Sari la conținut

Intalnirea Nationala a Motociclistilor din Romania


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

Eu, la cel mai serios mod vorbind, as propune sa i se ceara dovezi (poze) ca aceasta intrunire chiar a existat in timp de maxim x zile, iar in caz contrar sa ia ban permanent pentru toata farsa asta de prost gust. Nu de alta, dar chiar au fost unii (mai idealisti sau necunoscatori in ceea ce-l priveste pe DP) care au crezut ca e pe bune si s-au plimbat prin zona cautand mamutul asta de intrunire, cu atatea concerte si show-uri aviatice anuntate.

 

Si de pe FB cum il banezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 334
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se pare ca noi nu ne ridicam la nivelul hepa-mega show-ului si a excelentei sale D.P., la anul pune de o intrunire ori in Danemarca ori in Olanda :)))

Sa organizeze mai aproape de Maiestatea Sa. Vor fi acolo tiribombe, mare show aviatic, AC/DC, Metallica, Steve Vay, John Wayne si Bizonul Alb.

 

Ah si echipa de moderatori care acum tac mac, vor fi invitati moca.

 

Haideti sa ne inscriem repede la cazare ca e greu de carat cortul pana acolo, si parca nici sub nylon nu merge...

 

Asa-i Dan PopesCU CA "se pare"? ca ti-am poluat topicul- Asteptam noi episoade Star Trek sa iti iasa din penita.

bine ca nu ne-am poluat noi programul si portofelele cautand Mega Intrunirea dumitale!

 

 

Pana una-alta salutari colegilor de ghidon si sa ne intalnim sanatosi pe drumurile patriei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva posturi relevante:

/index.php?/topic/690612-intalnirea-nationala-a-motociclistilor-din-romania/&do=findComment&comment=3351852

/index.php?/topic/588380-dan-popescu-facts/page-22&do=findComment&comment=3356501

/index.php?/topic/588380-dan-popescu-facts/page-22&do=findComment&comment=3356394

/index.php?/topic/588380-dan-popescu-facts/page-22&do=findComment&comment=3356922

 

Pentru mine "enigma" DP s-a rezolvat. M-am mai intalnit tot indirect cu omul asta in decursul anilor,chiar am vorbit la telefon o data. AMR, ACMR, Ralucone, un drum aiurea la Bucuresti care mi-a lasat un gust amar.... istorie :) DP a incercat sa copieze si sa monopolizeze acum ideea altuia, e vorba de raliul M.A.N. Pana si fortele naturii l-au pedepsit pentru asta. Cred insa ca in primul rand s-a pedepsit singur prin propria atitudine fata de eventualii participanti la aceasta fictiune bombastica. Pur si simplu "s-a ascuns", fara informatii de contact cand si-a dat seama ca a facut-o lata si vad ca si acum ca a facut urechea ciuta cand unii dintre noi i-am cerut lamuriri si explicatii.

 

Am dat "search" contul nu si l-a sters, dar momentan tace. Ma gandesc ca de fapt nici nu prea ar mai avea multe de spus in contextul in care dincolo de caterinca lucrurile au devenit clare..

 

E timpul ca grandomania gaunoasa si formele fara fond sa dispara macar din comunitatea noastra, a motociclistilor. Si practica unora de a se folosi de conjuncturi si de oameni si de a deturna unele idei nobile si organizatii de altfel vital necesare. ( AMR de exemplu). E simplu, depinde de noi, de majoritatea bine intentionata si sanatoasa.

 

E timpul ca noi motociclistii (corp social de elita de altfel) sa fim mai seriosi, sa lasam balcanismul de-o parte! Macar noi calaretii, ca societatea in ansamblu e praf, forme fara fond si nu ar trebui sa reflectam si noi prin actiunile noastre o realitate trista care ar trebui oricum schimbata de acest popor.... din pacate eterogen.

 

Am cunoscut multi oameni intregi si valabili din sud, unii dintre ei exceptionali, am prieteni deosebiti acolo si recent tocmai am mai cunoscut alti cativa veterani, curajosi si seriosi, asa cum ne plac noua ardelenilor. Oameni care s-au tinut de cuvant in ciuda conditiilor de distanta, frig, noapte, ceata si ploaie, RESPECT! Din acest motiv eu raman optimist si cred in continuare intr-o schimbare generala de atitudine, sa mai lasam caterinca si sa tragem ghidoanele in timp cu totii catre seriozitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Pentru mine "enigma" DP s-a rezolvat....... sa mai lasam caterinca si sa tragem ghidoanele in timp cu totii catre seriozitate.

