Sari la conținut

De prin Brazilia...


vis-a-vis
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Jerry, "statul" nu face nimic, nu aduna bani, nu are grija de cetateni, ca se fac multe lucruri in numele lui si nu bune de multe ori e altceva dar nu da vine pe "stat" ca o dai in derizoriu. Ca dealtfel oricine si oricand o face.

ok, atunci la urmatoarea cumparatura platesc suma pe produs fara 24% ... ok? se poate?

ca statu' nu face nimic stiu, ca aduda bani stie portofelul meu, ca nu vad nimic inapoi stiu tot eu...

statu' reprezinta ceea ce este acum el. nu un concept empiric. si ese aparat de armata si politie cu arma. platita tot de mine si de tine si de noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt singurul de aici care are impresia ca este montaj? politistul prea a aparut din senin cand nu filma motociclistul.

Parerea mea

Nu apare din senin, iese din Polo ala (sau ce naiba e) negru, in momentul in care intre el si hot trece o masina ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, atunci la urmatoarea cumparatura platesc suma pe produs fara 24% ... ok? se poate?

ca statu' nu face nimic stiu, ca aduda bani stie portofelul meu, ca nu vad nimic inapoi stiu tot eu...

statu' reprezinta ceea ce este acum el. nu un concept empiric. si ese aparat de armata si politie cu arma. platita tot de mine si de tine si de noi...

 

Hai sa incerc altfel, gandeste la stat ca la o asociatie de locatari, administratorul si casierul iti iau banii de intretinere, nu numai tie, tuturor si se duc si ii beau, tu te superi sau dai asociatia de locatari in judecata sau pe adminsitrator si casier? Statul are atat responsabilitati cat si drepturi, cand unii isi impart lor drepturi si altora responsabilitati, vina nu este a statului ci a celor care il gestioneaza. Ei vor ca lumea sa blameze statul pentru ca pe stat nu poti sa-l bagi la parnaie, nu poti sa-i confisti averea, nu poti sa-l scuipi in ochi.

 

Poti sa platesti suma fara TVA pentru ca statul il va lua oricum de la vanzator chiar daca marfa ii este furata. Si il va da altora chiar daca e ilegal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt singurul de aici care are impresia ca este montaj? politistul prea a aparut din senin cand nu filma motociclistul.

Parerea mea

 

Politistul care a tras nu era in timpul programului. Terminase treaba se se ducea acasa. S-a nimerit sa fie acolo intamplator. Asa au spus pe CNN. Tot pe CNN au mai spus ca primul foc a fost somatia. Al doilea l-a tras ca nu a lasata ala arma. Daca asa e, cine stie.

 

E amuzant cum se mira unii ca nu il someaza sau nu il ia cu "dumneavoastra" inainte sa traga. Cred ca nicaieri in lume nu se intampla asa cand ai o arma de foc in mana si faci pe nebunul. Nici macar la noi. Probabil ca somatiile si focurile de avertisment sunt folosite atunci cand fuge hotu in directia opusa politistului si politistul striga "Stai ca trag!". Nici nu stiu in ce masura il obliga legea pe politist sa te someze si sa te roage frumos cand ai o arma de foc in mana si faci pe nebunul (ma refer in Romania). Probabil ca unii cred ca in situatiile alea te tiganesti cu politistul le fel ca atunci cand sta la panda in tufe si te trage pe dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia nu glumeste in Brazilia atunci cand sunt arme de foc implicate in poveste.

 

http://www.youtube.com/watch?v=hBvG8g6P_SM

 

Asta deja e exagerat omul era deja prins nu vad rostul ,oricum fiecare cu legile lor.

 

Legat de primul filmulet am auzit din intamplare o emisiune cu un anume Moise Guran care primea telefoane de la niste indivizi care nici macar nu vazusera filmuletul (tind sa cred ca nici el) dar se dadea cu parerea la fraza spusa de el : Tanar inarmat si omorat pentru ca a furat un scuter si mai toti spunea ca a fost facut abuz si sa faca puscarie politistul . Multi oameni nici nu cunosc violenta din orasele astea si nu ar trebui sa comenteze. Oricum era o vorba pe la noi decat sa planga mama ,mai bine ma-sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi oameni nici nu cunosc violenta din orasele astea si nu ar trebui sa comenteze.

http://link interzis/view?i=ccc_1332826898

 

Si cica a scapat ala. Cat noroc sa ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de aia politia intra in favele cu blindatele.

si nici atunci nu-s siguri ca vor iesi in viata...

 

economie la pamant, educatie zero... efectele se vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

economie la pamant, educatie zero... efectele se vad.

 

Cam asta ne astepta si pe noi. In 10 ani o sa fie si la noi ca in Brazilia.

Deja hotii sunt mai presus oamenilor cinstiti si sunt mai multi. In scurt timp va creste criminalitatea, politia va primi mai multe drepturi si gata cu civilizatia noastra si asa precara.

Daca distrugi economia si educatia nu mai ai probleme cu mineritul si cu gazele de sist. Oamenii vor fi atat de prosti si infometati incat nu o sa le mai pese decat de ziua de maine.

E simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un om cu asa gandire e inferior unui hot.

:funny:

 

Stii cine ia apararea hotilor ? :crack:

 

Stiu ca vrei o lume mai sigura ... adica atunci cand sari gardul si te prinde ... sa nu iti poata face nimic ...

 

Dar nu se poate ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...
  • 1 year later...
Acum 8 ore, vis-a-vis a spus:

 

Misteau s-au urmărit.  A mers bine ala mic dar nu avea cum sa scape de milițian care e meseriaș. Oricum viata bate filmul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Am impresia ca justitiarii sunt simpli cetateni, si nu politisti. Nu stiu cat e de ok. Dar e sigur mai ok decat sa tii o politie castrata de frica de a suferi consecinte legale daca se apara in fata interlopilor.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...