Sari la conținut

Accident Panduri


VasileGrigore
 Share

Postări Recomandate

Acum 10 minute am trecut pe Panduri cu moto. Am vazut motorul pe jos. Riderul era la spital. Din ce am intrebat Politia, o masina nu a acordat prioritate si la trantit pe iarba. A scapat cu bine doar ceva zgarieturi pe spate.

post-69056-0-13887300-1371536277_thumb.jpg

Editat de VasileGrigore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

exact acolo imediat dupa sediul Digi24, pe sensul dinspre academia miliatara spre spitalul Panduri, un Logan a tras stanga de volan si la aruncat pe motociclist. Daca-l recunoasteti dupa numar cred ca era ... B-81-TZC. Loganul avea geanta de la roata fata stanga indoita si cam atat. Din cate am inteles de la un gura casca partea proasta e ca motociclistul ar fi dat cu spatele de bordura din stanga.

 

Sanatate maxima si grija in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he .. daca avea zgarieturi pe spate inseamna ca si-a lasat tricoul cu protectii acasa si la luat pe cel fara ...

Multa sanatate accidentatului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Stau in zona si cand am plecat am vazut motocicleta cazuta, dar nici urma de rider. Un Gigel de la Pompieri mi-a spus ca baiatul nu are nimic, ca a atenuat iarba lovitura. Sa speram ca asa este. Mereu am spus ca un pic de "iarba" ajuta. Sanatate riderului si asfalt uscat. Fierul se indreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Stau in zona si cand am plecat am vazut motocicleta cazuta, dar nici urma de rider. Un Gigel de la Pompieri mi-a spus ca baiatul nu are nimic, ca a atenuat iarba lovitura. Sa speram ca asa este. Mereu am spus ca un pic de "iarba" ajuta. Sanatate riderului si asfalt uscat. Fierul se indreapta.

:10: stoned-smiley.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ora 8:10 am trecut pe acolo...pe semne ca la 1 minut s-a produs accidentul!

S-ar putea ca aceea sa fie zona unde se ingusteaza drumul de la 3 la 2 benzi.

Multa sanatate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu exageram cu costumele de piele sau geci etc... dracu, sunt 40 de grade in oras, normal ca ti-e foarte cald daca ai lua geaca pe tine. ah, mai poti lua o carapace la spate si niste genunchere dar sa nu cadem in extreme cu costume de piele ca risti sa lesini de caldura si sa nu te mai 'revergoreze' nimic :)

eu merg in tricou prin oras DAR incetisor si cu mare atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu exageram cu costumele de piele sau geci etc... dracu, sunt 40 de grade in oras, normal ca ti-e foarte cald daca ai lua geaca pe tine. ah, mai poti lua o carapace la spate si niste genunchere dar sa nu cadem in extreme cu costume de piele ca risti sa lesini de caldura si sa nu te mai 'revergoreze' nimic :)

eu merg in tricou prin oras DAR incetisor si cu mare atentie.

Nu te apuca de discutia asta. Ca iar apar saiborgii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste, nu sunt impotriva protectiilor dar poti merge cu grija atunci cand esti in tricou si sa ajungi cu 3 minute mai tarziu decat daca ai fi imbracat in plastice. vorbesc strict de mers in oras !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica colegului!

 

Off: Toti merg incet si cu atentie cand sunt in tricou, dar mai putin pe magheru / stefan cel mare / mihai bravu / victoriei / mihalache / unirii / lascar catargiu / kiseleff / aviatorilor / barbu vacarescu / colentina / dacia / mosilor / dorobanti / nicolae caramfil / dn1 s.a.md. Toti sunt legali pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu port protectii pe mine pentru cazul in care da unul peste mine, nu ca as da eu. Nu stiu cum vine asta cu mersul atent cand sunt in tricou. Dau jos protectia si ma echipez cu atentia? De ce sa nu fim atenti tot timpul? Sau sa mergem precaut, nu zic legal ci precaut?

 

Fiecare face ce vrea, nu-s moralist. Ieri era un baiat pe splai dinspre eroilor catre orhideea cu tricoul fluturand. Eu in piele full am zis ca-i distractiv ca nu ma tin la 120km/h dupa el. La 140 l-am depasit, asta cred ca era limita lui, fiind atent pentru ca era in tricou :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare face ce vrea, nu-s moralist. Ieri era un baiat pe splai dinspre eroilor catre orhideea cu tricoul fluturand. Eu in piele full am zis ca-i distractiv ca nu ma tin la 120km/h dupa el. La 140 l-am depasit, asta cred ca era limita lui, fiind atent pentru ca era in tricou :D

La viteza aia diferenta in caz de accident ar fi fost urmatoarea (ca in cazul bancului cu centura de siguranta):

- ala: matze, membre aruncate pe camp/prin copaci

- tu: 'uite ce frumos arata, parca-i viu!'

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e clar, eu am vrut sa vad pana unde se duce in tricou, Aparent 120-130 era limita lui de confort. Sau cine stie?

Poate e si el pe aici si ne lamureste, pe o roata n-a dat-o, primeste bonus points pentru cumintenie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu port protectii pe mine pentru cazul in care da unul peste mine, nu ca as da eu. Nu stiu cum vine asta cu mersul atent cand sunt in tricou. Dau jos protectia si ma echipez cu atentia? De ce sa nu fim atenti tot timpul? Sau sa mergem precaut, nu zic legal ci precaut?

N-ai prins ironia. Ti se intampla cam des...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e clar, eu am vrut sa vad pana unde se duce in tricou, Aparent 120-130 era limita lui de confort. Sau cine stie?

 

Poate de obicei o ardea cu 250 la ora pe acolo, dar acum, fara echipament a lasat-o la nivelu tau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu port protectii pe mine pentru cazul in care da unul peste mine, nu ca as da eu. Nu stiu cum vine asta cu mersul atent cand sunt in tricou. Dau jos protectia si ma echipez cu atentia? De ce sa nu fim atenti tot timpul? Sau sa mergem precaut, nu zic legal ci precaut?

 

Fiecare face ce vrea, nu-s moralist. Ieri era un baiat pe splai dinspre eroilor catre orhideea cu tricoul fluturand. Eu in piele full am zis ca-i distractiv ca nu ma tin la 120km/h dupa el. La 140 l-am depasit, asta cred ca era limita lui, fiind atent pentru ca era in tricou :D

On.topic: sanatate accidentatului off.topic: 140?! echipat, neechipat... huuooooo. Uameni rai :)))))))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire Accidentatului.

Off topic 140 de ce km sau mile???

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...