Sari la conținut

Noua legislatie 2013 pentru categoriile A, A1, A2, AM


Fester
 Share

Postări Recomandate

am lucrat in It ani buni si chiar am nimerit la un politist ce avea un scuter de 250cc,pe care il vindea si am intrebat de ce,iar el mi-a zis ca vrea sa i-a de 125cc ca sa poata sa il conduca si nevasta si baietii care aveau doar B-ul asta a fost acuma in mai.lincul tau e din 2006.

 

poate se face prin Bucuresti la SM nu face nimeni din pacate.Daca sti tu unde se face sau cine da-mi si mie pontul.Eu unu chiar m-am interesat peste tot pe unde s-a putut,am vb pana si cu politistii examinatori.

sunt apt in sensul ca am varsta necesara pt a face direct cat A.mi-am luat 125cc ca sa ma invat pe el un an,doi cat o fi nevoie,iar daca sunt multumit de prestatii raman cu el nu e neaparat sa iau mai mare.cat despre bmw ,il am de la 20ani dar nu e musai sa crezi :)

Omule..nu am nimic cu tine doar ca m-am obisnuit cu ,,pushti"de 18 ani care vor miare .TU esti ceva rar,nu te supara ..dar la 26 de ani sa iei un 125 ca sa te obisnuiesti cu doua roti este raritate in Romania .Aici se i-a miar de la 18 ani ,nu ai vazut ?!!:))

 

Acum serios,nu cred ca in localitatea resedinta de judet nu se tin cursuri moto !!! Daca este asa...nu ai alta solutie decat sa ,,faci naveta" din pacate .Cat despre bMW...am numai cuvinte de lauda ..sunt fan .

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Omule..nu am nimic cu tine doar ca m-am obisnuit cu ,,pushti"de 18 ani care vor miare .TU esti ceva rar,nu te supara ..dar la 26 de ani sa iei un 125 ca sa te obisnuiesti cu doua roti este raritate in Romania .Aici se i-a miar de la 18 ani ,nu ai vazut ?!! :))

 

Acum serios,nu cred ca in localitatea resedinta de judet nu se tin cursuri moto !!! Daca este asa...nu ai alta solutie decat sa ,,faci naveta" din pacate .Cat despre bMW...am numai cuvinte de lauda ..sunt fan .

:10:

acum vreo 4-5 ani si eu visam la cbr 600rr, dar nu am avut timp sa fac cat A si timpul a trecut,eu m-am linistit.acum am timp de scoala dar nu am cu cine in SM,deci e foarte pe bune nu fac afirmatii aiurea.in TM am auzit ca se face.as face si acolo dar numai daca ar presupune un singur drum (cu 2-3 zile inainte de examen) cat sa fac cateva ore pe motocicleta de examen ca sa ma obisnuiesc cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXAMENE BUCURESTI

 

Am fost azi sa ma programez pentru poligon si traseu si nu mai erau locuri disponibile pana pe la a doua treime din august... Asadar aveti si avem de asteptat...

 

Daca aude cineva ceva de suplimentari sa anunte si aici. Stam cu sala-n dosar degeaba...

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXAMENE BUCURESTI

 

Am fost azi sa ma programez pentru poligon si traseu si nu mai erau locuri disponibile pana pe la a doua treime din august... Asadar aveti si avem de asteptat...

 

Daca aude cineva ceva de suplimentari sa anunte si aici. Stam cu sala-n dosar degeaba...

 

Foarte naspa... pe 18 termin si eu scoala si vroiam pe 19 sa dau sala, iar pe 24 sa dau poligonul, in Electronicii (optimist rau, stiu :))).

