Sari la conținut

Accident Bucuresti 12.02.2013


AdrianMitrache
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Exista,

Cauta si vei gasi ( chiar mi-a aratat xsebi ca si-a comandat ceva de genu, care se aude ca dracu )

 

Sanatate, poate aflam si ceva update legat de motociclist !

 

@SID, daca citeai stiai , nu a fost implicat taxiul in accident!

 

De la o vreme cam merg cu claxonu' pus .

Ce se stie de motociclist ?

 

 

P.S. exista claxon gen tir (pe aer) pentru moto :D ? si nu varianta de bicla.

Editat de neBu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, eu cand am trecut pe acolo era unu imbracat in costun de moto si statea pe bordura, se mai ridica se uita la mobra, tzaca-paca d-astea... taxiul nu era deloc avariat de aceea tind sa cred ca doar a pierdut controlul acaretului (gsxf cred) si s-a polizat vreo 3 metri dupa care s-a izbit de taxiul parcat... este doar o supozitie...



nu zice nimeni sa nu te dai, sa nu pleci mai tare de la semafor dar pe praful asta tre sa mergi in seafty- mode mai ales ca majoritatea nu vor incalta mobrele cu gume de ploaie doar asa pentru doua-trei luni pana vine caldura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va doresc la astia care mergeti 'responsabil' si sunteti toti niste maicute la ghidon sa va piz.deasca unu o data in trafic, din vina LUI, ca sa vedeti atunci cum e sa o su.gi cu dreptatea in mana......

 

unul dintre lucrurile pe care nu le suport la pseudomotociclistii romani este IPOCRIZIA.......

 

aia care aveti supersport sau miare si mergeti cu 50 peste tot: dati-va foc la motoare, de ce dracu v-ati luat vitezane? ca sa pozati in maicute pe forum? daca va luati naked sau ceva mai domol,intelegeam macar.

mie imi plac aia ca re se imbraca d`acasa cu armuri, genuchere, cotiere si alte protectii inventate...vara 40 de grade si merg cu 40, ies oamenii din casa echipati de parca pleaca chititi pe accident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista,

Cauta si vei gasi ( chiar mi-a aratat xsebi ca si-a comandat ceva de genu, care se aude ca dracu )

 

Sanatate, poate aflam si ceva update legat de motociclist !

 

@SID, daca citeai stiai , nu a fost implicat taxiul in accident!

Cred ca imi mai iau inca unul asa.. de siguranta :))) http://youtu.be/klNoIubugD0

Link vanzator /index.php?/topic/690180-vand-claxon-wolo-bad-boy-alias-stebel-nautilus-compact/

Editat de xsebi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a sunat azi cineva sa ma intrebe daca stiu ceva de accident... Cunostinta asta a mea locuieste vizavi de spital si a auzit bufnitura si a iesit la balcon. Cica motocicleta ar fi mers pe banda 1 si ar fi intrat in partea dreapta a unui taximetru care a virat dreapta de pe banda 2 sa intre in spital. Apoi motocicleta a ricosat in alt taxiu parcat pe dreapta (in partea stinga a lui). Taximetristul care ar fi cauzat accidentul ar fi mutat destul de repede masina (dupa ce si-a dat jos pasagerii aparent) pe trotoar ca sa nu blocheze intrarea in spital.

 

Cica taxiul era cam ferfenita pe dreapta iar motociclistul s-a ridicat oarecum repede si a inceput sa isi adune bucatile de mobra sarite. Dar dupa ce a venit SMURDul ar fi plecat la spital.

 

Din pacate cunostinta mea nu a reusit sa vada "in direct" faza asa ca nu poate sa descrie astea decit prin deductie. Cica ar fi venit politia care a facut desene si masuratori... si ca erau ceva martori... probabil ca motociclistul ar avea de unde sa adune declaratii mai solide daca are nevoie sau daca a apucat sa vorbeasca cu cineva de pe acolo inainte sa plece cu salvarea. sau poate macar pasagerii sa fie nemultumiti de felul in care au fost transportati...

