Sari la conținut

Intalnirea Nationala a Motociclistilor din Romania


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

Incredibil fratilor ! Nebunul chiar a postat asta pe Pro-Bike.ro. Toata lumea ii spune ca e dus cu capul, iar el o tine ca Ivan Cu Fluierul. Mi-am facut cruce cu stanga :crack:

 

 

...

" Multumim tuturor motociclistilor care au reusit sa ajunga la intalnire in acele conditii meteo foarte grele, ploie, vant si frig... Le multumim si celor care, avertizati fiind, au renuntat la participare si s-au orientat catre alte destinatii.
Pentru grupurile cu care nu ne-am intalnit dar ne-au cautat la Pensiunea Bradul (unde au fost informati ca suntem pe traseu), cei cu care am fost la drumul... forestier, cei cu care am fost pe TransAlpina de nord si nu am mai avut ecusoane brodate va rog sa-mi transmiteti adresa si numarul de motociclete pentru a va trimite ecusoane din a doua serie prin posta.
Multumim si celor aprox 50-60 motociclisti straini (unul a venit din pricina vremii rea cu masina) care au batut drumul pana la TransAlpina, din : Polonia, Cehia, Slovenia, Slovacia, Germania, Italia, Serbia, Austria.
Cazarea la cort a fost aproape imposibila, iar putinii care au prins cazare la pensiuni au ramas peste noapte.
Ca si obiective colaterale am vizitat si Pestera Muierilor, in apropierea TransAlpinei (inclusiv un strain care a apreciat obiectivul), Salina Ocnele Mari - langa Ramnicu Valcea precum si multitudinea de drumuri forestiere si alpine din zona.

Ca si constatare imediata, in urma discutiilor cu totii, am decis ca de la anul aceasta manifestare sa se organizeze in august, probabil in prima jumatate. Motivatiile sunt in principal de ordin meteorologic.

Multumim inca o data."

...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deci DP impreuna cu alti 50-60 de motociclisti straini (dintre care unul cu masina) au fost de negasit undeva pe "traseu". :lol:

 

Cam greu de ratat o ceata de 60 de motociclisti.. nu? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci DP impreuna cu alti 50-60 de motociclisti straini (dintre care unul cu masina) au fost de negasit undeva pe "traseu". :lol:

 

Cam greu de ratat o ceata de 60 de motociclisti.. nu? :lol:

erau mici... si fara flotoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Majoritatea celor de aici, nu au schimbat niciodata un cuvant cu el si aceeasi majoritate, doreste ca lucrurile sa ramana asa.

3. Este adevarat, mai exista si unii care apreciaza nimic (tu de exemplu)..

 

2. CAnd nu schimbi un cuvant cu cineva si nici nu stii cum arata dar bati campii despre el arata clar ca ai probleme cu soft ul

3. 280 de posturi de pe topic sunt sunt scrise din apreciere pt nimic? Daca i asa, e grav

 

Sa nu se inteleaga ca incerc sa l apar pe Dl DP ci doar sunt mirat de rationamente ce mi se par anapoda Sper ca acea majoritate sa nu si exprimat vreo opinie iar eu sa ma insel ..In caz contrar scuzele sunt obligatorii la adresa Dl DP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si asta e sanatos, apai io apuc 130 de ani fara Alzheimer.

Cum naiba sa chemi oamenii la o intrunire inexistenta, la care ai stat pe o terasa si ai scris multumiri pentru participare tuturor motociclistilor vazuti pe drum?!?

'Ai de capu' meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am facut o plimbare mai lunga in care am inclus si Transalpina. Am intalnit cateva grupuri de motociclisti pe Transalpina dar nu stiu daca aveau vreo legatura cu intalnirea lui Dan Magadan.

La Obarsie am aruncat un ochi dupa "tabara de excelenta" dar n-am gasit nimic.

Sincer, chiar daca ma asteptam la o intalnire ceva mai mica, ma asteptam sa gasesc totusi ceva, cat de mic. N-a fost sa fie. Astept cu "mare interes" augustul anului 2014.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa tin parte nimanui, nici nu stiu unde se afl adevarul, insa....tabara de excelenta ar fi trebuit sa fie situata la VIDRA, lacul vidra...eu asa am citit pe site-ul oficial.....

pe voi va aud numai de Obarsia Lotrului.

dracu stie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa tin parte nimanui, nici nu stiu unde se afl adevarul, insa....tabara de excelenta ar fi trebuit sa fie situata la VIDRA, lacul vidra...eu asa am citit pe site-ul oficial.....

pe voi va aud numai de Obarsia Lotrului.

dracu stie ?

 

Excelenta sa DP a modificat locatia extra-mega-super-intalnirii, pt ca, "cica", la Vidra inca se lucreaza la amenajarea statiunii (s-a dus dracu' si pustietatea aia) si atunci a mutat-o la Obarsia Lotrului, care e tot in zona. Ce coada ursului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa tin parte nimanui, nici nu stiu unde se afl adevarul, insa....tabara de excelenta ar fi trebuit sa fie situata la VIDRA, lacul vidra...eu asa am citit pe site-ul oficial.....

pe voi va aud numai de Obarsia Lotrului.

dracu stie ?

