Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

virajul 1-2 ii separa pe barbati de baieti :))

 

Acolo fiind cheia circuitului, conteaza foarte mult.

 

 

Cat de lejereanu' mergeti 1:04, ma enervez! :D

 

V-am spus, s-a mers frumos, safe.

 

 

 

Inca un video cu aceiasi sesiune dar din perspectiva lui George pe R1.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bogatie :) , felicitari baieti

foarte frumos


» Post actualizat in 21 Jul 2014 11:05

cand ajungem si noi Cristinele @1:03 palinca o sa ni se para apa cioara de ce beti o sa fim cand o sa ajungem la bodega :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ajungem si noi Cristinele @1:03 palinca o sa ni se para apa cioara de ce beti o sa fim cand o sa ajungem la bodega :)

 

am ajuns la 1:05 ceea ce nu credeam ca o sa pot vreodata..am schimbat abordarea primelor doua viraje si trasa pe ultimul S si cine stie...mai umblu si la pozitie, piciorul e app 100% recuperat.

de dim voiam sa zic ca vin si eu vineri dar plec iar la mare ce sa`i fac :D

uikendul urmator cred ca sunt liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogatie :) , felicitari baieti

foarte frumos

 

 

Multumesc si intr-adevar, baietii au mers foarte frumos.

 

 

@FatalFury si Denis

Curbele 1 si 2 sunt cele marcate in poza? Daca da, am realizat si eu dupa ce am plecat, ca le luam ca ultimul ciumpalac. Nu ca acum nu as fi inca ultimul ciumpalac ;D

 

Alea sunt sau cel putin la ele cred ca facea FatalFury referire.

 

La un momentdat am vrut sa le iau un pic mai tare insa am pierdut fata de vreo doua ori si s-a autointrodus morcovul, am lasat-o mai moale cu incercarile :)

 

p.s. pe primul film, la 6:05, pe frinare, se vede cum pleaca fata de-mi schimba trasa cu minim 2 metri

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu acolo sunt convins ca pierdeam cel putin 4-5 secunde din timp, doar din motive ca nu urmam o trasa decenta. Mergeam forta pana la capat, frana si apoi viraj, si nu mers lejer si apoi viraj direct si mers si iar viraj. De fapt, am realizat ca si la restul cam asa faceam si pierdeam timp. Practica ma omoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu acolo sunt convins ca pierdeam cel putin 4-5 secunde din timp, doar din motive ca nu urmam o trasa decenta. Mergeam forta pana la capat, frana si apoi viraj, si nu mers lejer si apoi viraj direct si mers si iar viraj. De fapt, am realizat ca si la restul cam asa faceam si pierdeam timp.

 

Usor usor sau te grabesti undeva ? :)

 

Practica ma omoara.

 

Practica NE omoara dar ne razbunam noi pe ea :bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma grabesc nicaieri. Doar ca vreau sa merg pe trasele corecte, si daca , ca urmare a lucrului asta, castig timp, de ce nu? Nu trag mai tare, doar merg pe un drum un pic mai scurt. Jur ca nu tin minte cine a zis ceva de genul "incearca sa nu folosesti franele mai mult decat pentru a corecta viteza de intrare. Tre sa mergi cursiv" ca i-as pomeni numele, dar asta o sa incerc la urmatorea iesire. Cat mai smooth.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data trecuta am incercat sa tin pasul cu voi si fiindca inca simteam overload de la toate informatiile pe care trebuia sa le procesez, pur si simplu nu am crezut ca pot sa tin pasul deci am ramas in urma. Trebuie mult exercitiu si de data asta se vor schimba un pic lucrurile. Sunt mult mai pregatit psihic ;D Vorba ta, nu exista scurtaturi in mobrism. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns la 1:05 ceea ce nu credeam ca o sa pot vreodata..am schimbat abordarea primelor doua viraje si trasa pe ultimul S si cine stie...mai umblu si la pozitie, piciorul e app 100% recuperat.

de dim voiam sa zic ca vin si eu vineri dar plec iar la mare ce sa`i fac :D

uikendul urmator cred ca sunt liber

Oho,bravo! :) Cu ce cauciucuri ai mers 1:05 asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oho,bravo! :) Cu ce cauciucuri ai mers 1:05 asta?

ms ms...am mers cu aceleasi cauciucuri, d211 medium...timpul 1:05 e batut in cuie, luat cu laptimer

data trecuta am mers 1:08 cel bun timp, acum am mers 1:07-1:08 constant

 

daca e cineva doritor pt urmaorul uikend, cred ca ma bag si eu

 

as veni si acum, dar doar duminica daca fac rost de remorca...sau daca are cine sa`mi care si mie ragalia pana acolo

Editat de cristilvk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data trecuta am incercat sa tin pasul cu voi si fiindca inca simteam overload de la toate informatiile pe care trebuia sa le procesez, pur si simplu nu am crezut ca pot sa tin pasul deci am ramas in urma. Trebuie mult exercitiu si de data asta se vor schimba un pic lucrurile. Sunt mult mai pregatit psihic ;D Vorba ta, nu exista scurtaturi in mobrism. :D

 

Nu e chiar safe sa incerci a tine pasul cu cineva care ruleaza cu mult mai repede. Cel mai bine e sa incerci a te tine/a fura trasele dupa cineva care este cu o sec, doua mai rapid.

 

 

p.s. Citeva ture din aceiasi sesiune, de data asta din perspectiva lui Alex pe 1000RR

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam sa vad momentul cand te-a depasit. Nu am inteles prea bine din prima filmare, de pe motocicleta ta, ce s-a intamplat iar din a doua filmare, de pe R1, era in fata si nu s-a vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam sa vad momentul cand te-a depasit. Nu am inteles prea bine din prima filmare, de pe motocicleta ta, ce s-a intamplat iar din a doua filmare, de pe R1, era in fata si nu s-a vazut.

 

Nu s-a intimplat nimic, am lasat gazul si am iesit de pe trasa sa poata depasi usor.

 

Asa vorbisem dinainte, sa ne filmam fiecare pe fiecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles. A fost o tura frumoasa, imi place cum mergeti toti 3, plus ca tu nu esti cu ss, adica este mai greu pentru tine.

Dupa cativa ani de ss anul acesta am mers mai mult cu un fz6 si pot spune ca nu m-am obisnuit, mi se pare mai usor cu sportiva. Nu compar fz6 cu tuono, normal, doar ca difera pozitia fata de sportiva.

Editat de theos_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai pertinenta opinie a fost cea de sus, a lui Marian. :))))

FZ6-le e bun si la circuit, ca sa-ti faci damblaua, problema e ca este un pic limitat de inaltimea scaritelor.
Chiar si dupa ce-am adoptat o pozitie mai buna(sper) in sea si pe scarite, tot ajungeam destul de repede la limita(adica dat cu scaritele pe jos).

Ca sa alergi un pic spre performanta, trebuie ceva schimbat.

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles. A fost o tura frumoasa, imi place cum mergeti toti 3, plus ca tu nu esti cu ss, adica este mai greu pentru tine.

 

Multumim.

 

Referitor la Tuono, e foarte ok pe circuite mici sau medii, gen Serres.

 

Pe circuitele mari, cele cu mai multe linii drepte, unde se ruleaza la 250+, incepe sa-si arate limitarile unui naked.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au semnal bun acolo la katrosa,o sa le fie greu

» Post actualizat in 27 Jul 2014 10:07

Multumim pt sectiunea nou creata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...