Sari la conținut

Multumesc taranului pe motor ca m-a speriat..


Yaho0o
 Share

Postări Recomandate

Multumesc taranului motociclist din cauza caruia am culcat motorul si m-am ales cu oglinda stanga si schimbatorul rupt.

Parcare baneasa , doream sa fac stanga cu semnalul pus moment in care taranul prost s-a gandit ca e ff smecher si ca e momentul sa ma depaseasca si ca sa nu intru in el am pus frana si am cazut. Dupa ce ca a vazut ca am cazut nici macar nu a oprit sa vada daca am patit ceva si s-a tirat.

Dauna: oglinda stanga si schimbator rupt si cateva zgarieturi pe carena.

 

Este cineva care vinde oglinda stanga de CBR F4i (sau doneaza) si unde as putea sa sudez schimbatorul ?

 

PS: nu am vazut nici numarul si nici ce motor avea

 

Multumesc,

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E plina lumea de astfel de oameni .

Putea macar sa opreasca sa vada daca esti ok ...dar de teama sa nu-l bagi pe unde a iesit, si-a luat talpasita .

 

 

Sudura recomanda la intrare in popesti leordeni este in service pe stanga ,daca-mi aduc aminte bine dupa petrom ,adica dupa un viraj stanga .

Aurel il cheama pe tipul care sudeaza, ti-o face pe loc daca nu e bagat in vreo lucrare mare .

Este un service destul de mare,fac si ITP-uri si etc .

 

Am si niste nr de telefon in agenda :

0723 335 106

0767 580 001

0722 527 590

Sunt luate dupa cartea de vizita (atunci cand am avut nevoi) .

Sper sa ti fie de ajutor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc taranului motociclist din cauza caruia am culcat motorul si m-am ales cu oglinda stanga si schimbatorul rupt.

Parcare baneasa , doream sa fac stanga cu semnalul pus moment in care taranul prost s-a gandit ca e ff smecher si ca e momentul sa ma depaseasca si ca sa nu intru in el am pus frana si am cazut. Dupa ce ca a vazut ca am cazut nici macar nu a oprit sa vada daca am patit ceva si s-a tirat.

Dauna: oglinda stanga si schimbator rupt si cateva zgarieturi pe carena.

 

Este cineva care vinde oglinda stanga de CBR F4i (sau doneaza) si unde as putea sa sudez schimbatorul ?

 

PS: nu am vazut nici numarul si nici ce motor avea

 

Multumesc,

Ce caucicuc aveai pe roata fatza? Banuiesc ca aveai viteza foarte mica. Sau doar te-ai dezechilibrat fara ca roata fatza sa se blocheze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cate am inteles eu Faptul ca semnalizezi nu inseamna ca ai prioritate. Trebuie sa Semnalizezi, te incadrezi , sa te asiguri, acorzi prioritate si virezi.

 

Cand semnalizezi stanga si esti incadrat pentru stanga abia atunci ala din spate e obligat sa te depaseasca prin dreapta sau sa astepte. Altfel... pa.

 

Sa fi incadrat pentru stanga inseamna sa fi oprit cat mai aproape de stanga benzii, ca daca faci manevra din miscare si intra in tine unul din spate care era in depasire esti vinovat de neacordare de prioritate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cate am inteles eu Faptul ca semnalizezi nu inseamna ca ai prioritate. Trebuie sa Semnalizezi, te incadrezi , sa te asiguri, acorzi prioritate si virezi.

 

Cand semnalizezi stanga si esti incadrat pentru stanga abia atunci ala din spate e obligat sa te depaseasca prin dreapta sau sa astepte. Altfel... pa.

 

Sa fi incadrat pentru stanga inseamna sa fi oprit cat mai aproape de stanga benzii, ca daca faci manevra din miscare si intra in tine unul din spate care era in depasire esti vinovat de neacordare de prioritate.

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cate am inteles eu Faptul ca semnalizezi nu inseamna ca ai prioritate. Trebuie sa Semnalizezi, te incadrezi , sa te asiguri, acorzi prioritate si virezi.

 

Cand semnalizezi stanga si esti incadrat pentru stanga abia atunci ala din spate e obligat sa te depaseasca prin dreapta sau sa astepte. Altfel... pa.

 

Sa fi incadrat pentru stanga inseamna sa fi oprit cat mai aproape de stanga benzii, ca daca faci manevra din miscare si intra in tine unul din spate care era in depasire esti vinovat de neacordare de prioritate.