 

Uite aici, citat de pe FB din Dan Popescu:

 

Secretariatul a fost instalat la pensiunea Bradul, in Obarsia Lotrului. Conditiile meteo sunt potrivnice, ploua si este frig. Nu se vor putea tine concertele din cauza vremii. Se vor organiza excursii pe asfalt pe Transalpina, precum si pe drumurile forestiere pentru amatori.

Vom organiza de asemenea consultari cu motociclistii prezenti pentru mutarea datei intrunirii pentru anul viitor ca sa nu mai intampinam probleme cu vremea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat peste topicul asta bizar de 15 pagini pentru ca organizam moto Tara Motilor la aceeasi data, ma rog in alta arie geografica. Nu am scris nimic pana acum nici in calitate de motociclist, nici de moderator din motive lesne de inteles, n-ar fi fost corect. Acum ca "Tara Motilor" 2013 s-a incheiat, dati-mi voie ca dincolo de senzatia de irational si de "alta planeta" pe care o resimt cred toti cei care lectureaza, de ce nu transati o data definitiv cazul ?

 

Este imposibil ca in situatia in care aceasta intrunire s-a tinut sa nu fi participat la ea macar un singur forumist. Ca doar nu s-a tinut doar cu straini sau pe Marte! Asa ca intreb direct : a participat la aceasta intrunire cineva? Daca da unde s-a tinut? Exista macar o fotografie? (face cat 100 de cuvinte). Daca da, va rog sa lamuriti cat mai repede aceasta incertitudine care face de rusine intreaga comunitate!

 

cu stima,

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a tot postat si repostat de zeci de ori "27-30 iunie – Întâlnirea Națională a Motocicliștilor din România – Transalpina Rally 2013 – „Drumul Regelui“ – Vidra, Vâlcea"; deci la Vidra....am cautat ca nebunul toata Vidra si Voineasa; ca intr-un final sa prind o zona cu semnal 3g si sa intru pe internet si sa aflu ca "Secretariatul a fost instalat la pensiunea Bradul, in Obarsia Lotrului". PLM nici web-site-urile nu avau nr de contact, nimic nici un numar de telefon.

Sa fie sanatosi cu organizare lor; nici un semn, nici un indicator; am gasit 2 motociclisti straini(ce bafta) dar nici aia nu stiau. Evident mi-am continuat drumul Ranca-Valcea.

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am sunat la pensiunea Bradul si doamana administratoare mi-a confirmat ca da! Acolo a fost sediul. Organizatorii (printre care sigur dl Dan Popescu) au fost cazati mai multe nopti acolo (probabil ca 3) dar ca de tinut nu s-a tinut nimic, oricum nu in acea locatie ("pentru noi a fost un fass domnu"). Daca au fost prezenti motociclisti altii decat organizatorii, dansa nu stia, a vazut doar cateva motociclete. Se pare ca vremea a fost nefavorabila, a plouat si intrunirea din cate stie dansa s-a contramandat.

 

Cu aceste informatii clare si de la sursa, fara sa tin partea nimanui, eu zic sa incetati speculatiile fara dovezi sa intram in normalitate si sa asteptam clarificari de la organizatori sau de la martorii oculari, eventual si unele fotografii lamuritoare.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce au de zis organizatorii ce are de zis organizatorul

Asa zisul organizator, va bate iarasi campii, cu aceeasi gratie cu care ne-a obisnuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, nu mai radeti de el, omul este dus cu pluta.

Sau ma rog, cu flotoarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, la cel mai serios mod vorbind, as propune sa i se ceara dovezi (poze) ca aceasta intrunire chiar a existat in timp de maxim x zile, iar in caz contrar sa ia ban permanent pentru toata farsa asta de prost gust. Nu de alta, dar chiar au fost unii (mai idealisti sau necunoscatori in ceea ce-l priveste pe DP) care au crezut ca e pe bune si s-au plimbat prin zona cautand mamutul asta de intrunire, cu atatea concerte si show-uri aviatice anuntate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea tarziu, nesimtitul asta a cerut "sa i se stearga contul de pe motociclism"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, la cel mai serios mod vorbind, as propune sa i se ceara dovezi (poze) ca aceasta intrunire chiar a existat in timp de maxim x zile, iar in caz contrar sa ia ban permanent pentru toata farsa asta de prost gust. Nu de alta, dar chiar au fost unii (mai idealisti sau necunoscatori in ceea ce-l priveste pe DP) care au crezut ca e pe bune si s-au plimbat prin zona cautand mamutul asta de intrunire, cu atatea concerte si show-uri aviatice anuntate.

 

Si de pe FB cum il banezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...