Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un 1200 ma roade si pe mine, sa va spun sincer (:

Insa trebuie sa te intrebi daca se merita cu adevarat cei ~4000 de euro in plus pe care trebuie sa-i dai (pe, de exemplu, un R 1200 ST fata de un R 1150 RS). Are intr-adevar mai multa putere si cuplu, dar suma aia nu-i deloc mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si io cu un f 650 st si un k 100 rs 4 valve. cand oi fi sober, voi citi tot topicu', da' ninge si ma enerveaza tija din tibie, asa k bag bere. ajut cu tot ce pot.

 

Domnilor, ma maninca rau de tot in mai multe locuri (:, ideea (momentan, slava domnului, buzunarul nu-mi permite decit ideea, desi in citeva luni .... ) unei a doua motociclete de 1 touring serios (10-12 ore de mers snur cu o viteza comoda de croaziera de cca 200 km/h (: ) 2 vreme urita in Bucuresti - Romania.

Sugestii ? Si citeva argumente, va rog ... ( sa nu incepem cu FJR-uri, GoldWing-uri si alte prostii , va rog (: )

 

io stiu k am scapat din bulgaria (160-170 croaziera) in grecia, tare fain, 2 insi, 3 coburi, cu tot cu top case, adik vreo 40 kg bagaje- si fiindca nu mersasem decat pe buc-pitesti tare, am dat 220 pana...s-a terminat benzina, k atlfel se termina draq grecia- mica tzara, pe bune- si mai si cadeam in mare...deci as merge cu vechiul k 100 de 16 ani mai tare, da' am unde? oricum, cu pasager si bagaje, la 200+ obosesti destul de repede, cred k nu poti merge mai mult de 3-4 ore, depinde de trafic, noi eram si in shorts+maieu, incepuse sa arda rau...

mergeam calm spre sofia 160 si imi dau multi flashuri, reduc ceva intr-o curba, sa innebunesc, restrictie 40. 2 bulgari cu astra, radeau la mine.....simpatici

sau radeau de mine?-tot simpatici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Admin

Domnilor,cu voia dumneavoastra am aderat si eu la grup:R1100 RT.

Am facut in sfirsit cunostinta cu un tractoras superb,superconfortabil,de drum lung.Ne-am imprietenit dupa citeva sute de metri,iar acum nu mai putem unul dupa altul..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Da,nu-i niciun secret..fix 4950 iepuroi(pret de Jermania ;) ) si am luat-o de la baietii de la Motomobil din Cristesti(langa Tg.Mures).

Interesant este ca a stat pe la ei vreun an,este adevarat,la inceput a avut vreo 40000 km si cereau pe ea peste 6500 E.A trebuit sa mi se puna mie pata in doua zile pe ea si sa o iau tocmai eu!!Asta-i viata,nu-i pentru cin'se potriveste..nu?Mobra are 74000 km(abia a iesit din rodaj.. :lol: ),dar ceea ce este mai important este ca nu a fost tavalita si este foarte bine intretinuta,in afara de citeva mici zgirieturi pe ici pe colo nu are nimik!

Luigi Vicol

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

l.u.v incearca sa schimbi doar pistonasele si garniturile, daca zici ca de curatat nu merg

eu le-am desfacut (am brembo la fel ca tine) am scos pistonasele si garniturile si le-am curatat si nu am probleme (desi nici inainte nu se blocau)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am un bmw k 100rs care a suferit un accident.

as avea nevoie de ceva piese daca ma puteti ajuta ar fi ff bine :bow:

bord complet(cu chilometraj, turometru) merge si de k75

carene, comenzi electrice

multumesc

0723390001

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...