 

Sanatate motociclistului! Pacat de startul ratat in sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea e ca aia care pleaca "d'acasa cu armuri, genuchere, cotiere si alte protectii inventate...vara 40 de grade si merg cu 40" ajung intregi la destinatie. Poate mai transpirati si cu 5 minute mai tarziu decat cei in slapi care se dau cu 200 pe "bulivard"... dar intregi.

Daca nu aveam mai multa minte si eram un pustan in care urla hormonii, as fi crezut, dupa postarea ta, ca echipamentul de protectie e doar de fita... sa te dai "robocop" :))

Intr-adevar, daca e sa fie "ceasu' negru", se intampla oricand, orice, oricui... asta nu inseamna ca nu putem sa prevenim anumite chestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea e ca aia care pleaca "d'acasa cu armuri, genuchere, cotiere si alte protectii inventate...vara 40 de grade si merg cu 40" ajung intregi la destinatie. Poate mai transpirati si cu 5 minute mai tarziu decat cei in slapi care se dau cu 200 pe "bulivard"... dar intregi.

Daca nu aveam mai multa minte si eram un pustan in care urla hormonii, as fi crezut, dupa postarea ta, ca echipamentul de protectie e doar de fita... sa te dai "robocop" :))

Intr-adevar, daca e sa fie "ceasu' negru", se intampla oricand, orice, oricui... asta nu inseamna ca nu putem sa prevenim anumite chestii.

Ai mare dreptate....eu "o data" nu mi-am luat pantalonii de la costumul moto, am ales varianta blugi cu genunchere si adidas si stau in carje din iulie anul trecut....Sper sa ma mai pot urca...Asa ca, mai bine transpirat, decat fara piele sau cu picioarele, mainile rupte...sau cu vata in nas....Fiecare e liber sa aleaga....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea e ca aia care pleaca "d'acasa cu armuri, genuchere, cotiere si alte protectii inventate...vara 40 de grade si merg cu 40" ajung intregi la destinatie. Poate mai transpirati si cu 5 minute mai tarziu decat cei in slapi care se dau cu 200 pe "bulivard"... dar intregi.

Daca nu aveam mai multa minte si eram un pustan in care urla hormonii, as fi crezut, dupa postarea ta, ca echipamentul de protectie e doar de fita... sa te dai "robocop" :))

Intr-adevar, daca e sa fie "ceasu' negru", se intampla oricand, orice, oricui... asta nu inseamna ca nu putem sa prevenim anumite chestii.

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea e ca aia care pleaca "d'acasa cu armuri, genuchere, cotiere si alte protectii inventate...vara 40 de grade si merg cu 40" ajung intregi la destinatie. Poate mai transpirati si cu 5 minute mai tarziu decat cei in slapi care se dau cu 200 pe "bulivard"... dar intregi.

Daca nu aveam mai multa minte si eram un pustan in care urla hormonii, as fi crezut, dupa postarea ta, ca echipamentul de protectie e doar de fita... sa te dai "robocop" :))

Intr-adevar, daca e sa fie "ceasu' negru", se intampla oricand, orice, oricui... asta nu inseamna ca nu putem sa prevenim anumite chestii.

eu merg cu geaca pe mine, daca nu o protectie pt coloana si manusi obligatoriu, dar nu inteleg dc tre sa arati ca robocop si sa incurci circulatia...si da e adevarat, exista motoristi prosti care incurca circulatia, merg sub viteza maxima admisa pe portiunea resp de drum si mai pui ca stau si p banda 2-3, nu pe prima...

ceasul negru l`am avut si eu echipat.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg cu geaca pe mine, daca nu o protectie pt coloana si manusi obligatoriu, dar nu inteleg dc tre sa arati ca robocop si sa incurci circulatia...si da e adevarat, exista motoristi prosti care incurca circulatia, merg sub viteza maxima admisa pe portiunea resp de drum si mai pui ca stau si p banda 2-3, nu pe prima...

ceasul negru l`am avut si eu echipat.. ;)

pe scurt.

TU mergi cum vrei pe pielea ta.

EU la fel.

daca ar fi sa dau un sfat ar fi urmatorul:

PURTATI ECHIPAMENT!

sanatate motociclistului~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe scurt.

TU mergi cum vrei pe pielea ta.

