Sari la conținut

Filmulete & materiale educative


arunescu
 Share

Postări Recomandate

Hai sa iti explic ceva nea' Supapa, ca vad ca esti un fel de zeu p-aici. Camera se uita mereu aproximativ in fata, unless intorc eu devla. Ochii mei insa erau si la vita de pieton pe care tocmai il claxonasem ca trecea ca o p.ula pe la 2 m de trecere cu viteza luminii stinse, Da, stiu, PLM, sunt un motociclist prost. In 100+ mii de KM pe moto nu am invatat sa conduc ca tine, O marite zeu.

 

 

Apropos, parerea ta nu conteaza.

 

Si inca una, pentru tine, zeule: de point fixation ai auzit? Imagineaza-ti ca in locul unui fatalau fara experienta si fara reflexe, asa ca mine, venea un racer de bulevard cu vasta experienta de o luna, hai doua. Il evita fix in portbagaj, nu?

» Post actualizat in 10 Sep 2014 16:57

 

 

Te duce inteligenta pana acolo incat sa realizezi ca daca masina era fara sofer, injuram in barba si mergeam mai departe? Asa insa, imi iau m'ue de la zeii motociclismului, asa ca tine, ca am pierdut prea mult timp. Chiar daca timpul ala pierdut poate a inlaturat un pericol.

 

In caz ca nu ati observat, o zeilor, cacatul ala de taxi stationa acolo fara lumini, deci un picut mai greu de observat cand esti atent si la alte cacaturi, gen pietoni cu muia

» Post actualizat in 10 Sep 2014 16:58

 

Cine? Tu?

» Post actualizat in 10 Sep 2014 17:17

 

 

Sau poate...ma-ta. Asta ca sa-l citez pe F.O.C.A.

 

In caz ca nu stii cine-i F.O.C.A, ia d-aici:

 

Wolfam, foarte agresiv dle, aici este un forum, fiecare este liber la parere, pari cel putin frustrat daca din comentariul meu ai inteles ca cineva iti da...m-e... pacat, reciteste!

Nici zeu al motociclismului nu am spus ca sunt, ci doar ca incarci filmulete fara valoare, fara sens, si faci un scandal din nimic, absolut nimic, ca si aici pe forum.....

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 828
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

[...]

Like, like!

Relax. Nu esti singuru care se da jos la prosti sa le explice 2 minute de ce nu e bine ce au facut. Unii apreciaza, altii nu, ca si oamenii de pe forum. Te afecteaza cu ceva? Nuuu! Deci, cum spuneam, relax si vezi-ti in continuare de treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Like, like!

Relax. Nu esti singuru care se da jos la prosti sa le explice 2 minute de ce nu e bine ce au facut. Unii apreciaza, altii nu, ca si oamenii de pe forum. Te afecteaza cu ceva? Nuuu! Deci, cum spuneam, relax si vezi-ti in continuare de treaba.

 

 

Clar :) Da-i in papuci.

» Post actualizat in 11 Sep 2014 07:42

Wolfam, foarte agresiv dle, aici este un forum, fiecare este liber la parere, pari cel putin frustrat daca din comentariul meu ai inteles ca cineva iti da...m-e... pacat, reciteste!

Nici zeu al motociclismului nu am spus ca sunt, ci doar ca incarci filmulete fara valoare, fara sens, si faci un scandal din nimic, absolut nimic, ca si aici pe forum.....

 

1. Invata sa dai copy/paste, e Wolfman nu Wolfam.

2. Invata definitia frustrarii.

3. Nu te obliga nimeni sa te uiti la vreun film.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca daca nu apreciez ce ai facut sau nu sunt de acord cu ce s.a intamplat ma iei la blesteme gratuite? La cati idioti sunt in trafic , pietoni/taximetristi/cefosi/batrani etc, daca ii filmezi pe toti le cad serverele la youtube.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa vezi filmuletul fara sunet si o sa-ti schimbi perspectiva.

Cu ce te deranjeaza ca si-a pierdut omul 5-10 min din viata lui ajutand un taximetrist?....este optiunea lui ....si daca vrea poate sa-si piarda si 2 ore...

Ar trebui sesizat gestul de fond, atat si nimic mai mult.

Sunt o groaza dintre voi care nu opriti la unu cazut in fata voastra dar din tastatura ...zmei.

 

Atat mai adaug: filmuletul a fost postat pentru a obtine niste pareri, corect? si daca lumea ii spune ca a exagerat, ce face? ne jigneste pe toti?

Ii doresc spor la treaba, sa curete el traficul din Bucuresti si nu numai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai trezit din somn sfantule?

tu cu cine vorbesti?

nu e vorba ca-i cineva sfant sau nu, dar intr-un film ne arati cat esti tu de "bunul samaritean" si cand manevreaza unu un camion si e oprit traficu, esti tu cel mai tare care se baga si n-are timp sa astepte... daca ar face toti la fel?

probabil tu de identifici cu personaju si de aia comentezi...

