Sari la conținut

cyanide
 Share

Postări Recomandate

Apropo de mesaje trimise gresit "din start"...

De la "carcotasi" citire, no offence:

 

attachicon.gifSAM-2014-4.jpg

 

In limba romana, grafia "pe 2 roti" se citeste corect PE DOI ROTI...

Iar grafica rotii in forma de inimioara iubitoare... ne trimite cu gandul la o bicicleta nefericita...

care a "pupat" o bordura.

 

Sa nu mai vorbim despre politica aliantei: iubitori de cruisere+bmw...

Ceva la fel de bizar ca alianta politica psd+pnl...

 

Fara suparare, repet:

Asta este parerea unor conservatori... conservari!

 

soleilsourire.gif

ma intreb daca acei carcotasi despre care vorbesti, au redactat cumva rubrica "PE 2 ROTI" intr-o anume revista intitulata "auto motor si sport" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@ cyanide:

 

Dca eventual, nu ai primit mesajul meu, il repet aici public:

 

"Dan Nastase

Motociclist din anul 1968

1.903 posts

Location:Bucuresti din 1950

Moto: BMW R1100S

Club: Seniorii Moto

Sent 03 April 2014 - 01:33 PM catre cyanide:

< Stimate motociclist,

Am redactat si eu cu multi ani in urma... rubrica "PE DOUA ROTI"
exprimata mult timp gresit... "PE 2 ROTI"
in revista auto motor si sport... asa ca stiu bine ce spun:
In limba romana grafia "2 roti" se citeste DOI ROTI!!!
Este pacat ca un mesaj asa frumos sa nu fie si corect redactat!

Succes!" >

 

Eu mi-am asumat intotdeauna greselile si am invatat din ele.

Tu mai ai de lucrat. Si la organizare si la principii.

 

Sa auzim numai de bine!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc ca ai avea o vaga idee despre principiile dupa care ma ghidez eu... but then again...asta cu principiile o arunca oricine, oricand si oriunde fara sa aiba macar habar despre ce vorbeste. Este adevarat ca mai AVEM de lucrat la organizare dar cu timpul se va rezolva si aspectul acesta...suntem abia la inceput ;)

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maestre, de ce iti bati tu capul cu toate mizeriile? Nu ai altceva mai bun de facut?!!

 

Ati organizat un eveniment pe cinste. Toata lumea a fost incantata. De unde naiba vor toti sa participe la un eveniment ca in vest, dar sa nu puna umarul cu nimic...si basca, sa mai fie si MOCA.

 

A fost foarte bine, normal ca au mai fost si scapari, dar diluate aproape pana la limita sesizarii de partea buna a evenimentului.

 

Daca unii au ceva de comentat negativ....e bine-critica nu face decat sa duca la progres-, dar trebuie sa se faca in limite de bun simt si sa se tina cont ca acest eveniment a fost un act de vointa, gratis pentru oricine, pus la punct cu multa munca de o mana de oameni. Daca nu a placut deloc cuiva, sa stea acasa data viitoare, inseamna ca e divergenta mare de gust, program de organizare, etc.

 

BRAVO voua pentru un asa eveniment.

 

 

Ma indoiesc ca ai avea o vaga idee despre principiile dupa care ma ghidez eu... but then again...asta cu principiile o arunca oricine, oricand si oriunde fara sa aiba macar habar despre ce vorbeste. Este adevarat ca mai AVEM de lucrat la organizare dar cu timpul se va rezolva si aspectul acesta...suntem abia la inceput ;)

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este adevarat ca mai AVEM de lucrat la organizare dar cu timpul se va rezolva si aspectul acesta...

suntem abia la inceput

 

Este pacat ca un mesaj sa nu fie si corect ilustrat si redactat!

 

Succes!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maestre, de ce iti bati tu capul cu toate mizeriile? Nu ai altceva mai bun de facut?!!

Salutare din nou si multumim pentru aprecieri :)

 

Avand in vedere ca eu reprezint clubul pe forumul asta, este de datoria mea sa raspund si celor multumiti si celor cu nemultumiri indreptatite sau carcotasilor . Problema oricum se trage de la modul in care unii percep situatiile. Nu are niciun sens sa aruncam vina de la unii la altii pentru micile incidente din timpul paradei, pentru ca oricum impresiile sunt deja facute. Noi am organizat evenimentul deci noi suntem de vina, nu conteaza ca am colaborat cu voluntari pe care nu aveam cum sa-i controlam,nu conteaza ca politia rutiera ne-a ajutat la organizarea paradei dar a stabilit si viteza de deplasare...si sunt mai multe aspecte care nu intereseaza pe nimeni dar ne sunt puse in carca noua pentru ca...totul a fost organizat de noi. Speram la anul sa nu mai avem astfel de incidente si vom incerca sa gasim solutii mai bune pentru ca parada sa decurga asa cum ar trebui :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a placut.

