Sari la conținut

Nesimtitul de la Ducati (partea...z)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 382
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa nu va suparati pe mine ca nu am citit toate cele 13 pagini cu atentie si poate mi-a scapat ideea pe care vreau sa o afirm. Nu era mai usor pentru toata lumea, ca sa se evite discutiile, sa puna expozantii ceva protectii pe rezervor, pe sa si alte parti care se pot zgaria ? Stiti povestea aia cu drobul de sare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va suparati pe mine ca nu am citit toate cele 13 pagini cu atentie si poate mi-a scapat ideea pe care vreau sa o afirm. Nu era mai usor pentru toata lumea, ca sa se evite discutiile, sa puna expozantii ceva protectii pe rezervor, pe sa si alte parti care se pot zgaria ? Stiti povestea aia cu drobul de sare ...

 

Pe Ducati nu se pun protectii de rezervor. N00b.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu ti asumi riscuri nici cu o motoreta sh lasata peste noapte in fata apartamentului unei tipe de care vrei sa te bucuri.. si vorbesti pe aici de sus

Forjator de chopper pe tastatura ce esti..

 

 

da mah.. trebuia sa ti aduca si 3 tipe la frecat pentru a te simti bine. Uite care i treaba, la salon te duci pentru a te intalnii cu prietenii de a revede modelul dupa care balesti noapte si de a face calcule cum sa te simti mai bine in viitor. Nicio persoana normala la cap nu vine pentru poze pe moto sau fenomene exibitioniste in noul costum moto. Esti ipocrit si ti am mai spus acest lucru, tu te faci doar ca nu vrei sa intelegi ca sa nu lasi de la tine.

 

Pai tocmai asta vroiam sa subliniez.. ducati chiar nu face bussines in aceasta tara. Aici e vb de pasiune.

 

 

eu vb una, tu intelegi alta.. treaba ta daca te simti ofensat de un plm aruncat precum semn de punctuatie. Vrei sa ma judece careva, da un report si cu asta basta.

stii ce.. io nu vorbesc de 10 ori ca sa ti explic unu lucru pe care nu esti in stare sa l intelegi din prima. Reciteste de 5423453ori postul scris si poate se va lipi ceva de tine. Oricum nu ma astept ca sa intelegi ceva atata timp cat n-ai avut nicio secunda vreun contact cu un dealer de masini sau moto NOI.

 

 

nu am mai trecut in acest an pe la reprezentanta Ducati pentru a vorbi cu cei de conduc afacerea si nu stiu ce fel de asigurari au facut in acest an pentru motociletele dedicate test driveului. In orice caz, zgaraiturile preluate de pe fermuar sau alte tinte nu sunt suportate de catre asigurator iar pentru a arata precum o motocicelta de showroom ele trebuie reparate din banii importatorului, nu al asiguratorului

 

 

Managementul este creeat de catre pasionati care de multe ori la sf anului trag linie si vad ca sunt pe minus, zero sau cu un mic profit. Singura metoda de a rezista inca un an pana la urmatorul smaeb este serviceul, piesele vandute, intretinerea si echipamantele vandute pe langa mobre. In anii 2006-2009 piesele posesorilor de Ducati erau cumparate doar dupa ce faceam o lista de cumparaturi mai mare de 2500E, altfel nu ne puteam permite sa platim drumul pana in tara pentru a le repara mecaniii pe care ii gasisem.

 

Nene, tu ai Alzheimer?=)))) Mi-ai raspuns de 2 ori fara ca eu sa ti raspund.

Sooooooo, daca pui cap la cap ce-ai zis prima oara cu ce-ai zis a doua oara(adica aici "nu am mai trecut in acest an pe la reprezentanta Ducati pentru a vorbi cu cei de conduc afacerea si nu stiu ce fel de asigurari au facut in acest an pentru motociletele dedicate test driveului. In orice caz, zgaraiturile preluate de pe fermuar sau alte tinte nu sunt suportate de catre asigurator iar pentru a arata precum o motocicelta de showroom ele trebuie reparate din banii importatorului, nu al asiguratorului") se cam bat unele pe altele. Ti-am spus ca nu stii sa te exprimi, nu e vorba ca nu inteleg eu. Nu m-am simtit ofensat. N-are cine sa ma ofenseze pe mine vreodata.

Tu sa fii sanatos si sa inveti sa te exprimi. Si sa devii un om mai bun, asa ca noi. Hihihi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man

 

daca TU, JE, ETC venim cu bani de acasa sa sustinem un BUSINESS mai ales in VANZARI!!!!!! nu lasi o GURA spurcata sa ti strice piata pentru un rezervor ZGARAIAT.....

