Sari la conținut

Topic de Feedback - Comuniste


Postări Recomandate

...nu-mi plac telenovelele, dar nu ma pot abtine....

Intamplator il stiu pe 'MiculăieÂş' si e copil parolist( n-are el nevoie de avocat) ...si nici nu e foarta inspaimantator ca si prezenta si discurs...

La naiba , doar s-a inventat telegrama, telefon , telegraf , carte postala...internet, GSM si mai stiu eu ce alte minuni...

Sa-i fi trimis naiba o telegrama sau o felicitare de la unul din seminare , ala din Spania de exemplu ca sa fie si el incantat ca a primit o vedere...ce ce era asa de complicat?!

E nevoie de 2 minute pentru a completa o felicitare cu " muncesc de mă-nprăÂştiu STOP! n-am vreme STOP! i-ti vezi Âşaua doar de Sfîntă Mărie STOP!"

 

...telenovele cu amici buni , cu baieti de mingi, cu misiuni...ocolul pamantului in 80 de zile...

Spui o vorba cand poti sa te ti de ea, sau nu o spui!Simplu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Drobule, ai si tu dreptatea ta. Numa ca nu e telenovela ce am spus eu, e dar ma deranjeaza atitudinea asta egoista, etichetarea cu experienta proasta. Daca as fi dat vreo teapa, domnul Arpad avea dreptul sa ma numeasca cum vroia, dar pentru culpa de a fi intarziat (asta e vina mea), domnu m-a cam atins la coarda sensibila.

Mda, ma rog, nu mai comentez, am spus ce am avut de spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drobule, ai si tu dreptatea ta.

...atunci , cum se spune p-aici "ajunge o botă pentru un car de oale sparte"...

topicul asta e pentru chestii 'mirositoare' si nu-mi place sa va vad in distributie...

...picaturile de verde de paris si-au facut efectul....va strangeti de gat cu o alta ocazie ...la o bere....

OUT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa fiu un pic mai precis daca tot o ceri.

1. Nu frec buha toata ziua, insa daca as face-o, ar fi doar problema mea. Asta e motivul pt care una din adresele care t-i le-am dat, e de la munca.

2. Nu ai nici o treaba ca si moderator sa imi inrosesti ce am scris. Eu nu am scris roz, galben, rosu sau in orice alta culoare. Tu mi-ai inrosit/ingrosat postul ca sa ai la ce sa dai replici dure. E un abuz.

3. Cuvintele tale din 15 martie:

Saua am trimis-o prin Nemo Curier......Saua am trimis-o acum, luni dim......

 

4. Urmatorul schimb de mesaje in 18 Martie:

 

QUOTE

Eu: Salut! Te deranjez din nou. Ai putea sa imi dai codul coletului de la curier pt ca pana in momentul de fata nu am primit nimic. As vrea sa sun la ei sa nu cumva sa t-il trimita inapoi.

Multumesc.

 

Mihai:

Salut.

Am sunat eu la astia si deocamdata coletul apare in tranzit, mi se pare cam aiurea sa nu fie in stare sa il fi livrat in 4 zile.

 

5. Dupa inca o saptamana la telefon: Eu: Omu, eu am fost la Nemo si nu e nici un colet pt mine.

Mihai: Ah, da nu am trimis cu Nemo. Cu Traienica am trimis defapt.

Tot la acest telefon m-i s-a parut ciudat sa nu stii daca mi-ai trimis coletul la adresa de munca (unde frec buha) sau la cea de acasa. Nu vreau sa comentez motivele.

 

Asta a fost ultimul meu post pe acest muc de forum de muciclisti. Sper sa ramana cum l-am scris eu. E greu sa te abtii sa nu apesi butonul edit cand il ai la indemana.

Succesuri tuturor!

Editat de Mikulaish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intarata-i drace ca si mie imi place. nu sunt pe post de avocat aici, dar...

in ceea ce il priveste pe mihai_prd, pe care il cunosc foarte bine(am fost colegi un numar important de ani) il recomand ca fiind un tip serios si cu mult bun simtz.

nu-mi permit sa-l contrazic nici pe niciunul dintre "beligeranti", considerand ca fiecare are dreptate in felul lui, singura chestie cu care nu sunt de acord ar fi expresia "CAND NE INTALNIM SA TE FERESTI". in rest.... numai bine

Editat de ovidius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MiculăieÂş, nu Âştiu cum să reacționez, mă surprinzi în mod neplăcut, dar este opinia ta Âşi o respect.