 

si daca tot veni vorba de neuroni, mai bine zis, de lipsa lor...

 

 

 

 

...trist rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu cu cine vorbesti?

nu e vorba ca-i cineva sfant sau nu, dar intr-un film ne arati cat esti tu de "bunul samaritean" si cand manevreaza unu un camion si e oprit traficu, esti tu cel mai tare care se baga si n-are timp sa astepte... daca ar face toti la fel?

probabil tu de identifici cu personaju si de aia comentezi...

 

si daca tot veni vorba de neuroni, mai bine zis, de lipsa lor...

 

 

 

 

...trist rau.

Care i faza cu clipul asta ca nu inteleg?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gabyshor pe canalul ala sunt mai multi oameni, fiecare cu pasarelele lui. Stiu ca e greu sa afli lucru asta, nu ca n-ar scrie prin descrieri, dar macar acum ai aflat. Cat despre clipul linkuit de tine, ce e cu el? Crezi ca toata lumea de pe planeta asta si din alte galaxii au fix acelasi umor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand v-ati luat camere a inceput febra asta...camera mea sta in casa de un an jumatate...nici nu ma mai chinui. Oricum in eventualitatea unui accident nu baga nimeni in seama filmarile.

 

Iar pentru Wolfram :)) Wolfan :)) Wolffan ahhhhh...cred ca de data asta nimeresc... Wolfman...nu mai lua foc asa amice, e inutil, ti-am explicat de ce ai fost luat la misto pe aici...nu pentru ca l-ai ajutat pe omul ala...jos palaria, ci pentru ca ai tendinta sa faci din tantar armasar, e o vorba...daca si cu parca se plimbau in barca.

 

 

Iar la aluzia ca mor ca un zeu...macar nu mor de plictiseala =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu bage nimeni in seama filmarile? Poate nu ai avut tu ocazia sa folosesti filmarea dar sunt destui motociclisti pe care i-a ajutat, inclusiv pe mine. In loc sa stau dupa Politie/asigurari si constatari, am plecat de la Udriste in 5 minute cu dovada in mana dupa ce-au vazut filmarea. Si sunt suficiente cazuri pe trafictube si in alta parte unde oamenii au folosit filmarea pentru a dovedi ca aveau dreptate si n-au fost in offsaid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu bage nimeni in seama filmarile? Poate nu ai avut tu ocazia sa folosesti filmarea dar sunt destui motociclisti pe care i-a ajutat, inclusiv pe mine. In loc sa stau dupa Politie/asigurari si constatari, am plecat de la Udriste in 5 minute cu dovada in mana dupa ce-au vazut filmarea. Si sunt suficiente cazuri pe trafictube si in alta parte unde oamenii au folosit filmarea pentru a dovedi ca aveau dreptate si n-au fost in offsaid.

da, corect, doar ca sunt cativa preasfintiti pe aici care pun camera si "vaneaza" incidente prin bucuresti, cum e si colegu aici in cauza, un taximetrist parcat in intersectie... poate la tara o fi vre-o stire de succes in bucuresti insa e ceva absolut normal

 

eu cred ca marele motociclist s-a asigurat prea mult din stanga si a fost luat prin surprindere de taxiul parcat ... LOL nici macar nu era pe traiectorie dar nubletele se panicheaza la obstacole stationare ca de alea in miscare stie toata lumea ca nu poti scapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti e absolut normal sa treci pe langa un frate motociclist aflat in dificultate si sa-ti vezi de drum cu o durere maxima-n (cuvant urat).

Si cam de unde ai tras tu concluzia asta?

Si cam ce inseamna "in dificultate"? Mobra pe cric si mobristu' in curr pe bordura cu tigara-n bot se pune ?

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima oara cand am oprit, si o fac destul de des , cu toate ca am Honda si nu obisnuiesc sa tin scule dupa mine ca la batrana Dacie ( daca e problema sun la service si chem o duba, nu stau ca un bleg pe bordura si ma rol la sfantul duh sa o repare) , motociclistul era cu un prieten si a avut urmatoarea replica : ' Asta ce vrea ma?' ... daca ti se intampla asta de 3 ori la rand...sa fi sigur ca daca se intampla ceva cu adevarat nu va mai opri nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca daca nu apreciez ce ai facut sau nu sunt de acord cu ce s.a intamplat ma iei la blesteme gratuite? La cati idioti sunt in trafic , pietoni/taximetristi/cefosi/batrani etc, daca ii filmezi pe toti le cad serverele la youtube.

 

Ai inteles gresit. Nu tin neaparat sa fii de acord cu ce am facut, sau sa ma pupe lumea pentru "mega" fapta asta.. Ma deranjeaza insa modul in care unii aleg sa isi exprime dezacordul. Si reactionez in consecinta. Atat si nimic mai mult.