Acum 2 ani dupa smaeb am vazut exponatele si crede ma ca aratau jalnic. Pur si simplu cel mai mult te enerveaza nu greseala unui client, mai mult este lipsa de respect pe care o ai asupra unui bun care daca a ajuns exponat.. O persoana de aici gandeste cum CLAR importatorul trebuie sa se astepte de la un exponat ca dupa 4 zile va fi distrus(precum autobuzele ratb).

 

secundo 60% din platitorii de bilet la SMAEB sunt "agarici" paraleli cu MOTOCICLISMUL!!!!! so eu care nu sunt in BRANSA si tot as stii din postura de expozant sa NU MI CREEZ probleme imi iau MASURI .......

Corect. Se pune banda in jurul fiecarui model si dupa ce vorbesti cu importatorul poate atunci te vei urca pe produs. Daca s-ar fi intamplat acest lucru, nu se mai deschideau topice in privinta nesimititilor metrotehnica

 

 

e mai bine sa ti auzi vorbe , ca EXPOZANT, AL DRACULUI ALA DE LA DUCATTI NU NE A LASAT PE MOBRE, decat sa vii ca PASIONAT DE DUCATTI si sa ne faci prosti pe cei care ti am trecut.....MOCHETA

 

A dracu bere rece.. ca intra cu tine precum ca si cu oricare persoana cu care imi face placere sa stau la palavre. Si mocheta nu se pune pe rezervor :D

 

N-are cine sa ma ofenseze pe mine vreodata.

si asa vei ramane.. un needucat fara nicio viziune de prmovare intelectuala

 

Tu sa fii sanatos si sa inveti sa te exprimi. Si sa devii un om mai bun, asa ca noi. Hihihi!

Cred ca esti neam cu Lorenziu / silver_yamaha de nu intelegi ce ti se scrie. Carti, mailuri sau cursuri clar nu citesti in cursul zilei din mom ce n-ai prins ce ti am scris si pe deasupra nici la curent cu pasiunea pe 2 roti nu se vede ca ai fi.. asa nu stiu ce as mai avea de comincat cu tine. Drum bun..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tandru esti cu Honda, dar uiti ca si bijuteria ta SS se invarte tot la pretul de F4i (de fapt, s-ar putea sa fie mai ieftina decat un F4i 2000+ )...

E mai ieftina doar in Romania unde toti posesorii de carnete catA sunt mega-ultra-giga cunoscatori, in alte tari situatia este taman pe dos.

 

Iar legat de resurse financiare, nu stiu cum spui ca nu sunt bani,eu vad zilnic masini noi abia lansate, le vad defiland pe strada... masini de 50.000+ (eur), nu Skoda sau Passat...

Daca vezi 3-4-5 cand se face frumos asta nu inseamna ca ploua cu ele, asta descrie doar frustrarea ce zace in adancul sufletului tau.

 

Care are bani de Panigale nu cred ca-si face griji de furt. Isi permite chiria unui garaj sau sa o tina intr-o parcare subterana pazita....

Si nici ca va intra pe forum sa citeasca parerile unora despre persoana de la care a cumparat mobra :)))

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

E mai ieftina doar in Romania unde toti posesorii de carnete catA sunt mega-ultra-giga cunoscatori, in alte tari situatia este taman pe dos.

 

 

Dude ce treaba au "alte tari'' ? Sau tag-line ul asta il folosesti atunci cand vrei sa-ti vinzi motoreta sub-motorizata ?:))) " nu va uitati la preturile de la noi,uitati-va in alte tari"

 

righttttt. Pana una alta traim in Romania,nu in ALTE TARI... Eu macar nu dau duma asta cand vorbesc de motocicleta mea (care intra sub incidenta acelorasi aspecte ca si a ta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dude ce treaba au "alte tari'' ? Sau tag-line ul asta il folosesti atunci cand vrei sa-ti vinzi motoreta sub-motorizata ? :))) " nu va uitati la preturile de la noi,uitati-va in alte tari"

 

righttttt. Pana una alta traim in Romania,nu in ALTE TARI... Eu macar nu dau duma asta cand vorbesc de motocicleta mea (care intra sub incidenta acelorasi aspecte ca si a ta)

 

Daca doar asta ai reusit sa intelegi.. esti mare mah..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Daca vezi 3-4-5 cand se face frumos asta nu inseamna ca ploua cu ele, asta descrie doar frustrarea ce zace in adancul sufletului tau.

