Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

intrebare:

suruburile de prindere ale ghidonului la RT1100 sunt metric 8 sau metric 6 ?

vreau sa cumpar de pe Louis un suport de GPS si nu stiu ce alegere sa fac vis-a-vis de problema sus mentionata.

 

multumesc anticipat !

La fiecare semighidon ai cate 4 surube. Is acelasi M8, numai ca alea din fata ce tin sarma aia ce tine cablurile langa contact is de 60 mm si alea scurte is de 30 mm. Dar toate 8 is M8 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, si-a reglat cineva jocul la supape la K100 sau K75 de curand ? Caut o sursa pentru distantiere de reglaj alta decat Bavaria.

Am reglat eu asta iarna la k1200.Nu prea poti sa-ti faci stoc de ele pana nu desfaci capacul sa masori.Abia dupa aceea , cand stii ce-ti trebuie, cauta sursa.Personal am gasit dimensiunile care ma interesau pe ebay (second ) la un pret mai mult decat decent. Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Pai Luigi chiar nu prea am ce .........am avut senzatia ca ma asteptau pe bune ,dupa numarul de la mobra cred ca stiau tot ce am scris pe aici si cine sunt deci cred eu ca i-i mai intereseaza si pe ei ce se scrie pe aici mie imi pare rau ca nu am putut veni si eu la intrunire a fost o nesansa pt mine ,a plecat si fimiu cu G S -ul asta este .

Repet am ramas placut surprins de valoarea facturi ,m-am speriat mai mult pe aici de ce sa scris in legatura cu acest neplacut incident ,au schimbat rulmentul mare ,simeringul mare si cel mic si la alegerea mea caci nu era chiar necesat dar daca tot s-a umblat si rulmentul mic ,cred ca nu este totusi crect sau nu stiu cam sa spun sa dau si suma fac dar crede-ma dupa ce grozavii de preturii am auzit pe aici eu mi-am permis sa fac si echilibrarea injectie daca tot era acolo si cu motorul rece .

Da se sminte ca merge mai rotun mororul abia astept maine sa o tai spre mare din nou sper sa nu ma mai opresc la Medgidia .

Weekend frumos tuturor .

* A ta este scula de langa casa armatei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da de supape era vb ei numesc reglare termica admisie si daca tot a stat motorul 3 zile cred ca era pacat sa nu o fi facut cat despre reglarea clapetelor cred ca or fi facut-o dupa ce au incalzit-o cert este ca mi-au aratat o diagrama cu ce era inainte si dupa ,nu a fost o mare dif ,motorul mergea [dupa urechea mea ] destul de rotund si inaite, de tras tragea de rupea [poate de aceia am sfarmat si rulmentul dupa o repriza de 30 min 180/220] :scratch: iar acum parca suna si mai rotund cam asta a fost .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da de supape era vb ei numesc reglare termica admisie si daca tot a stat motorul 3 zile cred ca era pacat sa nu o fi facut cat despre reglarea clapetelor cred ca or fi facut-o dupa ce au incalzit-o cert este ca mi-au aratat o diagrama cu ce era inainte si dupa ,nu a fost o mare dif ,motorul mergea [dupa urechea mea ] destul de rotund si inaite, de tras tragea de rupea [poate de aceia am sfarmat si rulmentul dupa o repriza de 30 min 180/220] :scratch: iar acum parca suna si mai rotund cam asta a fost .

 

Poti te rog sa ne spui prețul total?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal .

Da de ce nu doar nu este un secret 1100 ron total [ piese,man,ulei si reglajele ]o fi mult o fi putin nu stiu eu chiar nu aveam alta varianta a fost foarte in scurt evenimentul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal .

Da de ce nu doar nu este un secret 1100 ron total [ piese,man,ulei si reglajele ]o fi mult o fi putin nu stiu eu chiar nu aveam alta varianta a fost foarte in scurt evenimentul .

Super rezonabil. Cat o revizie mare. Cam atat platesc eu la reprezentanta din Niyretyhaza o revizie mare.

Bafta multa si fara evenimente tehnice!

Editat de procust
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da multam din pacate chestia asta cu rulmentul m-a cam desumflat putin nu prin faptul ca am cotizat la BV ci pentru simplu motiv ca uite pleci la un drum cu motorul in stare buna si i-ti plesneste asa din senin un rulment si te intorci acasa cu motorul pe platforma ,pacat ca nu am avut prelata la mine macar sa nu se vada cum se intoarce un bmw inapoi. Sper sa nu mai aiba si alti ghinionul meu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

* A ta este scula de langa casa armatei ?

Da, a mea..

 

 

Referitor la stricaciune, asta este, este un fier, te enervezi si cheltuiesti, dar ia-o altfel..asta sa fie tot necazul tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

 

Am dat ofuga cu r1200c ul pana la mare si cand am intrat in Ct am opservat ca mi-a curs cateva picaturi de ulei pe toba. Curge de la simeringul cardan ce iese din cutie.

 

Aveti idee daca tre deschisa cutia ptr ca a cedat rulmentul si simeringul sau doar deconectata bascula si schimbat doar simeringul???