Sunt total de acord, insa cate-o data, ironia are efectele ei benefice. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne meritam soarta.....

acum 5 ani cand s-a vrut sa se faca ceva la nivel national cu AMR-ul....au sarit multi la gautl nostru...

in clipa de fata DAn Popescu, tine si cu dintii de scaunul AMR-ului, precum Base.

 

pacat.

 

Gabone, din cate am citit eu pe aici nu e chiar asa. Fostii membrii ai AMR chiar au reusit sa faca ceva la nivel national sub conducerea lui Demostene. Pe vremea aia Popescu nu exista in AMR daca nu ma insel.

Din cate am afalt nici tu nu ai fost in AMR vreodata asa ca nu stiu la care *voi* te referi. Oricum nu mai conteaza.

--------------------------------------------------------------------

Ce e important acum este ca poate comunitatea motociclistilor a inteles faptul ca acei oameni care au parasit AMR-ul nu minteau.

Cel care mintea atunci a fost Popescu. Pana si Honda San care a ramas langa Popescu se pare ca se dezice. Cel putin asa am inteles.

Popescu a preluat AMR- prin minciuni. Datorita minciunilor si fabulatiilor lui oamenii care au fondat AMR-ul au plecat.

Iar Gabone are dreptate in final. Orice om normal la cap isi dadea demisia.

O varianta onorabila ar fi sa o cheme pe Purghi si sa ii predea asociatia. A fost ideea ei, a fost printre fondatori si merita sa o recapete inapoi daca o mai vrea. Sunt sigur ca fata asta ar putea sa readuca AMR-ul la lumina. A mai facut-o odata.

---------------------------------------------------------------

Si eu mi-am exprimat neincrederea ca acest eveniment se va desfasura. Unde e ERU sa ne spuna ca el are incredere in Popescu.

Stiu ca Popescu a mai facut o asemenea aroganta cu un salon moto. Si la fel s-au dus oamenii acolo si nu au gasit nimic.

Cum sa pui jandarmii pe drumuri aiurea? Ce incredere or sa mai aiba institutiile statului in AMR si implicit in motociclisti?

Omul asta e incredibil si mai incredibili sunt cei care il cred. Ne face de ras. Mai grav este ca nu avem cum sa il oprim.

Ar trebui facut un topic in care oameni mai priceputi sa ne dea idei despre cum poate fi oprit sa se mai foloseasca de titulatura pompoasa a acestei asociatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Nu este ideea lu Purgy.

2.Cand a fost nevoie mai multa de ea,domnisoara a a dat bir cu fugitii.Acolo va ramane.

3.Toata lumea are dreptate si io trebuie sa plec capul.

4.Se sapa la o remaniere cu oameni tineri si multi.

5.Ca sa fim drepti putem zice ca si cu DP s-au facut lucruri frumoase.Demo nu a stat decat cateva luni,asa ca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Nu este ideea lu Purgy.

2.Cand a fost nevoie mai multa de ea,domnisoara a a dat bir cu fugitii.Acolo va ramane.

3.Toata lumea are dreptate si io trebuie sa plec capul.

4.Se sapa la o remaniere cu oameni tineri si multi.

5.Ca sa fim drepti putem zice ca si cu DP s-au facut lucruri frumoase.Demo nu a stat decat cateva luni,asa ca .

1. nu cunosc

2. nu ma intereseaza, pt ca vezi 1

3. de acord, + sau -... - pt "io" si nu eu, suna ironic

4. sar peste

5. ce anume??? sunt mai nou in domeniu si chiar curios sa vad si niste fapte frumoase facute de DP. De unul singur stiu, cand s-a dus cu duba sa ajute un motociclist strain, parca. in rest... ura si la gara, vorbe multe pe forum.

edit: e cam aiurea sa arunci vorbe in vant, sa anunti cu mare fast intalniri "regesti"... si de fapt tu (DP mai exact) sa stai in Bucuresti linistit, in timp ce "fraierii" cauta de nebuni marea intalnire. Spun asta pt ca sambata, DP posta pe facebook din "near Bucharest"...

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Nu este ideea lu Purgy.

