Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

Multumesc Baieti de suportul acordat. Cu ajutorul vostru am reusit sa scad de la 1:35 duminica la 1:22 Luni. Vreau sa ne revedem curand, sa mai fur ceva secrete. Voi reveni cu poze dupa ce ma refac fizic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si noi va asteptam cu mare placere!

Nu-ti face griji ca o sa fie mult mai bine iesirea viitoare,o sa progresezi rapid pt ca ai de unde.

Salutari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cererea publicului,am atasat ce poze am gasit :P

 

Vremea buna ,cazare buna,companie buna,pert total a fost foarte ok

Data viitoare campam acolo,ar fi si pacat avand in vedere ca sunt toate conditile de care am avea nevoie.

post-41390-0-15734800-1433264863_thumb.jpg

post-41390-0-04526600-1433264893_thumb.jpg

post-41390-0-24495000-1433265067_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e luat de la Bogdan din Braila. Ca idee doar toba a mai ramas din el, in rest, parbrizul avea o folie rosie, carenele erau vopsite...dar sunt curatate si lipite de mine, pe roti am pus rimstrips. Daca e vorba de acelasi NSR, are 11.000 km facuti de mine si 12.000 km facuti de Bogdan.... fara sa fi umblat la motor. Ma asteptam sa "crape" pe circuit.....dar m-am inselat. Doar furca plange...... :)

 

PS: In carte am 2 proprietari din Covasna (2006) apoi 1 in Braila (2009) si din 2012 e la mine

Editat de mirciulik4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e luat de la Bogdan din Braila. Ca idee doar toba a mai ramas din el, in rest, parbrizul avea o folie rosie, carenele erau vopsite...dar sunt curatate si lipite de mine, pe roti am pus rimstrips. Daca e vorba de acelasi NSR, are 11.000 km facuti de mine si 12.000 km facuti de Bogdan.... fara sa fi umblat la motor. Ma asteptam sa "crape" pe circuit.....dar m-am inselat. Doar furca plange...... :)

 

PS: In carte am 2 proprietari din Covasna (2006) apoi 1 in Braila (2009) si din 2012 e la mine

Atunci este vorba despre fostu meu NSR :) Motorul era rafacut total de proprietarul anterior (cine figureaza in carte 2006), iar eu am mers putin cu el ~1000km. Inseamna ca a fost facut bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumooos!

tare imi e dor de o iesire la tg!poate la urmatoarea ajung si eu!

vorba domnului profesor si prieten,acolo este frumos tare,suntem intre prieteni si fara figuri de mari reisari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este Eusebiu,va asteptam data viitoare,daca nu o sa fie ceva in scurt o sa anuntam din timp iesirea si aici.

Te salut prietene.


» Post actualizat in 10 Jun 2015 13:58

Cateva ture de acomodare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , este si frica Eusebiu! cel mai mult cred ca tine de exercitiu ,cu timpul o sa vina si asta,nu am 10 iesiri adunate pe circuit :( 5 pe tg secuiesc si 2 pe adancata,am descoperit mersul pe circuit in 2014,ceea ce ma bucura este ca am reusit sa merg constant acum la 1:07 ,sper pt viitor sa ajung sa merg constant la 1:05,asta este cel mai important lucru pt mine , sa fiu constant nu sa am un varf(un best lap) si gata ,constanta va aduce dupa ea si alte ture bune.

Am vrut sa pun cotul jos intr-un viraj de dreapta in ziua 2 ma simteam pregatit in sinea mea...am flexat cotul care a tras dupa el si capul mult mai mult decat era el invatat pana atunci :),eram ceva inclinat ...motocicleta s-a inclinat si mai mult si am simtit atunci frica ... nu este creierul invatat +pozitia pe motocicleta + bratul din exteriorul curbei nu-l tin intins peste rezervor.

Daca ajung la finalul sezonului sa cobor la 1:04 este foarte,foarte bine pt mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti puneti ture de incalzire. Eu pun filmare in care am tras de ea. Urmatoarea sesiune a fost mai buna....dar nu am mai filmat.

 

 


» Post actualizat in 10 Jun 2015 21:00

PS: Din nu stiu ce motiv, youtube mi-a decalat sunetul de pe filmare cu vreo 2 secunde. O sa incerc si cu Vimeo, poate iese mai bine.

Editat de mirciulik4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa merg inainte Nico,asta o sa fac :) e mult prea rpd pt mine sa sper la un asemenea timp ,dar cu antrenament sper sa vina.

Sa ne ajute Dumnezeu sa fim sanatosi .

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa merg inainte Nico,asta o sa fac :) e mult prea rpd pt mine sa sper la un asemenea timp ,dar cu antrenament sper sa vina.

Sa ne ajute Dumnezeu sa fim sanatosi .

Eh,glumeam, ideea era ca daca nu vine asta e,sa fii sanatos si sa te distrezi la 1:07 fara sa-ti rupi oasele si gata! Eu asa vad problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mare prostie din capul meu,o idiotenie si vb serios, a fost si prima data cu mobra asta pe tg secuiesc,vroiam sa o invat dar ma simteam foarte bine pe ea zici ca o cunosteam de ani buni.Asa sunt eu nu ai vazut... spun tot ce-mi trece prin cap si ex ce se intampla cu mine ,nu ma ascund dupa degetul ascuns in ...:)


» Post actualizat in 11 Jun 2015 07:53

Nico sincer este distractie maxima la 1:07 si este un timp nesperat de bun pt oricine vine pe tg secuiesc si daca raman tot sezonul aici este foarte bine pt mine si sunt multumit ,este normal sa-mi doresc mai bine dar sunt constient ca mai am multe de invatat!

Dupa iesirea asta mi-am adus aminte si am simtit din nou cum este sa te oboseasca 5-6 ture in forta pe un circuit,pe adancata stau cate 20 min si nu am simtit oboseala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monsters Garage Racing Team impreuna cu Ionut Mistode, va invita Sambata 27 si Duminica 28 Iunie, la o sesiune de Trackdays, pe circuitul Skat Kart din Tg. Secuiesc.
Program:
Dimineata: cafea
Dupa amiaza: full gas
Seara: teorie, indicatii, bere si gratar.

Taxa de intrare este de 150 Lei/zi
Taxa sesiuni/scoala moto alaturi de Ionut Mistode: se va anunta

In functie de numarul de participanti, se poate asigura transportul motocicletelor si al echipamentelor, contra cost.
Pentru informatii suplimentare:
0763 048 903 Serban Alex

 

Pagina de FB a evenimentului: https://www.facebook.com/events/442658849241803/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine Mistode sa invete cum sa ia cu viteza ultima curba de pe Adancata. A vazut el ca toti cei care s-au dat anul trecut la greu pe Secuiesc, au mers din prima bine pe Adancata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci bem o bere acolo Jagi :cheers:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...