Sari la conținut

Filmulete & materiale educative


arunescu
 Share

Postări Recomandate

Ultima oara cand am oprit, si o fac destul de des , cu toate ca am Honda si nu obisnuiesc sa tin scule dupa mine ca la batrana Dacie ( daca e problema sun la service si chem o duba, nu stau ca un bleg pe bordura si ma rol la sfantul duh sa o repare) , motociclistul era cu un prieten si a avut urmatoarea replica : ' Asta ce vrea ma?' ... daca ti se intampla asta de 3 ori la rand...sa fi sigur ca daca se intampla ceva cu adevarat nu va mai opri nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 839
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deci sa inteleg ca daca nu apreciez ce ai facut sau nu sunt de acord cu ce s.a intamplat ma iei la blesteme gratuite? La cati idioti sunt in trafic , pietoni/taximetristi/cefosi/batrani etc, daca ii filmezi pe toti le cad serverele la youtube.

 

Ai inteles gresit. Nu tin neaparat sa fii de acord cu ce am facut, sau sa ma pupe lumea pentru "mega" fapta asta.. Ma deranjeaza insa modul in care unii aleg sa isi exprime dezacordul. Si reactionez in consecinta. Atat si nimic mai mult.

» Post actualizat in 11 Sep 2014 17:47

 

Atat mai adaug: filmuletul a fost postat pentru a obtine niste pareri, corect? si daca lumea ii spune ca a exagerat, ce face? ne jigneste pe toti?

Ii doresc spor la treaba, sa curete el traficul din Bucuresti si nu numai...

 

 

Filmuletul nu a fost postat pentru a obtine niste pareri. Mai mult, nici macar nu a fost postat aici de catre autor sau de catre uploader. Pam-pam.

» Post actualizat in 11 Sep 2014 17:49

tu cu cine vorbesti?

nu e vorba ca-i cineva sfant sau nu, dar intr-un film ne arati cat esti tu de "bunul samaritean" si cand manevreaza unu un camion si e oprit traficu, esti tu cel mai tare care se baga si n-are timp sa astepte... daca ar face toti la fel?

probabil tu de identifici cu personaju si de aia comentezi...

 

 

Greu e tata cu internetii astia. Data viitoare incearca macar sa observi ca desi filmele sunt pe acelasi canal, bikerii, motoarele si vocile difera. Si difera chiar mult.

» Post actualizat in 11 Sep 2014 17:52

da, corect, doar ca sunt cativa preasfintiti pe aici care pun camera si "vaneaza" incidente prin bucuresti, cum e si colegu aici in cauza, un taximetrist parcat in intersectie... poate la tara o fi vre-o stire de succes in bucuresti insa e ceva absolut normal

 

eu cred ca marele motociclist s-a asigurat prea mult din stanga si a fost luat prin surprindere de taxiul parcat ... LOL nici macar nu era pe traiectorie dar nubletele se panicheaza la obstacole stationare ca de alea in miscare stie toata lumea ca nu poti scapa.

 

 

LOL. Nublete. P-asta n-am mai auzit-o. Poate ne intalnim totusi some day, si o sa iti schimbi parerea. Si nu, nu amenint, am trecut de varsta smardoielii. Doar ca daca m-ai cunoaste si ai merge cu mine la drum ti-ai schimba radical parerea despre "nublete"

» Post actualizat in 11 Sep 2014 17:54

Wolfram,sa nu mai filmezi banalitati...sau daca totusi esti ambitios,nu te astepta numa' la aplauze)

A cerut cineva aplauze? Nu amigo, dar nici sa fiu luat la penix de niste copii care au descoperit mobra acu' doi ani.

» Post actualizat in 11 Sep 2014 17:56

Apropos fetele, o stiti p-aia cu "objects in mirror are closer than they appear", scrisa pe o groaza de oglinzi? Ai bine, believe it or not, se aplica fix la fel si la lentilele wide angle. Cam ca alea de gopro asa. Plm.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COMPLET OFFTOPIC ! NU CITITI !

 

@Pacaliciosule...nu ma cunosti...agregatul meu este intretinut intr-o maniera deosebita, e destul de simplu ... bagi bani in ele si nu se strica...iti bati joc de ele si nu iti permiti un schimb de ulei...te apuci de alt sport. Asa se face da...dai 2 DOUA telefoane si se rezolva...primul este verificarea agendei mecanicului care se ocupa de motocicleta si al 2-lea la transportator, crezi ca asta e pentru oameni cu bani? nu... este o metoda comoda de a nu plange in pumni pe marginea strazii.

 

Nu sunt gunoier, nu strang dupa altii...consider ca o sa se civilizeze la un moment dat cand vor exista si amenzi usturatoare pentru asta. De deschis oglinzi in trafic...as fi ipocrit...eu nu am asa ca nu pot sa ma iau de altii sau altele, dar le deschid ochii daca este cazul.