 

 

 

 

 

hahaha, tu esti bolnav co.aie? Ce treaba are ursu cu barca? sau baba cu laptopul? Ce am zis eu si ce duma ieftina ai dat tu? :))))

 

Am zis ca in Romania sunt suficienti oameni cu bani si masini de lux si scumpe exista c.a.cal.au .....

 

Crede-ma, niciodata n-o sa trezeasca frustrare in mine o masina scumpa pe strada :)) Nu-mi bat capul asa tare nici macar cu proprietarii lor.... fiecare cum a lucrat, cum a furat, pe treaba lui....

 

Dai niste dume, uneori stau si ma gandesc daca ai 18 ani....dpdv al maturitatii

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ca esti moldovean si vorbesti mult pe langa.. ia vezi, poti sa te abtii in privinta mea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Am uitat ca esti moldovean si vorbesti mult pe langa.. ia vezi, poti sa te abtii in privinta mea?

 

tu suferi de mania asta de a te contrazice cu toti , insotit de arma ta "multi-quote'', esti un caz patologic presupun...

 

mereu simti nevoia sa te certi cu toti si sa demonstrezi ca tu ai dreptate (doar in mintea si in universul tau stramt)...

 

nu vii niciodata cu argumente pertinente, doar dai quote la niste propozitii si incerci sa le demontezi cu niste aberatii care n-au nici o treaba cu subiectul discutat :)

 

ma abtin, ca e 18:30 aproape si imediat plec de la munca :)

 

 

Si PS: asta cu moldovean e atat de penibila si josnica...e mai josnica decat aia cu injuraturile de mama :)

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Adriane, nu e josnicie asta cu moldovenii. ZaiR jignește gratuit, adică e el însuși.

 

Mai grav e că deși el crede că te-a jignit pe tine spunînd că ești moldovean nici măcar nu pricepe că s-a autojignit arătînd cît de minimalist e în gîndire. :)

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata haterala interumana pe-aici. Stati on-topic si canalizati-o pe toata spre Ducati.

http://ducatiblog.net/index.php/superbike/1199-panigale/1953-superleggera-becomes-reality-video.html

 

ma intreb daca au invatat sa faca ambreiaje....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Deci dupa ce ca fac doar 500 de bucati, pe una dintre ele a spoit-o cu sampanie pe la faruri, pe la ECU? Cred ca ala este adevaratul nesimtit de la Ducati.

Editat de Daan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va suparati pe mine ca nu am citit toate cele 13 pagini cu atentie si poate mi-a scapat ideea pe care vreau sa o afirm. Nu era mai usor pentru toata lumea, ca sa se evite discutiile, sa puna expozantii ceva protectii pe rezervor, pe sa si alte parti care se pot zgaria ? Stiti povestea aia cu drobul de sare ...

Eventual o husa... :bigstar: si un biletel pe care sa scrie:sub aceasta husa se afla un minunat Ducati !

Editat de teiu29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai altfel nici nu prea ai avea de ce. Ar fi aiurea sa te duci in showroom sa-i faci poze, cand e plin netul de ele :D

da, dar nu poti sa-ti faci pe ele :))

 

DOAR LA COSTUM SE POT INCALECA PANIKAKE ASTEA DE LA DUCATI'

si totusi n-are casca scumpa. :))

 

daca la 1 bucata PANIKAKE dau 2 BUCATI"...... ma fac si eu PASIONAT AL MARCII

aloooo, dar tu nu stii sa te multumesti doar cu una? poate mai vrea si altcineva... eeeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata haterala interumana pe-aici. Stati on-topic si canalizati-o pe toata spre Ducati.

Da mah, r'ar ei ai draq cu mobrele lor, ca le fac asa mici de nu pot sa imi iau si eu una sa ma dau cu ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mah, r'ar ei ai draq cu mobrele lor, ca le fac asa mici de nu pot sa imi iau si eu una sa ma dau cu ea...

asta e fix si problema mea, doar ma uit la un panigale d'ala si mi se pune carcel la sold si intra burta diafragma in plamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Hai sa suflam putin in jar:

 

Japo e de caca!

 

DUCATI RULEZ!!

ca sa nu mai zic ca astia cu japo is sarantoci si aia cu bembe is gay sau mosnegi impotenti.

 

huoooo. am zis.

 

(vezi sa nu zici la nimeni ca ale noastre-s stricacioase)

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...