Sari la conținut

cyanide
 Share

Postări Recomandate

placerea a fost de partea noastra :)..desi te-am sunat de 2 ori si nu ai raspuns, poate am si stat de vorba si nu am stiut :D...programul de sambata este 10:00-23:00. (la Romexpo de pe la 13:00 cand ajunge parada de motoare). Extragerea va fi mai spre seara, nu este o ora stabilita exact pentru ca depinde si de cum se desfasoara celelalte activitatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

posibil sa fi stat de vorba pe acolo , am fost toata seara..cat despre telefon il avea pe silent si n-am stiut...cer scuze. oricum am cumparat bilet si tricou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce s-a intamplat fratilor la parada moto la piata universitatii?! un nenea a cazut cu motorul peste al meu si un altul a cazut cativa metri mai in fata (intrand intr-o bordura?!) imediat dupa. noroc ca am tinut-o si in afara de numarul indoit nu s-a intamplat nimic (la a mea cel putin). are cineva filmulete, poate chiar cu cele 2 cazaturi sa ma vad si eu? :D

Editat de unnamed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concertele la ce ora sunt? sau au fost?

 

daca s.a zis, asta e, sunt pe mobil si nu pot sa caut :P

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam grabita parada.. Au fost portiuni unde s-a ajuns la viteze mult peste limita legala, lucru care nu trebuia sa se intample sub nici o forma la un eveniment de genul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pepsz aveai radar " la bord" sau atat arat vitezometrul tau?! Ma indoiesc de prima varianta iar, ptr a doua mergi tu frumusel si cere singur amenda daca asta a fost singura ta concluzie de la acest eveniment! Sau mai bine, cei care nu fac altceva decat sa caute " nod in papura" cu sau fara vreun scop sa incerce sa faca ceva mai bun, mai bine decat ce fac altii! Suntem un popor de critici si....atat! Daca ti se pare ca se fac " ilegalitati" la astfel de evenimente, lasa-ne dar, mai bine lasa si motoru' acasa. Nu e de tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un eveniment excelent, e imposibil sa iasa ceas cand vin mii de oameni! Mi-a placut organizarea, mai ales la Romexpo a fost foarte bine organizat acolo pe platforma, am facut si test cu S1000R de la BMW care este dementiala, concerte, atmosfera ok, un eveniment reusit!

Bravo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ CeReBralF3 Sub nici o forma nu a fost singura concluzie a acestui eveniment insa vreau sa aflu de ce s-a grabit asa parada. Este o data pe an si se putea lasa mai moale. Vorbim totusi de un eveniment care doreste sa transmita un semnal de alarma asupra situatiei actuale din traficul rutier, nu ? Nu asta era unul din scopurile principale ale acestui eveniment ? Daca o arzi cu 80 la Victoriei ma indoiesc ca o vei face. Daca asta intelegi tu din motociclism si un eveniment care repet, are ca scop PRINCIPAL constientizarea prezentei noastre in trafic pai nu ma mira deloc imaginea pe care o avem si numarul mare de accidente in care sunt implicati motociclisti, unde bineinteles, "conservarii" sunt de vina. Da la rubrica accidente si o sa intelegi ce vorbesc.

 

Ca sa nu fiu inteles gresit, organizarea a fost foarte buna, chiar am ramas placut impresionat la Romexpo insa singura mea problema a fost graba pana acolo, graba care consider ca nu isi avea rostul.

Editat de Pepsz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

une peste alta totul a fost . Un numar mare de motociclete care sa mearga cu 10 la ora ar fi fu2uT traficul ( care fie vorba intre noi e deja jalnic in Bucuresti) si bajetii din masini care si asa turbau sa astepte 5 minute sa trecem si noi, credeti ca rezistau o ora? mai bagati ceva poze si filmulete care ati avut action camuri :D l .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai de asta s-a si facut sambata, ora 12.00, nu miercuri, ora 17.00. Ca sa nu futem traficul.

 

Pe la aviatorilor, deja mergeam cu 70-80km/h.

Una peste alta, a fost ok, dar, ar fi fost ceva mai spectaculos pentru cei care ar trebui sa ne vada, sa se fi pastrat o limita de 30-40km/h, la fel ca anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca parada a fost sectionata de politisti ?! (ca sa mai lase traficul sa mearga). de aici si motivul pentru care am ajuns sa mergem cu 70-80 pe unele zone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unnamed- Corect! Asta s-a intamplat! Iar " graba de 80" constatata de prietenul nostru se intampla la strangere! Dupa moto au fost si bicle iar, de dimineata a mai fost o parada de bicle! Apropo, sef' care este viteza legala pe Magheru?!:)

La anu' vom incerca inchiderea traficului si cei care vor sa mearga cu 20 kmh vor putea sa mearga cu 20. Va rog sa incetati cu termenul " conservari" majoritatea motociclistilor se folosesc si de masina iar, conservar este un termen copilaresc! Sa incercam sa dam un exemplu nu sa dam frau liber agresivitatii verbale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unnamed- Corect! Asta s-a intamplat! Iar " graba de 80" constatata de prietenul nostru se intampla la strangere! Dupa moto au fost si bicle iar, de dimineata a mai fost o parada de bicle! Apropo, sef' care este viteza legala pe Magheru?! :)