 

Depasirea intr-o intersectie nu este permisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

(... ...)Trebuie sa Semnalizezi, te incadrezi , sa te asiguri, acorzi prioritate si virezi.(... ...)

Ai incurcat putin ordinea: 1.Te asiguri -> 2.Semnalizezi ->etc..

 

##Art. 118##

Conducatorul de vehicul care efectueaza depasirea este obligat:

A. Sa se asigure ca acela care il urmeaza sau il precede nu a semnalizat intentia inceperii unei manevre similare si ca poate depasi fara a pune in pericol sau stanjeni circulatia din sens opus;

B. Sa semnalizeze intentia de efectuare a depasirii;

 

depasirea intr-o intersectie semnalizata prin semafoare sau indicatoare nu este permisa (... ...)

Incepi si tu cu tampeniile?

 

##Art. 120##

(1) Se INTERZICE depasirea vehiculelor:

a) in intersectii cu circulatia NEDIRIJATA;

 

PS:Un link pentru cei nelamuriti..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se interzice depasirea vehiculelor:

 

a) în intersectii cu circulatia nedirijata prin mijloace de semnalizare rutiera ori de catre politisti;

 

L.E. Am postat odata cu l.u.v.

 

Spor la reparatii!

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa dau cu mucii in fasole.. :) daca taceam filosof ramaneam.

 

acuma putem discuta despre cel care nu a oprit, daca a facut bine sau nu. personal cred ca daca s-a asigurat ca nu e cu victime si si-a vazut de drum nu a facut decat sa evite un scandal.

Incepi si tu cu tampeniile?

Editat de Sergiu_KB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai da ce probleme aveti.

ba ca are cauciucul nu stiu cum...ba ca nu era perfect incadrat pe banda. plm ...cand unul semnalizeaza stanga ..nu-l depasesti prin stanga! e legea bunului simt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai da ce probleme aveti.

ba ca are cauciucul nu stiu cum...ba ca nu era perfect incadrat pe banda. plm ...cand unul semnalizeaza stanga ..nu-l depasesti prin stanga! e legea bunului simt!

 

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti tu sanatos, fierul de indreapta! Moarte conservarilor! Asfalt uscat!

Esti Drastic , cu ''Moarte Conservarilor'' sunt 90% printre noi Oameni care conduc si conserve !!! Nu e frumos!!! Nu baga pe toti in aceiasi oala ....

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

bai da ce probleme aveti.

ba ca are cauciucul nu stiu cum...ba ca nu era perfect incadrat pe banda. plm ...cand unul semnalizeaza stanga ..nu-l depasesti prin stanga! e legea bunului simt!

Sergiu, teoretic ai dreptate, dar tu esti suficient de harsait ca sa stii ca practica te omoara (cu zile..).

Din descriere este clar ca a semnalizat, dar nu s-a asigurat sau a facut-o superficial. Este greseala pe care o fac multi, crezand ca daca au dat semnal pot vira linistiti!

In fine, bine ca este doar o scarita si nu un gat rupt!

Pe viitor intoarceti scurt capul atunci cind schimbati directia de mers, nu intodeauna oglinzile sunt suficiente, o privire in plus face diferenta dintre viata si..

In Romania conduci presupunandu te aparat de legea bunului simt ???

Corect si valabil nu numai in Romania!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Multumesc taranului pe motor ca m-a trantit " . Daca nu a fost contact intre voi , inseamna ca titlul este gresit si lasa loc de interpretari . Faptul ca ai evitat un contact si astfel ai ajuns pe jos , este alta poveste . Pana la urma , este mai bine asa decat sa fi fost si un contact intre voi .

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu era si el tot pe motor am semnalizat intentia de a vira la stanga din timp eram oarecum oprit ca sa dau prioritate la o masina dupa care in momentul in care m-am pus in miscare si viram a trecut idiotu nu cred ca are vreo importanta cauciucul. M-am asigurat inainte si il stiam in spate nu cred ca era nevoie sa stau cu ochii in oglinda sau cu capul intors ca sa ma conving daca prostu stie sa conduca sau nu. Eram aproape de axul din stanga putea sa ma depaseasca foarte usor prin dreapta sau si mai bine putea sa astepte .

Pentru ceilalti carcotasi nu stiu cum depasiti voi dar eu nu depasesc prin stanga si merg inainte intr-o intersectie semaforizata sau nu pe cineva care vireaza stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...