Sari la conținut

CBR 1000RR vs BMW S1000RR


cristidb
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mai baieti vorbiti sa va aflati in treaba.anul trecut am avut honda 2009 si anul asta am trecut la s 1000 rr 2011.nu ai ce compara doar ca amandoua au ghidon si cate 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca nu ti-ai cunoscut motocicletele si inca nu le cunosti daca zici asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sony nu ai inteles ce a vrut sa spuna otto ,otto a spus prin fraza aceea ca e o diferenta foarte mare intre ele ,nu se pot compara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca nu ti-ai cunoscut motocicletele si inca nu le cunosti daca zici asta

daca spui tu...ma dau pe vitezane de vreo 10 ani am avut de toate de la R1 la GSXR toate destul de noi , dar in ce hal de nehal merge BMW, inca nu am avut.bine, pe primele 3 moduri trage brutal dar nu e geniala ca pe SLICK, eu l-am lasat pe modul asta chiar daca sistemele de protectie sunt dezactivate.trage de te sperii, nu prea ai ce face pe strada.dar imi place mie asa.mentionez ca am si finala Akrapovici si filtru.

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..cu siguranta nu postez unde trebuie,,dar sunt nou pe aici si inca nu ma descurc ...vreau sa stiu daca Honda 1000rr an 2004-2006 are sleepy clunch..ms

 

Sleepy clunch :lol:

 

I se spune "slipper clutch", si din cate stiu eu, a fost introdus abia pe modelul 2008.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sleepy clunch :lol:

 

I se spune "slipper clutch", si din cate stiu eu, a fost introdus abia pe modelul 2008.

 

Asta e noua, merge la dosarul motociclism.ro :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) ms Jorge...bine ca am facut pe cineva sa rada ...r1 2004-2006 o avea ??

R1 2007 in sus , are. CBR 1000rr are incepind din 2008. R6 are din 2006.Honda 1000rr 2004-2007 e o vaca grasa care nu are nimic pe ea, are numai kg, e la ani lumina fata de concurenta din anii aceia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms Jagi...de abia ce mi.am vandut mobra r1 2001 ...si vreau sa imi iau ceva intre r1 2004-2005,suzuki k5 sau Honda 1000rr..si tot caut sa vad la care ma hotarasc...r1 nu prea mi-a placut ca ciclistica in rest explozii de putere din belsug..:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms Jagi...de abia ce mi.am vandut mobra r1 2001 ...si vreau sa imi iau ceva intre r1 2004-2005,suzuki k5 sau Honda 1000rr..si tot caut sa vad la care ma hotarasc...r1 nu prea mi-a placut ca ciclistica in rest explozii de putere din belsug.. :D

nu ti-a placut de la sleepy clutch ala,..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms Jagi...de abia ce mi.am vandut mobra r1 2001 ...si vreau sa imi iau ceva intre r1 2004-2005,suzuki k5 sau Honda 1000rr..si tot caut sa vad la care ma hotarasc...r1 nu prea mi-a placut ca ciclistica in rest explozii de putere din belsug.. :D

Daca compari CBR 1000RR 2004 CU K5-1000, inseamna ca esti in urma te tot cu actualitatea. Daca ai bani de K5, take it. Urmatoarea varianta ar fi R1-2007. R1 2004 are un prieten de-al mea la vinzare, e la mine in curte garata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru uz stradal, poti alege varianta naked, S1000R :)

Hahaha, e cam aceeasi mancare de peste, in afara de pozitie poate. E inimaginabil de buna motoreta aia, efectiv(din punctul meu de vedere) nu are niciun minus. E un RR cu pozitie umana. Nici n-am cutezat sa-i dezactivez din controale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...