Sari la conținut

Filmulete & materiale educative


arunescu
 Share

Postări Recomandate

Daca tu esti in stare sa te infigi intr-o masina stationata in pozitia aia inseamna ca nu ai ce cauta pe motocicleta pentru ca nu vezi si nu ai reflexe. punct.

 

 

Hai sa iti explic ceva nea' Supapa, ca vad ca esti un fel de zeu p-aici. Camera se uita mereu aproximativ in fata, unless intorc eu devla. Ochii mei insa erau si la vita de pieton pe care tocmai il claxonasem ca trecea ca o p.ula pe la 2 m de trecere cu viteza luminii stinse, Da, stiu, PLM, sunt un motociclist prost. In 100+ mii de KM pe moto nu am invatat sa conduc ca tine, O marite zeu.

 

 

Apropos, parerea ta nu conteaza.

 

Si inca una, pentru tine, zeule: de point fixation ai auzit? Imagineaza-ti ca in locul unui fatalau fara experienta si fara reflexe, asa ca mine, venea un racer de bulevard cu vasta experienta de o luna, hai doua. Il evita fix in portbagaj, nu?

» Post actualizat in 10 Sep 2014 16:57

Daca acest motociclist a pierdut atat de mult timp cu taximetristul pentru un fapt atat de minor, pentru traficul dintr-un oras mare.....cand ii va taia un sofer fata ce va face? cat va sta la parlamentat....putea fi oprita acolo o masina fara sofer, cu cine se certa?

 

 

Te duce inteligenta pana acolo incat sa realizezi ca daca masina era fara sofer, injuram in barba si mergeam mai departe? Asa insa, imi iau m'ue de la zeii motociclismului, asa ca tine, ca am pierdut prea mult timp. Chiar daca timpul ala pierdut poate a inlaturat un pericol.

 

In caz ca nu ati observat, o zeilor, cacatul ala de taxi stationa acolo fara lumini, deci un picut mai greu de observat cand esti atent si la alte cacaturi, gen pietoni cu muia

» Post actualizat in 10 Sep 2014 16:58

Ce fătălău!

 

Cine? Tu?

» Post actualizat in 10 Sep 2014 17:17

Suna la militie...sau poate la ridicari auto...sau poate ii taia cauciucurile...sau cine stie.Exagerat!

 

 

Sau poate...ma-ta. Asta ca sa-l citez pe F.O.C.A.

 

In caz ca nu stii cine-i F.O.C.A, ia d-aici:

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 839
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

respect pentru ce a facut colegul,iar de comentariile celorlalti nu mai zic nimic,numai smardoi si piloti de moto gp pe forumul asta si multi posesori de motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul a procedat gresit. In spiritul "bikerilor adevarati", autohtoni, motociclistul trebuia sa faca aluzie la mama taximetristului, sa-i rupa oglinda, sa-i sparga geamul, si eventual sa-i articuleze o casca in mufa. Numai daca procedezi asa te poti numi biker adevarat. Motocilcistul din filmulet este doar un fraier fara reflexe, cu bun simt si o mare doza de spirit civic care indrazneste sa se dea si el cu motorul.


» Post actualizat in 10 Sep 2014 17:29


respect pentru ce a facut colegul,iar de comentariile celorlalti nu mai zic nimic,numai smardoi si piloti de moto gp pe forumul asta si multi posesori de motocicleta

:) Smardoi cu doi de SM. In plus si foarte incordati.(a se citi incorditi)

Editat de Vaderu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt un zeu doar pe aici...ci si pe strada...dar e irelevant nu?

Ai procedat complet gresit...ai franat in mijlocul strazii incurcand potentiala circulatie, dupa care ai apostrofat soferul pe care l-ai vazut ca era cu capota ridicata si nu astepta la comanda...poate ramasese fara baterie, fara baterie nu ai lumini...genius...ai claxonat un pieton care nu prezenta nici un pericol pentru tine, claxonatul e interzis in Bucuresti. Vrei sa-ti mai zic? Apreciez ca ai ajutat, dar excesul de zel poate dauna...eu in locul lui te-as fi injurat pt ca te bagi in seama aiurea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de p#$a mea!!! L-ai descoperit si tu!!

Clipul asta era in voga acum jumate de an, cand se faceau cu el zece topicuri pe zi!! :rusinica:

Ce era in voga la el? Niste motociclisti nebuni, incontrolabili care fac legea intr-un mod prostesc (da, hai, sariti-mi toti in cap ca nu mai pot dormi eu la noapte). Sper ca a castigat chinezoiul si toata viata sa plateasca motociclistii pentru ce-au facut. Dar si chinezoiul sa le cumpere alora motoare si sa le plateasca spitalizarea.

 

BR,

Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt un zeu doar pe aici...ci si pe strada...dar e irelevant nu?

Ai procedat complet gresit...ai franat in mijlocul strazii incurcand potentiala circulatie, dupa care ai apostrofat soferul pe care l-ai vazut ca era cu capota ridicata si nu astepta la comanda...poate ramasese fara baterie, fara baterie nu ai lumini...genius...ai claxonat un pieton care nu prezenta nici un pericol pentru tine, claxonatul e interzis in Bucuresti. Vrei sa-ti mai zic? Apreciez ca ai ajutat, dar excesul de zel poate dauna...eu in locul lui te-as fi injurat pt ca te bagi in seama aiurea...

