Sari la conținut

Accident Rin Grand Hotel - Kawa Z1000 B19ZRT


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

Urat, urat de tot.

 

Riderul era intins pe asfalt cand am ajuns eu, mana rupta, picior rupt, julit tot, aruncat la vreo 50 m de locul accidentului. Urcat in ambulanta, stabilizat acolo si au plecat spre spital.

 

Scenariu clasic - Passatul alb a iesit din RGH sa faca stanga spre IRA, masina care venea dinstre Autovit i-a facut semn sa se bage, motorul care venea din spate n-a mai apucat sa vada ca se bage - asta e varianta soferului cu Passatul.

 

Baiatul nostru era constient, am stat putin de vorba, a venit un amic de-al lui sa aibe grija de fier.

 

 

post-20786-0-97546500-1402642156_thumb.jpg

post-20786-0-96398500-1402642167_thumb.jpg

post-20786-0-63278100-1402642182_thumb.jpg

post-20786-0-01265100-1402642210_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta venea din dreapta celui cu Passat, nu? Cel din stanga l-a lasat sa iasa, el nu s-a mai asigurat in dreapta si a iesit in fata motocicletei. Am inteles bine? Ca asa dupa denumiri, habar n-am de IRA, RGH, si nici in ce directii sunt ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta venea din dreapta celui cu Passat, nu? Cel din stanga l-a lasat sa iasa, el nu s-a mai asigurat in dreapta si a iesit in fata motocicletei. Am inteles bine? Ca asa dupa denumiri, habar n-am de IRA, RGH, si nici in ce directii sunt ;)

Ceva de genul.

 

Doamneee... azi am trecut pe acolo dar nu am vazut nimic ...pe la ce ora s-a intamplat ?

In jur de ora 9, 9 fara ceva.

Eu prima data am vazut riderul intins pe asfalt, am crezut ca-i un pieton ce a traversat aiurea, apoi am vazut casca-n boscheti si motocicleta pe iarba....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta venea din dreapta celui cu Passat, nu? Cel din stanga l-a lasat sa iasa, el nu s-a mai asigurat in dreapta si a iesit in fata motocicletei. Am inteles bine? Ca asa dupa denumiri, habar n-am de IRA, RGH, si nici in ce directii sunt ;)

eu nu prea am inteles asta. am inteles ca si motocicleta si masina care a facut semn passatului sa se bage, veneau din dreapta, dinspre autovit. probabil masina care a facut semn passatului era pe banda 2, motorul venind lansat din spate, pe banda 1, a fost mascat de masina.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

eu nu prea am inteles asta. am inteles ca si motocicleta si masina care a facut semn passatului sa se bage, veneau din dreapta, dinspre autovit. probabil masina care a facut semn passatului era pe banda 2, motorul venind lansat din spate, pe banda 1, a fost mascat de masina.

 

Si asta e posibil, avand in vedere ca sunt doua benzi pe sens. Si e chiar mai plauzibil... dar asta inseamna ca cel cu Passat e chiar idiot. Putea sa se bage pe banda 2, in fata masinii care i-a facut semn, nu sa se duca direct in banda 1.

 

Edit: da, la o citire mai atenta, asa reiese... atat masina care l-a lasat, cat si motocicleta, veneau din dreapta

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ughhh...nasol, si nasoala si faza cu lasatul, ca nu era in acelasi sens cu ala care l-a lasat sa zici ca-l bungheste si franeaza, daca era si coloana n-a mai apucat sa vada nimic, s-a trezit cu juma' de pasat in fata.

Z750 parca?



eu asta am inteles....

post-9738-0-85129400-1402652792_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ughhh...nasol, si nasoala si faza cu lasatul, ca nu era in acelasi sens cu ala care l-a lasat sa zici ca-l bungheste si franeaza, daca era si coloana n-a mai apucat sa vada nimic, s-a trezit cu juma' de pasat in fata.

Z750 parca?

 

eu asta am inteles....

Da.

Moto e Z1000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ughhh...nasol, si nasoala si faza cu lasatul, ca nu era in acelasi sens cu ala care l-a lasat sa zici ca-l bungheste si franeaza, daca era si coloana n-a mai apucat sa vada nimic, s-a trezit cu juma' de pasat in fata.

