Sari la conținut

Postări Recomandate

revin: cat vad eu la partea mobila (clapa, sau botul cum ii spui tu) nu prea gasesc ceva asemanator cu pozele tale. mai sap, eventual am sa incerc sa gasesc o schita de C3 "explodat" pe componente...

imi pare rau ca inca nu-ti pot fi de folos, dar mai sapam... :diggin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

revin: cat vad eu la partea mobila (clapa, sau botul cum ii spui tu) nu prea gasesc ceva asemanator cu pozele tale. mai sap, eventual am sa incerc sa gasesc o schita de C3 "explodat" pe componente...

imi pare rau ca inca nu-ti pot fi de folos, dar mai sapam... :diggin:

daca tot nu, incearca s-o scapi in bot. vezi ce se strica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept sa ma intalnesc cu un tehnician dentar care parese ar putea sa ia mulajul piesei si sa toarne apoi piesa din dentacril.Sper sa nu inceapa sa puta casca a dentist dupa aceea. :crack: .Inca odata va multumesc pentru ajutor.O sa va tin la curent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la mai multe 1100r niste parbrize maricele care se prind cu niste tije metalice .cele mai accesibile din ro sunt puigurile dar sunt aproape inutile iar cele mari par mult mi folositoare la protectie impotriva vintului si cred ca se si monteaza -demonteaza usor(ca nu prea fac multe drumuri in afara orasului si sunt si cam urite).ma poate ajuta cineva sa gasesc producatorul acelor parbrize mari si urite dar folositoare.multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma poate ajuta cineva sa gasesc producatorul acelor parbrize mari si urite dar folositoare.multumesc

BMW Motorrad ;)

Dar cred ca nu-i chiar ieftin.

 

Uite o varianta decnta ca pret de la Hornig.

http://www.motorradzubehoer-hornig.de/BMW-R-850-1100-1150-R-und-Rockster/Windschilder/Highwayshield.html

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa va impartasesc si eu experienta total neplacuta cu unul dintre posesorii de BMW de aici de pe forum.

Precizez dinainte ca ce urmeaza sa spun o fac doar ca urmatorii sa nu aiba aceleasi necazuri ca si mine.

 

Dupa ce am fost contactat de userul ecomelc ca sa-i comand un topcase original BMW pentru 1150 RT inca de acum 1 luna, vazand insistentele lui, vazand ca este cu adevarat interesat, vazand ca este posesor de bmw am facut greseala sa-mi incalc regula si sa licitez pentru el fara sa cer avans.

 

Dupa ce ca am pierdut timp stand "la panda" pentru un top case pe care l-am si pierdut, mi-a dat altul pe care l-am castigat.

Cand i-am cerut banii sa-l plateasca, dansul, a refuzat "politicos" cu motivul ca el nu trimite bani in avans la necunoscuti...

 

Nu vreau sa lungesc telenovela mai mult si il rog sa se abtina de la comentarii aici pe forum.

 

Daca cumva CINEVA este interesat de un topcase de BMW pretul ar fi 1.065 lei. Exact cat trebuia el sa plateasca.

 

Produsul este aici: http://www.ebay.co.uk/itm/bmw-topcase-r1150rt-/300881435465?redirect=mobile&nma=true&si=lpHJcMNopc2Sa4TzmVUHb1DeQ0A%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum am toata discutia cu el...

Adica cu plata in avans nu este deacord dar este deacord sa-l platesc eu si sa il trimit cu ramburs.

Cand l-am intrebat care-i diferenta: pai cica e mai sigur cu plata ramburs... :)

Pai ce? la plata ramburs nu pot sa-ti trimit un bolovan?

Am tot insistat sa citeasca review-uri aici pe forum, sa vorbeasca cu cine vrea el, dar nu. Era clar ca nu vrea si gata.

 

Noi sa fim sanatosi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma poate ajuta cineva sa gasesc producatorul acelor parbrize mari si urite dar folositoare.multumesc

Vorbeste cu Bogdan Harea, am vazut niste parbrize facute de el, niste bijuterii, are si un thread parca la "Articole si tutoriale - Parbrize hand made", cred ca fac si eu la el pentru 1100 lt si Yamaha, succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum dau de bogdan?

 

Dane ,cum se schimba bucsile astea?e nevoie de vreo presa?cheie speciala?pretul e super ok un pic de detaii referitor la materialele si tratamentul termic daca e cazul la cele originale si ale tale te rog.ma bate gindul sa le schimb si eu ca au nu mic joc radial dar sunt un pic reticient fata de sa zicem aftermarket ca e vorba de frine.multumesc.

Editat de andrei gras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum dau de bogdan?

/index.php?/user/8769-bogdan-harea/ sau 0722.64.63.73

 

Dane ,cum se schimba bucsile astea?e nevoie de vreo presa?cheie speciala?

Fitting them requires you to:

- take off the front wheel;

- take the rotors off(retaining bolts might have locktite on them so heating might be needed; check with the manual);

- replace the bobbins;

- put back the rotors on the wheel; tightening torque is required (21Nm, but check with the manual to be sure).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reactia celui in cauza este asta: daca s-ar fi cerut de la bun inceput plata in avans, nu as fi fost de acord si s-ar fi evitat tot circul asta. faptul ca accept doar cu plata ramburs cu verificarea coletului inainte de a face plata este o masura de siguranta. Si cu asta promit sa nu mai scriu alte comentarii pe acest subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

@ecomelc, eu am inteles ca nu mai vrei topcase-ul, care-i adevarul?

L-a comandat, da-i banii si ia-l, altfel cazi de neserios si este pacat.

Referitor la bonitatea lui ca vanzator, era suficient sa te uiti pe topicurile unde vinde si ai fi vazut ca nu a fost nimeni nemultumit, asta cu masura de siguranta nu are niciun sens, omul este cunoscut pe forum si vrea sa faca bani, nu sa dea tepe.

Astept o replica cu adevarul, macar pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reactia celui in cauza este asta: daca s-ar fi cerut de la bun inceput plata in avans, nu as fi fost de acord si s-ar fi evitat tot circul asta. faptul ca accept doar cu plata ramburs cu verificarea coletului inainte de a face plata este o masura de siguranta. Si cu asta promit sa nu mai scriu alte comentarii pe acest subiect.

acu daca tu vrei topcase si el are unul pentru tine, ar fi pacat sa nu va intelegeti intr-un final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Top case-ul NU este achitat, este doar castigat la licitatie.

Nici nu am degand sa-l achit.

Nu-mi blochez 1.000+ lei aiurea pentru 50 lei profit.

 

Imi spui ca "daca pomeneam de avans" nu se ajungea aici, dar TU ca si client nu citesti ce am eu de oferit? conditiile mele ? iar daca tot nu reusesti sa-ti dai seama intrebi, mai ales la subiectele care te framanta.

Pierdeai 5 minute citind conditiile mele pentru comenzi si totul era clar, sunt explicati toti pasii necesari.

 

Tu daca ai avea acest business ai fi dispus sa pui de la tine sute sau chiar mii de lei pentru clienti pe care nu-i cunosti si nu stii daca o sa-ti onoreze comanda? Nu cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucsele de la discurile de frana de pe fata - disponibile si la mine incepand de azi :)

 

Mai multe detalii - http://boxer-upgrades.webs.com/apps/webstore/products/show/3821625

daca le aveai acu' o luna ... era si mai meserias. :hug: Oricum esti cel mai tare. Eu le-am schimbat in martie :peace:

Editat de nashulor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...