» Post actualizat in 11 Sep 2014 17:47

 

Atat mai adaug: filmuletul a fost postat pentru a obtine niste pareri, corect? si daca lumea ii spune ca a exagerat, ce face? ne jigneste pe toti?

Ii doresc spor la treaba, sa curete el traficul din Bucuresti si nu numai...

 

 

Filmuletul nu a fost postat pentru a obtine niste pareri. Mai mult, nici macar nu a fost postat aici de catre autor sau de catre uploader. Pam-pam.

» Post actualizat in 11 Sep 2014 17:49

tu cu cine vorbesti?

nu e vorba ca-i cineva sfant sau nu, dar intr-un film ne arati cat esti tu de "bunul samaritean" si cand manevreaza unu un camion si e oprit traficu, esti tu cel mai tare care se baga si n-are timp sa astepte... daca ar face toti la fel?

probabil tu de identifici cu personaju si de aia comentezi...

 

 

Greu e tata cu internetii astia. Data viitoare incearca macar sa observi ca desi filmele sunt pe acelasi canal, bikerii, motoarele si vocile difera. Si difera chiar mult.

» Post actualizat in 11 Sep 2014 17:52

da, corect, doar ca sunt cativa preasfintiti pe aici care pun camera si "vaneaza" incidente prin bucuresti, cum e si colegu aici in cauza, un taximetrist parcat in intersectie... poate la tara o fi vre-o stire de succes in bucuresti insa e ceva absolut normal

 

eu cred ca marele motociclist s-a asigurat prea mult din stanga si a fost luat prin surprindere de taxiul parcat ... LOL nici macar nu era pe traiectorie dar nubletele se panicheaza la obstacole stationare ca de alea in miscare stie toata lumea ca nu poti scapa.

 

 

LOL. Nublete. P-asta n-am mai auzit-o. Poate ne intalnim totusi some day, si o sa iti schimbi parerea. Si nu, nu amenint, am trecut de varsta smardoielii. Doar ca daca m-ai cunoaste si ai merge cu mine la drum ti-ai schimba radical parerea despre "nublete"

» Post actualizat in 11 Sep 2014 17:54

Wolfram,sa nu mai filmezi banalitati...sau daca totusi esti ambitios,nu te astepta numa' la aplauze)

A cerut cineva aplauze? Nu amigo, dar nici sa fiu luat la penix de niste copii care au descoperit mobra acu' doi ani.

» Post actualizat in 11 Sep 2014 17:56

Apropos fetele, o stiti p-aia cu "objects in mirror are closer than they appear", scrisa pe o groaza de oglinzi? Ai bine, believe it or not, se aplica fix la fel si la lentilele wide angle. Cam ca alea de gopro asa. Plm.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COMPLET OFFTOPIC ! NU CITITI !

 

@Pacaliciosule...nu ma cunosti...agregatul meu este intretinut intr-o maniera deosebita, e destul de simplu ... bagi bani in ele si nu se strica...iti bati joc de ele si nu iti permiti un schimb de ulei...te apuci de alt sport. Asa se face da...dai 2 DOUA telefoane si se rezolva...primul este verificarea agendei mecanicului care se ocupa de motocicleta si al 2-lea la transportator, crezi ca asta e pentru oameni cu bani? nu... este o metoda comoda de a nu plange in pumni pe marginea strazii.

 

Nu sunt gunoier, nu strang dupa altii...consider ca o sa se civilizeze la un moment dat cand vor exista si amenzi usturatoare pentru asta. De deschis oglinzi in trafic...as fi ipocrit...eu nu am asa ca nu pot sa ma iau de altii sau altele, dar le deschid ochii daca este cazul.

Caracterul meu nu se poate citi pe forum, iar asta e o chestie pe care o pot confirma destul de multe persoane/useri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL. Nublete. P-asta n-am mai auzit-o. Poate ne intalnim totusi some day, si o sa iti schimbi parerea. Si nu, nu amenint, am trecut de varsta smardoielii. Doar ca daca m-ai cunoaste si ai merge cu mine la drum ti-ai schimba radical parerea despre "nublete"

daca te tii dupa mine cu vn-u ala imi dau foc la motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te tii dupa mine cu vn-u ala imi dau foc la motocicleta

 

 

Lolz. Nu merci. Nu ca n-as incerca, dar parca tin prea mult la vaca mea ca sa o chinui in halul ala. Pana pe la 150 ma tin linistit dupa tine, de la 150 pana la capat (165 -170) imi ia ceva sa ajung. Si vaca urla sub mine. Deci nu. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

total off-topic dar nu ma pot abtine! nu comentez filmarea si nu tin cu nici o "parte"! totusi... cum mama naibii sa spui ca te tii cu tartareatza aia de vn cu 40 si ceva de cai la roata, 64 Nm si 250 de kile dupa un fazer de 1000 pana pe la 150? :))))) aaahhahahhaaha! =)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...