Poți să spui Âşi ce s-a întâmplat, nu te rezuma doar să mă încadrezi la "Răi, da bun", asta fac Âşi eu, ca Âşi ceilalți colegi de pe forum să "judece".

Am postat o Âşa de ij 56 la vanzare, primul care m-a contactat a fost MiculăieÂş, i-am spus că lui i-o vând. Din cauze obiective (sau cel puțin în accepțiunea mea, asta însemnând controale prin țară în domeniul în care îmi desfăÂşor activitatea, plecări la un seminar în Spania pe tema violenței în familie Âşi pregătirea, împreună cu alți colegi, a unui seminar în țară cu participare numeroasă, am "reuÂşit" performanța negativă de a-i trimite Âşaua la 3 săptămâni după ce mi-a spus că doreÂşte să o achiziționeze). ÂŞaua a fost trimisă luni, 15 martie, prin firma de curierat rapid Best Letter Courier, al cărui patron îmi este prieten. În virtutea prieteniei noastre, omul Âşi-a trimis un băiat, eu i-am dat Âşaua neîmpachetată, urma s-o împacheteze copilul la firma, si cu o foaie pe care scrisesem adresa lui MiculăieÂş. La 10 zile după ce am trimis-o, am aflat că acest colet nu se mai gaseste, sau pe romaneste a fost pierdut. Poate îmi asum vina de a nu-l fi anunțat de acest lucru pe MiculăieÂş, Âşi cu asta mi-am terminat dizertația.

 

MiculăieÂş, acum între noi doi, data viitoare cand mai trimiti PM-uri, lasa tonul mai moale, unii nu freaca buha toata ziua acasa. Si daca o sa avem ocazia sa ne cunoastem pe viu, e bine sa ma eviti, doar nu vrei sa te îmbolnăveÂşti de experiență proastă.

Sănătate.

Domnule Mihai_prd pe Alpar ( nu Arpad) il cunosc bine am facut multe shimburi de piese si niciodata nu a pus problema ca ce am timis eu este mai scump decat ... etc. Fiind foarte corect are pretentia ca si ceilalti sa fie ( si se insala amarnic pentru ca nu sunt) . Din citirea cu atentie singura greseala este a dumneavoastra va felicit pentru "violenta in familie" consider ca nu poate prezenta mai bine decat unul care este violent ( cred ca sunteti violent si acasaI in Romania este normal ca lupul sa fie pus paznic la stana) pe 12 randuri scrise nu va puteti abtine sa nu jigniti si amenintati este normal? Sunt curios daca un forumist ar proceda asemanator adica eu lucrez nu frec buha cu referate de tot cacao s.a.m.d .V-as ruga sa renuntati la acest ton suntem pe un forum de motociclisti si nu este cazul daca nu va puteti abtine cautati un alt forum.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incetati cu povestea asta;

 

-fiecare si-a spus parerea, orice forumist inteligent intelege si procedeaza pe viitor in consecinta iar asta mi se pare suficient.

-scopul topicului nu este acela de a arunca cu noroi ci de a prezenta opinii, lucru care, repet, s-a facut deja.

-daca ma apuc sa impart warn veti observa ca nu sunt partinitor de fel;

 

O dupa amiaza placuta va doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Mihai_prd pe Alpar ( nu Arpad) il cunosc bine am facut multe shimburi de piese si niciodata nu a pus problema ca ce am timis eu este mai scump decat ... etc. Fiind foarte corect are pretentia ca si ceilalti sa fie ( si se insala amarnic pentru ca nu sunt) . Din citirea cu atentie singura greseala este a dumneavoastra va felicit pentru "violenta in familie" consider ca nu poate prezenta mai bine decat unul care este violent ( cred ca sunteti violent si acasaI in Romania este normal ca lupul sa fie pus paznic la stana) pe 12 randuri scrise nu va puteti abtine sa nu jigniti si amenintati este normal? Sunt curios daca un forumist ar proceda asemanator adica eu lucrez nu frec buha cu referate de tot cacao s.a.m.d .V-as ruga sa renuntati la acest ton suntem pe un forum de motociclisti si nu este cazul daca nu va puteti abtine cautati un alt forum.