EU la fel.

daca ar fi sa dau un sfat ar fi urmatorul:

PURTATI ECHIPAMENT!

sanatate motociclistului~

eu il port, ideea e ca nu arat ca robocop pe o chestie de 250cc...armura a f proasta, te protejeaza la trante, daca te tarasti pe asflt se polizeaza, plasa se rupe, pielea se juleste...d`aia e facuta pt enduro

 

eu am mers toata vara cu geaca de piele, destul de groasa fata de restu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem cam offtopic, dar tinand cont ca vorbim de accidente, putem vorbi si de prevenirea lor... poate nu sunt cel mai in masura sa comentez despre asta, pt ca experienta mea pe motor e 0,0000 (perioada 0) 1. Dar logic gandind... un echipament complet nu strica, pe cand lipsa lui da...o cotiera/genunchiera/protectie "inventata" face diferenta intre un os rupt sau o vanataie.

Si referitor la cei care merg incet, merg cum pot si cum stiu. Important e ca merg si nu fac diverse tampenii. Eu mai curand m-as lua de cei care merg cu viteza mare prin oras, aglomeratie, pietoni... prefer sa fiu incurcat de un melc, pe care sa-l depasesc cand am ocazia, decat lovit de un vitezoman.

 

edit: armura pe care am rezervat-o si pe care o voi lua (Alpinestars Bionic 2) sunt sigur ca va proteja si pielea. Chiar daca e plasa, protectiile sunt mari si bine plasate, cu greu ajungi sa atingi asfaltul cu pielea.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea e ca aia care pleaca "d'acasa cu armuri, genuchere, cotiere si alte protectii inventate...vara 40 de grade si merg cu 40" ajung intregi la destinatie. Poate mai transpirati si cu 5 minute mai tarziu decat cei in slapi care se dau cu 200 pe "bulivard"... dar intregi.

Daca nu aveam mai multa minte si eram un pustan in care urla hormonii, as fi crezut, dupa postarea ta, ca echipamentul de protectie e doar de fita... sa te dai "robocop" :))

Intr-adevar, daca e sa fie "ceasu' negru", se intampla oricand, orice, oricui... asta nu inseamna ca nu putem sa prevenim anumite chestii.

:10:

 

Culmea e ca aia care pleaca "d'acasa cu armuri, genuchere, cotiere si alte protectii inventate...vara 40 de grade si merg cu 40" ajung intregi la destinatie. Poate mai transpirati si cu 5 minute mai tarziu decat cei in slapi care se dau cu 200 pe "bulivard"... dar intregi.

Daca nu aveam mai multa minte si eram un pustan in care urla hormonii, as fi crezut, dupa postarea ta, ca echipamentul de protectie e doar de fita... sa te dai "robocop" :))

Intr-adevar, daca e sa fie "ceasu' negru", se intampla oricand, orice, oricui... asta nu inseamna ca nu putem sa prevenim anumite chestii.

:10:

 

eu il port, ideea e ca nu arat ca robocop pe o chestie de 250cc...armura a f proasta, te protejeaza la trante, daca te tarasti pe asflt se polizeaza, plasa se rupe, pielea se juleste...d`aia e facuta pt enduro

 

eu am mers toata vara cu geaca de piele, destul de groasa fata de restu

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

mie imi plac aia ca re se imbraca d`acasa cu armuri, genuchere, cotiere si alte protectii inventate...vara 40 de grade si merg cu 40, ies oamenii din casa echipati de parca pleaca chititi pe accident

 

remarca ta mi se pare relativ stupida...ca sa nu dezvolt mai mult..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi plac aia ca re se imbraca d`acasa cu armuri, genuchere, cotiere si alte protectii inventate...vara 40 de grade si merg cu 40, ies oamenii din casa echipati de parca pleaca chititi pe accident

Ce post .. degeaba ai scos ... Te'ai gandit mult pana sa scrii asa ceva ? Tu chiar crezi ce ai spus sau ai aruncat asa o pastila sa vezi care cum se'nteapa ? MI'e greu sa cred ca ai vb serios totusi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu il port, ideea e ca nu arat ca robocop pe o chestie de 250cc...armura a f proasta, te protejeaza la trante, daca te tarasti pe asflt se polizeaza, plasa se rupe, pielea se juleste...d`aia e facuta pt enduro

 

eu am mers toata vara cu geaca de piele, destul de groasa fata de restu

 

Si picioarele sunt tot ale tale sa stii. Ai sanse sa nu spargi rotula genunchi etc daca ai o protectie.