2.Cand a fost nevoie mai multa de ea,domnisoara a a dat bir cu fugitii.Acolo va ramane.

3.Toata lumea are dreptate si io trebuie sa plec capul.

4.Se sapa la o remaniere cu oameni tineri si multi.

5.Ca sa fim drepti putem zice ca si cu DP s-au facut lucruri frumoase.Demo nu a stat decat cateva luni,asa ca .

PFUAAAAA!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Nu este ideea lu Purgy.

2.Cand a fost nevoie mai multa de ea,domnisoara a a dat bir cu fugitii.Acolo va ramane.

3.Toata lumea are dreptate si io trebuie sa plec capul.

4.Se sapa la o remaniere cu oameni tineri si multi.

5.Ca sa fim drepti putem zice ca si cu DP s-au facut lucruri frumoase.Demo nu a stat decat cateva luni,asa ca .

 

1. In topicul /index.php?/topic/86162-asociatia-motociclistilor-din-romania/ prima postare este a lui Purghi. Mi se pare jenant sa sustii ceva fara dovezi. Un om normal cand nu are dovezi tace.

Putem presupune ca nu esti un mincinos ca Popescu si ca stii cine a fost cu ideea dar nu prea ne intereseaza.

Chiar daca nu a fost ideea ei sa spunem ca a avut mai multe oua decat multi altii si a avut initiativa. Initiativa este ceva care lipseste acum din asociatia asta mincinoasa.

----------------------------------------

2. Cum poti sa afirmi asa ceva? Te contrazici la punctul 3. Nici tu nu ai mai ramas langa Popescu. Faptul ca tu ai rezistat langa Popescu mai mult timp nu te face un erou, doar mai tolerant ca sa nu spunem altfel.. Faptul ca tu nu ai avut coloana vertebrala sa faci ruptura pe fata si te-ai scurs usor din asociatia aia mi se pare mai aiurea decat ce a facut Purghi. Poate gresesc dar nu cred ca tu l-ai infruntat pe fata pe Popescu asa um a facut Purghi, Kali, Ozzy, si altii cand au plecat. Daca o faceai sigur te balacarea Popescu pe aici.

Din cate am citit pe aici acei oameni nu au dat bir cu fugitii. Au iesit onorabil si tu nu i-ai sustinut in fata lui Popescu Nici macar cand acesta ii injura pe aici. Ba chiar i-ai tinut isonul lui Popescu. Le-ai spus ca sunt rame si alte insescte :D. Cu ce te deosebesti tu acum de ei? Ai sustinut un mincinos si ai aruncat cu rahat in niste oameni care si-au dat seama de calitatea acelui om inaintea ta. Ar cam trebui sa iti ceri scuze acelor oameni fiindca ai incercat sa faci sa para nebuni in ochii motociclistilor.

---------------------------------------

3. Nu e suficient sa pleci capul. Daca toata lumea are dreptate inseamna ca si cei in care ai aruncat cu rahat au avut dreptate. Incerca sa repari aceasta inorectitudine.

-------------------------------------

4. Vezi ca ai inceput sa vorbesti ca Popescu. Ca si la punctul 1 arunci cuvinte bombastice fara fond. :D Se va face, se lucreaza, se sapa... Ceva concret ai de spus? Ceva dovezi exista?

-------------------------------------

5. S-au facut lucruri frumoase cat a fost echipa lui Demostene langa Popescu. Concret ce a facut Popescu de cand si-a gonit echipa? O alta echipa nu a mai reusit sa faca. Si mi se pare normal. A incercat sa faca un salon moto. A chemat politia la acel salon care nu s-a mai tinut si le-a tras teapa. Nu i-a mai anuntat ca nu se tine. A incercat sa faca o intrunire moto. A chemat jandarmeria degeaba pana in creierii muntilor. A uitat sa ii anunte ca el e in Bucuresti fiindca la munte ploua. A incercat sa se lipeasca de orice alt organzator ca mucii de chiuveta ( expresia nu imi apartine dar e foarte tare) fiindca el nu e in stare sa organizeze ceva.

Un ceva organizat de Popescu singur poti sa ne arati? Cu dovezi ca nu mai punem botul la orice. Inca nu esti reabilitat.

