Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stai la coada. ..

 

Da...prima mea dragoste.Nici macar aparitia Vx-ului in viata mea nu a reusit sa cicatrizeze complet rana. :rusinica:

E superb, si candva voi avea si eu unul si o sa ma duc sa ma plimb cu el pe Cote D'Azur :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

C-urile alea sunt destul de ciudate.Nu-s urite,dar nici nu ies printre fruntase la

concursurile de frumusete.Daca stau bine sa ma gindesc asta este tipic BMW.

Eu in schimb oftez mereu dupa un K1200LT,casa-i omu'..nu este multumit niciodata cu ce are-n batatura! :rusinica:

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GIV 32, esti un mare egoist. sa ai 2 bmw-uri, si alea RT-uri.... :rusinica:

nu dai una la saraci? :D

.... :cheers: :finger: ...ba da,am si pt saraci una!!...cea argintie-5.000.- euro...cealalta...secret!.. :blink:

....ce bine ar fi sa le vind pe amin2 ..fara sa stau prea mult pe ginduri mi-as lua k 1200 lt!!..asta-i modelul la care vreau sa ajung,sper curind! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut mimimi, intr-adevar nu esti singura. mai stiu si io una (o fi aceeasi pe care-o stie sensei?) si se da pe-o motocicleta exact ca a ta. si-acuma daca tot veni vorba, te-ai cam zgarcit, n-ai fi pus si tu o poza cu noua iubire... hai ca n-o deochem, zau asa! :cheers:

 

in cealalta ordine de idei, incearca sa vezi ce tip de sa ai pe Scarver. in cazul in care e standard si ti se pare prea inalta, BMW-ul are ca optionale si o sa mai joasa cu vreo 3-4 cm (nu retin exact) care ar putea sa-ti faca viata (si) mai frumoasa.

 

scuze, am fost in concediu, mi-am luat si echipament, va multumesc tuturor :rusinica: pentru ajutor

io-te si poze cu asta mica, abia ieri am adus-o in curte, maine o duc la rar.....mi-au cam tremurat oasele pe piatra cubica, mai am ceva ture de dat prin cartier pana sa ies in lume.... :cheers:

 

 

POOOP!!!! 10X!!!

post-20176-1184749905_thumb.jpg

post-20176-1184749932_thumb.jpg

post-20176-1184749950_thumb.jpg

post-20176-1184749991_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze, am fost in concediu, mi-am luat si echipament, va multumesc tuturor :) pentru ajutor

io-te si poze cu asta mica, abia ieri am adus-o in curte, maine o duc la rar.....mi-au cam tremurat oasele pe piatra cubica, mai am ceva ture de dat prin cartier pana sa ies in lume.... :cheers:

POOOP!!!! 10X!!!

...frumos calut ai!!...sa te incorzi sanatoasa cu el!! :cheers: ...

...sfat!..evita frinele de motor fortate, slabesc foarte mult rezistenta curelei!!...evita mersul prin nisipuri unde poate intra nisip la curea, la fel se zapaceste cureaua!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...frumos calut ai!!...sa te incorzi sanatoasa cu el!! :cheers: ...

...sfat!..evita frinele de motor fortate, slabesc foarte mult rezistenta curelei!!...evita mersul prin nisipuri unde poate intra nisip la curea, la fel se zapaceste cureaua!! :cheers:

 

multumesc frumos pentru urari! si de 3 ori pentru sfaturi :)

am mers noaptea prin cartier, cu asistenta, este greu dar invat...zbuciumata asta mica; abia daca am mers un pic in treapta a treia....nu ma lasa mentoru' :cheers:

pana nu sunt sigura pe ea, are voie la joaca doar cand sunt strazile goale in cartier.

si e ffffffffffffffffffffffff cald in protectiile alea toate

 

pana una alta, vreme buna voua, tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema :)

 

Stie cineva de ce nu se mai fabrica 650CS-ul ???????nu am gasit raspunsul pe nicaieri si-s curioasa tare

motivul o fi tehnic sau....de management?o fi asta politica lor...

mi se pare o motocicleta super pentru fete si nu numai....si mai e si dragutza foc...parerea mea....cel putin dpdv estetic - sunt o gramada de variante de combinare a culorilor

 

mai caut, poate gasesc...pana atunci, iote 2 modele care mi se par super reusite...estetic, la tehnica nu ma pricep :cheers:

post-20176-1185053122_thumb.jpg

post-20176-1185053143_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm, la ce gusturi ai, cred ca ma indragostesc de tine. daca as avea banii, as opta ptr a 2 poza. cum zicea cineva, classic, not plastic, desi nici un r 1200 c nu m-ar deranja...de fapt, nu m-ar deranja nimic de la bmw. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema :)

 

Stie cineva de ce nu se mai fabrica 650CS-ul ???????nu am gasit raspunsul pe nicaieri si-s curioasa tare

[...]