Te referi doar la Electronicii sau in general, la oricare din cele 3 poligoane din Bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci mi-a aratat femeia calculatorul... erau cu rosu Ilioara 17 Electronicii 24... o sa mai merg zilele astea sa mai intreb ca si eu plec din tara doua luni si inseamna ca ajung sa dau in octombrie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am inteles de la Strumfu' ca mai e un poligon in Baneasa... acolo nu se fac programari? Aiurea rau... cu o "atentie" mica nu ai incercat? La Pipera se fac programarile si pt poligon/traseu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mai e unu in Baneasa undeva dar nu merg ei cu motocicletele acolo... Merg doar in Ilioara si Electronicii. O sa mai merg sa vad daca se schimba ceva... sala in 2 minute si pologonu in 2 luni... #%@%@@

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta înseamna ca sunt foarte multi care au făcut cat. A în primăvara pana în iunie și nu au putut da traseul din cauza ca nu apăruse legile-normele de școlarizare, și acum se adaugă și cei care termina scoală în iulie. Cred ca se examinează mai putini candidați din cauza ca durata probei practice durează mai mult poligon și traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, parerea mea, ca ar fi normal sa suplimenteze zilele sau personalul de examinare in functie de numarul ridicat de cereri...

Da' ce este normal in Rromania....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXAMENE BUCURESTI

 

Am fost azi sa ma programez pentru poligon si traseu si nu mai erau locuri disponibile pana pe la a doua treime din august... Asadar aveti si avem de asteptat...

 

Daca aude cineva ceva de suplimentari sa anunte si aici. Stam cu sala-n dosar degeaba...

 

Deci asta este o veste foarte nasoala , dupa ce am asteptat atat sa se hotarasca ei cum dam examen, dupaia inca 5 saptamani de scoala etc, acuma nu mai sunt locuri pentru programare in timp util... o sa ajungem sa dam in iarna eventual.....de tot rasul....

 

- eu miercuri am ultima ora de trafic, vineri vroiam sa dau examenul scris si pe 17 in poligon... dar se pare ca nu pot :)

Editat de flaviu123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ce sa mai zic...

 

Scoala inceputa de la SMAEB... deci aprilie

Taraganare cu legislatia vietii de am ajuns in iulie

Motocicleta in garaj

Sala luata

 

...si asteptam din nou dupa "organele statului".

 

Probabil o sa dau prin octombrie. Bine ca am enduro...

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e daca mai ajunge cineva zilele astea la DRPCIV si are alte informatii sa anunte... Eu o sa mai fac o tura pe acolo ca pare prea trasa de par situatia. Poate suplimenteaza aia sau nu stiu. Si colac peste pupaza daca-i luam in calcul si pe cei care pica si se adauga la toti astia de am terminat sau terminam acum.... deci nu mai prindem sezonu asta. Jur.

Situatie rromaneasca...

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i buna.... Si eu sunt inscris din Martie, la fel... nici o sansa de examen. Tara de kko.

 

Este important si unde e poligonul, ca daca scoala nu aduce motoreta acolo cu ce dai examen? ...sau daca iti cere o carca de bani, iar nu se merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta zic. La mine de exemplu nu duc motocicletele in Baneasa sau unde e ala DECI ca sunt locuri pe 31 iul mi-e fix pix...

Daca nu apucam sa dam sezonul asta de la anu se va da asa:

:D Intrebarea e... cine va sta in sacosa aia portocalie?

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am avut prima ședință de ieşit în trafic, E o Realitate diferita de poligon. In poligon zici a jaloane stînga dreapta 8-uri foarte simplu le fac cu ochii închiși. Da cînd ieși în trafic e altceva si cu pasager e alta realitate, masini care circula cu viteza, pietoni care traveseaza pe unde apuca. Pe la vitan Real un destept de pe banda a doua făcut dreapta sa intre pe o străduță eu find pe banda unu. Noroc ca eram cu ochi pe el. Asa traseu nu este complicat pentru cei care dau la Ilioara. harta traseu> https://dl.dropboxusercontent.com/u/16272640/traseu.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la vitan Real un destept de pe banda a doua făcut dreapta sa intre pe o străduță eu find pe banda unu.

 

Interesant, aceeasi problema am avut-o si eu. De avut grija, se pare ca e uzuala miscarea. Poate din cauza principiului 'marimea conteaza'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...