu se potriveasca marimile.

Sa comanzi ceva si sa nu le mai ridici..ce mai este de spus..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca face vreo diferenta pentru cineva, confirm si eu calitatea umana si profesionala a lui mh1.

si ce treaba are asta cu grupul posesorilor de bmw? facem consiliu acu sa analizam cine-i neseriosu? pe bune acu?

ce legatura are? doar ca alex neseriosu are bmw, hai sa-l umplem de rahat pe topicul posesorilor. nu-i cunosc pe nici unul din ei. si chiar nu ma intereseaza. acu ar interesa pe cineva ca eu am ceva de impartit cu dan_cata, de exemplu? (salve dane :))

deschide-ti-i topic nou si executati-l public acolo.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca apare pe mai multe topicuri mesajul respectiv:

Userul alex22_xxx este un tepar!!!

Eu l-am gasit pe topicul tapiterului moto_dan (am seile la el).

O fi ca prea ii zici cu foc, dar cred ca era mai bine sa deschizi un alt topic pe tema asta.

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce treaba are asta cu grupul posesorilor de bmw? facem consiliu acu sa analizam cine-i neseriosu? pe bune acu?

ce legatura are? doar ca alex neseriosu are bmw, hai sa-l umplem de rahat pe topicul posesorilor. nu-i cunosc pe nici unul din ei. si chiar nu ma intereseaza. acu ar interesa pe cineva ca eu am ceva de impartit cu dan_cata, de exemplu? (salve dane : ))

 

Da oare de ce m-ai ales tocmai pe mine ca si exemplu? :) Din cate stiu eu, suntem inca in relatii bune, daca nu foarte bune :)) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da oare de ce m-ai ales tocmai pe mine ca si exemplu? :) Din cate stiu eu, suntem inca in relatii bune, daca nu foarte bune :)) :cheers:

n-am stiu pe cine sa dau exemplu. pe cineva de pe forum cu care ma stiu bine. inca suntem in relatii bune, din cele mai bune, as zice.

ideea era ca nu inteleg rostul mesajului. de ce trebuie scris aici. in fine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si chiar nu ma intereseaza. acu ar interesa pe cineva ca eu am ceva de impartit cu dan_cata, de exemplu? (salve dane :))

 

Discutia ridicola a celor de mai sus clar nu are ce cauta aici, nici incurajarile altora, nici explicatii, nimic, neavand legatura cu BMW.

 

Dar daca Dan ar fi neserios, avand in vedere ca este recunoscut pentru reparatiile BMW, cred ca ai fi putut posta aici, sa stie si restul lumii. Din fericire insa, nu este cazul. ;)

 

Apropos de BMW, l-a batut pe careva gandu sa participle la GS Trophy?

 

Competitia este in plina desfasurare, primesc zilnic pe contul de FB poze si relatari.

Din cate stiu, nu se participa individual ci in echipa. Si, avand in vedere ca Romania nu duce lipsa de enduristi si "loc de joaca", cred ca ar fi o idee buna.

Ar fi indicata insa o colaborare cu Bavaria si am motive certe sa cred ca dorinta exista si acolo.

 

Anul trecut am avut ocazia sa stau de vorba cu un austriac care a participat (iesise pe locul 5) si era tare incantat, desi am inteles ca usor nu este deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Avand in vedere ca nu sunt chiar presat de partea financiara in cazul in care este cineva interesat de GS-ul meu m-am gandit ca as putea sa dau motoru in doua rate in anumite conditi normal ,discutate la tel sau Pm .

O zi buna si o iarna cat mai scurta .

Vik.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N'ai inteles...nu e nimic gratis, eu ti'am tradus doar ce postase colegu' mai sus.

Era o eroare pe site si colegu' a simtit nevoia sa faca o gluma pe treaba asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca poti pune, dar de ce? Ca sa fie mai lata guma, ca sa dea mai bine? Ce ai alege, sa fii in siguranta sau sa arate bine mobra?

 

Eu unul nu am inteles niciodata de ce ar pune cineva o guma mai lata decat aia care o gandit-o producatorul bicicletei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati sa identific corect modelul motocicletei.Atasate sunt niste fotografii facute azi dimineata in curtea omului. Sunt bulversat deoarece, din cate am citit, dintre cele doua modele enumerate doar 1100LT are parbriz reglabil/inaltabil electric, facilitatea aceasta negasindu-se la K100LT.Totusi, dupa cum veti observa in fotografii, pe carena fata si pe bauletul spate scrie K 100 LT.

Va multumesc pentru timpul acordat.Numai bine, Radu.

Salut, Radu!

Ceea ce ai pozat tu "in curtea omului" este cu certitudine modelul K100LT.

 

Faptul ca are parbrizul actionat electric nu este relevant in depistarea an/model,

aceasta putand fi realizata home-made asa cum rezulta si din www.k100-forum.com

Iti atasez mai jos doua poze cu principalele diferente vizibile

intre 100LT produs 1986 -1991 si 1100LT produs 1989 -1999.

Restul datelor tehnice si amanunte le poti afla usor, inclusiv http://www.bmwmoa.or...hp/t-32823.html

 

post-882-0-59725600-1354799457_thumb.jpg post-882-0-32199300-1354799426_thumb.jpg

 

Sa auzim numai de bine!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Radu!

Ceea ce ai pozat tu "in curtea omului" este cu certitudine modelul K100LT.

 

Faptul ca are parbrizul actionat electric nu este relevant in depistarea an/model,

aceasta putand fi realizata home-made asa cum rezulta si din www.k100-forum.com

Iti atasez mai jos doua poze cu principalele diferente vizibile

intre 100LT produs 1986 -1991 si 1100LT produs 1989 -1999.

Restul datelor tehnice si amanunte le poti afla usor, inclusiv http://www.bmwmoa.or...hp/t-32823.html

post-882-0-59725600-1354799457_thumb.jpg post-882-0-32199300-1354799426_thumb.jpg

Sa auzim numai de bine!

intr-adevar, dupa o luna, asta da mesaj. pai daca statea omu o luna sa-l lamureasca cineva... facea ceva in el motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabishor,

Sunt convins ca tu de la Suceava ai dat instantaneu o fuga pana la Botosani

si l-ai rezolvat pe om cu toata documentatia necesara Bayerishe Motoren Werke...

Ca motociclist batran ce sunt...

imi cer scuze ca imi permit sa vin cu certitudini pe acest topic...

Cam tarziu, evident!

 

In privinta documentatiei si lucrului "la obiect" tin sa ii felicit pe khk si Dan

a caror pasiune pentru alb-albastrii este dovedita intotdeauna cu prisosinta.

 

Si acum... e randul meu sa supun oprobiului public atentiei publice o idee

a carei realizare depinde de mai multi factori...

In primul rand m-ar interesa parerea pasionatilor Vlad, Cata & co:

Ce motocicleta BMW, boxer, evident... s-ar preta mai bine - si de ce - la realiza unui Lo Rider?...

 

Ma cam bate gandul sa vand actualul patru in linie transversal pentru a "produce" asa ceva...

 

Multumesc pentru orice comentariu on-topic.

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...