 

Se mai aude la plecarea de pe loc (debraiere) mai in fortza un tronc... E din ambreaj sau din alta zona a cutiei.

 

Moto debraiaza frumos si fin doar k se aude sunetul ala metalic si clar e ceva in neregula.

 

Are cineva idee de unde exact e sau mai bine deschid si masor cotele originale si vad ce-i curulmentul de cardan?

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

 

Am dat ofuga cu r1200c ul pana la mare si cand am intrat in Ct am opservat ca mi-a curs cateva picaturi de ulei pe toba. Curge de la simeringul cardan ce iese din cutie.

 

Aveti idee daca tre deschisa cutia ptr ca a cedat rulmentul si simeringul sau doar deconectata bascula si schimbat doar simeringul???

 

Se mai aude la plecarea de pe loc (debraiere) mai in fortza un tronc... E din ambreaj sau din alta zona a cutiei.

 

Moto debraiaza frumos si fin doar k se aude sunetul ala metalic si clar e ceva in neregula.

 

Are cineva idee de unde exact e sau mai bine deschid si masor cotele originale si vad ce-i curulmentul de cardan?

 

:cheers:

Cred ca e doar simeringul de vina. Vezi sa fie ala de la cutie si nu altceva (1200c are ambreiaj hidraulic? Nu s-o dus actuatorul de jos cumva? )

 

Nu cumva e sunetul de avans dat inapoi ce zici tu? Doar la plecarea de pe loc se aude?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e doar simeringul de vina. Vezi sa fie ala de la cutie si nu altceva (1200c are ambreiaj hidraulic? Nu s-o dus actuatorul de jos cumva? )

 

Nu cumva e sunetul de avans dat inapoi ce zici tu? Doar la plecarea de pe loc se aude?

 

Se aude la plecarea de pe loc sau in orice viteza daca dau violent drumu la ambreaz. Adica daca fortez si sunt violent cu ambreajul. De obicei asa sunt...

 

Daca este de la ambreaj, daca ambreajul are arcuri si sunt moi... Parca lipseste un cuplaj de amortizare a socurilor intre arbore si roata spate.

 

Cele de viteza cu ambreaj uscat au niste cauciucuri pe cuplajul totii spate. Am undeva ceva in neregula pe cutie sau ambreaj. Se aude k si cum ai ciocni 2 ciocane intre ele.

 

Daca puteti sa-mi dati un site de oriunde care vinde si testeaza motoare R BMW in regim de suprasolicitare, mi-ar fi extrem de util inainte de a-l rupe...

 

Apreciez ajutorul celor cu experientza BMW.

 

P.S. R1200c 2003 14000km reali. Model SUA.

 

O am de 2 luni si am facut 4000km cu ea. Practic am uitat de celelalte 6 moto de stada...

 

Sunt agresiv in condus si am nevoie de motocicleta in mintile ei minim.

 

Am facut si fac servisare BMW dar nu am intalnit la clientii mei probleme de acest gen chiar daca majoritatea au GS uri (aproape dubla putere) si care cer servisare cand pleaca prin Europa sau vin din calatorii adevarate...

 

Solicit suportul celor cu experientza BMW atat in elucidarea sistemului cu probleme cat si a unor imbunatatiri ptr mers violent.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt proaspat posesor al unui BMW R1200 ST- ABS din 2005, caruia i-am schimbat pana acum cauciucurile, ulei/filtru motor, filtru aer, placute frana, si doresc sa-i schimb uleiul in cutie dar nu stiu de care ulei ar fi mai bun, mentionez ca am gasit pana acum de la Castrol 75W-90 API GL 4( 45 ron/l cu specificatia/poza ca-i de cutie viteza) si 80W-90 API GL 5 (25ron/l cu specificatia/poza ca-i de angrenaje gen cardan). Rog un cunoscator sa-mi indice uleiul de cutie mai bun, si eventual sa-mi spuna ce alte operatiuni as mai putea sa-i fac motocicletei avand in vedere ca nu-i stiu istoricul ( am scos o bujie si arata bine, la fel si uleiul in cardan).

Multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt proaspat posesor al unui BMW R1200 ST- ABS din 2005

 

Pai de unde ai luat-o de nu are carte de service?

Fa-i eventual si cele specifice boxerului, sincronizarea cilindrilor si joc supapae, apoi schimbat lichid frana...

Poate n-ar fi rau sa le faci la service BMW.

 

S-o stapanesti sanatos! Lumea zice ca-i cam urata fata aceszui model; mie insa imi place, este o motocicleta excelenta si din pacate nu inteleg de ce BMW nu mai are niciun sport-touring boxer in gama pt. ca aveau traditie incepand cu K100RS...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de unde ai luat-o de nu are carte de service?

Fa-i eventual si cele specifice boxerului, sincronizarea cilindrilor si joc supapae, apoi schimbat lichid frana...

Poate n-ar fi rau sa le faci la service BMW.

