Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

L am vazut la un service,auto in Floresti de un an si ceva,m am tot rugat de om sa mi l vanda ca tot nu il foloses si statea in afara degeaba dar nu avrut,azi am zis ca mai merg inca o data sa vorbesc cu el si l am luat pe 50 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, cunoasteti pe cineva care foloseste ulei alimentar si numai are nevoie de el, sau nefolosit la pret ok, multumesc tel 0730634011 Antonio

Editat de AntonioAntonio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Ma ajuta careva cu o recomandare pentru indreptat furci moto(jambele).

Ms mult

Ele s-ar putea indrepta,depinde de cat de indoite sunt!

Incearca la SF Moto Suprem! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi, de buna seama ca sa pot indrepta dar nu vor mai avea rezistenta nici macar in forma in care sunt acum ! chiar si cu tratamente ulterioare.

Te intreb daca are sens sa aiba tuburi drepte sau mai drepte cu riscul indoirii ulterioare mult mai usoare sau chiar a ruperii ?

 

Nu este mai recomandat sa le foloseasca asa cum sunt pina achizitioneaza altele noi sau sh neindoite ?

 

Iar daca cineva zice de costuri, stiu, suntem toti oarecum saraci si incercam sa obtinem ce dorim cit mai ieftin, dar un picior rupt n-are pret ....

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si o intrebare cu RADAR-ul : care sunt sansele sa te prinda cu filmare din fata ( unde n ai numar ) si cum demonstreaza ca esti tu ( in caz ca nu ti se vede numarul ) ?

 

Eu am patit-o si am platit amenda. M-am consultat cu un judecator inainte sa vad daca nu merita sa incerc sa o contest, dar mi-a zis ca putini colegi de-ai lui admit genul acesta de actiune(atata timp cat te-a oprit la locul faptei si ti-a cerut actele). In schimb, daca te opreste un alt echipaj decat cel cu radarul(nu pot transmite numarul de inmatriculare prin statie ca la masini) sau in inregistrare nu ai fost clar surprins(exista un alt autovehicul suficient de aproape de tine ca sa nu se poata zice cu siguranta cine avea viteza determinata) in cazul unei contestatii castigi(asta daca e incapatanat politistul si vrea sa te amendeze cu orice pret).

Si sansele sa te prinda din fata sunt mari. De cand cu radarele noi, cel putin in zona asta a tarii, cei mai multi asteapta dupa curbe sau locuri fara vizibilitate si sar din masina mai ceva ca niste acrobati...

Editat de Vlad S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oferta la METRO:

astazi si maine (12 & 13.04) reducere de 20% pe bon de cumparaturi la gama de televizoare Finlux si Telefunken.

garantie 5 ani, hd ready si full hd, diagonale intre 56 si 127 cm, cu sau fara functie smart

rata refresh 50, 100 sau 200 hertzi

un model de 106cm 3D cu 4 perechi de ochelari incluse

 

preturi intre 609 si 2500 cu tva inclus (din asta se calculeaza reducerea de 20%)

 

073668582

 

p.s. nu uitati de tableta cu 5 ani garantie la 199ron

 

numa' bine & doamne-agiuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit-o si am platit amenda. M-am consultat cu un judecator inainte sa vad daca nu merita sa incerc sa o contest, dar mi-a zis ca putini colegi de-ai lui admit genul acesta de actiune(atata timp cat te-a oprit la locul faptei si ti-a cerut actele). In schimb, daca te opreste un alt echipaj decat cel cu radarul(nu pot transmite numarul de inmatriculare prin statie ca la masini) sau in inregistrare nu ai fost clar surprins(exista un alt autovehicul suficient de aproape de tine ca sa nu se poata zice cu siguranta cine avea viteza determinata) in cazul unei contestatii castigi(asta daca e incapatanat politistul si vrea sa te amendeze cu orice pret).

Si sansele sa te prinda din fata sunt mari. De cand cu radarele noi, cel putin in zona asta a tarii, cei mai multi asteapta dupa curbe sau locuri fara vizibilitate si sar din masina mai ceva ca niste acrobati...

Se poate transmite si numarul de la moto prin statie, ca nu-s prea multe caractere. am patit-o eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! A fost cineva la Electric Castle anul trecut? As vrea sa stiu cum a fost vremea, daca sunt locuri special amenajate si pazite de moto, Orice alta informatie utila.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil o femeie îngustă la minte care a decis sa se răzbune pe nesimțiții care ii ocupa trotuarul, negândite-se deșteapta ca poate e strada prea îngustă și de aceea se parchează asa.

ingust la minte e cel care o filmeaza ...din spirit civic dupa a 2-a masina ii fracturam femurul ...voi ati vazut ce comentarii sunt la acel clip? 90 % ii dau dreptate femeii ca cica nu are loc sa treaca pe trotuar si ziceau sa isi vanda oamenii masinile daca n-au unde parca...eu zic sa isi ia sobolanii mansini sa nu mai umble pe trotuare ;) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca maxiscooter intra in categoria scooter, nu motocicleta,

 

In certificatul de inmatriculare motocicleta scrie.

 

La vremea respectiva (cand mi-am facut scoala) am fost interesat sa fac pe maxi scuter scoala, daor ca nu a fost sa fie. Am observat ca atat la moto cat si la auto scolile nu au autoamte. Nu stiu de ce, pentru ca sigur sunt doritori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa nu va sperie motocicleta si schimbatul vitezelor, o sa va invaţati cu ele si o sa fiti stapini pe ea ca pe o masina, sa va sperie viteza in oras, mersul ca pisatul boului, nerespectarea regulilor de circulatie, ruptul stalpilor de ratuc, podurilor, poduletelor, usile de masina deschise in fata voastra si alte chestii care scurteaza sau intrerup viata placerea mersului pe motor sau chiar viata. De aceea va recomand tratati cu mare atentie motocicleta (intretinere), mersul pe motocicleta si viata voastra pentru a va putea bucura de categoria A.

numai bine si un Paste fericit tuturor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU. In Romanica nu se poate. Poti face scoala pe automata (moto sau auto) daca au scolile in dotare, poti da examen pe automate (moto sau auto) dar pe permis nu va stipulat expres asta.

Asa ca poti invata si poti lua carnetul pe o masina/moto automata, iar ulterior poti conduce manual.

 

In articol este vb despre o propunere, poate va fi votata, dar pana atunci...

Serios??!!! Din cate stiu eu, si nu sunt instructor ca unii de pe aici :) stiu ca daca faci scoala pe automata, dai examenul pe automata, ti se va trece in permis faptul ca poti conduce doar automata ( e un cod pe permis sau ceva de genul asta...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...