Jump to content
Sign in to follow this  
aladin1

Smenarii de la anvelopemoto.

Recommended Posts

Dar poză cu Simona are cineva? 🙄

Acum 9 ore, Lucian_M a spus:

La ce aglomerație e prin orașe, mai că-mi vine să mă echipez pentru frig și să merg cu mobra. Stau în mașină la căldură, ok, nu zic, dar să frec aiurea ambreiajul (vorba vine) ca să înaintez câte jumătate de metru și să-mi fac o mie de draci că efectiv se blochează traficul datorită părinților care-și iau sau duc copii la școală cu mașina...

vezi cum faci sa nu treci de partea ailalta , sa nu faci o mie de draci ca blochezi traficul parintilor care duc copii la scoala ..

Acum 10 ore, Lucian_M a spus:

La ce aglomerație e prin orașe, mai că-mi vine să mă echipez pentru frig și să merg cu mobra. Stau în mașină la căldură, ok, nu zic, dar să frec aiurea ambreiajul (vorba vine) ca să înaintez câte jumătate de metru și să-mi fac o mie de draci că efectiv se blochează traficul datorită părinților care-și iau sau duc copii la școală cu mașina...

Mda, deci nu ai copii și nici nu știi că e vacanță. 

Acum 3 minute, Flower-Power a spus:

Mda, deci nu ai copii și nici nu știi că e vacanță. 

ar fi trebuit sa stie !!

a fost discutat aici inca de la inceputul saptamanii :blink:

Nu, nu am copii. Când voi avea, nu îi voi duce la școala aflată la 500 m cu mașina.

E vacanța acum, repet.

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

Nu, nu am copii. Când voi avea, nu îi voi duce la școala aflată la 500 m cu mașina.

Apuca-te de treaba și vezi ulterior unde îl/o dai la școală. 

Acum 20 ore, leopold a spus:

Neica, nu toata lumea merge in scop de agreement.

Prefer sa merg 15-20 minunte bine imbracat pe frig decat sa stau 45-60 in masina la caldura si sa-mi fac nervi. De doua ori pe zi.

daca ai merge pe jos si / sau cu metroul ar fi mai sanatos decat sa te dai cu mobra la 2 grade , evitand raceli , dureri de oase ( mai tarziu )  , probleme cu dantura si dureri de cap ....dar posibil sa fii mai nou in bransa asta iar dorinta sa fie la cote maxime depasind ratiunea 😁

Acum 1 minut, angus_young a spus:

daca ai merge pe jos si / sau cu metroul ar fi mai sanatos decat sa te dai cu mobra la 2 grade , evitand raceli , dureri de oase ( mai tarziu )  , probleme cu dantura si dureri de cap ....dar posibil sa fii mai nou in bransa asta iar dorinta sa fie la cote maxime depasind ratiunea 😁

M-am gandit. Doar ca am 3 km pana la cea mai apropiata statie de metrou, practic nici un mijloc de transport in comun pana acolo, si undeva intre 0 si 0.5 trotuare, ca sa zic asa. Minim 20 min mers intins, plus metroul inca 20 in medie, plus inca 5 de mers pana la job...

Ce-am făcut? Comandă făcută alaltăieri, livrare mâine... Nasol.

Screenshot_2019-02-20-15-01-35-991_com.google.android.gm.png

A venit. Cam comod curierul GLS. 

IMG_20190221_132501.jpg

IMG_20190221_132547.jpg

O mizerie. Da-l retur si da-i in judecata. Aia vor sa te omoare!! Am eu un prieten care a citit pe un forum ca unu care avea un cumnat a cumparat tot cu dot asa la fel identic da  cu 1118 si a cazut  si si-a rupt mana.

L-a încântat că l-a luat la ofertă... 

Ce ați mâncat, măi?

Sunt mulțumit de serviciile lor. Dacă ați înțeles voi altceva...

Acum 2 ore, Lucian_M a spus:

Ce ați mâncat, măi?

Sunt mulțumit de serviciile lor. Dacă ați înțeles voi altceva...

mie mia dat din 2219. si made in jermania. vezi ca tea tzepuit?

Posted (edited)

din moment ce oamenii promit la cele obisnuite  DOT de max 18 luni si se tin de cuvint,nu inteleg ce nu convine unora

De ce nu cautati alti comercianti daca aveti ceva antipatie chiar si nefondata?

