Sari la conținut

Accident craiova ?!


Fulguletz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Procentul de alcool în aerul expirat e de multe ori irelevant, dacă abia ai gustat o gură de bere apare pe aparat alcoolul din salivă, Dacă te-ai oprit de mai mult timp din băut valoarea în sânge e cam dublul valorii din aerul expirat.

Văzând acum accidentul de la Vâlcea cu trei poliţişti beţi am înţeles ce se întâmplă, urmează să apară noul cod rutier, oamenii şi-au dat seama că din cauza sărăciei nu-şi vor mai putea permite aroganţe şi atunci se grăbesc să "prindă oferta" cu amenzi încă mici.

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, acu sa nu ne ascundem dupa deget, si eu mai pognesc o bere doua dar cam atat... iar pana la 0.98 e cale lunga... sa se faca bine "tanara speranta" si mai vedem noi... Pantero, daca nu te mai primesc astia pe strada da fuga in padure ca acolo merge si fara permis dar atentie la opstacolele fixe: pomi busteni bolovani etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Procentul de alcool în aerul expirat e de multe ori irelevant, dacă abia ai gustat o gură de bere apare pe aparat alcoolul din salivă, Dacă te-ai oprit de mai mult timp din băut valoarea în sânge e cam dublul valorii din aerul expirat.

 

As spune ca cam invers. Este foarte relevant. Determina cat de mult ai baut, la o masuratoare .. empirica, dar mai ales CAND te-ai oprit din bautura. Eu ma inteles ce-ai spus tu, insa pe principiul tau daca mananc o guma orbit o sa iasa parfumat etilotestul ala si nu prea e asa :D sau cel putin testele facute nu au dus la acest scenariu ...

 

Mergi si mai departe si spun ca dupa o noapte de baut si ceva ore dormite e posibil sa te simti zmeu, dar alcoolemie tot iese :D

 

PS: etilotestul masoara alcoolul din aerul expirat si nu din saliva :D

 

Cu respect,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca aerul expirat pleaca 0/%. din plamani, se incarca cu vaporii din saliva

 

M-am testat cu etilotestul dupa ce am mancat un croissant 7-days(contine alcool - similar cu http://www.shopwell.com/7-days-croissant-soft-with-vanilla-filling/pastries/p/4879410102?f=sr&nr=6&sp=0 )

Cantitatea e infima dar in primele 15 secunde mi-a iesit 1 la mie, dupa aia a scazut rapid, intr-un minut era zero. In sange clar zero.

Tocmai aflasem ca contine alcool(nu scrie cat) si ce e pentru mine infim, la un copil de cativa ani s-ar putea sa nu fie.

 

Deci e important sa nu faceti gargara cu alcool, chiar daca scuipati, ca va faceti probleme. Listerine contine alcool, scrie pe el, deci cum ziceam gargara.

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De nu stiu cate ori am mers cu o bere-doua la bord, de vreo 2-3 ori baut bine si o data manga. Cei care ma cunsosc stiu. Dar am mers incet si nu ma laud cu asta. Importanta e atitudinea pe care o ai cand gresesti, asta ca sa fac referire si la accidentul de acum un an.

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am testat cu etilotestul dupa ce am mancat un croissant 7-days(contine alcool - similar cu http://www.shopwell.com/7-days-croissant-soft-with-vanilla-filling/pastries/p/4879410102?f=sr&nr=6&sp=0 )

 

Cantitatea e infima dar in primele 15 secunde mi-a iesit 1 la mie, dupa aia a scazut rapid, intr-un minut era zero. In sange clar zero.

 

O fi bagat un "croasant" cu un minut -2 inainte de test,eventual i-au dat aia un kil de mere sa manance ca am inteles ca iti creste alcoolemia daca mananci mere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bar nene, presupun ca nu bause ea singura prin parc de nebuna in Craiova la ora 4 dimineata. Daca pe domnisoara nu o duce bibilica si se urca bauta pe mobra, tovarasii ei ce pazeau? De ce au lasat-o sa se urce pe motocicleta? Nu se gasea nimeni sa cazeze o motociclista ametita? Pantero, fa-ti alt grup de prieteni, muica. SI lasa-te de Buse si alcoale ca nu-s de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bar nene, presupun ca nu bause ea singura prin parc de nebuna in Craiova la ora 4 dimineata. Daca pe domnisoara nu o duce bibilica si se urca bauta pe mobra, tovarasii ei ce pazeau? De ce au lasat-o sa se urce pe motocicleta? Nu se gasea nimeni sa cazeze o motociclista ametita? Pantero, fa-ti alt grup de prieteni, muica. SI lasa-te de Buse si alcoale ca nu-s de tine.

 

Pentru ca erau in aceeasi stare, PROBABIL. Pentru ca era o obisnuinta, PROBABIL.

 

On: Multa sanatate fetei, oricare ar fi realitatea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori nu citesc eu sectiunile care trebuie din forumul asta ... ori Pantera asta e mai notorie decat sportivii pe doo roti de la noi din tzara ... care au purtat un steguletz pe umeri si o medalie de ce-o fi la gat ...

 

Nu ca ma plang de subiecte, insa prea o pupati in dos pe pixdette asta ... daca a stat mai mult prin spitale, nu inteleg cum de a avut timp si de carciuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...