 

Zeule.

 

Ah, 24 de anisori. M-am lamurit de ce te crezi zeu. Vezi ca statutul de zeu pe forum si cel autoatribuit de zeu pe strazi nu te face nemuritor de facto. Adica ai grija sa nu faci cumva buba in timp ce te dai ca un zeu pe strazi.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


» Post actualizat in 10 Sep 2014 17:17

six_6, on 10 Sept 2014 - 16:53, said:snapback.png

Suna la militie...sau poate la ridicari auto...sau poate ii taia cauciucurile...sau cine stie.Exagerat!

 

 

Sau poate...ma-ta. Asta ca sa-l citez pe F.O.C.A.

 

 

Ce ai tata,ai boala copiilor? Calmeaza-te,avea capota ridicata

Ne-ai luat pe toti la rand,nu fi rautacios.

Editat de six_6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce era in voga la el? Niste motociclisti nebuni, incontrolabili care fac legea intr-un mod prostesc (da, hai, sariti-mi toti in cap ca nu mai pot dormi eu la noapte). Sper ca a castigat chinezoiul si toata viata sa plateasca motociclistii pentru ce-au facut. Dar si chinezoiul sa le cumpere alora motoare si sa le plateasca spitalizarea.

 

BR,

Alexandru

tot un dala a dat si peste mine... atentie la land rovere...

 

documenteaza-te un pic ... cine e tata lu sotia lu criminalu' smecher si la ce firma lucreaza animalu ala de criminal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa iti explic ceva nea' Supapa, ca vad ca esti un fel de zeu p-aici. Camera se uita mereu aproximativ in fata, unless intorc eu devla. Ochii mei insa erau si la vita de pieton pe care tocmai il claxonasem ca trecea ca o p.ula pe la 2 m de trecere cu viteza luminii stinse, Da, stiu, PLM, sunt un motociclist prost. In 100+ mii de KM pe moto nu am invatat sa conduc ca tine, O marite zeu.

 

 

Apropos, parerea ta nu conteaza.

 

Si inca una, pentru tine, zeule: de point fixation ai auzit? Imagineaza-ti ca in locul unui fatalau fara experienta si fara reflexe, asa ca mine, venea un racer de bulevard cu vasta experienta de o luna, hai doua. Il evita fix in portbagaj, nu?

» Post actualizat in 10 Sep 2014 16:57

 

 

Te duce inteligenta pana acolo incat sa realizezi ca daca masina era fara sofer, injuram in barba si mergeam mai departe? Asa insa, imi iau m'ue de la zeii motociclismului, asa ca tine, ca am pierdut prea mult timp. Chiar daca timpul ala pierdut poate a inlaturat un pericol.

 

In caz ca nu ati observat, o zeilor, cacatul ala de taxi stationa acolo fara lumini, deci un picut mai greu de observat cand esti atent si la alte cacaturi, gen pietoni cu muia

» Post actualizat in 10 Sep 2014 16:58

 

Cine? Tu?

» Post actualizat in 10 Sep 2014 17:17

 

 

Sau poate...ma-ta. Asta ca sa-l citez pe F.O.C.A.

 

In caz ca nu stii cine-i F.O.C.A, ia d-aici:

 

Wolfam, foarte agresiv dle, aici este un forum, fiecare este liber la parere, pari cel putin frustrat daca din comentariul meu ai inteles ca cineva iti da...m-e... pacat, reciteste!

Nici zeu al motociclismului nu am spus ca sunt, ci doar ca incarci filmulete fara valoare, fara sens, si faci un scandal din nimic, absolut nimic, ca si aici pe forum.....

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]

Like, like!

Relax. Nu esti singuru care se da jos la prosti sa le explice 2 minute de ce nu e bine ce au facut. Unii apreciaza, altii nu, ca si oamenii de pe forum. Te afecteaza cu ceva? Nuuu! Deci, cum spuneam, relax si vezi-ti in continuare de treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Like, like!

Relax. Nu esti singuru care se da jos la prosti sa le explice 2 minute de ce nu e bine ce au facut. Unii apreciaza, altii nu, ca si oamenii de pe forum. Te afecteaza cu ceva? Nuuu! Deci, cum spuneam, relax si vezi-ti in continuare de treaba.

 

 

Clar :) Da-i in papuci.

» Post actualizat in 11 Sep 2014 07:42

Wolfam, foarte agresiv dle, aici este un forum, fiecare este liber la parere, pari cel putin frustrat daca din comentariul meu ai inteles ca cineva iti da...m-e... pacat, reciteste!

Nici zeu al motociclismului nu am spus ca sunt, ci doar ca incarci filmulete fara valoare, fara sens, si faci un scandal din nimic, absolut nimic, ca si aici pe forum.....