Dpmdv sunt super ok.

Si propun admin-ului schimbarea denumirii topicului.

Edited by mihai c

Nu ai înțeles: noi suntem mulțumiți. Bine, GLS e cam comod uneori, în loc să livreze la adresă, mă cheamă cine știe pe unde, că el se grăbește și nu mai intră pe strada mea.

La 12.03.2019 la 13:50, bozoro a spus:

mie mia dat din 2219. si made in jermania. vezi ca tea tzepuit?

Cum ai luat tu guma facuta in sapt 22 anul curent?

Abia suntem in sapt 14....

Am cumparat si eu cauciuc de la anvelopemoto. Ieri am dat comanda, azi a venit. Seriosi, DOT 3318 < 18 luni.

Sunt multumit de serviciile lor.

IMG_0975.jpg

IMG_0976.jpg

IMG_0977.jpg

Posted (edited)

Am comandat eu de la ei un set si dupa 3 saptamani de asteptare am dat EU un telefon sa intreb ce se intampla. 

Mi-au spus ca au o problema cu anvelopa spate , dar mi-au recomandat alta marca ce aveau pe stock , am zis OK . 

Dupa inca o saptamana de asteptare nici macar a 2 a comanda nu mi-au trimis-o. 

Recomand. 

Edited by Robyb

Mda, și eu a pățit-o. Am comandat un set pe 20 aprilie, pe 2 mai i-am contactat și mi-au spus că n-au termen de livrare pentru anvelopa față, pe 3 mai i-am rugat să îmi anuleze comanda inițială și să-mi aducă doar spatele. Acum am două comenzi "în livrare de la furnizor". Deci praf. Poate mă trezesc peste vreo lună cu trei gume în bătătură. :)

În concluzie, comandați doar ce au în stoc. 

Fiindcomanda pe site dai retur ce nu-ti trebuie.

Oricum termenele lor nu se respecta, mereu sunt intarzieri.

Sa-mi spui si mie cu ce docoment or sa vina gumele si ce etichete au pe ele.

Posted (edited)

Cei nemultumiti se pot adresa si altor furnizori. Eu am luat de la Motoemotion, aveau 3 luni de la fabricatie. Cautand site.uri, am ramas paff sa vad😁 ca si emag.ul comercializeaza.

Edited by TeDy 'M

Posted (edited)

Am comandat si eu pe 30.04, mi-au sosit astazi (21.05), platite in avans cu cardul. Acum vreo 10 zile am sunat sa intreb care este statusul, mi-au spus ca asteapta tirurile la incarcat (ceva zile libere dincolo care au dat programul peste cap). 

Bridgestone Battlax T31 190/50ZR17 73W TL Rear - DOT 0319

Bridgestone S 22 F 120/70ZR17 58W TL Front - DOT 3818

Totalul a fost cam cu 200 lei mai putin decat as fi dat in alta parte (vechiul site de unde am cumparat). 

PS: au fost destul de amabili la telefon (poate tine si de cum ii iei din prima).

Edited by ®azvan

După (prea) multe bâlbâieli în procesarea comenzii și în comunicare, am rezolvat doar cu guma spate, după mai mult de o lună de la plasarea comenzii. Guma față se pare că e o raritate prin depozitele din Europa (am întrebat inclusiv la MyMoto, care-s și ei vânzători de Pirelli), cu excepția celor de la Delti (cauciucuridirect.ro sau cauciucurimoto.ro), care mi-au confirmat că au în stoc 12 bucăți.

Nici comanda la cauciucuridirect.ro n-a fost fără peripeții, pentru că nu le funcționa plata online cu card, dar odată ce am lămurit chestiunea la telefon și am schimbat modalitatea de plată în ramburs la curier, am refăcut comanda pe 27 mai și astăzi a sosit anvelopa prin DPD, deși data estimată de livrare era inițial 5 iunie.

Concluzia mea: voi comanda la anvelopemoto.eu doar produse care se află în stoc. Altfel, cauciucuridirect.ro, deși au prețurile un pic mai mari.

cauciucuridirect.ro sant Delticom  . Aduc  saptaminal sute de  cauciucuri auto/moto / camioane de la depozitul de linga Hanover la depozitul din  Timisoara  DPD.