Sari la conținut

Accident Mortal Baia Mare


pik
 Share

Postări Recomandate

Imi pare sincer rau de baiat ca era tanar si poate poate facea ceva in viata asta.

 

 

Pe de alta parte: mai lasati-o incet cu legea pwlii ca e acolo. Nu a fost respectata nici de sofer care conducea boratura de Anglia nici de motociclist care a izbit o masina in localitate de zici ca a fost lovita de marfar.

 

In loc sa va ganditi ce idioti sunteti ca iesiti cu mobra cand toti vor sa va omoare, ca sunteti egoisti si alte balarii semifilsofice, mai bine reduceti dracului viteza si circulati preventiv! Cu asta va scapati pe de carje/cosciug si familia de durere. Destul de simplu, parerea mea. Nici macar nu trebuie sa respectati viteza legala dar nici sa ii dati goarna pe bulevard doar pentru ca e lung, lat si sensurile sunt despartite cu dubla continua.

 

Daca vrei adrenalilna, exista drumuri mai putin circulate pentru pilotat sportiv. Iar pentru adrenalina maxima exista pista. Kamikaze prin oras e ruleta ruseasca cu sanse la bonus. Bonusul este uciderea sau mutilarea unor pietoni sau altor participanti la trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

legea, viteza...

cat de repede putea sa vina motociclea incat sa nu o vezi in momentul in care te simti deja cu musca pe caciula caci intorci pe dubla continua?

si eu mai fac romanesti deastea, toti facem. la draqu nu-s in stare sa se uite? primul lucru scanez sa vad daca se poate face treaba, doi scanez sa vad daca e garda, trei ma uit sa nu ma ia unu-n bot... si daca merge... trec. da unii forteaza cretineste pe principiul am scapat pana acum, scap si de data asta... e ff aiurea.

 

acum ce sa mai zici... e gata treaba. RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce-si iau baietii SBK-uri? Sa mearga incet? Doar citiva fricosi (cei cu instinct de conservare mult mai mare decit media) merg incet, restul, merg pe principiul ca lor nu li se poate intimpla nimic, mai ales cei fara experientza, nepatiti, asa a fost dintodeauna, si va continua la nesfirsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masina e lovita in dreapta deci motociclistul venea pe partea soferului. Putea sa se asigure foarte bine, era suficient sa intoarca privirea. Probabil ca a si facut-o, dar noapte fiind n-a putut aprecia corect viteza cu care venea mobra. Si uite ce rahat a iesit.

 

volan pe dreapta...cred ca nici daca vroia sa se asigure nu putea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masina e lovita in dreapta deci motociclistul venea pe partea soferului. Putea sa se asigure foarte bine, era suficient sa intoarca privirea. Probabil ca a si facut-o, dar noapte fiind n-a putut aprecia corect viteza cu care venea mobra. Si uite ce rahat a iesit.

daca ai volan pe dreapta si tu faci stanga evident ca nu o sa vezi la fel de bine ca ala care are volan pe stanga nu?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

volan pe dreapta...cred ca nici daca vroia sa se asigure nu putea....

daca ai volan pe dreapta si tu faci stanga evident ca nu o sa vezi la fel de bine ca ala care are volan pe stanga nu?....

nu conteaza... nu vezi... nu te bagi.

 

Putea sa se asigure foarte bine, era suficient sa intoarca privirea. Probabil ca a si facut-o, dar noapte fiind n-a putut aprecia corect viteza cu care venea mobra. Si uite ce rahat a iesit.

... pai gigel viteazu a zis ca el expert la nfs pleaca de pe loc cu scart si trece...

a fortat aiurea. de bou ce este.

cat de repede sa fi venit motorul? nu arata a 300/h...

la 100/h a fost unu care a rasturnat conserva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STRADA NU E CIRCUIT DE CURSE!!! cine isi risca pielea poate s-o mierleasca oricand..... legile sunt facute pentru a-i proteja pe cei ce nu sunt suficient de inteligenti incat sa isi poata purta singuri de grija. legislatia rutiera a aparut tocmai pentru a limita numarul de accidente... cand te doare in paispe si esti regele soselei o mai si mierlesti.

condoleante familiei!!!!