La anu' vom incerca inchiderea traficului si cei care vor sa mearga cu 20 kmh vor putea sa mearga cu 20. Va rog sa incetati cu termenul " conservari" majoritatea motociclistilor se folosesc si de masina iar, conservar este un termen copilaresc! Sa incercam sa dam un exemplu nu sa dam frau liber agresivitatii verbale

Mai omule, vorbim de o parada, un mars care, citez : “„Iubim 2 Roți” este gândit ca o campanie de conștientizare a prezenței vehiculelor pe două roți în trafic, fie ele biciclete, mopede sau motociclete. “ Asta este luata de pe siteul oficial al acestui eveniment.

 

Cum poti tu sa-ti indeplinesti misiunea asta alergand ? Ce-i constientizam pe soferi ? Ca motoreta baga suta’n 3 secunde, se aude tare si daca este mai excentrica merge si pe o roata ? Unul dintre cele mai importante puncte, daca nu cel mai important a fost parada care a avut scop de CONSTIENTIZARE si de sporire a sigurantei (fie vorba) celor pe 2 roti sau asta s-a vrut cel putin. Daca se dorea sa respectam limita legala (desi nu se dorea, citez : “Deplasarea se va face cu o medie de 15 Km / h. Este interzis mersul pe o roată și burn-out-ul “ Poti sa imi calculezi tu cu orice vrei tu ca nu iti da media asta, nici macar dublul ei) de care ma intrebi tu veneam separati, ne intalneam direct la Romexpo, ciupeam o bere faceam un test drive ascultam ceva muzica si plecam acasa. Care-i rostul de a merge cu limita legala (60km) cu inca 3000 de motociclisti ? Sa port grija celui din spate ca se poate urca pe mine sau a aluia din fata care vrea sa arate cum o ridica el pe o roata ? Nu mersi. Mergeam singur (peste limita legala, nu sunt ipocrit sa spun ca respect vitezele legale pentru ca nu o fac) ajungeam la Romexpo, ma simteam bine cum am facut-o deja si dupa imi vedeam de ale mele. Daca misiunea evenimentului s-a schimbat intre timp, atunci este greseala mea ca mi-am permis sa am asteptari si totodata vin cu propunerea ca la anul sa o facem pe Curbe pe Cheia eventual.

 

Nu vreau ca vreun organizator sa o ia in nume de rau. Sunt perfect constient ca a fost o munca titanica de organizare la mijloc, sunt perfect constient ca poate unii oameni nu au dormit nopti intregi pentru ca acest eveniment sa se desfasoare, sunt de acord si incurajez organizarea mai multor evenimente de genul. Am mai spus-o si o repet, organizarea din Tineretului/Romexpo a fost impecabila, singura problema (a mea si probabil a mai multora) a fost viteza prea mare pentru genul asta de adunare, atat ! nimic mai mult. Este doar o parere data de cineva care a participat la eveniment si de care se poate tine cont sau nu in evenimentele viitoare.

 

@ CeReBralF3, daca mai ai ceva de completat/criticat te astept pe privat, nu vreau sa poluam topicul asta cu dispute si neintelegeri.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ CeReBralF3 Sub nici o forma nu a fost singura concluzie a acestui eveniment insa vreau sa aflu de ce s-a grabit asa parada. Este o data pe an si se putea lasa mai moale. Vorbim totusi de un eveniment care doreste sa transmita un semnal de alarma asupra situatiei actuale din traficul rutier, nu ? Nu asta era unul din scopurile principale ale acestui eveniment ? Daca o arzi cu 80 la Victoriei ma indoiesc ca o vei face. Daca asta intelegi tu din motociclism si un eveniment care repet, are ca scop PRINCIPAL constientizarea prezentei noastre in trafic pai nu ma mira deloc imaginea pe care o avem si numarul mare de accidente in care sunt implicati motociclisti, unde bineinteles, "conservarii" sunt de vina. Da la rubrica accidente si o sa intelegi ce vorbesc.

 

Ca sa nu fiu inteles gresit, organizarea a fost foarte buna, chiar am ramas placut impresionat la Romexpo insa singura mea problema a fost graba pana acolo, graba care consider ca nu isi avea rostul.

mda..era mai 'vizibila' parada cu 5 la ora..dupa parerea ta?, sa crape motoarele..incinga ambreiajele ...daca motoarele ar avea gura sa ti raspunda...hmm..n ai vrea sa auzi ce ti ar zice....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Evenimentele" astea moto de "constientizare" care presupun inchiderea traficului or sa ne ajute sa ne iubim in continuare doar intre noi si nu sa fim intelesi de non-motociclisti.

Iubesc toate paradele, inclusiv pe aia de 1 Decembrie (sau 23 august), ca pe o piatra in pantof. :)

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...