Nae..tu esti?!..:)...io n am fost.. ase ca nu stiu..dar din respect pt limba romana, ca ne place sau nu, Dan Nastase are dreptate..Iubim2roti=iubimdoiroti...in rest, merita apreciat efortul insemnat al baietilor de la Free Riders...evenimentul a fost un succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Bajetii" cu limba romana͵ daca ar scrie oamenii fu210 .... sigur nu ati intelege nu? Poate ca rideru testoasa de 80 de ani nu intelege dar astia mai tinerei... penibili . Cum sa comentezi cand tu nu poti organiza nici macar un gratar cu prietenii. Prin urmare cand va mai exista macar un event de genu astuia atunci se pot face aprecieri contra. Faceti voi demagogilor parade si apoi comentati. Numai bine ca rau e destul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect si voua SEAWOLVES MC, ne vedem pe 13-15 iunie la malul marii :)...si daca tot suntem aici vrem sa multumim tuturor cluburilor moto care si de aceasta data s-au implicat alaturi de noi in campania "Iubim 2Roti": Seawolves MC, Hells Angels Romania, Draculas MC, Chopper Academy MC, Heavy Riders MC, Hell Thunder MC, Slowriders RG, The Gents, Romantic Bikers, Half Evil RC, Timisoara Bikers, Road Wolves, Valah Motors, Dusty Dogs si nu in ultimul rand Moto Veterani.

Morfologilor de serviciu nu pot decat sa le spun...get used to it...denumirea nu se va schimba ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost una si la Romexpo, dar de obicei dureaza mai mult cu filmarile pentru ca trebuiesc editate si pe urma adunate de la cei care le-au facut.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este pacat ca un mesaj moto de o asemenea amploare

sa nu fie corect ilustrat si redactat!

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simpatic reporterul ala cu rockul :D

pana acum nu avem pe cineva care sa fi filmat parada la universitate sa vedem cum a trantit tipul motocicleta? poate inteleg si eu mai bine ce s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este pacat ca un mesaj moto de o asemenea amploare

sa nu fie corect ilustrat si redactat!

 

Succes!

Cu tot respectul, daca marca pusa acestui eveniment, " Iubim 2 roti" este scrisa cu 2 nu cu doua de ce se insista la nesfarsit ptr aceasta schimbare??!!! Si in limba romana si in limba engleza se folosesc cifrele in expresii ca inlocuitor al cuvantului! Nu spun ca e sau nu corect, spun doar ca, in " branduiri" se folosesc! Iar vis-a-vis de cine cum citeste " doi" sau " doua" am mari semne de indoiala deoarece de la trecerea la limba romana, in Tara Romaneasca pe vremea carturarilor si pana acum, au fost o gramada de " pruteni" care au schimbat limba romana!

Concluzie: e un "brand", o marca in limba romana, construit de baieti si muncit de baieti, hai sa-l respectam asa cum e si sa iubim ideea daca nu ne place " doiul"! Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@CeReBral:

In limba romana, atunci cand nu include o unitate de masura (roti inca nu e)...

pana la 10 inclusiv un text se scrie cu litere.

 

Cu tot respectul, asa cum "cineva" a reusit cu pene si curcanul... ;)

sa schimbe porecla in renume...

Va urez succes!

 

Sa auzim numai de bine!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ;)

 

Succes si in actiunile viitoare, doamnelor, domnisoarelor si domnilor!

 

La multi kilometri frumosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@CeReBral:

In limba romana, atunci cand nu include o unitate de masura (roti inca nu e)...

pana la 10 inclusiv un text se scrie cu litere.

 

Sa traiesti 1000 de ani sanatosi si sa calaresti motoreta inca 100 dar, eu vb de marketing, tu de gramatica! Tu ai dreptate, Free R.au dreptate! Sa-ti fie de bine!

 

Cu tot respectul, asa cum "cineva" a reusit cu pene si curcanul... ;)

sa schimbe porecla in renume...

Va urez succes!

 

Sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru parada !

Felicitari pentru organizare!

Felicitari pentru show !

Felicitari pentru TOT!

 

Respect !

 

SEAWOLVES M.C.

FELICITARI ANTICIPATE SI REUSITEI VOASTRE DIN IUNIE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...