Demostene in cateva luni a facut mai mult decat Popescu in multi ani. In primul rand Demostene i-a lasat lui Popescu o echipa functionala. Asta a fost cea mai mare realizare a lui Demostene. Si o echipa numeroasa nu 3 oameni cat ramasesera la final. Ma refer la Sorin Avram, Serban, Roxana, Dara.... Ii gasesti pe toti in topicul inicat mai sus ca eu nu mai stau sa caut.

 

Tot in topicul ala cu AMR e foarte distractiv ca in primul post anunta Purghi ca ar fi bine sa avem o asociatie si imediat sub ea apare un fel de Becali care nu se poate abtine sa nu se laude cu banii lui. Pac, Pac. :D

Cam asa a inceput cu stangul aceasta asociatie. Pac, pac.

Editat de last
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am sunat la pensiunea Bradul si doamana administratoare mi-a confirmat ca da! Acolo a fost sediul. Organizatorii (printre care sigur dl Dan Popescu) au fost cazati mai multe nopti acolo (probabil ca 3) dar ca de tinut nu s-a tinut nimic, oricum nu in acea locatie ("pentru noi a fost un fass domnu"). Daca au fost prezenti motociclisti altii decat organizatorii, dansa nu stia, a vazut doar cateva motociclete. Se pare ca vremea a fost nefavorabila, a plouat si intrunirea din cate stie dansa s-a contramandat.

 

Cu aceste informatii clare si de la sursa, fara sa tin partea nimanui, eu zic sa incetati speculatiile fara dovezi sa intram in normalitate si sa asteptam clarificari de la organizatori sau de la martorii oculari, eventual si unele fotografii lamuritoare.

toata echipa a fost prezenta la Pensiunea Bradul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata echipa a fost prezenta la Pensiunea Bradul.

La MAN de ce n-ai venit? Nastase a fost... Daca veneai si tu aveati din partea mea strangerea aia de mana si berea, asa cum am promis pe un topic, mai demult... Asa...a trebuit sa o beau singur.

Deci...de ce n-ai fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinere, elibereaza-ti mintea de angoase.

Eu nu sunt in tandem cu Dan Poescu. Eu sunt unic.

 

Esti dator o bere!

 

soleilsourire.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinere, elibereaza-ti mintea de angoase.

Eu nu sunt in tandem cu Dan Poescu. Eu sunt unic.

 

Esti dator o bere!

Stiu, fiecare din voi e unic...

Bere nu-s dator, am zis ca daca veniti amandoi la MAN. Si Popescu n-a fost.

Plus ca am vazut ca nu consumai alcool...

 

Dar daca tii neaparat, data viitoare dau o bere, chiar daca vii doar tu. Cu conditia sa bei macar o gura.

 

Uite o ocazie: /index.php?/topic/699219-intalnire-kle-istii-friends-2013/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata echipa a fost prezenta la Pensiunea Bradul.

Zaaaau !!! ...si pe Facebook sambata de ce aparea: "50 minutes ago near Bucuresti" ? De ce ? Iaaaaaa da-ne tu o explicatie stiintifica, mai Creier Pane ! (n-am zis nici Praf, nici Ars, nici Distrus, am zis Pane, iar acest eufemism l-am gasit greeeeeu). :lies:

 

...

Eu nu sunt in tandem cu Dan Poescu.

...

Personal, nicio clipa nu am crezut ca ati putea avea vreo legatura (cat de mica) cu acest nebun.

PS. Scuzati cuvantul: "legatura". :bounce:

Editat de SorinSenior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Sorin,

In ciuda erorilor unora...

Eu nu vin la pachet nici la discutii si nici la intrunirile moto.

 

Succes in viata!

 

chevalsoleil.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata echipa a fost prezenta la Pensiunea Bradul.

Intreb si eu, nu ca sa ma aflu in treaba, cand si unde s-a anuntat de Obarsie-Pensiunea Bradul?

Nenica, ai scris atatea luni pe tot internetul de Vidra-Valcea...am batut toate drumurile sa caut intrunirea "in statiunea Vidra, Judetul Valcea, pe malul lacului Vidra, aproximativ la mijlocul Drumului Regelui - TransAlpina". Am cautat pe internet, pe site-urile voastre cu evenimentul, nimic nici un numar de contact.

Si acum, dupa, citesc ca erati la Pensiunea Bradul.

Te durea, va durea mana sa puneti niste indicatoare, afise ceva.....sau iti bati joc de noi? "Echipa" a stat la caldurica si noi cautam intrunirea. Asa sa-ti ajute Dumnezeu!