Oricum la 600 RR dau bine maiou si slapi. Motocicleta vine cu un set de carene speciale care protejeaza carnea si oasele.

Editat de sorinbogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce v`ati aprins toti...e parrerea mea si o sustin, nu am descurajat purtarea echipamentului, am zis doar sa nu devenim niste bufoni pe motoare

nu stiu daca trebuie sa ma repet, detin echipament complet, full - piele

 

daca unii prefera armuri si genuchere, treaba lor - stiti ca majoritatea armurilor de la noi sunt replici chinezesti dupa firme de renume, armura nu sta fixa ca o geaca

 

eu mi`am furat`o cand ma duceam la munca, nu aveam cizmele, nici nu vad cum as putea sa le port la munca, sau sa ma schimb

 

daca vrei sa te protejezi nu trebuie neaparat sa pleci de la premiza ca o patesti, ia`ti un balon...exista si blugi cu kevlar si protetctii genunchi, ghete de oras(ceea ce o sa`mi cumpar si eu dupa minunata patanie) geci de vara cu protectii hard si f aerisite

 

bafta



Si picioarele sunt tot ale tale sa stii. Ai sanse sa nu spargi rotula genunchi etc daca ai o protectie.

Oricum la 600 RR dau bine maiou si slapi. Motocicleta vine cu un set de carene speciale care protejeaza carnea si oasele.

ms ca m`ai facut si cocalar cu vitezana



Ce post .. degeaba ai scos ... Te'ai gandit mult pana sa scrii asa ceva ? Tu chiar crezi ce ai spus sau ai aruncat asa o pastila sa vezi care cum se'nteapa ? MI'e greu sa cred ca ai vb serios totusi

nu ma urc pe motor cu gandul ca azi mi`o fur...daca ai frica asta ar trebui sa te lasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg cu geaca pe mine, daca nu o protectie pt coloana si manusi obligatoriu, dar nu inteleg dc tre sa arati ca robocop si sa incurci circulatia...si da e adevarat, exista motoristi prosti care incurca circulatia, merg sub viteza maxima admisa pe portiunea resp de drum si mai pui ca stau si p banda 2-3, nu pe prima...

ceasul negru l`am avut si eu echipat.. ;)

 

asta e d'aia "eu nu port echipament, care poarta e gay".. tu citesti ce scrii, sau chiar crezi in prostiile pe care le debitezi?

 

Ceasu negru daca il aveai neechipat, acum aveai niste cicatrici in plus, poate chiar suduri de oase...deci de unde denigrarea echipamentului si vitezei legale? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e d'aia "eu nu port echipament, care poarta e gay".. tu citesti ce scrii, sau chiar crezi in prostiile pe care le debitezi?

 

Ceasu negru daca il aveai neechipat, acum aveai niste cicatrici in plus, poate chiar suduri de oase...deci de unde denigrarea echipamentului si vitezei legale? :P

ce am spus gresit? merg numai echipat, dar fara cizme in oras

sunt curios ce concluzii ati tras din ce am spus eu, nici una. pm, acu sunt doar un prost cu vitezana care poarta echipament...in fiecare post am subliniat ca port echipament si sunt pentru

 

de unde a reiesit treaba cu "cine poarta echipament e gay"?

 

daca sare unu, sar toti...caini...pm.

 

fiecare merge pe barba lui...eu merg pe barba mea, merg echipat, daca patesc ceva, nu ma plangi tu.

Editat de Hardcore23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc cu accidentu asta ca tare va mai era dor de o dezbatere motocicliste virgine vs motociclisti adevarati. daca io am supravietuit sezonu trecut cu vro 10k km, majoritatea prin bucuresti.. n-o fi nici dracu asta(traficu de bucuresti) atat de negru. si io nu sunt vreun etalon de siguranta sau skill de luat in seama, atat ca imi iau capu cu mine cand plec de acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...