Sari la conținut

vama veche 2 februarie


Postări Recomandate

cum nimeni nu s a aratat doritor de ..tras frigul .... am purces la drum singur cum imi e felul

 

plecare undeva la 10.30 retur 18.30

 

preconizam sa prind lumina la intoarcere

dar

nu am vrut sa ratez nici sa iau masa in constanta si cum nu tineam pe nimeni in loc ...mi am facut de cap

 

am plecat pe drumul vechi exact ca pe vremuri cand plecam cu familia cu lada si faceam o zi pana la mamaia

te opreai ,mancai pe bancute la umbra plutelor , verifica taicamiu radiatorul , anvelopele...ce sa mai tura in jurul lumii ziceai ca e un drum pana la mare

 

 

pana in lehliu gara ma gandeam daca sa ma intorc sau nu........mazga de pe asfalt era criminala

curbe de 160 le luam cu 40 la ora iar curbele alea in s de pe langa lacuri.......sa ma ffffff

 

cum am iesit din lehliu......eeeeee alta viata .180 .200 si dai bucurie ca un copil cu jucarie noua

 

fetesti taxa OHAAAAAA

au scos taxa pentru motociclete

 

pana la ct am ars o voiniceste cu ceva vant de lateral tocmai bun sa zvante asfaltul

 

vama

poza...admirat peisajul si bagat degetul in mare

 

imi chiorlaiau matele si nimic nu era comestibil in zona decat ceva pescarusi si un caine amarat

 

retur urgent in ct si rezolvat foamea

 

autostrada si acasa

 

plecare 3-4 grade

 

zona lehliu 1.5

 

constanta si litoral 8-10 grade

retur pe autostrada 1.5 -2 grade

 

la 130 - 140 constant pe autostrada la 2 grade e destul de frig si se simte mai rau decat la - 10

 

geaca revit cu mesada, bluza revit si tric cu maneca scurta

bocanci de toamna cu soseta termica

pantalon revit cu izmana termica de schi

parazapezi puse sa nu intre frigul intre bocanc si pantalon ca mi a fost lene sa mi iau cizmele lungi...f buna combinatia

manusi bmw de vara

casca de cros cu viziera airoh s4

 

 

 



viteza medie 95 km cu un consum de 6.7

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Faina aventura!

 

Te rog spune-mi o parere legata de casca pe care o ai. Cum e cu zgomotul, frigul, vantul, viziera? Intreb deoarece am acelasi model, dar nu am reusit sa o probez pe motoreta inca (e proaspat cumparata).

 

Multumesc si spor pentru restul anului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina aventura!

 

Te rog spune-mi o parere legata de casca pe care o ai. Cum e cu zgomotul, frigul, vantul, viziera? Intreb deoarece am acelasi model, dar nu am reusit sa o probez pe motoreta inca (e proaspat cumparata).

 

Multumesc si spor pentru restul anului!

eu am 2 din acelasi model

deci iti dai seamna ca daca nu imi era ok nu as fi luat inca o data

prob care o resimt eu este ca pe sub ciocul ala de la barbie fiind foarte alungit intra mult aer

dar am rezolvat o

am pus izoler band lat exact pe deschiderea aia de sub barbie

depinde mult si de cum intra curentii de aer in tine cand mergi

de ex eu cu gsa ul merg la 190 si nu am probleme

pe un naked nu cred ca te tine gatul

am facuti peste 100000 km cu modelul asta in cap

am comandat si interioare pentru el

la zgomot......eu merg cu castile in urechi deci nu stiu ce sa ti spun

 

ce naiba, au redus programul la cherhana ?

eu am prins o ciorba pe 1 decembrie :)

eee...... sa fie la tine norocul

 

era in vama PUSTIUUUUUU

 

dar parca as fi stat o noapte pe acolo sa prind un rasarit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Klar . Ai deschis sezonul pe anu asta . Cum s-au comportat cutiile ? Esti multumit de ele ?