 

un amic avea o vorba: cand esti mort tu nu sti, pentru ca esti mort, e mai greu pentru ceilalti.... lafel e si cand esti prost!

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păcat de tinereţea lui,vina e a amândurora dar dacă maşina nu întorcea acolo(pt că nu avea voie în mod legal) nu se întâmpla nimic chiar dacă am citit aici că ar fi avut viteză prea mare pe acea porţiune de drum.Dumnezeu să-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putea sa se asigure mai bine soferul, dar n-a facut-o asa cum n-a facut-o nici moto veteranul din Bals. toti gresim tot timpul! o conduita preventiva si mult common sense poate face diferenta intre ghips si cosciug!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E inutil sa condamnati si sa mergeti mai departe. Asta nu e primul, nu va fi nici ultimul.

 

Din ceea ce vad eu, era prima motocicleta. Orice motocicleta e tentanta, cu atat mai mut una care atinge viteze ridicole intr-un timp scurt.

 

Apoi exista presiunea amicilor, prietenilor, gagicilor. De cateva ori le raspunzi "300" atunci cand te intreaba "cat i-ai dat". La un mom dat incepi sa te simti ca un poser si trebuie sa-ti dovedesti tie insuti ca acel 300 nu e doar o valoare falica, fictiva.

 

Iti place si continui sa mergi tare, zilele trec, tu esti din ce in ce mai stapan pe tine iar cei ce-ti spun s-o lasi mai moale sunt niste prosti. Sunetul motorului turat iti ridica ego-ul la cote nemaivazute pt tine, gagicile incep sa "curga", esti un erou in micul tau univers.

 

Parerile contra stilului tau continua sa curga, tu ii numesti simplu "hateri" si iti vezi de drumul tau, the sky is the limit. Toate bune si frumoase pana in ziua in care bruma de experienta isi spune cuvantul, papiota se termina, ceva intervine abrupt in universul tau.

 

De aici inainte esti la mana universului, Creatorului, spune-i cum vrei. Usor usor te inunda regretele, da' mama, da' tata ce-o sa faca fara mine...? Sotia, copii? Hmmm

 

Trezirea, povestea de mai sus se aplica intr-un numar covarsitor incepatorilor ce-si cumpara mobre cu mult peste posibilitatile lor.

 

Strada e o jungla, nu fii o prada !

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator catalin013

am vazut si eu de dimineata la stiri...groaznic. mi`a adus aminte de grizlly

 

am vazut ca era un 5ar cu numere de anglia, implicit volan pe dreapta

era o kia dar nu asta conteaza condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E inutil sa condamnati si sa mergeti mai departe. Asta nu e primul, nu va fi nici ultimul.

 

Din ceea ce vad eu, era prima motocicleta. Orice motocicleta e tentanta, cu atat mai mut una care atinge viteze ridicole intr-un timp scurt.

 

Apoi exista presiunea amicilor, prietenilor, gagicilor. De cateva ori le raspunzi "300" atunci cand te intreaba "cat i-ai dat". La un mom dat incepi sa te simti ca un poser si trebuie sa-ti dovedesti tie insuti ca acel 300 nu e doar o valoare falica, fictiva.

 

Iti place si continui sa mergi tare, zilele trec, tu esti din ce in ce mai stapan pe tine iar cei ce-ti spun s-o lasi mai moale sunt niste prosti. Sunetul motorului turat iti ridica ego-ul la cote nemaivazute pt tine, gagicile incep sa "curga", esti un erou in micul tau univers.

 

Parerile contra stilului tau continua sa curga, tu ii numesti simplu "hateri" si iti vezi de drumul tau, the sky is the limit. Toate bune si frumoase pana in ziua in care bruma de experienta isi spune cuvantul, papiota se termina, ceva intervine abrupt in universul tau.

