Sari la conținut

cezar, zx6


Performance Solutions
 Share

Postări Recomandate

http://www.viata-libera.ro/eveniment/45297-galati-viata-libera-cotidian-motociclist-mort-strada-brailei-logan-impact-politie

 

sambata dimineata... nici nu stiu ce sa mai scriu, era cel mai bun prieten al meu...



avea si user aici, nu prea se omora el cu forumul... /index.php?/user/49501-evilstray/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In plus, cata viteza tre' sa ai ca sa mori infipt in spatele unui cazan ca Logan-ul ? Darwin awards ...

E suficient ca ala sa-i fi iesit scurt din lateral iar el sa fi venit glont din spate. E doar un scenariu.

Oare cati dintre noi nu o ardem pe coaja noaptea, cand suntem siguri ca nu prea mai e nimeni pe strada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E suficient ca ala sa-i fi iesit scurt din lateral iar el sa fi venit glont din spate. E doar un scenariu.

Oare cati dintre noi nu o ardem pe coaja noaptea, cand suntem siguri ca nu prea mai e nimeni pe strada?

Darwin awards.

 

E o vorba veche, dar majoritatea o uita mereu: exista motociclisti buni si motociclisti batrini, cei batrini nu au fost niciodata cei mai buni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol moment. Imi amintesc cum acum vreo 7 ani am mers vreo 5 motociclisti la Ambasador la nunta lui Cristi de la pompieri si l-am barait cu motoarele, de era Cristi in al 9-lea cer. Pe atunci Cezar era cel mai mic din gashca, si avea un motor comunist ieftin. A fost un baiat foarte misto, Dumnezeu sa-l odihneasca sarmanul.

 

Dar: acum 7 ani am avut 2 accidente crancene cu speed-ul de 600, la cateva luni distanta intre ele. Culmea e ca abia ma facusem si instructor auto-moto, iar vina fusese integral a celorlalti participanti (un taxi, respectiv o caruta). Aceste 2 accidente m-au facut sa ma las definitiv de motociclismul stradal, si sa merg doar off-road. Faptul ca am scapat cu bine din 2 accidente grave mi-a dat de inteles ca a 3-a oara sigur nu voi mai avea acelasi noroc.

 

Asta ar trebui sa invete Sergiu si ceilalti copchii din tragedia lui Cezar: deschideti ochii pana nu e prea tarziu. Lasati plimbarile teribiliste noaptea, venitul la T sau Daily urmat de urletele tobelor pe Domneasca si Brailei. Degeaba il plangeti acum in Viata Libera, faceti in asa fel incat sa nu fiti voi urmatorii.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar: acum 7 ani am avut 2 accidente crancene cu speed-ul de 600, la cateva luni distanta intre ele. Culmea e ca abia ma facusem si instructor auto-moto, iar vina fusese integral a celorlalti participanti (un taxi, respectiv o caruta). Aceste 2 accidente m-au facut sa ma las definitiv de motociclismul stradal, si sa merg doar off-road. Faptul ca am scapat cu bine din 2 accidente grave mi-a dat de inteles ca a 3-a oara sigur nu voi mai avea acelasi noroc.

 

Hehe, EXACT aceeasi situatie si la mine. 2 accidente si am zis pas. Abia am scapat cu viata. Da-o naibii de strada, e plina de ciobani nesimtiti care nu vad. Mai bine prin paduri si namoale, departe de trafic. Aveti grija !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol moment. Imi amintesc cum acum vreo 7 ani am mers vreo 5 motociclisti la Ambasador la nunta lui Cristi de la pompieri si l-am barait cu motoarele, de era Cristi in al 9-lea cer. Pe atunci Cezar era cel mai mic din gashca, si avea un motor comunist ieftin. A fost un baiat foarte misto, Dumnezeu sa-l odihneasca sarmanul.

 

Dar: acum 7 ani am avut 2 accidente crancene cu speed-ul de 600, la cateva luni distanta intre ele. Culmea e ca abia ma facusem si instructor auto-moto, iar vina fusese integral a celorlalti participanti (un taxi, respectiv o caruta). Aceste 2 accidente m-au facut sa ma las definitiv de motociclismul stradal, si sa merg doar off-road. Faptul ca am scapat cu bine din 2 accidente grave mi-a dat de inteles ca a 3-a oara sigur nu voi mai avea acelasi noroc.

