Sari la conținut

Cum trecem peste mahmureala?


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 207
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu mai cautati, am gasit eu...AYRAN!!!!!

Cam cat, o vadra? :)

Pe asta de unde ai scos.o, cu Ayranul?

In ultima vreme, daca nu zac macar o juma de zi, orice as face/lua/bea/manca tot nu.mi trece. :( cred ca.i zice "batranete",, sau e mesajul organismului de a spune "mai hoo, ma!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greata : masline

sete : bors

refacerea stomacului : ayran -> cacare

 

Sfatul medicului : pentru ca mahmureala sa fie evitata, doctorii alcolici recomanda ca inainte de culcare sa se consume 1-2L de apa, de preferat cu lamaie. ;)

 

 

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ca ce? pui sare in iaurt si-ti trece? miram-as

nush man cum functioneaza, ca am incercat multe leacuri, unele au mers de cateva ori apoi n-au mai mers neam! saptamana trecuta a mers ayranul. nu m-a facut ca nou, dar m-a pus pe picioare.

» Post actualizat in 14 Oct 2014 21:23

Cam cat, o vadra? :)

Pe asta de unde ai scos.o, cu Ayranul?

In ultima vreme, daca nu zac macar o juma de zi, orice as face/lua/bea/manca tot nu.mi trece. :( cred ca.i zice "batranete",, sau e mesajul organismului de a spune "mai hoo, ma!"

cat trebuie. amesteci si tu o sticla de iaurt rece rece cu apa, gheata si menta sau patrunjel (ce-ti face mai putina greata), un catel de usturoi si bei cu inghitituri mici in reprize de 20-30 secunde.

ca sa nu fie deranj maxim sa belesti usturoi si sa toci verdeata cu capul vajaind, poti sa-l faci de cu seara ;) si doar ii pui gheata a doua zi dimineata cand e greata mare si ti se plimba elicopterul in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greata : masline

sete : bors

refacerea stomacului : ayran -> cacare

 

Sfatul medicului : pentru ca mahmureala sa fie evitata, doctorii alcolici recomanda ca inainte de culcare sa se consume 1-2L de apa, de preferat cu lamaie. ;)

Treaba cu apa cam asa e. Eu dupa un anumit nivel imi iau apa si mai beu din cand in cand. Si inainte de somn inca 0,5l bagati capac si somn. A doua zii ma simt obosit da nu am elicoptere si alte chestii prin cap. La urmatoarea betie o sa incerc cu plicutele de hidratare rapida de la Isostar. Dupa ce testez mai vb. :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nimic nou pe aici?

 

Eu sufar, sunt in chinuri. Plus ca-l la munca.


» Post actualizat in 26 Nov 2014 09:49

.


» Post actualizat in 26 Nov 2014 09:49

*ca-s...

 

nici sa scriu nu mai stiu :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca stiu cat de nasol este sa rada lumea de tine cand esti la mahmur la munca...Hahahahahahahaha, muhahahahahahah,bwhahahahah :))))) =))))) :tempted:


» Post actualizat in 26 Nov 2014 10:30

P.S. Un mic sfat pentru ziua de azi, ia-ti liber si du-te acasa si dormi :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca stiu cat de nasol este sa rada lumea de tine cand esti la mahmur la munca...Hahahahahahahaha, muhahahahahahah,bwhahahahah :))))) =))))) :tempted:

» Post actualizat in 26 Nov 2014 10:30

P.S. Un mic sfat pentru ziua de azi, ia-ti liber si du-te acasa si dormi :)))))

 

he he usor de zis. Merge o bere mica la 330 ml sa te dregi diminieata

» Post actualizat in 26 Nov 2014 11:19

la bautura barbatii e porci iar femeile e bagaboante

Editat de sprike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand bei , ori faci o treaba calumea ori te lasi de meserie.

sau cum itit spuneam, inveti de la un moldovean ;)

 

ca tot e de sezon, reteta mea: felii de portocala, tavalite (pe o parte) in cafea macinata.

:cheers: asta e noua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau cum itit spuneam, inveti de la un moldovean ;)

 

:cheers: asta e noua

sa-mi zici daca a mers.

nu raspund de nimic daca ai baut "Saniuta" sau altele asemenea.

» Post actualizat in 30 Dec 2014 19:47

Cred ca un remediu bun impotriva mahurelii e sa te tii intr-una de bautura :)

conform sloganului "Evita mahmureala! Ramai beat!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ca in orice sport de anduranta, nivelul de performanta maxim se atinge in timp si prin antrenamente specifice in conditii din ce in ce mai solicitante, fiind in acelasi timp foarte greu de mentinut. de aceea mahmurelile nu vor disparea niciodata, desi la un moment dat ne simtim pe val. asa ca nu va mai amagiti cu succese pasagere, concentrati-va pe leacuri. exemplu concret: bomboane de ciocolata, croissant cu ciocolata si lapte rece. si musai sa treceti pe la toaleta pentru no2 (fara tigare), ajuta enorm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

pe aceasta cale doresc sa ma adresez comunitatii stiintifice din everywhere: cercetatorii britanci e niste prosti ca n-a gasit antidot la mahmureala. care suna ca monedele lu' Osman. mahmudele, da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Foarte tare trusa de prim ajutor in caz de mahmureala. muhahahaha

Imi pregatesc si eu una si mi-o pun la-ndemana.

 

Multumim colegu pt link. P'asta cu sucul de rosii nu o stiam. O voi testa cu prima ocazie si revin cu feedback.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, pentru ca sunt bine infipt in industria asta a alcoolului si-s consumator de lichide bahice, vesnica problema e... MAHMUREALA de dupa.

 

Am incercat toate leacurile posibile, medicamente, ReStart, cam tot ce se poate. Se pare ca odata cu inaintarea in varsta, nu mai e ca la 20 de ani, cand dupa o noapte de betie rezolvam cu 3 ore de somn si doua cani de apa rece... Acum imi trebuie cel putin o zi sa ma refac, iar in ziua acceea sunt leguma.

 

Asadar, voi ce remedii aveti si cum treceti mai repede peste aceste stari neplacute de a doua zi?

 

Nu ma luati cu "cui pe cui se scoate" ca asta e o zicala inventata de romani ca sa poa' sa bea incontinuu!

in primul rand o bere,doua,zece,daca nu merge sau ai de mers cu mobra/masina iti recomand alka sezer(facuta de bayer)iti revii garantat daca nu suferi de alte boli..

» Post actualizat in 07 Jul 2015 20:13

alka selzer,am mancat un l,scuze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...