Mai esti si super-membru, nu sti cum se organizeaza un eveniment?!?!? X-( ...si acum gasesti scuze? pfaaaa

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si eu, nu ca sa ma aflu in treaba, cand si unde s-a anuntat de Obarsie-Pensiunea Bradul?

Nenica, ai scris atatea luni pe tot internetul de Vidra-Valcea...am batut toate drumurile sa caut intrunirea "in statiunea Vidra, Judetul Valcea, pe malul lacului Vidra, aproximativ la mijlocul Drumului Regelui - TransAlpina". Am cautat pe internet, pe site-urile voastre cu evenimentul, nimic nici un numar de contact.

Si acum, dupa, citesc ca erati la Pensiunea Bradul.

Te durea, va durea mana sa puneti niste indicatoare, afise ceva.....sau iti bati joc de noi? "Echipa" a stat la caldurica si noi cautam intrunirea. Asa sa-ti ajute Dumnezeu!

Mai esti si super-membru, nu sti cum se organizeaza un eveniment?!?!? X-( ...si acum gasesti scuze? pfaaaa

Mi se pare halucinant ca cineva a crezut ca EXISTA o intrunire in statiunea Vidra.., incredibil! Cu aceasta ocazie va anunt ca voi org intrunirea Bikerilor Bercenari- calea Oltenitei-drumul Jilavei.., eu cu echipa va astept la punctul de contact Blocu 65 bis.., locuri de campare limitate in gradinita blocului.., scena pt concerte a fost amenajata la etajul 1 cu acceptul unui vecin motorist..,intrarea este libera si neconditionata de vreme, vremuri sau alte nimicuri. va rog sunati la Pensiunea blocului pt alte lamuriri suplimentare.., echipa este inca de acum acolo.., pt evenimentul de anul viitor! Multumim si va asteptam.., in corpore! semnat Jean si trupa de soc. a spitalului 9.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare halucinant ca cineva a crezut ca EXISTA o intrunire in statiunea Vidra.., incredibil! Cu aceasta ocazie va anunt ca voi org intrunirea Bikerilor Bercenari- calea Oltenitei-drumul Jilavei.., eu cu echipa va astept la punctul de contact Blocu 65 bis.., locuri de campare limitate in gradinita blocului.., scena pt concerte a fost amenajata la etajul 1 cu acceptul unui vecin motorist..,intrarea este libera si neconditionata de vreme, vremuri sau alte nimicuri. va rog sunati la Pensiunea blocului pt alte lamuriri suplimentare.., echipa este inca de acum acolo.., pt evenimentul de anul viitor! Multumim si va asteptam.., in corpore! semnat Jean si trupa de soc. a spitalului 9.

:crack: ... venim, venim.

Apropo, a mai fost organizat un eveniment anul trecut "Ziua Orasului"(parca) mancare,bautura, acadele, concerte etc; si am zis ca e in acelasi loc.(mai erau si web-site-urile - http://transalpinarally.ro / http://www.facebook....ransalpinaRally / http://www.facebook....515444771820012) Credibil nu?!?!

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, nu stiu exact ce s-a intamplat la pensiunea Bradul, in afara de ceea ce s-a scris aici (vezi postul lui Galen, care a sunat la pensiunea respectiva si s-a interesat cine si cat a stat acolo in perioada desfasurarii "evenimentului").

Ceea ce pot sa va spun, insa, cu siguranta este ca m-am intalnit cu domnul Dan Popescu in persoana, duminica 30 iunie 2013, la o terasa din Brezoi, langa benzinaria Petrom de pe DN7.

Domnul Popescu a coborat dintr-o duba alba parcata in benzinarie, s-a apropiat de masa noastra si ne-a intrebat (pentru ca eram 6 persoane de fata) daca am fost pe Transalpina. La raspunsul nostru negativ a replicat: "Eh, nu-i nimic! Poate veniti la anul.", dupa care ne-a impartit patru ecusoane brodate, unul pentru fiecare motocicleta. Arata de parca i s-ar fi innecat toate corabiile asa ca nu l-am mai intrebat nimic despre marea intalnire. Discutia n-a durat mai mult de 2 minute, dupa care ne-a salutat, s-a intors la duba si dus a fost.

 

"Cam atat de-aici. Andreea?" :)

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...