 

Asta ar trebui sa invete Sergiu si ceilalti copchii din tragedia lui Cezar: deschideti ochii pana nu e prea tarziu. Lasati plimbarile teribiliste noaptea, venitul la T sau Daily urmat de urletele tobelor pe Domneasca si Brailei. Degeaba il plangeti acum in Viata Libera, faceti in asa fel incat sa nu fiti voi urmatorii.

 

imi aduc aminte cand am fost sa-l baraim pe Cristi dar sa-mi fie cu iertare, nu-mi aduc aminte cine a mai fost ca vad ca ma cunosti... poti sa-mi spui pe pm, nu aici...

 

Aveti grija cu totii, niciodata nu stii cand iti "trebuie" o clipa de neatentie si...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E suficient ca ala sa-i fi iesit scurt din lateral iar el sa fi venit glont din spate. E doar un scenariu.

Oare cati dintre noi nu o ardem pe coaja noaptea, cand suntem siguri ca nu prea mai e nimeni pe strada?

 

In zona aia nu e nici o intersectie, sunt doar masini parcate pe dreapta in parcare amenajata. Sunt 2 benzi pe sens si ambele sunt "curate", adica nu se parcheaza pe banda 1, pt ca exista deja parcare in "zig-zag" pe dreapta. Din ce inteleg din comentarii loganul doar a schimbat banda brusc iar omul s-a infipt in el. E zona buna de dat cox la deal... cu conditia sa nu te intalnesti cu loganuri, evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 benzi.... si accidentul a fost in fata unui local de nunti. Probabil taxiul pleca de acolo. Nu stiu ce banda vroia sa schimbe taxiul dar acolo se merge pe prima banda si in timpul zilei. Nu vad ce motiv avea sa schimbe pe banda 2 sau 3 din moment ce strada era pustie. Si mai ales...pana la urmatoarea intersectie (cu drumuri laterale) ai de mers cam 500m (la deal). De obicei in zona aia se circula cu 60-70 km/h (de catre toti soferii) ziua cand traficul e aglomerat.

 

Daca as face o analiza.... si m-as pune in locul taximetristului...daca acesta s-a asigurat putea vedea in spate maxim 200m. In spatele lui e un semafor si o usoara curba de dreapta. Din spusele martorilor motorul venea foarte turat.....si dupa cum stim la un zx6...chiar si in treapta 1 de ar fi fost....tot era cu mult peste viteza legala. Combinat cu alcoolul si una bucata taximetrist a iesit ceea ce a iesit.

 

Nu ma dau eu zmeu....dar mi se pare normal sa-ti asumi vina atunci cand mergi tare . Si eu merg tare....poate prea riscant cateodata dar este alegerea mea si sunt constient ca sunt situatii in care alt participant la trafic nu are timp sa ma vada....sau eu nu as putea opri sau evita in caz de ceva neprevazut.

 

Oricate comentarii se scriu cred ca orice motociclist (care cunoaste zona) sau de aici de pe forum stie deja cine e vinovatul in cazul de fata. Ar fi bine sa nu ne mai dam fete mari atunci cand nu e cazul.

 

Condoleante familiei....ei sufera cel mai mult acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat, dar asa-i in tenis... inca un speed la statistica... venea tare, venea incet... oricum ar fi venit nu i-au ajuns 100m sa se opreasca deci.... sa speram ca se trag ceva invataturi din acest accident.

rip!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc din suflet pentru cuvintele de consolare. si pana la urma pana si pentru "rautati". din pacate a fost nevoie de o intamplare urata ca asta sa-mi dau seama ca viata e prea scurta ca sa fiu nervos din cauza unor vorbe... doua rugaminti am la voi: aveti grija de voi macar cand sunteti pe motoare si nu ezitati niciodata sa aratati cat de mult ii iubiti pe cei apropiati, sa nu regretati mai tarziu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...