Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@apriliacluj, Roata e cu 32mm, eu am nevoie pentru pinion, 36mm.

 

@Florynn, din cate tin minte in trusa aveai pana la 32mm, nu?

 

Oricum, pe saptamana viitoare candva ca o sa fiu plecat de maine. Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@apriliacluj, Roata e cu 32mm, eu am nevoie pentru pinion, 36mm.

la mine si la roate era de 36, parca asa-mi amintesc...

in fine, tubulara e de 36, locasul are patratul de 1/2

anunta-ma daca si cand ai nevoie!

numa' bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! In urma unei rasturnari, ghidonul mi-a provocat o infundare a rezervorului pe partea laterala stânga, cam cat podul palmei. Unde se poate rezolva in Cluj asta?

Mulțumiri anticipate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare la voi, nu stiti cumva un loc/service/persoana/chinez batran/etc care se ocupa de curatare laptopuri de praf, evident repede, bine si eftin :) ?

De preferat fara sa trebuiasca sa il las x zile, sa il faca in ziua in care il duc.

Multzam de eventualul pont!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare la voi, nu stiti cumva un loc/service/persoana/chinez batran/etc care se ocupa de curatare laptopuri de praf, evident repede, bine si eftin :) ?

De preferat fara sa trebuiasca sa il las x zile, sa il faca in ziua in care il duc.

Multzam de eventualul pont!

 

Daca e vorba de praful adunat de cooler, e usor, eu mi-l curat singur, ai nevoie de o surubelnita si eventual un filmulet pe youtube, ca sa vezi unde sunt toate suruburile.

Daca crezi ca e nevoie, poti sa schimbi si pasta, ca e usor si aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E 50-60 lei un curatat cu tot cu schimbat pasta termoconductoare. Vezi aici: http://www.laptopfix.ro/ . Ti-l face cam in 2 ore, nu trebuie sa il lasi de pe o zi pe alta.

Eu am fost pe motilor, la mijloc, de vro 2 ani. La un laptop aveam nevoie sa imi schimbe ventilatorul + curatat, la altul doar de curatat. Mi-au luat vro 500 de lei daca bine imi aduc aminte. :|

 

O fost o scena, de genul: curatat laptop, pus pasta noua, 200 ron, cu schimb de ventilator (ventilatorul meu) costa 250 :)

Adica daca pun ventilatorul vechi e cu 50 de lei mai lesne decat daca are pune unul nou :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost pe motilor, la mijloc, de vro 2 ani. La un laptop aveam nevoie sa imi schimbe ventilatorul + curatat, la altul doar de curatat. Mi-au luat vro 500 de lei daca bine imi aduc aminte. :|

 

O fost o scena, de genul: curatat laptop, pus pasta noua, 200 ron, cu schimb de ventilator (ventilatorul meu) costa 250 :)

Adica daca pun ventilatorul vechi e cu 50 de lei mai lesne decat daca are pune unul nou :)

 

200 lei un curatat, e exagerat de scump. Laptopfix exista din 2012, iar preturile au fost intotdeauna de maxim 80 lei. Probabil pentru ca locatia e ultracentrala, de aia sa fi avut aia preturi asa nesimtite...nu stiu ce sa zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

200 lei un curatat, e exagerat de scump. Laptopfix exista din 2012, iar preturile au fost intotdeauna de maxim 80 lei. Probabil pentru ca locatia e ultracentrala, de aia sa fi avut aia preturi asa nesimtite...nu stiu ce sa zic.

 

Mersi de tip, cred ca voi apela la ei

 

Eu am fost pe motilor, la mijloc, de vro 2 ani. La un laptop aveam nevoie sa imi schimbe ventilatorul + curatat, la altul doar de curatat. Mi-au luat vro 500 de lei daca bine imi aduc aminte. :|

 

O fost o scena, de genul: curatat laptop, pus pasta noua, 200 ron, cu schimb de ventilator (ventilatorul meu) costa 250 :)

Adica daca pun ventilatorul vechi e cu 50 de lei mai lesne decat daca are pune unul nou :)

wow, aia da afacere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stie careva un service unde sa-mi schimbe cauciucul de pe fata si echilibrat pe loc? De prefereabil inainte de 10am, sau dupa 6pm (eventual si la o pauza de masa prelungita).

La coc sunt f aglomerati si schimba doar de pe o zi pe alta.

 

Multumesc, si numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stie careva un service unde sa-mi schimbe cauciucul de pe fata si echilibrat pe loc? De prefereabil inainte de 10am, sau dupa 6pm (eventual si la o pauza de masa prelungita).

La coc sunt f aglomerati si schimba doar de pe o zi pe alta.

 

Multumesc, si numa' bine!

mai poti incerca la sf moto (calea baciului) sau sany (albini, langa magazinul de materiale de c-tii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stie careva un service unde sa-mi schimbe cauciucul de pe fata si echilibrat pe loc? De prefereabil inainte de 10am, sau dupa 6pm (eventual si la o pauza de masa prelungita).

La coc sunt f aglomerati si schimba doar de pe o zi pe alta.

 

Multumesc, si numa' bine!

 

Eu ma duc saptamana viitoare la romimoto, imi schimb si kitul de lant si cauciucele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...