Numai bine

 

 

Domnule Mircea, eu am spus ca e bine sa ma evite "să nu se molipsească de experiență proastă", e clar (era un ton sarcastic, dar deja nu mai contează). Nu am amenințat pe nimeni, vă rog să citați unde jignesc Âşi ameninț. Nu e normal să mă apăr când cineva vine Âşi mă împroască cu noroi fără să-Âşi argumenteze enunțurile? Felicitări pentru "biznisurile" desfăÂşurate cu Arpad, dar dacă eu sunt numit "experiență proastă" pentru că un curier a pierdut un colet, deja m-am enervat. Dacă aÂş fi luat banii Âşi nu i-aÂş fi trimis produsul sau i-aÂş fi trimis altceva, eu l-aÂş fi felicitat pe cel care m-ar fi numit primul "țepar", "experiență proastă", etc, dar în condițiile în care am spus îmi revine culpa de a nu fi trimis produsul mai repede, nu mă simt absolut deloc vinovat pentru faptul că Arpad nu l-a primit.

 

PS: da, acasă sunt violent, îmi oblig copilul să se joace cu mine cu pistolul la cap. Ce să mai zic de împerecherea desfăÂşurată cu doamna luată cu legământ în fața popii....

 

PS2: dacă nu vă convine tonul folosit de mine, aveți la dispoziție butonul Report. Adminul ia decizia înțeleaptă.

Sănătate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica interventie din partea unei --necomuniste--

Pe Mihai l-am cunoscut atunci cand a cumparat Simsonul pe care il postasem eu la topicul detinatorilor de Simson. Mi s-a parut un tip f. ok, serios, dar era si atunci cand l-am intalnit f agitat, un pic irascibil, statea numai pe telefon si vorbea cu niste colegi de ai lui prin tara, pe drum mi-a mai povestit cu se mananca meseria lui si se plangea k nu prea are timp de familie sau de pasiunea motocicletelor vechi. Mai multe nu pot sa spun despre el ca om, sper sa ca nu am deranjat pe cineva prin postarea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de la mine are + m-a servit foarte bine de mai multe ori. Ar fi bine sa i se deschida contul

Numai bine

intradevar foarte promt si un baiat cu care te poti intelege

chiar nu ar fi rau sa i se redeschida contul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu am facut nici o intelegere, schimb, vinzare-cumparare de piese cu user-ul Kraz trial. Am avut citeva discutii telefonice. De fiecare data respectuos, atent la discutie, saritor la ajutor cu adrese s-au numere de telefon. Cred ca administratorii trebuie s-ai dea liber la cont. A suferit destul. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kraz-trial! ca tot veni ziua lui poate ingaduie administratorii sa-l ierte....(desi nu stiu de ce i sa inchis contul si nici nu ma...)

comunitatea pierde un personaj important cind vine vorba de schimb-vinzare-cumparare piese second moto, inchizindui contul acestui individ.

am luat n-chesti de la dinsul, preturi care sunt mai mult decat accesibile, am fost servit prompt cu marfa buna.

ingaduinta domnilor sau doar domn administrator!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara discutie Kraz trial trebuie reprimit pe forum.Cred ca a fost o greseala excluderea sa din forum.Am avut cu el numai relatii corecte si nu am vazut pe nicaieri sa se poarte nici pe departe ca uni "magari"de pe forum , care rag in liniste in continuare.Asta daca nu cumva este o ambitie prosteasca a cuiva.Da nu cred.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai parca ai rugat pe toata lumea,implicit si pe admin,sa nu se bage peste voi doi.Cred ca o vorba buna din partea ta ca moderator,ar conta mult mai mult decat"lamentarile"noastre.Tu ai incercat sa vorbesti cu adminul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunu, moderarea la comuniste e una si suspendarea dictata de Admin e cu totul altceva. Eu nu pot si nu mi se permite sa umblu la setarile privind suspendarile sau banarile definitive, numai Adminul poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...