 

De aici inainte esti la mana universului, Creatorului, spune-i cum vrei. Usor usor te inunda regretele, da' mama, da' tata ce-o sa faca fara mine...? Sotia, copii? Hmmm

 

Trezirea, povestea de mai sus se aplica intr-un numar covarsitor incepatorilor ce-si cumpara mobre cu mult peste posibilitatile lor.

 

Strada e o jungla, nu fii o prada !

 

Mda. Destul de adevarat. Noi scapam, dar ce lasam in urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E inutil sa condamnati si sa mergeti mai departe. Asta nu e primul, nu va fi nici ultimul.

 

Din ceea ce vad eu, era prima motocicleta. Orice motocicleta e tentanta, cu atat mai mut una care atinge viteze ridicole intr-un timp scurt.

 

Apoi exista presiunea amicilor, prietenilor, gagicilor. De cateva ori le raspunzi "300" atunci cand te intreaba "cat i-ai dat". La un mom dat incepi sa te simti ca un poser si trebuie sa-ti dovedesti tie insuti ca acel 300 nu e doar o valoare falica, fictiva.

 

Iti place si continui sa mergi tare, zilele trec, tu esti din ce in ce mai stapan pe tine iar cei ce-ti spun s-o lasi mai moale sunt niste prosti. Sunetul motorului turat iti ridica ego-ul la cote nemaivazute pt tine, gagicile incep sa "curga", esti un erou in micul tau univers.

 

Parerile contra stilului tau continua sa curga, tu ii numesti simplu "hateri" si iti vezi de drumul tau, the sky is the limit. Toate bune si frumoase pana in ziua in care bruma de experienta isi spune cuvantul, papiota se termina, ceva intervine abrupt in universul tau.

 

De aici inainte esti la mana universului, Creatorului, spune-i cum vrei. Usor usor te inunda regretele, da' mama, da' tata ce-o sa faca fara mine...? Sotia, copii? Hmmm

 

Trezirea, povestea de mai sus se aplica intr-un numar covarsitor incepatorilor ce-si cumpara mobre cu mult peste posibilitatile lor.

 

Strada e o jungla, nu fii o prada !

Bine grait ! Au mai fost polemici, pe tema asta, de genu' "daca esti cumpatat, poti sa te urci pe SS, chiar daca esti incepator". Din pacate realitatea a aratat altceva. Este adevarat ca unii au reusit "performanta" dar, din pacate, exceptia confirma regula.

Pacat de tineretea lui, si de suferinta celor ramasi pe asta lume, sa-l planga.

D-zeu sa-l odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la concluzia ca polemicile sunt de prisos.Pe forum,toti ne permitem sa fim zmei de tastatura.Va rog,mai incet cu pianul pe scari...ok?

 

Pacat de motociclist si de familia acestuia. :rose: :rose:

 

OFF:

 

Chiar nu inteleg prostul obicei al romanilor de a se aduna gura casca cand are loc un accident.Mai ales daca este vorba de unul mortal.

 

Minutul 4.21

 

"Reporter: - Avea viteza...stiti?

X : - Cred ca da... nu stiu ca nu am vazut,doar din cate am auzit.

Reporter: - Dupa sunet?

X : - Poftim?

Reporter: - Dupa sunet?

X : Da...da "

 

 

Initial doamna a recunoscut ca nu era prezenta in momentul producerii accidentului.Bine ca si-a dat seama dupa sunet...laser frate.

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Feher Aurelian Andrei este numele baiatului, si poate fi gasit pe facebook ca Feher Aurelian.



Vina poate fi atribuita amandurora. Un lucru e clar, motociclistul a lovit masina, pentru ca i-a taiat calea, nu pentru ca ar fi pierdut controlul, nu pentru ca avea viteza. A murit pentru ca avea suficienta viteza. Poate nu ar trebui sa invart in rahat dar poate fi de folos unora. Imi spunea un prieten care era undeva pe bulevard, ca i-a dat dupa ce a iesit in giratoriu, blana in primele 2 trepte, i-a dat a 3-a si cat a mai apucat, a fost surprins, nu a mai apucat sa franeze sau sa faca orice altceva. Pe el nu-l mai ajuta sa se stabileasca vinovatul. Un moment de nebunie platit prea scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...