 

S-o stapanesti sanatos! Lumea zice ca-i cam urata fata aceszui model; mie insa imi place, este o motocicleta excelenta si din pacate nu inteleg de ce BMW nu mai are niciun sport-touring boxer in gama pt. ca aveau traditie incepand cu K100RS...

k-urile nu prea sunt boxer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, sa inteleg ca 75w-90 si neaparat GL 5 este uleiul minune pentru cutia BMW-ului boxer, cat despre aspectul ST-ului intradevar ori iti place ori o consideri "naspa", nu-i cale de mijloc .Imi poate da cineva numarul de telefon de la service BMW Bucuresti sa cer un deviz estimativ pentru operatiunile indicate de "khk" ? Multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu gresesc cu topicul si acum!!!......

salutare! stie cineva sa-mi dea si mie niste lamuriri in privinta unui bmw r 1200 c?

- in primul rand, pentru ca nu am vazut niciunul "face to face" intreb daca nu este prea inalt pentru mine (eu am 172 cm).....in sensul sa ajung cu picioarele la sol in timp ce stau in sa?

- cum se comporta la drum (nu sunt adeptul vitezei, am avut pana acum un virago de 750, dar mi-a "ramas mica")

- in romania are cineva, doar sa-l pot vedea......inainte de a ma deplasa in germania sa achizitionez unul

orice alte detalii cu privire la acesta imi sunt binevenite! va multumesc! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu gresesc cu topicul si acum!!!......

salutare! stie cineva sa-mi dea si mie niste lamuriri in privinta unui bmw r 1200 c?

- in primul rand, pentru ca nu am vazut niciunul "face to face" intreb daca nu este prea inalt pentru mine (eu am 172 cm).....in sensul sa ajung cu picioarele la sol in timp ce stau in sa?

- cum se comporta la drum (nu sunt adeptul vitezei, am avut pana acum un virago de 750, dar mi-a "ramas mica")

- in romania are cineva, doar sa-l pot vedea......inainte de a ma deplasa in germania sa achizitionez unul

orice alte detalii cu privire la acesta imi sunt binevenite! va multumesc! :cheers:

Sal. Am eu si o poti vedea daca ai drum in Buc.

E foarte ok ptr inaltimea ta.

 

As vinde-o si eu (2003 14000km Bleo M 7000E) ptr a lua un R1200GS. Mai puternic si enduro...

 

Daca esti interesat s-o vezi-probezi-0726974121

 

Asta as lua chiar daca are de 8 ori mai multi Km K a mea http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=462583&selpic=14&zoom=1#foto

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-montauk-r1200c-gimbweiler/165401887.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-r-1200-c-raesfeld/165335607.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-r1200c-big-foot-r%C3%B6dermark/165223687.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-r-1200-c-abs-r%C3%BCggow-wismar/160713258.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

mobile.ro/motocicleta/bmw-r1200c-chopper-cruiser.html?scopeId=MB&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&lang=ro&categories=ChopperAndCruiser&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. Am eu si o poti vedea daca ai drum in Buc.

E foarte ok ptr inaltimea ta.

 

As vinde-o si eu (2003 14000km Bleo M 7000E) ptr a lua un R1200GS. Mai puternic si enduro...

 

Daca esti interesat s-o vezi-probezi-0726974121

 

Asta as lua chiar daca are de 8 ori mai multi Km K a mea http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=462583&selpic=14&zoom=1#foto

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-montauk-r1200c-gimbweiler/165401887.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-r-1200-c-raesfeld/165335607.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-r1200c-big-foot-r%C3%B6dermark/165223687.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-r-1200-c-abs-r%C3%BCggow-wismar/160713258.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

mobile.ro/motocicleta/bmw-r1200c-chopper-cruiser.html?scopeId=MB&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&lang=ro&categories=ChopperAndCruiser&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c

ti-am lasat mesaj privat!....multumesc anticipat!.....voi veni in bucuresti la finele lui august, sigur am sa te caut!

 

Sal. Am eu si o poti vedea daca ai drum in Buc.

E foarte ok ptr inaltimea ta.

 

As vinde-o si eu (2003 14000km Bleo M 7000E) ptr a lua un R1200GS. Mai puternic si enduro...

 

Daca esti interesat s-o vezi-probezi-0726974121

 

Asta as lua chiar daca are de 8 ori mai multi Km K a mea http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=462583&selpic=14&zoom=1#foto

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-montauk-r1200c-gimbweiler/165401887.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-r-1200-c-raesfeld/165335607.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-r1200c-big-foot-r%C3%B6dermark/165223687.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

http://cautare.mobile.ro/motocicleta-anunturi/bmw-r-1200-c-abs-r%C3%BCggow-wismar/160713258.html?useCase=SearchSession&__lp=7&scopeId=MB&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=ChopperAndCruiser&lang=ro&pageNumber=1

 

 

mobile.ro/motocicleta/bmw-r1200c-chopper-cruiser.html?scopeId=MB&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&lang=ro&categories=ChopperAndCruiser&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=r1200c

ti-am lasat mesaj privat!....multumesc anticipat!.....voi veni in bucuresti la finele lui august, sigur am sa te caut! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...