 

mai caut, poate gasesc...pana atunci, iote 2 modele care mi se par super reusite...estetic, la tehnica nu ma pricep :cheers:

 

daca afli raspunsul, sa ni-l spui si noua. si io tare-s curios. n-am eu mare experienta cu motoreta asta insa mi se pare un commuter foarte bun pentru traficul urban. si chiar si un touring usor. cred totusi ca-i doar chestie de marketing si le-au inlocuit cu seria G650 cu toate ca diferenta-i maricica. sau - la naiba - pur si simplu nu s-au vandut. s-ar putea ca fanii BMW sa nu se fi aratat prea entuziasmati de o motocicleta mica si cuminte. decat poate s-o daruiasca sotiei. dar cati dintr-astia sunt? :cheers:

 

ps: multam de poze. a mea-i identica doar ca are manerele pasagerului si suportii parbrizului translucizi. da' parca arata mai bine pe negru :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O combinatie de factori, as zice. In primul rand, motocicletele stil 'commuter/standard' monocilindrice n-au avut niciodata un prea mare succes. Ex. Cagiva River sau Yamaha SZR 660. In al doilea rand, pretul Scarverului era mare, destul de mare incat sa intre 'pe lungimea de unda' a SV-ului (si a variantei sale italiene, Raptorul). In al treilea rand, campania de marketing/promovare a modelului a stralucit prin absenta. BMW a comis eroarea capitala de a nu avea un segment-tinta bine definit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea ca fanii BMW sa nu se fi aratat prea entuziasmati de o motocicleta mica si cuminte. decat poate s-o daruiasca sotiei. dar cati dintr-astia sunt? :bigstar:

 

:) stiu eu unu' :blink: si nu e fan bmw

 

snapshot, cred ca ai dreptate, cel putin cu ultimele 2 variante, de prima nu m-am interesat.....pana la urma, tot raul spre bine, nu cred ca sunt doua la fel, cel putin la modelul acesta, avand in vedere varietatea de nuante; cred ca unul din motivele pentru care am ales modelul acesta a fost si invazia a 3-4 modele de motociclete in romania, chiar daca unele sunt superbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamnelor, domnilor, mai e vre-un loc liber in club? nu prea mare, doar cat sa incapa un F650 CS.

azi l-am scos la plimbare prima oara :bigstar: . mi-a cam placut :)

 

si, ca sa-i dau dreptate lui mimimi, al meu ii un pic altfel. iaca dovada:

post-19183-1186173149_thumb.jpg

post-19183-1186173218_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat al doilea BMW !!

 

R 1200 C si abia astept sa-l calaresc !!

 

Excelent ! Felicitari ! E unul din modelele mele preferate, dupa cum ziceam pe una din paginile anterioare.

Poze, se poate ? :burnout: Si niste impresii, evident. Chiar sunt curios cat de confortabil este, si ca pozitie, si ca performante pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamnelor, domnilor, mai e vre-un loc liber in club? nu prea mare, doar cat sa incapa un F650 CS.

azi l-am scos la plimbare prima oara :hurt: . mi-a cam placut :P

 

si, ca sa-i dau dreptate lui mimimi, al meu ii un pic altfel. iaca dovada:

 

 

uuuuuuuuuuu, foarte dragutza! s-o stapanesti sanatos!

 

eu nu prea am timp sa ma plimb, mai si ploua...si imi este un pic greu sa o scot din curte, trebuie sa fac niste manevre prin pamant si flori :) dupa ce o scot, trebuie sa ma odihnesc un pic :burnout: ...uite, la asta nu m-am gandit inainte...ce bine era in poligon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uuuuuuuuuuu, foarte dragutza! s-o stapanesti sanatos!

 

 

multumesc de urare si mai ales de descriere.

 

m-am chinuit ceva vreme sa gasesc o caracterizare succinta a sa si pana acum n-am reusit. nu-i nici bomba de puternica, nici printesa de frumoasa, nici pamantul nu-l ara insa ii docila ca o nevasta la care orice-ai face, pana la urma tot te intorci cu placere stiind ca te asteapta calda ca o paine. "draguta" deci, i se potriveste perfect. se strecoara abil prin oras, te "cearta" putin cand o tragi de ureche in afara, se supune foarte docil la culcatul pe curbe, in fine, nu prea stiu ce-as putea sa-i reprosez insa precis gasesc io ceva pana la urma. deocamdata ne imprietenim doar de vreo 700 km deci avem viata in fata :hurt:

 

ps: ploaia nu-i chiar asa o problema mare daca reusesti sa incropesti cumva doua seturi de echipament (in)complet. in timp ce unul sta la uscat, cu celalalt poti sa te dai. de cinci zile de cand o am m-a prins ploaia in trei si inca n-a reusit sa invinga :burnout:

 

sa te bucuri si tu de a ta si ceilalti de ale lor. iar cand nu s-or mai bucura, sa-si permita altele care sa le faca din nou viata frumoasa si sa le reduca orarul de somn! :)

Editat de io, bogo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de urare si mai ales de descriere.

 

m-am chinuit ceva vreme sa gasesc o caracterizare succinta a sa si pana acum n-am reusit. nu-i nici bomba de puternica, nici printesa de frumoasa, nici pamantul nu-l ara insa ii docila ca o nevasta la care orice-ai face, pana la urma tot te intorci cu placere stiind ca te asteapta calda ca o paine. "draguta" deci, i se potriveste perfect. se strecoara abil prin oras, te "cearta" putin cand o tragi de ureche in afara, se supune foarte docil la culcatul pe curbe, in fine, nu prea stiu ce-as putea sa-i reprosez insa precis gasesc io ceva pana la urma. deocamdata ne imprietenim doar de vreo 700 km deci avem viata in fata :crack:

 

ps: ploaia nu-i chiar asa o problema mare daca reusesti sa incropesti cumva doua seturi de echipament (in)complet. in timp ce unul sta la uscat, cu celalalt poti sa te dai. de cinci zile de cand o am m-a prins ploaia in trei si inca n-a reusit sa invinga :P

 

sa te bucuri si tu de a ta si ceilalti de ale lor. iar cand nu s-or mai bucura, sa-si permita altele care sa le faca din nou viata frumoasa si sa le reduca orarul de somn! :crack:

... :burnout: :hurt: ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

o mare rugaminte

merita k 1200 r pentru romania de alergat saumai bine un enduro

ma ref la alergat zilnic prin oras si la sf de sapt pe drumurile patriei

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...