Caracterul meu nu se poate citi pe forum, iar asta e o chestie pe care o pot confirma destul de multe persoane/useri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL. Nublete. P-asta n-am mai auzit-o. Poate ne intalnim totusi some day, si o sa iti schimbi parerea. Si nu, nu amenint, am trecut de varsta smardoielii. Doar ca daca m-ai cunoaste si ai merge cu mine la drum ti-ai schimba radical parerea despre "nublete"

daca te tii dupa mine cu vn-u ala imi dau foc la motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te tii dupa mine cu vn-u ala imi dau foc la motocicleta

 

 

Lolz. Nu merci. Nu ca n-as incerca, dar parca tin prea mult la vaca mea ca sa o chinui in halul ala. Pana pe la 150 ma tin linistit dupa tine, de la 150 pana la capat (165 -170) imi ia ceva sa ajung. Si vaca urla sub mine. Deci nu. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

total off-topic dar nu ma pot abtine! nu comentez filmarea si nu tin cu nici o "parte"! totusi... cum mama naibii sa spui ca te tii cu tartareatza aia de vn cu 40 si ceva de cai la roata, 64 Nm si 250 de kile dupa un fazer de 1000 pana pe la 150? :))))) aaahhahahhaaha! =)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca acest motociclist a pierdut atat de mult timp cu taximetristul pentru un fapt atat de minor, pentru traficul dintr-un oras mare.....cand ii va taia un sofer fata ce va face? cat va sta la parlamentat....putea fi oprita acolo o masina fara sofer, cu cine se certa?

ii lasa niste urme adanci in portiere si oglinda pe jos ;) si il astepta pe sofer sa il si bata de sa se cace pe el...e bine?

» Post actualizat in 13 Sep 2014 18:29

total off-topic dar nu ma pot abtine! nu comentez filmarea si nu tin cu nici o "parte"! totusi... cum mama naibii sa spui ca te tii cu tartareatza aia de vn cu 40 si ceva de cai la roata, 64 Nm si 250 de kile dupa un fazer de 1000 pana pe la 150? :))))) aaahhahahhaaha! =)))

de cuplu ai auzit? daca nu are shpiid si slapi roz e tartareata? t-ai "tras" vroadata pe un chopper sa vezi cum merge? nu vorbi in plus ca te faci de mninunhie

Editat de T I M B E R L A N D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

» Post actualizat in 13 Sep 2014 18:29

de cuplu ai auzit? daca nu are shpiid si slapi roz e tartareata? t-ai "tras" vroadata pe un chopper sa vezi cum merge? nu vorbi in plus ca te faci de mninunhie

 

ai grait tu cunoscatorule! am spus mai sus cat are vn-ul, fz1 are peste 100Nm... singurul lucru pe care-l au oarecum apropiat e greutatea, fz-ul avand 221 de kile. ambele la plin... cat despre "chopper" (de fapt sunt cruisere, chopperele sunt unicate, nu scoase pe banda) da, m-am dat, din (putinele, ce-i drept) cele cu care m-am dat mi-au lasat o impresie relativ placuta intruderul de 1400 si vn-ul 1500... vn-ul de 800 e intr-adevar o tartareatza daca vorbesti de "tinut" dupa alte motoare nu pentru ca nu e "spid" ci pentru ca asta e, ceva fara cai si cuplu, greu si facut pentru plimbare... si ca idee asa, tot despre cuplu, am avut un sbk v2, un 999s, am fost "ratacita" de mi-am luat mizeria asta de rr, abia astept sa-l dau si sa-mi iau tot v2. cel mai probabil aprilia de data asta dar nu as refuza un 848...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii lasa niste urme adanci in portiere si oglinda pe jos ;) si il astepta pe sofer sa il si bata de sa se cace pe el...e bine?

» Post actualizat in 13 Sep 2014 18:29

de cuplu ai auzit? daca nu are shpiid si slapi roz e tartareata? t-ai "tras" vroadata pe un chopper sa vezi cum merge? nu vorbi in plus ca te faci de mninunhie

chill, era un fel de gluma..

 

oricum am impresia ca tovarasul Wolfman a realizat scaparea si ca a reactionat urat si in film si pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bo$$, vezi ca Nm e unitatea de masura a momentului fortei, aka cuplu.

Nu vorbi in plus ca te faci de cacao

pai eu exact de asta vorbeam bossulica chopperul pe langa shpid e exact ca si turbodiesel pe langa benzina aspirat ca si cuplu ..deci vezi-ti de crema dintre stele maestre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu inteleg eu e altceva: daca eu, caruia teoretic i-a "jignit" r_amona motorul, nu ma dau cu curu' de asfalt la faza aia, de ce va dati voi? Are dreptate ca FZ are cuplu mai mare. Ce nu intelege ea e faptul ca eu nu am spus ca vreau sa merg cu superbec la liniute, ci la drum. Unde teoretic ne mentinem undeva intre 130 si 150, ca niste cetateni civilizati. Conditii in care ma pot tine bine merci dupa FZ-ul lui, daca el e un domn si asteapta cateva secunde in plus ca sa ajung si eu la vitezele respective.

 

 

Toata lumea lamurita? Lasam topicul asta sa moara?

 

Multumesc

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Suna bine. Ceva similar ne-ar prinde bine si noua. Fiecare post de televiziune/ post radio ar trebui sa aibe spoturi (A-V/A) sub obligativitatea si autoritatea CNA. Eu mi-am schimbat comportamentul in trafic dupa ce am vazut multe spoturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Filmuletele astea vintage cred ca nu mai au nicio relevanta, ar putea deja sa ajunga mai degraba la categoria Fun. Cred ca au petrecut mai mult timp cu ce muzica sa puna pe fundal si ce artisti decat sa se concentreze pe mersul cu motorul. Niste artisti! :))

De cand a inceput si l-am vazut pe ala fara far aprins am stiut ca nici nu ar mai trebui sa urmaresc in continuare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmuletele astea vintage cred ca nu mai au nicio relevanta, ar putea deja sa ajunga mai degraba la categoria Fun. Cred ca au petrecut mai mult timp cu ce muzica sa puna pe fundal si ce artisti decat sa se concentreze pe mersul cu motorul. Niste artisti! :))

De cand a inceput si l-am vazut pe ala fara far aprins am stiut ca nici nu ar mai trebui sa urmaresc in continuare...

Mie mi s-a parut de actualitate faptul ca trebuie sa privesti soferii ca fiind orbi, adormiti sau beti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...