Z750 parca?

 

eu asta am inteles....

 

Nu cred ca ai inteles bine. Cred ca e cum zic oamenii mai sus, Passat-ul a iesit de la Rin iar atat masina care l-a lasat (circuland pe banda 2) cat si motorul (care circula pe banda 1) veneau dinspre Autovit.

Nasol oricum, sanatate multa riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si riderul mergea si el regulamentar, dar a avut ghinionul sa creada ca toata lumea-l vede, el nu trebuie sa faca nimic altceva decit sa traga de acceleratie. E greseala de incepator. L apariu ca moto era pe acceleratie si nici nu a mai avut timp sa vada cum masina din fata lui opreste, si sa-si puna intrebarea: De ce naiba opreste idiotul din fata mea? Las' ca eu's mai smecher ca el , si nu opresc deamboulea.



La ce nebunie e pe strada aia, mai ales de la Tirg pina la RGH, trebuie sa fii complet nebun sa ignori zecile e masini care fac stinga-dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si riderul mergea si el regulamentar, dar a avut ghinionul sa creada ca toata lumea-l vede, el nu trebuie sa faca nimic altceva decit sa traga de acceleratie. E greseala de incepator. L apariu ca moto era pe acceleratie si nici nu a mai avut timp sa vada cum masina din fata lui opreste, si sa-si puna intrebarea: De ce naiba opreste idiotul din fata mea? Las' ca eu's mai smecher ca el , si nu opresc deamboulea.

 

La ce nebunie e pe strada aia, mai ales de la Tirg pina la RGH, trebuie sa fii complet nebun sa ignori zecile e masini care fac stinga-dreapta.

tztztzzzz

 

moarte conservarilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate baiatului, fiarele se fac/cumpara.

Cat despre vina, clar e la mijloc. Daca amaratul care acum sufera prin spital nu avea viteza ( la cum arata ramasitele motocicletei) putea sa evite magaria. E periculosa iesirea aia. Azi mi-a iesit si mie in fata unul, exact in aceasi maniera, dar neavand viteza si fara nici o masina in fata, l-am evitat fara nici un fel de problema ( doar cu cateva cuvinte de lauda, zise-n casca).

Eu zic ca noi, cei care citim rubricile astea macabre, sa incercam sa o lasam mai incet in oras. Nu vreau sa fiu eu carcotas, dar un coleg a trecut azi pe langa mine pe splaiu' unirii ( de la vitan spre centura) de nici nu am vazut ce mobra e, tinand cont ca eu aveam deja vre-o 70-80 asa. O-r vi soferii vinovati, dar parca si noi prea ne fortam norocul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zice nimeni sa n-o calci, dar fa-o cu grija... zona aia dintre Autovit si IRA chiar nu e zona de coxat, intra si se iese din targ ca la balamuc, desi e linie continua se taie benzile fara nici un moment de ezitare, se iese din RGH, se forteaza iesirile, sunt blocuri multe in spate, e trafic intens... mai sus ai apoi cateva depozite engros-uri, dube, agenti - la fel, se baga, intorc; mai sus ai trecere cu copii tampiti de liceu ce vor sa para zmei daca se arunca in fata unei masini, samd... zona e pacatoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zice nimeni sa n-o calci, dar fa-o cu grija... zona aia dintre Autovit si IRA chiar nu e zona de coxat, intra si se iese din targ ca la balamuc, desi e linie continua se taie benzile fara nici un moment de ezitare, se iese din RGH, se forteaza iesirile, sunt blocuri multe in spate, e trafic intens... mai sus ai apoi cateva depozite engros-uri, dube, agenti - la fel, se baga, intorc; mai sus ai trecere cu copii tampiti de liceu ce vor sa para zmei daca se arunca in fata unei masini, samd... zona e pacatoasa.

 

Cred ca o spune legislatia in vigoare,iar zonei de care vorbesti ii poti intinde aria cam cit tot orasul,peste tot in Bucuresti se taie benzi,se forteaza iesiri,sint blocuri,trafic intens,copii...dar de..va maninca sa le coxati,ajungeti la spitale luxati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...