 

1. Invata sa dai copy/paste, e Wolfman nu Wolfam.

2. Invata definitia frustrarii.

3. Nu te obliga nimeni sa te uiti la vreun film.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca daca nu apreciez ce ai facut sau nu sunt de acord cu ce s.a intamplat ma iei la blesteme gratuite? La cati idioti sunt in trafic , pietoni/taximetristi/cefosi/batrani etc, daca ii filmezi pe toti le cad serverele la youtube.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa vezi filmuletul fara sunet si o sa-ti schimbi perspectiva.

Cu ce te deranjeaza ca si-a pierdut omul 5-10 min din viata lui ajutand un taximetrist?....este optiunea lui ....si daca vrea poate sa-si piarda si 2 ore...

Ar trebui sesizat gestul de fond, atat si nimic mai mult.

Sunt o groaza dintre voi care nu opriti la unu cazut in fata voastra dar din tastatura ...zmei.

 

Atat mai adaug: filmuletul a fost postat pentru a obtine niste pareri, corect? si daca lumea ii spune ca a exagerat, ce face? ne jigneste pe toti?

Ii doresc spor la treaba, sa curete el traficul din Bucuresti si nu numai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai trezit din somn sfantule?

tu cu cine vorbesti?

nu e vorba ca-i cineva sfant sau nu, dar intr-un film ne arati cat esti tu de "bunul samaritean" si cand manevreaza unu un camion si e oprit traficu, esti tu cel mai tare care se baga si n-are timp sa astepte... daca ar face toti la fel?

probabil tu de identifici cu personaju si de aia comentezi...

 

si daca tot veni vorba de neuroni, mai bine zis, de lipsa lor...

 

 

 

 

...trist rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu cu cine vorbesti?

nu e vorba ca-i cineva sfant sau nu, dar intr-un film ne arati cat esti tu de "bunul samaritean" si cand manevreaza unu un camion si e oprit traficu, esti tu cel mai tare care se baga si n-are timp sa astepte... daca ar face toti la fel?

probabil tu de identifici cu personaju si de aia comentezi...

 

si daca tot veni vorba de neuroni, mai bine zis, de lipsa lor...

 

 

 

 

...trist rau.

Care i faza cu clipul asta ca nu inteleg?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gabyshor pe canalul ala sunt mai multi oameni, fiecare cu pasarelele lui. Stiu ca e greu sa afli lucru asta, nu ca n-ar scrie prin descrieri, dar macar acum ai aflat. Cat despre clipul linkuit de tine, ce e cu el? Crezi ca toata lumea de pe planeta asta si din alte galaxii au fix acelasi umor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand v-ati luat camere a inceput febra asta...camera mea sta in casa de un an jumatate...nici nu ma mai chinui. Oricum in eventualitatea unui accident nu baga nimeni in seama filmarile.

 

Iar pentru Wolfram :)) Wolfan :)) Wolffan ahhhhh...cred ca de data asta nimeresc... Wolfman...nu mai lua foc asa amice, e inutil, ti-am explicat de ce ai fost luat la misto pe aici...nu pentru ca l-ai ajutat pe omul ala...jos palaria, ci pentru ca ai tendinta sa faci din tantar armasar, e o vorba...daca si cu parca se plimbau in barca.

 

 

Iar la aluzia ca mor ca un zeu...macar nu mor de plictiseala =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu bage nimeni in seama filmarile? Poate nu ai avut tu ocazia sa folosesti filmarea dar sunt destui motociclisti pe care i-a ajutat, inclusiv pe mine. In loc sa stau dupa Politie/asigurari si constatari, am plecat de la Udriste in 5 minute cu dovada in mana dupa ce-au vazut filmarea. Si sunt suficiente cazuri pe trafictube si in alta parte unde oamenii au folosit filmarea pentru a dovedi ca aveau dreptate si n-au fost in offsaid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu bage nimeni in seama filmarile? Poate nu ai avut tu ocazia sa folosesti filmarea dar sunt destui motociclisti pe care i-a ajutat, inclusiv pe mine. In loc sa stau dupa Politie/asigurari si constatari, am plecat de la Udriste in 5 minute cu dovada in mana dupa ce-au vazut filmarea. Si sunt suficiente cazuri pe trafictube si in alta parte unde oamenii au folosit filmarea pentru a dovedi ca aveau dreptate si n-au fost in offsaid.

da, corect, doar ca sunt cativa preasfintiti pe aici care pun camera si "vaneaza" incidente prin bucuresti, cum e si colegu aici in cauza, un taximetrist parcat in intersectie... poate la tara o fi vre-o stire de succes in bucuresti insa e ceva absolut normal

 

eu cred ca marele motociclist s-a asigurat prea mult din stanga si a fost luat prin surprindere de taxiul parcat ... LOL nici macar nu era pe traiectorie dar nubletele se panicheaza la obstacole stationare ca de alea in miscare stie toata lumea ca nu poti scapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti e absolut normal sa treci pe langa un frate motociclist aflat in dificultate si sa-ti vezi de drum cu o durere maxima-n (cuvant urat).

Si cam de unde ai tras tu concluzia asta?

Si cam ce inseamna "in dificultate"? Mobra pe cric si mobristu' in curr pe bordura cu tigara-n bot se pune ?

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...