nu le am avut incarcate la max

una singura a carat exact ce va avea tot timpul in ea

 

nu am mai mers niciodata cu cutii sa pot compara

insa nu le am simtit fata de mersul fara sau cu geanta cum obisnuiam

asta e un lucru bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lumea e matinala :))) frumos,noi mai asteptam sa rasara iarba pana ne apucam de drum

sper ca nu sunt prea offtopic....dar si noi asteptam iarba :P si dupa aia ne apucam de drum :). hai cu iarbaaaaaaaa :)

ianachime cutiile alea nici n-ai cum sa le simti. eu la a mea simt ca am cutiile abia de la 160km/h in sus. mai mult ma incurca in oras la crosetat decat in afara la viteze mari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bv ma bucur ca doar acum ai scos moto la plimbare dar ce sa zic de mine ca eu ma plimb aproape zilnic din octombrie si pana acum doar in zona bucuresti , chiar daca multi colegii au zis ca nu sunt zdravan ca ies pe zapada sau polei, dar eu ma simt super bine pe motor in orice conditii meteo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba...acu ce sa zic...nu stiu ce-nseamna la nemti "manusi de vara"... La mine inseamna Icon Pursuit varianta "gauri full". Daca tu ai mers cu ceva de genu' asta 150 km la 1-2 grade... De curiozitate: de ce nu ti-ai luat niste manusi ca lumea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai asta e modelul de vara de la bmw

 

 



bv ma bucur ca doar acum ai scos moto la plimbare dar ce sa zic de mine ca eu ma plimb aproape zilnic din octombrie si pana acum doar in zona bucuresti , chiar daca multi colegii au zis ca nu sunt zdravan ca ies pe zapada sau polei, dar eu ma simt super bine pe motor in orice conditii meteo

 

as vrea ca, cat mai multi sa incercati sa iesiti cu 270 kg la plimbare indiferent de vreme si carosabil

 

era o vreme cand zilnic si cat mai mult posibil foloseam motorul in oras......

 

nu ai nici o bucurie. pur si simplu este un mijloc de transport. te folosesti de el ca te ajuta sa te deplasezi dar nu te bucuri de drum!!!!!!!

 

cat despre mersul pe zapada si polei ......ala pentru mine nu este MOTOCICLISM

 

AI O MOTO FOARTE VERSATILA si cu anvelope dedicate poti face o gramada

 

pe mine nu ma incanta ca am mers 30 - 40 de km prin bucuresti pe zapada sau polei...... si cu MORCOVUL IN C.U.R

 

PENTRU CA ORICE AI SPUNE si iti spun din experineta acum ....cand nu ai aderenta NU MAI E FUN dimpotriva E NASPA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

ianachim: zi-mi te rog cu ce gume e echipata mobra ta acum (brand,model,DOT).

 

Oricum pe vremea asta, sau in perioada dec-ian-feb doar cu mobre de genu' asta poti sa iesi.

A iesi cu mobre gen naked/sport/superbike mi se pare cam prostie, avand in vedere ce gume vin pe acele motociclete..

 

Si chiar daca iesi,e cum ai zis si tu, mergi k.k.t la poponeata... (mai ales pe vitezane)...


Cu un GS, alta mancare de peste insa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sunt undeva la a 14 pereche de METZELER TOURANCE EXP pe modelul gsa

 

NU PUN PE MOTO ANVELOPE MAI VECHI DE UN AN FATA DE MOMENTUL RULARII

 

am facut o exceptie acum

si ce pusesem la vanzare acum un an am pus eu la loc ca cea montata ajunsese la ata

vindeam fata si spate rulate la 150 parca si nimeni lu le a vrut...stiau ele ca mi vor mai folosi

 

maxim folosesc 12000 anv spate si sa mai intamplat sa folosesc 1 fata la 2 spate

insa daca plec sa ma dau pe afara fata se toceste f ascutit din cauza curbelor si nu o mai poti folosi in siguranta

 

nu am pus anvelope noi acum pentru ca am zis sa nu mi sta in garaj la frig

 

o sa comand prin martie si incerc sa iau dot cat mai apropiat minim 2012

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

smecherie.

 

m-am uitat la multe review uri in ultima vreme sa vad ce gume mi se potrivesc cel mai bine...

 

observ ca pe la noi lumea nu prea e educata si cumpara dupa 'ureche', sau dupa sfaturile 'anturajului', de cele mai multe ori in totala necunostinta de cauza..

 

mai ales in tagma baietilor cu 'sportive'

 

stau si ma uit la americani cat e pretu la gume in $$$.......raportat la un salariu......si ma uit la noi frate cat vine raportat pretul unui set de gume la salariu...

 

un set de Pilot Road 3 (la care aspir eu), e aproape cat salariul unora.........

 

ca.ca.t de tara...........

 

mai vin unii moralisti si sug pwla cu texte gen "pai ce frate, motociclismu' nu e o necesitate, e un lux"..........etc...


cand aud texte din astea.......imi vine sa-mi iau campii.....

 

In curand o sa fie un lux si painea care-o pui pe masa si incalzirea pe care o platesti iarna...

 

in fine, scuze pt scurta mea refulare :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...